wwsm GLANSSTIJrSEL Voor Maaglijders. Wed. VEEL <6 ZOON, ANTHRACIET. TWEEDE MEID- Een Winkelhuis UDEBLMC Bébé-Artikelen. geeft het schoonste strijkgoed. Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn. N. VAN BREEMEN Co. ORGELBESPELING. ADVERTENTIEN. TE HUUR, Groote Houtstraat 102a LINGERIES. Uitzetten - Luiermanden. J. M. SPAAN, Bedden- en Matrassenmaker, 28, Oranjestraat 28. Prijscouranten, Catalognssen. Overal verkrijgbaar in pakjes a 12 Cents. Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Verstopping JEngelsche en Belgische Men verlange uitsluitend Hubert Ullrich'sche Kruidenwija, Veel nienws uit Rusland komt er niet. Een bijzondere correspondent bericht, dat de staking van de post en telegraaf- beambten voortduurt. De stakers zijn steeds vol goeden moed en overtuigd, dat zij door volharding hunne eischen kunnen doorzetten. Witte zou voor de inwilliging dier eischen zijnde eenige hinderpaal zou Doernowo zijn. Inmiddels werkt de post zoo goed en zoo kwaad als hét gaat met behulp van 2000 vrijwilligers uit de ingezetenen. Voortdurend heerscht in den omtrek van het postkantoor een tamelijke be drijvigheid, daar de voorbijtrekkende patrouilles 'en de kozakken te paard vele nieuwsgierigen lokken. Dag en nacht trekken door de resi dentie bereden patrouilles. Overigens vertoont de stad haar gewone aanzien. Onder de fabrieksarbeiders treedt meer en meer de neiging op den voor grond, zich van hunne tegenwoordige leiders af te scheiden, en zelf hunne zaak in handen te nemen. Naar men uit Parijs bericht, heeft de Senaat de wet op de scheiding van kerk en staat aangenomen met 181 tegen 102 stemmen. De Fran che Kamer heeft met 542 tegen 14 stemmen het eerste artikel aangenomen van het wetsontwerp op den pensioneering van arbeiders. Dit artikel stelt in beginsel vast, dat elke arbeider recht heeft op een pensioen, wanneer hij 60 jaar oud is. Het armbestuur van Lambeth, een Lon- densche gemeente, heeft voor jg 12,000 in Hampshire een hoeve aangekocht om die tot armenkolonie in te richten. Tenminste 160 mannen uit het werkhuis gaan er heen. Eenige betaalde arbeiders zullen bjj het werk voorgaan. Het aantel valsche bankbiljetten van honderd frank dat in België in omloop is, is vermotdelijk niet zoo groot als men aanvankelijk veronderstelde. Immers, naar de minister van financiën in de Kamer heeft meegedeeld, heeft de Bank eenige dagen geleden op 157,100 bank biljetten van honderd frank, die zjj dien dag ontving, slechts 10 valsche aange troffen. De meeste valsche biljetten zijn aangetroffen in Antwerpen. Daar zoekt de politie dan ook ijverig. Er zijn twee Italianen, die opvielen doordat zij zulke grove verteringen maakten, in hechtenis genomen te Antwerpen. Zij hadden zoo wat 500 frank bij zich, waaronder ook een valsch biljet van 100 frank. Hoe zjj daaraan kwamen, wilden zij niet zeggen. In hun woning zijn brieven gevonden, in een onleesbore taal gesteld. Aan het hulpkantoor der posterijen te Doornenburg (Gelderland) is dezer dagen een Nieuwjaarskaart aangekomen, die 18 jaar onderweg is geweest. De kaart was namelijk te Ravenstein afge stempeld 30 December 1877. De ge adresseerde is echter reeds ruim 15 jaar overleden. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 554 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 566 baden genomen. HAARLEM 12 December 1905. Op een bovenhuis in de Olie- slagerslaan alhier vond men Maandag ochtend de bewoners, man en vrouw, te bed liggen, den man dood en de vrouw kreunende en niet in staat om op te komen. In de kamer was veel kolendamp en het bleek dat de schuif van den vul kachel was dicht gevallen. De man, 25 jaar oud en eerst onlangs gehuwd, was een zeer oppassend persoon, zoodat alleen aan een ongeluk kan gedacht worden. De vrouw leeft nog en wordt in het gasthuis verpleegd. VKEÖADEK1HQ van den Baad de> Gemeente Haarlem, op Woensdag 13 December 1905, des namiddags ten lYs ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten mill n aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Verzoekschiift Mr. H. Pouw, eervol ontslag lid Commissie van toe zicht M. O. 2. Zitting met gerloten deuren. 