TE HUUR Predikbeurten Uit de Praktijk. j| Begraf en is-Vereen iging „Santpoort-Station en Omstreken tegen den kostenden prijs. lie requesten en verzoekschriften Hagelingerweg 92 Santpoort-Dorp Toegangsvoorwaarden Duin en Kruidberg voor 1935. vrije Huizen met en zonder Garage van f 30,-- tot f 50,- per maand, omge ving Santpoort-dorp. adres 1ste WONINGBUREAU „SANTPOORT" MIDDENDORPSTRAAT 9 u Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden J. lleerema n s, voorz. M. J. Pos t, secretaris EERSTE KLASSE ASSURANTIËN A EERSTE KLASSE VERZEKERINGEN worden voor U verzorgd door M. J. POST, Gep. Rijks-Ambt. Kindervoorstelling der Ver. „Volksonderwijs". Woensdagmiddag heeft in de zaal van café „de VVeyman" de aangekondigde Kindervoorstel ling, aangeboden door de afd. Santpoort der Ver. Volksonder wijs" aan de leerlingen dei- Openbare School, plaats gehad. Over deze goedgeslaagde mid dag verzoekt men ons plaatsing van het volgende. Woensdagavond. Nog tuiten mijn ooren van het gejuich, het gezang en het ge lach der kinderen. Wat hebben zij van middag genoten gedu rende de kindervoorstelling dooi de afd. Santpoort van „Volks onderwijs" aan de kinderen van de Openbare School gratis aan geboden en ook wij, ouders, wat genoten wij toen wij al die kinderen zoo intens zagen ge nieten. Wat hebben zij medegeleefd met de gebeurtenissen door de poppenmenschen van het mari- onnettentlieater uitgebeeld. Hoe spontaan reageerden al die kin deren op hetgeen de poppen toch zoo menschelijk, zoo natuur getrouw vertoonden. Lachsalvo's wisselden af met diepe stilte bij spannende momenten. Zoo op getogen waren ze bij de waarlijk verbluffende staaltjes van jong leurkunst die met de zeepbellen werden gegeven. Menige jongen nam zich voor dat ook eens thuis te probeeren, het leek zoo gemakkelijk. Wat juichten ze als Robby, de rekenende hond, zijn som goed gemaakt had. En ook wat hebben ze gezongen ter begeleiding van den muzi- kalen clown. Wat is onze Sant- poortsclie jeugd muzikaal. Nau welijks hadden de beide eerste tonen van een populair wijsje geklonken of ze hoorde reeds welk lied bedoeld werd. Uit volle borst gezongen schalde het dan door de zaal. Het is een middag van echte kinderpret geweest. Het bestuur van „Volksonderwijs" kan met voldoening op dezen middag terugzien. Het heeft den dank èn van de kinderen èn van de ouders ten volle verdiend. Wil die dan bij dezen aan vaarden van „Een Moeder". Openstelling Hulp-Postkantoor te Santpoort-dorp met een uur verlengd. Het Hoofdpostkantoor deelt ons mede dat met ingang van Maandag 18 Februari het Hulp- Postkantoor te Santpoort-dorp des morgens een uur langer wordt opengesteld, dus geopend zal zijn tot 12 uur. R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria". Naar wij vernemen heeft bovengenoemde vereeniging in geschreven voor het op 5 Mei a.s. te Heemstede te houden Muziekconcours. Bridgeclub „Santpoort". Bij de op 2 Februari gehou den Openbare Bridge Drive, georganiseerd door de Bever- wijksche Bridgeclub te Beverwijk werden door leden der Bridge club „Santpoort" de volgende prijzen behaald lste prijs OostWest de Heeren G. H. Wigman en J. B. Nieuwenhuis. 2e prijs N.Z. Mevr. Nieuwenhuis en de heer J. H. Th. van Hooff. Landbouw-Lezing Op Dinsdag a.s. houden de afdeelingen Haarlem en Velsen van de Holl. Maatschappij van Landbouw in „de Weyman" een gecombineerde vergadering waar in de Heer Ir. F. P. Huisman, secretaris van genoemde maat-, schappij, een lezing zal houden over de crisismaatregelen. Santpeort's Gem. Dubbel Kwartet Bovengenoemd kwartet neemt Zaterdag a.s. deel aan het kwar- tettenconcours van [„Kunstmin" te Amsterdam. Met belangstel ling zien we naar de prestatie van ons in de zangwereld zulk een goeden naam hebbend kwartet uit. Tentoonstelling en Kookdemonstraties van goede en voedzame maaltijden. Deze voor alle Huisvrouwen zoo nuttige voorlichting zal 20, 21 en 22 Februari in de O. L. School F, (Burg. Enschedélaan) te Santpoort te krijgen zijn. Kijken, proeven, recepten der voorgekookte maaltijden, alles is kostelooszie voor de uren enz. de Strooibiljetten. Opening Woensdag 20 Febr. 7 uur. De demonstraties hebben alleen plaats Woensdag- en Vrijdagavond van 7,30—9,30 uur en Vrijdagmiddag van 2,30—4,30 uur, door de leerares van de Daghuishoudschool te IJmuiden, Alles is georganiseerd door de Ver. K. en O. te Haarlem en het reizend Museum van Ouders en Opvoeders te Rotterdam terwijl een plaatselijk comité zorgt voor de tentoonstellingen in Santpoort en IJmuiden, be staande uit de dames v, d .Bergh v. Eysinga, de Boer, Dunnebier, Miedema, Rambonnet, van der Veld, en Verkerk. In deze moeilijke tijden moeten zeer veel huisvrouwen, wier man nen werkloos zijn, of even wei nig als dezen verdienen, van een ontoereikend huishoudgeld rondkomenook wie het ruimer hebben moeten zich bedruipen. Zoo is goede raad, hoe men op de zuinigste wijze het voedzaam ste maal bereidt van groote waarde. In Haarlem heeft dit werk veel belangstelling genoten. 