Plaatselijke Berichten. Prijscourant R ADI O KLEINE FLACONS GLUTON MET WATERRESERVOIR PRIJS 35 CENT INGEZONDEN. Ver. „Volksonderwijs". A.TABERNAL ZOON STR00PERTJES. kwart blik Gem. Biskwie 25 ct half blik Franse Wafels 25 cent Beroep en dilleiantisme. 1 pond Bruss. Kermis 25 ct ONZE NIEUWE HEEFT U Onmisbaar is dan een Gids waarin U de programma's van elk station kan vinden. Losse nummers van de Radio-Bode zijn iedere Zaterdag a 15 cent ver krijgbaar bij Boekhandel CORNEGGE Terrasweg IETS NIEUWS VAN TALENS BOEKHANDEL CORNEGGE P. SINT, Terburgstraat 21 Nadat de Naad haar goed keuring had gehecht aan de voorsteilen betreffende toelating van leerlingen uit Velsen op het gymnasium en de middel bare school voor meisjes te Haarlem, waarbij de bijdrage per leerling wordt verlaagd van 500,tot f 450,per jaar, betreffende vaststelling van vergoedingen voor bijzondere scholen, wijziging der overeen komst met de houders van Radio-Centrales, en vergunning tot het dempen en rioleeren van een sloot langs den Hagelinger- weg, kwam de interpellatie van Heijst aan de orde. Hoor den heer Van lieijst waren een aantal vragen gesteld over het standpunt van B. en W. inzake de door de regeering vastgestelde Regelen betreffende het beschikbaar stellen van voorschotten onder verband van tweede hypotheek voor den bouw van arbeiderswoningen vau pas senden huurprijs." De voorzitter antwoordt, dat deze regeien voor onze gemeente van weinig beteekenis zijn. Vel sen beschikt momenteel nog over 700 leegstaande woningen, waar van 300 met een huurprijs beneden f 6. Met het oog hierop zou men den bouw eerder moeten stopzetten dan bevorde ren. Bovendien kan binnenkort een belangrijke verlaging van den huurprijrs voor woningen der bouwvereenigingen worden tegemoet gezien. Met den Minister is overleg gepleegd, waarbij de bezwaren der gemeente worden gebillijkt. Hypotheek-aanvragen zullen door de regeering niet buiten de gemeente om worden behandeld, terwijl daarbij de bezwaren der gemeente zullen worden overwo gen. De heer van Heijst kan zich hiermede vereenigen. Nadat verschillende leden hierover nog het woord hebbengevoerd, woidt de interpellatie gesloten. Onder de ingekomen stukken was wederom een schrijven van G. J. Nieuwpoort, te Santpoort, waarin beschuldigingen werden geuit jegens het college, den wethouder van Openbare Werken en den notaris der gemeente. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Visser heeft tot zijn verbazing in dezen brief gelezen, dat de wethouder diefstal heeft gepleegd „ten bate" der gemeen te. De heer Vermeulen meent, dat er, na deze brief, geen enkele aanleiding meer is om op deze zaak in te gaan. Het adres bevat slechts beleediging en daar be hoort de raad boven te staan. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. er niet aan denken, om op dit adres in te gaan. Zij zullen nog overwegen, of tegen den adressant een strafvervol ging moet worden ingesteld. Overeenkomstig het advies wordt hiertoe besloten. In verband met het feit, dat een belangrijke order voor leve ring van papier bestemd voor de komende verkiezingen, dooi de Ver. van Nederl. Gemeenten in het buitenland is geplaatst, waren door den heer Laurent aan B. en W. ean aantal vragen gesteld. Door B en W. was hierop geantwoord dat de gemeente Velsen het papier niet van deze vereeniging betrekt, zoodat zij geen stappen konden doen om de order alsnog te doen annu- leeren. In verband hiermee gaf de heer Laurent een uiteenzet ting van de ernstige moeilijk heden waarmee de papierindu strie in ons land te kampeu heeft. De regeering had hierbij de industrie moeten beschermen. De heer Luikman heeft schrif telijk aan B. en W. de volgende vragen gesteld le Kunnen B. en W. al me- dedeelen hoe het staat met het verleenen van medewerking door het