\^e d- ORGELBESPELING. Het plan was, dat Koning Haakeri Vrijdagmiddag om halteen te Kristiania voet aan wal zou zetten Maar in den nacht van Donderdag op Vrijdag storm de het in het Skagerak zoo erg dat de Danneborg voor anker ging liggen in de luwte van Laeso, 't eiland aan den noorduitgang van bet Kattegat. Het plan was, dat de reis voortgezet zou worden, hoe de zee ook te keer ging. Dan is er nog het gevaar van mist in de Kristia- niafjord. Een correspondent van Politi- ken, die dezer dagen dezellde reis maakte, moest wegens dikken mist 25 uur in de fjord stil liggen. Zaterdagmorgen om 8 uur heeft de Danneborg hel anker gelicht en niette genstaande den zwaren mist de reis naar Kristiania ondernomen. Om elf uur begaven H.H. M.M. zich bq Drobak met de leden van de Noor- sahe regeering aan boord van het Noor- sche oorlogsschip Heimdal. Onder het lossen van saluutschoten door het geschut en het gejubel van de bevolking ging daarna om halt twee de Koninklijke familie te Kristiania aan land. Ter verwelkoming stond bij descheeps brug het bestuur van de stad opgesteld, welks voorzitter een sieve de Koning, de Koningin en de Kroonprins" aanhiet. Koning Haakon betuigde zjjn dank, waarna de intocht in de stad volgde, waarbij het Koninklijk echtpaar overal door een groote volksmenigte werd begroet. In zijn begroetingsrede aan boord van de Heimdal wees de ministerpresident Michelsen er op, dat het Noorsche volk sinds bijna 600 jaar geen eigen koning had gehad. Heden komt Noorwegens koning, gekozen door het vrije volk, om, in gemeenschap met vrije mannen, aan het hoofd van het land te staan en sa men met het volk de vrjjheid te be- - schermen, Daarom zal het volk met ju belende vreugde den kreet begroeten ïLeve Noorwegen en de Koning.!! De Koning antwoordde: sik dank u voor den hartelijken welkomsgroetik zal al mijne krachten inspannen voor het heil van Noorwegen, ik verzoek al len mjj hun vertrouwen en steun te schenken en met mij in te stemmen in den uitroep: sLeve Noorwegen 1" Daar op volgde hoerageroep en werd het volks lied aangeheven. Reeds geruimen tijd liepen geruchten, dat het Britsche kabinet zou aftreden of tot Parlements ontbinding zou beslo ten worden. Naar verluidt, zal noch het een, noch het ander thans gebeuren. Wel wordt iets van belang verwacht tegen het einde des jaars en zouden zelfs de verkiezingen plaals hebben tegen Kersttijd; althans zoo beweert men. Er was verder beweerd, als zou Enge land zijn toestemming gegeven hebben tot de deelneming aan een vastenland schen oorlog in dit jaar. Lord Rosebury heeft dit in een teFalmout gehouden ver gadering echter beslist tegengesproken. De mogendheden verlangden van den Sultan financieel toezicht in Macedonië, maar de sultan wil er eenvoudig niets van weten en zulks op raad van zijn ministers. De mogendheden hebben nu besloten tot een vlootbetooging, waaraan echter Duitschland geen deel zal nemen in verband met de vlootverdeeling. Wel moet de Duitsche gezant den sultan pas nog met ernst gewezen hebben op de gevaren waaraan hjj zich en zijn land bjj voortdurende weigering bloot stelt, maar ook dit mocht niet baten. Dat Duitschland niet zal meedoen aan de vlootbetooging geeft den Engelschen bladen weer stof om het noodige tegen Duitschland in het midden te brengen. Waarschijnlijk zal de betooging aan leiding geven tot verzet der Turken, doch in dit geval kunnen krasse tegen maatregelen niet uitblijven. De deelnemende schepen zjjn ver trokken met verzegelde orders. Wel wordt gezegd dat twee eilanden zullen geblokkeerd worden, maar wat er ver der geschieden zal, is nog niets bekend. De koning van Portugal vermaakte zich bjj zgn bezoek aan Frankrijk met nog andere