oud Goud J. A. BODE Plaatselijke Berichten. Predikbeurten Schakeltjes firma van Leuven Adverteer en HUIS AAN HUIS m 2350 GELEZEN Stucadoor- en gezinnen te worden. Dat is goedkoop A. Tafoerna! Zn. TE KOOP GEVRAAGD elke hoeveelheid komt in aanmerking Driehuizerkerkweg 81 Telefoon 4051 - Driehuis Uurwerken, Optiek, Goud en Zilver Les aangeboden Te huur Nette werkster Net Meisje Net meisje Te huur Honderimand, VOOR Terranovawerk in beteekent Ook voör de gezondheid achtte hij de machine beter, omdat de gebruiker niet meer met een krommen rug behoeft te schrij ven. Met zoo'n machine op de rug liep hij de kantoren af, om zaken te doen. Overal werd het monster gedemonstreed, maar men voelde er niets voor,ondanks het feit dat het driemaal zoo vlug werkte. De „deskundige" correspondentten en boekhouders achtten de machine onbruikbaar en overbodig. Vermoedelijk vrees den zij voor hun baantje! Later is er een kentering gekomen en thans is er, volgens het blad, in Duitschland één schrijfmachine op iedere 30 inwoners. Vooral in de laatste jaren is de techniek op het ge bied der schrijfmachines sterk ontwikkeld. Gewezen wordt op de nieuwste typen „teletypes" de verreschrijfmachines, die langs telefoonlijnen en zelfs langs radio-weg bediend kunnen wor den. Eenvoudige Maaltijden. Eenvoud in de maaltijden is hoe langer hoe meer een eisch geworden in onze maatschappij en een eisch, die zeer zeker aan onze gezondheid ten goede komt. Dat is een belangrijk feit; en menige huisvrouw, die op een voud is aangewezen hetzij dat haar uitgaven beperkt moeten worden, hetzij dat gebrek aan tijd haar bepaalde grenzen stelt menige huisvrouw zal haar geweten gerustgesteld voelen, wanneer ze ook b.v. van docters- zijde te liooren krijgt, hoe dege lijk, eenvoudig voedsel het beste is, wat ze haar gezin kan voor zetten. 't Is niet altijd gemakkelijk, om naast den eenvoud ook de degelijkheid te bereiken: die hangt samen met de juiste keus van de voedingsmiddelen, die in het eenvoudige voedsel verwerkt worden en het kost altijd wel eenig nadenken, vóórdat men die juiste keus heeft getroffen. Mogen we U eens een paar zeer bekende voorbeelden noe men van eenvoudig degelijk voed sel Ten eerste beschikken wij over den stamppot, eèn „Nederlandsch fabrikaat", dat buiten onze gren zen weinig bekend is. Ten tweede kunnen we onze keus bepalen op een stevige peulvruchtensoep, zoo stevig, dat er aan den maaltijd verder niets behoeft te worden toegevoegd en de ééne pan dus in alles voor ziet. En ten derde zouden we wil len noemen ook alweer een typisch Hollandsche mogelijkheid het middagmaal, waarin, bruine boonen of capucijners den hoofdschotel vormen en waarbij de aanvulling bestaat uit gebak ken spek. Voor de wintermaanden kun nen we gerust den maatregel nemen, om wekelijks deze drie types van maaltijden een beurt te geven. Eentonig behoeft onze voeding daarom volstrekt niet te worden, immers we kunnen des noods elke week een anderen stamppot, een andere soort peul vruchtensoep of een andere boonenmaaltijd op tafel brengen. Hieronder volgt van iedere soort een voorbeeld. Goedkoope, stevige Erwtensoep. (voor 4 personen, als volledig middagmaal voldoende.) 750 G. (1 y2 pond) groene erwten of spliterwten, 5 Liter water, 250 G. (1/3 pond) spek, bosje selderij, 4 preien of uien, 500 G. (1 pond) aardappelen, 5 theelepels Maggi's Aroma, onge veer 3 afgestreken eetlepels zout. Laat de gewasschen erwten een nacht weeken in de aange geven hoeveelheid water: breng ze daarmee den volgenden dag aan de kook en laat ze gaar worden (ongeveer l1/2 uur.) Voeg er het zout, het in dob belsteentjes gesneden spek, de gesnipperde groenten en de in blokjes verdeelde aardappelen bijlaat alles zachtjes verder doorkoken (nog ongeveer 1 uur) en roer herhaaldelijk in de pan, zoodat de erwten goed fijnge wreven worden en de soep flink gebonden wordt. Maak tenslotte de soep af met de Maggi's Aro ma en presenteer er sneden geroosterd brood bij. Stampot van savoye kool. (volledigmaal voor 4 personen). 1 a 1 !