Jong Heidelberg. MUZIEKSCHOOL Voor Maaglijders. ZES Matinees ÜEYLIGERS JANSEN. Witte en Tricot GOEDEREÏÏ. HUURCEDELS, Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn. A 10 Cent. ADVERTENTIEN. TooneelzaalBE KRQ8N" Ensemble-Gastspiel der Original Wiener Operette, Donderdag 26 October 1905 Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, Kinderen en Volwassenen EVA WESTENBERG, 1® Matinée Woensdag 25 October, GEVRAAGD eene nette DAGMEID, Sierstraat over de Botermarkt Specialiteit in Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Hij de Erven Loosjes zijn verkrijgbaar gedrukte meéeüen vast Men verlange uilsluitend Hubsrt Üllrich'sche Kruidenwijn. A aanlegde, de boog te veel gespannen was en de uitkomsten van hetonderwjjs van geen beteekenis waren. Onder deze omstandigheden stond dan Ook de avondschool bij de onderwijzers niet in den besten reuk De avondschool uren achtte men steeds verloren voor de leerling en dus ook voor den onder wijzer. B. en W. zien dit ook in. 't Is dus een verstandig advies om op het voor stel Kleynenberg niet in te gaan. Een volijverig schoolhoofd de man nam zjjn taak zelfs soms wat al te ernstig op heeft eens gezegd: De avondschool voor kinderen van onze lagere school wordt doorgedreven, maar is onoordeelkundig, niet opvoedkundig. Met een en ander willen wij echter gaarne aannemen, dat het Raadslid de Heer Kleynenberg het goed meent met het onderwijs. Dames, die eene artistieke leiding op het gebied van Kunstnaaldwerk wenschen te ontvangen, vinden hiertoe gelegenheid, daar Mevrouw Dysselhof- Keuchenius als privaat-docente aan de School voor Kunstnijverheid te Haarlem dezen winter gedurende de maanden November, Januari en Februari, weder een Cursus zal openen. Deze cursus is voornamelijk bestemd voor hen, die reeds het naaldwerk beoefend hebben doch in verband met de aesthetische opvatting van het kunstnaaldwerk nog eenige leiding wenschen te ontvangen. De cursus moet dan ook niet worden opgevat als eene gewone les. Mevrouw Dysselhof geeft gedurende de uren, dat de Dames aan de School werkzaam zijn, haar omtrent opvatting, teekening en techniek de noodige wenken en laat een gedeelte van het werk onder hare leiding maken, om het verdere zelfstandig thuis te laten afwerken. Deze wijze van wer ken valt bijzonder in den smaak. Er zullen ook ditmaal een groot aantal dames van den door Mevrouw Dysselhof te geven cursus, die eiken Woensdag plaats heeft, gebruik zullen maken. Aanstaanden Donderdag wacht ons in de Tooneelzaal »De Kroon" Jung Hei delberg, Operette in drie bedrijven van Carl Millöcker, te geven door de »Ori- ginal Wiener Operette" onder directie van Heinrich Zeiler. Verschillende muziekverslaggevers laten zich over dit aangenaam loopende stuk, dat steeds met het meeste succes gegeven wordt, zeer gunstig uit. In den regel wordt van Zondags vermakelijkheden geen verslag gegeven, doch waar het geldt een verdienstelijk acteur te huldigen, dat is een gelegen heid die niet allen dag voorkomt en dus Zondagavond naar den Schouwburg waar de Heer C. P. T. Bigot ter gelegenheid van zijn vijf en veertige tooneelloopbaan optrad in de rol van Oom Braesig in het blijspel van dien naam naar Flits Reuter, door den Heer Bigot. Ieder heeft het gemoedeljjk vroolijk stuk gezien of kent het uit Reuters werken zelf, waarover dus verder niets behoeft gezegd. De Heer Bigot in het stuk te zien optreden geeft altijd een eigenaardig genot. Om te beginnen werkt zjjn plat Duitsch met een tikje Geldersch dialect, waar tusschen hij een menigte vreemde woorden op de meest verma kelijke wijze verhaspelt, al danig op de lachspieren, terwijl verder kostuum en grime in verband met de gemoedelijk heid van het stuk hem stempelen lot een veelzijdig acteur. In de groote pauze werd den Heer Bigot een hartelijke ovatie gebracht. Bij monde van den Heer van Gasteren na mens de Letterlievende Vereeniging ïCremer» werd den jubilairis met een vriendelijk woord een krans en aan Mevrouw Bigot—Eggers een bloemtuil aangeboden, onder hartelijk applaus van het publiek. De zaal was, voor een Zondagavond voorstelling, goed bezet, een bewijs dat men den Heer Bigot in ruimen kring weet te waardeeren. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 690 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 433 baden genomen. VUiRCiADERING van den Haad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 25 Oct. 1905, des voormiddags ten 10 ure, STATENZAAL (Prinsenhof De volgende stukken en punten lult. n aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Verzoekschrift onderwijzeres Op- leidingrschool voor meisjes tot het middelbaar en hooger onderwijs om eervol ontslag. ld. leeraar Burgeravondschool om id. Id. id. aardrijkskunde Gymna sium om id. 2. Zitting met gesloten deuren. 