Werkfonds, om te komen tot de uitvoering van verbetering van de rioleering in deze ge meente 2e. Kunnen B. en W. mede- deelen welke waarde moet wor den gehecht aan geruchten dat het Departement van Sociale zaken tracht dit object, of althans een gedeelte daarvan in werk verschaffing te doen uitvoeren 3e Hoe staan B. en W. tegen" over de uitvoering van dit object of een gedeelte daarvan in werk verschaffing 4e. Zijn B. en W. genegen om naast dit object nog voor andere de medewerking van het Weikfonds aan te vragen, opdat, mocht de aanvraag voor de uit voering van het rioleeringsplan niet worden ingewilligd, de gemeente Velsen niet verstoken zou blijven van medewerking tot werkverruiming middels het Werkfonds 5. Indien B. en W. hiertoe genegen zijn, zijn zij dan bereid zich tot het Werkfonds te wen den met het verzoek, medewer- P. SINT, Terburgstraat 21 king van het Werkfonds te be komen tot de uitvoering van den bouw van het slachthuis? (Hierbij verwijzende naar de, door het Werkfonds verleende medewerking voor den bouw van een slachthuis te Hengelo, waarvoor een bedrag van f 360.000 beschikbaar werd ge steld). Deze vragen zullen in de vol gende vergadering worden be antwoord. Bij de rondvraag stelde de heer Vermeulen eenige vragen in verband met het ontslag van een drietal arbeiders in het Zuidelijk deel der gemeente. De voorzitter antwoordt dat dit gedaan is om te voorkomen dat zij aanspraak maken op pensioen. De heer Vermeulen vraagt dan of dit niet geldt voor andere arbeiders, bijv. in Velserbeek, waar toch ook losse arbeiders aan het werk zijn, die niet zijn ontslagen. De voorzitter zegt, dat dit spoe dig in behandeling zal komen. Tenslotte vraagt de heer Ver meulen nog inlichtingen over liet aanstellen van eenige jonge krachten bij de reinigingsdienst en plantsoenen. Na eenige discussie over dit punt, wordt de vergadering ge sloten. Buiten verantivoording van den uitgever. Eindelijk wordt er dan van overheidswege wat meer aan dacht aan besteed en werkelijk het mag gezegd worden, met succes. Trouwens, hoe is uw mening over bovenstaande op hetgebied^van Variété en muziek. Een tijd als deze waarin veelal het slechte dilletantisme zich meer laat betalen dan het goede beroeps werk. De rede daarvan is niet ver te zoeken, als een dilletant geen flinke prijs kan bedingen voor zijn werk, blijft hij thuis want hij heeft bovendien z'n salaris van zijn patroon achter zich iemand die echter beroepsman is moet alles nemen, hij heeft misschien de hele week nog niet gewerkt en als hij nu weigert heeft hij kans dat de vereniging hem een volgende keer niet meer nodig heeft. Toch zijn er nog verenigingen waarvan het bestuur, hoewel soms zelf eerste klas organisatie mensen in „hun" bond, het kwaad niet in zien en het kalm in de hand werken door zulke dilletanten te engageren, terwijl er een keur van artisten staat te wachten op werk. Echter is aan deze toestand nu een einde gekomen en zal op één en ander streng gelet worden. Nu heeft zoo'n bestuur de kans wanneer er dilletanten aan het „werk" zijn dat het „gezel schap" of „orkerst" stoppen moet en de heren kunnen inpak ken. Daarom, overtuigt U of U op de feestavonden niet de „ersatz" mem.en aan het werk heeft, het kan U een hoop last besparen. R. J. Krab, Kerkerinklaan 63 verstrekt gaarne alle inlichtingen betreffende bovenstaande. Musicus. R. C. Brederode Programma voor a. s. Zondag 12 uur Stormvogels VIBrederode I Kennemers VIBrederode II 2 uur: Brederode IIIKinheim IV 11,30 uur: Brederode jun.D.W.O. jun. R K. S. V. „Santpoort" Programma Zondag a.s. 2.30 uur: Santpoort IOnze Gezellen I Geel Wit ISantpoort II 12.30 uur Santpoort IIIOnze Gezellen II 12 uur Onze GezellenlIISantpoort IV Morgen een echte Santpoort- Onze Gezellen-dag, buiten de drie Sen. elftallen, komt er ook nog een Jun. elftal tegen O.