60 a 150 vrouwen woonden daar de demonstraties bij. Bij gebleken belangstelling zal men pogen Kookcursussen op dezelfde wijze te organiseeren. Alleen op schriftelijke aanvra, ge kunnen door den Rentmee ster, den Heer F. Piekema, Brederoodscheweg 82, Santpoort toegangskaarten tot Duin en Kruidberg worden gegeven aan personen boven de 13 jaar. Deze kaarten zijn uitsluitend „persoonlijk", geldig voor één kalenderjaar en kunnen worden verstrekt aan a. Wandelaars ad f 0.50 per kaart. b. Wielrijders (ook zij die een rijwiel bij zich hebben) ad fl. per kaart. Kaartbezitters kunnen logé-kaarten krijgen ad f 1.50 en ad f 2.voor wielrijdenden logé deze kaart is niet persoon lijk. Kaarten worden eerst dan toegezonden, wanneer op post rekening No. 44294 ten name van den Heer F. Piekema, het verschuldigde bedrag is gestort en de schriftelijke aanvrage vergezeld was van eene gefran keerde en met adres voorziene enveloppe, ter opzending der kaart. Kinderen beneden de 13 jaar worden alleen toegelaten onder geleide van kaartbezitters, welke door ten hoogste twee kindere mogen worden vergezeld. Bij hooge uitzondering kan de Rentmeester, indien in zijne woning aanwezig, dagkaarten verstrekken aan gezelschappen. Zij zijn mede verkrijgbaar bij de Controleurs en nabij beide ingangen. Deze kaarten kosten f 2.en voor wielrijders f2.50 en geven toegang aan hoogstens vijf personen. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 17 Febr. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Orde" (1 Cor. 14 33) o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 17 Febr. v.m. 10 uur Luther Ramp, Oegstgeest 's avonds 5 uur Heere Heeresma, Amsterdam Donderdag 21 Febr. n.m. 8 uur H. Heeresma, Amsterdam Openbaring II 1 e. v. o— Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Gebouw „Bethel". Zondag 17 Febr. v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg n.m. 5 uur dezelfde o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 17 Febr. v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar n.m. 5,30 uur dezelfde Collecte voor de hulpbe hoevende kerken in de provincie. Meer dan eens komt U tot de ontdekking dat Uw gloeilamp zijn nuttig werk, n.l. het ver lichten van Uw vertrek, heeft gestaakt en meestal komt er dan „En hij is pas zoo oud". Dat „zoo" is meestal een heel korte tijd. Dan gaat gij naar Uw lever ancier en klaagt uw nood aan hem en gij laat er 70 pCt. van doorschemeren dat hij er schuld aan heeft. De schuldvraag laten wij he den maar voor wat ze is, want daar ben je voor eerst niet mee uitgesproken. De oorzaak is een voornamer ding. Weet gij, waarde lezer, dat die oorzaak dikwijls bij U thuis ligt Hoe vaak draait gij uw lamp los in de fitting, om uw stof zuiger of ander electr. apparaat aan den lamp aan te sluiten. Dat doe ik nooit, hoor ik al zeggen. Goed, gij verwijderd uw snoer van stofzuiger en vergeet Uw lamp vast te draaien. Resul taat lamp brand 's avonds niet. O ja, hij zit losVastdraaien. Tien tegen één dat er spanning op Uw fitting staat en Uw lamp bij het vastdraaien aangloeid. Wat hindert dat nu zult gij zeggen. Zeer veel. Hoe dikwijls flikkert ze nu voor ze pakt. En dat is het wat haar fnuikt. Een volgend euvel. In den handel zijn spiegelreflectoren. U weet wel U schuift ze over de lamp en draait het geheel in uw fitting. Resultaatmeer licht op uw tafel. Prachtig. Edoch, uw lamp is spoediger aan zijn eind. De spiegel toch, weerkaatst niet alleen het licht of de licht stralen, maar ook de warmte stralen. GevolgDe terugge kaatste warmtestralen verhitten uw lamp en dus de gloeidraad meer dan normaal en uw lamp sneuvelt voor zijn tijd. Wat leeren we nu uit deze twee voorbeelden Ten eerste: Zorgt dat gij vol doende stopcontacten in uw woning hebt, zoodat gij de lamp fitting niet als aftapkraan behoeft te gebruiken, met het voornoem de