/2 K. G. savoye kool, 3 KG. aardappelen, 3U0Gr. (3 ons) magerrookspek, 50 Gr. (J/2 ons) reuzel, 4 theelepels Maggi's Aroma, ongeveer 2 afgestreken eetlepels zout. Breng de fijn gesnipperde Savoye kool aan de kook, met niet meer dan b.v. halve L. water. Voeg er het zout en het in dobbelsteentjes gesneden spek bij en leg er na 20 minuten de geschilde aardappelen op. Laat op een zacht vuur in de goed gesloten pan alles samen verder gaar worden (nog ongeveer een half uur)stamp het door elkaar met de reuzel en maak het ge recht af met de Maggi's Aroma. (Toevoeging van een paar kopjes gekookte witte boonen een restje van een vorigen maaltijd b.v. zal den stamp pot eerder goed dan kwaad doen Capucijners met spek en uien (volledig maal voor 4 personen) 1 KG. capucijners, 3 ons vet rookspek, 4 groote uien, onge veer 2 afgestreken eetlepels zout, 4 theelepels Maggi's Aroma. Laat de ge wassclien capucij ners een nacht weeken in ruim wa ter, breng ze met hetzelfde wa ter aan de kook en laat ze op een zacht vuur gaar worden (ongeveer anderhalfuur) onder toevoeging van het zout. Snijd intusschen het spek in dobbelsteentjes en bak die in een diep ijzeren potje op een zacht vuur uit. Voeg er de ge snipperde uien bij en laat die gaar en lichtbruin worden. Giet van de gare boonen het overtollige water af (kan volgen de dag in de een of andere soep gebruikt worden), roer er het spek met de uien door en maak het gerecht af met de Maggi's Aroma. R. K. S. V. „Santpoort" Programma Zondag a.s. 2,30 uur H. B. C. ISantpoort I Santpoort IILeiden I 12 uur Santpoort VD. E. M. V van Nispen IISantpoort VI In verband met H.B.C. Santpoort, is voor de wedstrijd van 5e en 6e vervroeging aan gevraagd. Voor het 2e elftal is de laatste thuiswedstrijd aangebroken, deze vangt aan te 2,30 uur. „SANTPOORT'S BLOEI" Onze Bonte Avond Nog enkele kaarten beschikbaar. Voor onzen eersten „Bonte Avond" van Zaterdag a.s. in „Zomerlust"zijn nog enkele kaar ten beschikbaar, doordat leden die van te voren kaarten besteld hadden, ze bij aanbieding door bijzondere omstandigheden niet konden accepteeren. Deze kaar ten zijn tot Zaterdagavond 6 uur bij de fa. Cornegge, Terrasweg en den heer Rings, Bl.daalsche- str.weg, verkrijgbaar. Daarna zoo mogelijk ook nog aan de zaal. In verband met het uitgebreide programma en de te verwachte drukte bij de garderobe zou het zeer op prijs gesteld worden als men zich vroegtijdig in „Zomer- lust" bevond. Pannenspons 4 cent Panlap 6 cent Wasklemmen 35 voor 10 cent Drooglijn ijzerdraad 9 cent Drooglijn touw 13 cent Verder gegalvaniseerde Tijlen Waschketels, Emmers, enz. enz. HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT Bridgeclub „Santpoort" Bovengenoemde club hield 21 Febr. j. 1. haar maandelijk- sche bridge drive, er werd aan 12 tafels gespeeld. Onder de bekwame leiding van den spel leider den Heer G. II. Wigman werden de volgende resultaten bereikt: Klasse A 1ste prijs Noord-Zuid de Heeren J. A. de Vries en C. Mulder. 1ste prijs Oost-West Mej. N. v. Hoof! en den Heer F. A. van den Eynde. Klasse B. 1ste prijs Noord-Zuid de Heeren Tj. van Oostrum en C. Banning. 1ste prijs Oost-West de Heeren A. Westerhof en A. de Pater Fanfarecorps „WILHELMINA" Voorgaande week heeft boven genoemd corps een ledenverga dering gehouden, waar naast verschillende punten ook een bespreking werd gehouden over het deelnemen in dit seizoen aan een der in ons land te houdencon- coursen in het komende seizoen. Besloten werd voorloopig Beem- ster (N.H.), de voorkeur te ge ven. Dit concours zal plaatc vinden gedurende de maand Juni a.s. In deze vergadering heeft ook de Bestuursverkiezing plaats ge vonden en werden alle aftreden- den herkozen. Het Bestuur is als volgt samengesteld J. Groeneveld, Voorzitter, G. Rapis, Secretaris Burg. Enschedélaan 8 A. Schipper, Penningmeester J. Strijder, Commissaris G. Wiedijk, Muziekcommissaris. Tersprake kwam nog het 37- jarig bestaan van het corps en betreurde men dat nog zoovelen achterbleven om deze vereeni- ging, de oudste hier ter plaatse, te steunen