3. Voorstel B. en W. vaststelling staat beialing uit post „Onvoor ziene uitgaven," dienst 1905, met advies Commissie bijstand gemeente- financiën. 4. Id. id. vaststelling le suppl. kohier plaatselijke directe belasting, dienst 1905. 5. ld id. aanvaarding geschenk-Hes- hujjsen. 6. Id id. ld. geschenk Stoel. 7. Id. id. vaststelling verordening tapijtklopperjjen. 8. Id. id. overeenkomst weghalen fae- caliën enz. uit militaire gebouwen. 9. Id. Breda Kleijnenberg betreffende 3en schooltijd met schrijven B. en W. 10Behandelingontwerp-begrooting van inkomsten en uitgaven der ge meente, dienst 1906. 11Benoeming lid en plaatsvervangend lid Commissie van aanslag belasting bedrijf en andere inkomsten. Markt van 23 Oct. 1905. Aardappelen. Aangev. 210 H.L., verk. 210 H.L., L. pr. /1.60 H.pr. ƒ3.— Appelen. Aangev. 140 H.L. verk. 100 H.L., L. pr. 7.H. pr. ƒ12. Peeren. Aangev. 93 H.l., verk. 56 H.L., L.- pr. 6 H. pr. 24.—. Bloemkool. Aangev. 1000 st. verk. 1000 stL. pr. ƒ5.11. pr. ƒ16. Rcodekool. Aangev. 9000 st. verk. 4000 St., L. pr. ƒ3.H. pr. ƒ7. Wittekool. Aangev. 2000 st. verk. 2000 st., L. pr. f3.H. pr. ƒ7. Savooiekool. Aangev. 8000 st. verk. 5000 st., L. pr. ƒ2.— H. pr. ƒ10. bnijboonen. Aang. m. verk. m. L. pr. H. pr. Heereboonen Aang. m., verk. m L. pr. H. pr. Salade. Aang. 64 m., verk. 64 m. L. pr ƒ0.20 H. pr. ƒ0.60. Wortelen. .Aangev. 700 bos verk. 700 bos, L. pr. 4.H. pr. ƒ10. ORGELBESPELING. ia de Gr ote- of St. Bavokcrk alhier, op Donderdag 26 Oct. 1905, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMA PROGRAMMA. No. 1 Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Andante con motoA Guilmant. - 3. Suite voor Orgel (le uitv.) J. Renner Jr. a. Praeludinm. b. Romance. c. Lamento. d. Mélodie. e. Kantilene. f. Fantasie. Direction: HEINRICH ZELLER. Het grootste succes vuu den dag! 8 uur. Operette in 3 bedreven van Carl Millöcker. VAN DE Afdeelfng Haarlem. Bij den aanvang van het 2d« kwartaal, op 1 November kunnen nog leeilingen aangenomen wor den. Inschrijving op SËaaudag 23 en Donderdag 26 October des nam. van 2 tot 3 uur aan het gebouw der Muziekschool, Lange Veerstraat 5, alwaar tevens het Prospectus verkrijgbaar is. HENNY W1LDNER, ÉDUARD STE1NBERGER, SIEG FRIED ADLER enz. enz. Prijzen der plaatsen: Frontloge ƒ3.Stalles 2.50, Frontstoelen 2.25, le Parterre ƒ2.Zijloge 1 50, 2e Parterre 1. Plaatsbespreking dagelijks van 1012 uur en van 14 uur Bureau Smedestraat. voor door overdeGermaanschc Sagen VUD 3uur,' in de bovenzaal van het BRONGEBOUW. Kaarten a 2 50 voor de ZES Matinées verkrijgbaar bij den Boekh. Firma A. VERNOUT, Warmoesstraat 10. van 's morgens half negen tot 's middags 3 uur. Loon ƒ1.25 per week. Adres: Nieuwe Gracht 88. AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielijk te verteren, te warme of te koude spqzen of door onregelmatige levenswijze een rnaaglijden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKEVERTERINGof VERSLIJMING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zijn. Het is de Deze Kruidenwijn is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevondene kruiden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings-organen van den mensch zonder een laxeer middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bij chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwij Is na eenige malen drinken genezen. Tatf ifailllill jp°>- en de onaangename gevolgen daarvan als benauwdheid fp» koliekpijnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls -nel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert dooreen zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorrning en een ziekeljjken toestand van de lever. Bij gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorrning, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DIT! KRUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen a Fl. 1.50 en 2.—in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medemblik, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel, Leiden, Alfen, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenbage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp, Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer flesschen Kruidenwijn tegen origineele prijzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Mijn Kruidenwijn is geen geheimmiddcl, lijn be.tinddcelcn zijn: Malagawijn 450.0 Wijngeest 100 0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atlas bessensap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel a. ijs, alants- wortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmueswort 1 10.0. Deze bestanddeelen worden vermengd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3