resultaat. Ten tweede: Gebruikt steeds een lamp die voldoende licht geeft en gebruikt geen lapmid delen om een te kleine lamp „dan toch maar te gebruiken", omdat een grootere een paar dubbeltjes meer kost. Een deskundige. Het geparfumeerde schrijf- machirielirit „Kunt U misschien nog een enkele dag van Uw oud schrijf machinelint gebruik maken luidde de vraag van een leveran cier, waarmede ik zekere trans acties met gesloten beurs afwik kelde en om welke reden ik zooveel mogelijk aan kleinigheden bij hem bestelde, met het doel .het saldo zoo spoedig mogelijk te vereffenen. „Dat kan natuurlijk: maar, waarvoor dient deze vraag?" permitteerde ik mij nu te vragen, eenigszins nieuwschierig gewor den. „Ik krijg namelijk dan een versche zending schrijfmachine linten binnen", werd mij daarop bericht en dit was zeker geen antwoord, die mij geheel voldoe ning gaf. Want een goed verpakt schrijfmachinelint mag gerust wel een maand langer worden opgeborgen. De oplossing van dit raadsel heb ik nooit te weten kunnen komen en vermoedelijk zal ik ook nooit daarin slagen. Een feit is, dat ik een schrijf machinelint ontving met een heerlijke geur van Eau de Co logne. Dit was niet alleen het geval, toen ik begon, met dit schrijfmachinelint te werken; neen, ook later, na afloop van één week en zij het ook maar in mindere mate, bleef het Eau de Cologne luchtje. Een jonge dame, een kennis van mij, die ,nog even in de avonduren een sollicitatiebrief op mijn machine wilde tikken kon van deze machine absoluut geen afscheid nemen en ging door met een half dozijn andere brieven te schrijven De heeren fabrikanten van schrijfmachinelinten zijn reeds een tijd geleden tot de couclusis gekomen, dat zij hun best moes ten doen, om de vrouwelijke schrijfmacliinelintengebruikers tot hun vriendinnen te maken. Men. beweert, dat in dit opzicht de fabrikanten in de V. 8. als padvinders zijn opgetredenzij hebben b.v. reeds een verpakking gekozen, die heel goed als poe derdoosje, van een spiegel voor zien, dienst kan doen, enz. Zoodoende zou men ook kun nen veronderstellen, dat het in voeren van de Eau de Cologne- geur bij de schrijfmachinelinten voor den omzet zeer bevorderlijk kan zijn. Laten wij gerust eens veronderstellen, dat na afloop van één maand Let Eau de Cologneluchtje in zijn geheel is verdwenen, terwijl het lint op zich zelf nog in tamelijk bruik bare toestand verkeert. Een typiste, die aan het Eau de Cologne parfum gewend is geraakt, is vermoedelijk eerder geneigd, een nieuw lint te bestel len (het is voor haar trouwens nooit een financieel vraagstuk) wanneer ze zich de wetenschap tot eigen heeft gemaakt, dat haar tegelijkertijd een versche editie van het Eau de Coiogne-odeur wacht. Het is nu gelukkig geenszins het geval, dat hier de werkgever terwiile van een liefhebster van Eau de Cologne het gelag betaalt. Misschien is hier zelfs het tegen deel het gevalten minsten willen wij hier een poging wa gen, dit te bewijzen. Ie. Het verhoogd de arbeids vreugde van de typiste en is dus een prikkel, om meer te presteeren. 2e. Bij ingebruikname van een nieuw schrijfmachinelint heeft men in het algemeen een min der zware aanslag van de toet sen noodigdit heeft een ver hoogde schrijfsnelheid ten gevolg. 3e. Bij een lichteren aanslag is de schrijfmachine minder aan de algemeene slijtage onderhevig. Wij willen maar hopen, dat er reeds meerdere merken gepar fumeerde schrijfmachinelinten bestaan, want het is volstrekt niet de opzet van dit enthusias- tisch berichtje om voor een bepaald merk een verkapte pro paganda te voeren. Wij veron derstellen, dat hier geen sprake is van een beschermde onder vinding, zoo dat een ieder fabri kant van schrijfmachinelinten die iets in dit voorstel ziet, zonder meer tot een proef mag overgaan, door de fabricage van dergelijke linten als bijartikel op te nemen. Neemt deze ont wikkeling van de schrijfmachine lintenfabricage een groote vlucht, dan zou het natuurlijk tenzeei- ste toe te juichen zijn, indien alle fabrikanten het omtrent de geur eens konden worden, zoodat men alleen met Eau de Cologne-lucht te maken had. Zoo niet, zou het op de groote kantoren, met vele schrijfmachi nes in een groote zaal, ten slotte kunnen gebeuren, dat men, uit sluitend op het reukzintuig steun- nende, tot de illusie(?) zou komen, dat men zich in een damespar fumeriezaak bevond! Curt Elkeles.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2