dingen dan op drijfjacht te gaan en zich te laten bekeuren we gens woest rennen met een auto. Za-11 terdag is hij met president Loubet eerst het museum Haine gaan zien, waarna hij een voordracht van prof. Becquerel en mevrouw Curie heeft aangehoord 't zal wel over radium geweest zjjn. Daarop werd een bezoek gebracht aan het raadhuis, waar toespraken werden géhouden. Ten slotte ging de koning naar het ministerie van buitenlandsche zaken. Te Tokio schijnt de ontevredenheid over de houding der regeering, dieden staat van beleg in de hoofdstad nog maar niet opheft, en de pers nog steeds aan banden houdt, zich sterker te uiten. Zelfs onder de leden van het hogerhuis moeten verscheidenen het eens zijn met de oppositie. In het kanton Argau dreigt een werk staking van vroedvrouwen uit te breken. Al geruimen ijjd heeft de Argausche vroedvrouwenvereeniging aangedrongen op verhooging van het loon der vroed vrouwen, en nu daarvan altjjd nog niet gekomen is, werd dezer dagen besloten, dat de vroedvrouwen, indien op 1 Janu- arie haar eischen niet zijn ingewilligd, in staking zullen gaan Het geval kan ernstig genoeg worden. De Daily Telegraph verneemt uit Petersburg: Verschil lende onrustbarende berichten verwekken weer een paniek onder de bezittende klassen. Zij maken hun bezit aan fondsen ijlings te gelde, om zoo spoedig mogelijk naar het bui tenland te kunnen verhuizen. De banken hadden het dientengevolge zoo druk dat zij hun personeel moesten versterken. Men meldt uit Den Haag: De keurmeester van vee en vleesch hier ter stede wisten, dat door een per soon, twee beren, echte bruine beren waren gekocht, vermoedelijk om hun vleesch ter consumptie te verkoopen. De eene beer was levend, de andere dood. Maar hoe dat docde wilde dier in handen te krijgen ter keuring? de verordening toch spreekt alleen van slachtvee en daaronder valt een bruine beer moeilijk te rangschikken. Ze vonden er echter wat op en kregen den man er toe het beest te villen en zoo ter keuring aan te bieden. En nu beschouwden de keur meesters het doode bruintje als vleesch en 't gevolg was dat het boutje werd afgekeurd als schadelijk voor de con- sumtie. Op het landgoed Bottestijn te Gelder malsen zjjn den laatsten tjjd bij het afgraven van zand en bij het leggen der fundamenten voor een nieuwe boerderij belangrijke vondsten gedaan, welke bleken Romeinsche oudheden te zqn. Verschillende prachtige, ongeschonden voorwerpen van brons, pijpaarde, terra sigillata, grauwe aarde etc. kwamen voor den dag. De laatste vondst bestond uit een dozijn schoteltjes van terra sigillata, twee pijpaarden kruiken en een glazen potje. De eigenaar van die oudheden ont ving een aanzoek van het Leidsche museum van oudheden om de gevonden voorwerpen in dat museum te deponee- ren, doch genoemde heer is daarvoor niet te vinden. Hij bewaart de verzame ling, in de hoop, die bij verdere op gravingen grooter te zien worden. aangrenzende perceelen werden door de bewoners verlaten, de artikelen van waar de in veiligheid gebracht; de woning van de veehouder Scharrighuisen, mede bewoond door de winkelier Verhoog ge raakte aan de Zuidzijde ook in brand, doch door bijzondere krachtinspanning der brandweer met twee spuiten op het terrein, wist men den brand te bedwin gen, zoodat te 11 Vs uur het gevaar ge weken was; bij deze bewoners is de waterschade echter aanzienlijk. De berg plaats was verzekerd bij de Jong&Co, de overige bij verschillende maatschap pijen. De oorzaak is onbekend. Bjj de politie te Arnhem vervoegde zich voor een paar dagen iemand, die mededeelde, dat hij 's morgens onder een poort nabij zijne werkplaats had aangetroffen een zekeren zwerver, wiens teenen van beide voeten bevroren