door een geldelijke bijdrage als donateur of kunst lievend lid en besloot men een opwekking daartoe aan de inge zetenen te richten. Evenals andere jaren blij ft het corps zijn traditie getrouw en hoopt het op Hemelvaartsdag zijn jaarlijksche rondgang door Santpoort-St. en dorp te maken. Van harte hopen wij dat het Bestuur moge slagen in haar pogen de financieële steun der ingezetenen te verkrijgen. Wil men de moeite van het Bestuur sparen en reeds van te voren zich opgeven, welnu ieder bestuurslid is genegen de noodi- dige inlichtingen te verstrekken en Uw naam op de lijst als donateur of kunstlievend lid te plaatsen. De vereeniging zal er U zeer erkentelijk voor zijn. Lezing B. de Ligt De afd Bloemendaah-Santpoort van de Algem. Nederl. Vrouwen Vredebond organiseertop Vrijdag 1 Maart a.s. in het Jeugdhuis te Bloemendaal een Lezing, welke gehouden wordt door den heer B. de Ligt. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 24 Febr. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Sterke liefde" (Rom. 8, vs. 39 a) o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 24 Febr. v.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw, Schoten, 's avonds 5 uur Ds. A. A. Wildschut, IJmuiden - Oost. o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Gebouw „Bethel". Zondag 24 Febr. v.m. 10 uur Ds. J. Diepersloot. o— Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 24 Febr. v.m. 9.45 uur De Heer W. Kreuzen, Theol. cand. n.m. 5,30 uur dezelfde Collecte voor de Geref. Radio Kerkdiensten. De Tentoonstelling waar men ziet, hoort, ruikt proeft. Deze bizondere tentoonstelling, die wel een record aan zintuige lij ke waarnemingen oplevert, is bij het verschijnen van deze aflevering van „Huis aan Huis" juist gesloten, en werd gehouden in school F aan de Burg. En schedélaan. Ze is hoofdzakelijk bestemd voor dames, ofschoon ook schrij ver dezer, als man, zich er wonderwel aangepast en tliuis- gevoeld heeft bij de opening op Woensdagavond. Het is de tentoonstelling voor goede en goedkoope voeding, georganiseerd door een plaatse lijk damescomité, welks samen stelling wij reeds publiceerden, met medewerking van het beken de „reizend museum" en van de Haarlemsche vereeniging voor kinderverzorging en opvoeding. De openingsavond was, zoo niet een unicum, dan toch wel een zeer bizondere ervaring in onze journalistieke loopbaan. De heerlijke geuren, de ten toongespreide lekkernijen, wand platen met statistieken van duizelingwekkende voedzaam heid van de meest uiteenloopende spijzen en last not least, de rondgedeelde proefhapjes, heb ben onze gastronomische aspira ties dermate geinterresseerd, dat de geest niet capabel bleek, uit te wijden over de opgedane ervaringen. Op onze rondwandelingen door de epicuristische paradijzen, heb ben wij het gezelschap van de muze der poëzie, zoowel als van haar collega der afdeeling proza, moeten ontberen. Hetgeen zeggen wil, dat we met geen letter van de opgedane ondervindingen zullen gewagen. Dit zal trouwens niet noodig zijn Als stimulans willen we wel verklappen, dat Woensdagavond de tentoonstellingszaal tjokvol met belangstellenden was. 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) in Stenografie „Groote" Ned. en Duitsche Taal, M. Wiibbe, Brederoodschew. Sb, Santpoort-st. Landhuisjes 6 kamers, vestibule, kelder enz. voor en achtertuin, f 6,50 per week. Aan de Rijks weg, Velsen-Santpoort. Br. Lett. B, Huis aan huis. biedt zich aan, 3 a 4 dagen vrij hebbende, zag deze gaarne bezet. Br. letter L van dit blad. Mevr. van der Esch, Schaep- manlaan 35, Bloemend.-Sar.tp.-St zoekt een van 8 tot 4,30 uur. Aanmelden 's avonds na 7,30 uur. 15 jaar in bezit van fiets zoekt een leuke vriendin. Alb. Thymlaan 17, Santpoort. 2 gemeubileerde of ongemeubi leerde kamers, bij voorkeur ver pleegster of derg. Brieven letter K Huis aan Huis Een te koop, z. g. a. n. prijs f 1, Bloemend, str.weg 132, Santp.-St. is het adres Hagelingerweg 201 Rijksweg 466 Telefoon 22583

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2