3. Voorstel B. en W.W., verzoekschrift W. Walters, wijziging verordening op den verkoop van melk. 4. Id. id. vaststelling instructie Haven meester Inspecteur. 5 ld. Commissie ontwerpen en herzien veroideningen tegen welker over treding straf is bedreigd, vaststel ling verordening uit art. 29 leer plichtwet 6. Id. id. verzoekschrift Bestuur der sociëteit Vereeniging«, terugbeta ling gelden. 7. Id. B. en W.W. ter voldoening aan uitnoodiging punt II Raadsbesluit d.d. 16 December 1903 No. 6. 8. Id. id. verpachting standplaatsen station neerende automobielen en andere rjjtuigen. 9 Id. id. uitbreiding electrische straat verlichting. 10. Id. id. adres H. van Vloten, om gratificatie. 11. Id. id- id. A. van Beem, bouw pakhuis Zuidpolderstaaat. 12. Id. id. aankoop perceelen Hagestraat. 13. Id. id. verhuring grond Leidsche Vaart aan M. van Duin. 15 16 14. Id. id. verhuring gemeente eigen dommen 1 Januari 190631 De cember 1910. Benoeming lid Commissie van toe zicht Stedeljjk Museum, ld. drie leden Commissie van toe zicht L. O. 17. Id. Regent St. Elisab. of Groote Gasthuis. 18. Id. lid Commissie van toezicht op Haarl. Muziekkorps (afireding F. M. Baron van Lynden.) Markt van 11 Deo. 1905. Aardappelen. Aangev. 19 H.L., verk. 19 H.L., L. pr. 2.H.pr. ƒ3.— Appelen. Aangev. 43 H.L. verk. 30 H.L., L. pr. 8.— H. pr. /12.— Peeren. Aangev. 13 H L., verk. 7 H.L., L, pr. 8.— H. pr. 14.—. Bloemkool. Aangev. st. verk. St., L. pr. H. pr. f Roodekool. Aangev. 3000 st. verk. 2000 st., L. pr. 3.H. pr. 5. Wittekool. Aangev. 200 st. verk. 200 st., L. pr. ƒ2.H. pr. f 5. Savooiekool. Aangev. 3000 st. verk. 3000 st., L. pr. f 3.— H. pr. 5. Wortelen. Aangev. 190 bos verk. 190 bos, L. pr. ƒ10.H. pr. ƒ12. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 14 Dec. 1905, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. ChoralfantaaieFr. Lux. 3. Sonate. Op. 11A. G. Ritter. 4. AdagioMozart. 4. Aria uit «Elfas*Mendelssohn. Wegens huweljjk der tegen wcordige vraagt Mevr. :T HOOFT, Koninginneweg 107, tegen 2 Ja nuari a.s., eene bekwame P.G. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. aan den Burgwal No. 27, voor ƒ3.50 per week. Te bevragen Raaks 30. (22) worden net uitgevoerd, bij DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oude Gracht 88. met het merk „Globe in de roode streep" AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielijk te verteren, te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maagljjden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKE VERTERING ol VERSLIJM ING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zijn. Het is de Deze Kruidenwijn is* uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevondene krulden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings-organen van den mensch zonder een laxeer middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bjj chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwjj Is na eenige malen drinken genezen. en de onaangename gevolgen daarvan als benauwdheid koliekpijnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwjjls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert door een zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen. zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekeljjken toestand van de lever. Bij gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DIT! Bakenessergracht 78. Telephoon 70. KRUIDENWIJN is te verkrijgen in fiesschen k Fl. 1.50 en 2.— in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medemblik, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel, Leiden, Alten, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenliage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp, Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer fiesschen Kruidenwijn tegen origineele prijzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Mijn Kruidenwijn is geen geheimmiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malagawija 450.0 Wijngeest 100.0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atlas bessensap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel, ai ijs,alants- wortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalraoeswort 1 10.0. J)eze bestanddeelen worden vermengd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3