waren. Hij had den man in zijn schuur onder dak gebracht en van eten voorzien, ver- meenende, dat hjj wel spoedig wat zou opknappen. Zijn toestand verergerde echter zoo, dat hij de politie er mede in kennis meende te moeten stellen, die, den man ziende, onmiddellijk geneeskundige hulp inriep. Op last van den dokter werd hij daarop per brancard naar het stedelijk zieken huis vervoerd, daar hij behalve dat zijne teenen geheel bevroren waren, ook long ontsteking had opgeloopen. De man had in een open hut aan den Klarendalschenweg geslapen. Te Halfweg is Zaterdagavond tusschen 9Vj en 11 uur geheel af-en uitgebrand de houten bergplaats der firma Wed. D. de Vries, gevuld met bout- en teer- werk, brandstoffen enz. De onmiddellijk HAARLEM 23 November 1905. Op het Concert voor de leden van het Brongebouw, te geven Woensdag 29 November a.s., wordt voor het eerst uitgevoerd de Symphonische Ballade voor orkest van B. A. Houck en onder meer Kolnedrei, Solo voor Violoncel door den Heer Ch. Blazer, benevens het Ballet uit Faust. De componist zal de uitvoering met zijn tegenwoordigheid vereeren. In de afgeloopen week zjjn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 632 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 654 baden genomen. VJ3BGADERING van den Baad do Gemeente Haarlem, op Woensdag 29 Nov. 1905, des namiddags ten lVi ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten lulltn aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Zitting met gesloten deuren. 3. Voorstel B. en W,W. vaststelling ftaat betaling uit post „Onvoor ziene uitgaven", dienst 1905, met advies Comm. Bijstand gemeente- financiën. 4. Id. id. vaststelling tarief van den onderstand, dienst 1906. 5. Id. id. vaststelling verordening regeling, aanstelling enz. ambtena ren, bedoeld bij art. 261 gemeen tewet. 6. Id. id. verzoekschrift afd. „Haar lem" Nedeil. behangers-, stoffeer ders- en beddenmakersbond, om subsidie. 7. Id. ld. gebruik lokaal Doelen. 8. Id. id. verzoekschrift H. van Mus- scher, om wachtgeld. 10. Id. id. nieuwe regeling huurprijs schelpenplaatsen Leidsche Vaart. 11. Id. id. wijziging regeling vacanties scholen voor M. O. 12. Id. id. verzoekschrift R. K. Paro chiaal Keikbestuur v. d. H. Anto- nius van Padua, hooger bouwen perceel Zoetestraat. 13. Id id. instelling commissie, in ver band met verzoekschrift maatschap pij itaalwaterbronnen om vermin dering erfpacht enz. 14. Id. id. verzoekschrift W. Walters, wijziging verordening op den ver koop van melk. 15. Id. Commissie ontwerpen en herzien strafverordeningen, vaststelling ver ordening uit art. 29 Leerplichtwet. 16. Id. B. en W.W. vastelling instructie Havermeester-Inspecteur. 17. Id. Com missie ontwerpen en herzien strafverordeningen, verzoekschrift Bestuur seciêteit „Vereeniging" terugbetaling gelden. 18. Id. B. en W.W. ter voldoening aan uitnoodiging punt II Raadsbesluit d.d. 16 December 1903 No. 6. Afloop van do verkooping van Huizen, gehouden den 25 Nov. 1905 in de „Gouden Leeuw" te Haarlem' No. 1. Een Huis en Erve met Tuin aan de zuidzijde van de Parklaan, tusschen den Kruisweg en den Jansweg, met uitgang door een Poort aan de Parklaan. No. 22a. No. 2. Een Huis en Erve met Tuin aan de zuidzijde van de Parklaan, tusschen den Kruisweg en den Jansweg, met uitgaug door een Poort aan de Parklaan. No. 22. No. 3. Een Heerenhuis en Erve met Tuin aan de noordzijde van de Nieuwe Gracht, tusschen den Kruisweg en Jans weg, met uitgang door een Poort aan de Parklaan. No. 76. No. 4. Een Kapitaal Heerenhuis en Erve met Tuin aan de Noordzijde van de Nieuwe Gracht, naast het voorgaande perceel, met Poort, uitkomende aan de Parklaan. No. 74 De perceelen No. 1 tot en met 4 gecom-, bineerd. ƒ41335. P. Hoogeveen. Nos. 5—12. Acht Huizen en Erven met Open Plaats en Tuin aan de oostzijde van de Olivierstraat te Schoten, als: No. 5. No. 4. 