-G. Wat zal het er druk zijn, want behalve onze eigen supporters en belangstellenden, komt half Haarlem met O.-G. mee, we verwachten dan ook een record aantal toeschouwers, welke van een pittige wedstrijd getuigen kunnen zijn. De kinderen van de lagere school F wacht binnenkort een aangename middag, daar deafd. Santpoort van „Volksonderwijs" voor lien een feestmiddag voor bereidt, te geven op Woensdag 13 Februari a.s. in „de Weyman". De verzorging van deze kin dermiddag is opgedragen aan het Theater Bureau Theo Bouw meester te Haarlem, dat een programma geeft, hetwelk be schaafd, grappig en vol afwisse ling genoemd mag worden en waarop voorkomen 1. De muzikale clown Renijo. 2. Robby, de rekenende hond. 3. Albo en Anita, zeepbellen jongleurs. 4. Marionetten-Theater, 100 kleine mensen, de wereld in 't klein. Met hetzelfde programma heeft de heer Bouwmeester in de Schouwburg te Haarlem veel succes gehad. In verband met het groot aantal kinderen zullen achter elkaar 2 voorstellingen gegeven worden eerst van half twee tot half vier voor de jongere, daarna van vier tot zes uur voor de oudere leerlingen. Alle leerlingen van school F hebben gratis toegang, zo ook alle leden van Volksonderwijs". Leerlingen die het vorig jaar school F verlaten hebben zijn P. SINT, Terburgstraat 21 eveneens welkom. Zij die geen lid zijn en toch deze voorstelling wensen bij te wonen, dienen zich alsnog als lid op te geven (secretariaat Frans Netscherlaan 21). Bewijs van Toegang ontvan gen de leden vóór of op 11 Febr. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 27 Jan. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Altijd Blijde" (1 Thess. 5, vs. 16) o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 27 Jan. v.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw, Schoten 's avonds 5 uur Heere Heeresma, Amsterdam o— Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 26 Jan. v.m. 10 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smitt H. Avondmaal o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 27 Jan. v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar n.m. 5,30 uur dezelfde Collecte voor het Kerkelijk Crisis-comité in Noord-Holl. van Zaden, Kunstmest Bloempotten, Tuinge reedschappen, Turf molm, enz. is gereed en gratis verkrijgbaar. Hagelingerweg 28 Santpoort Na den exodus van onze zo mervogels hebben we in de November en Decemberdagen een intocht beleefd die wel niet zoo vroolijk en geestdriftig is toegegaan als de blijde entree in April en Mei, maar toch de opengelaten plaatsen van onze eigen vogels prettig heeft aange vuld met gevleugelde gezellen uit het Noorden en 't Oosten. Als hun zwerftijd is aangebro ken, moeten ze op reis, evengoed als onze trekkers, om te stroopen in de mildere waterlanden aan de zee, aan wadden en strand, rivier en beek, meer en plas. Dan kunnen ze in hun eigen land het voedsel niet meer vin den waaraan ze gewoon zijn of ze baken naar spijs die hun be ter mondt dan de alledaagsclie kost van maandenlang te voren. Want ook bij den vogel geldt het woordtverandering van spijs doet eten. Nu, wij zien de vreempjes graag, ook in Kenne- merland. Want hun druk en vroolijk gesnap eu nijddassig gekijf verbreekt vaak op aange name wijs de hoorbare stilte der bosschen, waaraan wij even noode kunnen wennen als aan 't stil staan van de huisklok. En de winterdisch is nog zoo rijk voor zien van allerlei lekkernijen, die door onze eigen trekkers onaan geroerd zijn gelaten. Zoo kan de smulpartij van de gasten wekenlang duren. Toch zou je aan 't stoeien en dartelen van 't meezenvolkje niet zeggen, dat er onder die dwergjes ook zijn die door nood gewongen in onze gastvrije bosschen zijn neerge-

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2