1700 H. v. Etten. 6. 6. 1700. 7. 8. 1700. 8. 10. 1695. 9. 42. n 1700. S. Vredenburg; 40. 14. 1700. J. P. C Gunter. 11. 16. 12. 18. De perceelen No. 11 en 12 gecombineerd. ƒ3440. J P. C'. Gunter. No. 1315 Drie Huizen en Erven met Open Plaats en Tuin aan de oostzijde van de President Steynstraat te Schoten, en wel No. 13. No. 12. ii De perceelen No. 13 tot en met 15 ge- combieeerd. 5100. H. v. Etten. No. 16. Een Huis en Erve met Voor- en Achtertuin, aan de westzijde van de Leid sche Vaart te Heemstede. D No. 146 J. 2800. H. F. Wijnands Nos 1720. Vier Huizen en Erven met Tuin en afzonderlijk opgaande Boven woning, iNo. 17 en 18 bovendien met Voortuintje), ten noorden grenzende aan perceel No. 16, en wel: No. 17 D No. 146 i en h. 18- v a 146 9 f- 20. 146 c b. Nos. 21 en 22. Twee Huizen en Erven met Open Plaats en Tuin aan de zuidzijde van de Kogelstraat te Heemstede, en wel: No 21. D No. 145 22. -145 e. No. 17 tot en met 22. f 16700. H. v. Etten. No. 23. Een Gang met daarachter ge legen Open Erf waarop een houten Loods aan de zuidzijde van de Kogelstraat te Heemstede en grenzende aan de perceelen Nos. 21 en 22, zijnde een gedeelte van perceel No. 16. 230. H. F. Wijnands. No. 24 en 25. Twee nevens elkander gelegen Huizen met afzonderlijk opgaande Bovenwoningen en Erven met Tuinen te Schoten, aan de oostzijde van de Generaal Cronjéstraat. Volgende in de richting van zuid naar noord: No. 24. No. 58 zwart en rood. 25 60 26. Een Winkelhuis met afzonder lijk opgaande Bovenwoning en Erve met Tuin te Schoten, naast en ten noorden van de perceelen Nos. 24 en 25. No. 62 zwart en rood. No. 27. Een Huis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erve met Tuin te Schoten, naast en ten noorden van het voorgaande perceel. No. 64 zwart en rood. No. 28. Een Huis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erve metgrooten Tuin en Schuur te Schoten, naast en ten noorden van het voorgaande perceel. No. 66 zwart en rood. De perceelen No. 24 tot en met 28 ge combineerd. 16485. J. A. Wolfers. No. 29. Een Winkelhuis en Erve met Open Plaats en met afzonderlijk opgaande Bovenwoning aan de noordzijde van de Paul Krugerstraat, op den hoek van en met zij-uitgang in de Generaal de la Rey- straat te Schoten. No. 39 zwart en rood. 4000. A. A. M. Bruningh qq. No. 30. Een Villa, waarin thans een uitstekend rendeerend Pension wordt uit geoefend, in het Park Duinlust, gemeente Bloemendaal. A No. 932. 10975. Opge houden. No. 31. Een dubbel Burgerwoonhuis, Erven en Grond aan de westzijde van de Wagenmakerslaan. No. 2. 3100. P. Hoo geveen. No. 32. Een Arbeiderswoning met Erve en Grond, naast het voorgaande perceel. No. 4. 1100. P. Hoogeveen. No. 33. Drie aaneengebouwde Stallen, Wagenschuur en Zolders met Erven en Open Grond, 3900. P. Hoogeveen. No. 34. Een dubbel Ileerenhuis met grooten Tuin en een Vrije Poort aan den Dreef. No. 16. 25800. C. J. Cramer qq. Botermarkt van 27 Nov 1905. Boter. Aangev. 64 K.G. verk. 64 K.G- H. pr. ƒ1.50, L. pr. ƒ1.40 p. K.G- Biggen. Aangev. 43 st. verk. 37 stuks- H. pr. ƒ13.50, L. pr. /9 50 p. stuk- Schrammen. Aangev. 5 st. verk. 5 stuks. H. pr. ƒ23.L. pr. ƒ16.p. stuk. in de Groote- of St. Ba okerk alhier, op Donderdag 30 *7ov. 1905, de* namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMA^ï. PROGRAMMA. 1Preludium en FugaJ. S, Bach. 2. Adagio (4e Symphonie)Mendelssohn. 3Sonate.Ramseij. a. Allegro moderato. b. Andante. c. Finale. 4. Choral (Meisterair ger)R. Wagne". 5. Aria uit de MessiasHandel.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 2