Belg. of Holl. anthraciet 20-30 of 30-50 f 1,85 p. H.L. Eierkolen f 1,15 per H.L. Brandstoffenhandel J. Klaarhamer, Hoofdstr. 108, Tel. 23601 Vereen. „Santpoort's Bloei" Dal is goedkoop A. Tabernai Zn. Predikbeurten. Officiësl Gedeelte, Begrafenis-Vereeniging „Santpoort-Station en Omstreken" tegen den kosienden prijs. Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 25 December 1930, No 11. Eere-VoorzitterMr. C. II. Guépin. Aangesloten bij de AlgemeeneNederl. Vereeniging voor V reemdelingen verkeer De tennisbanen „Brederode" te Santpoort Het is aan ons bestuur gelukt, den eigenaar van de tennisbanen te bewegen voor de leden-ten nissers, een flinke reductie op de vastgestelde prijzen te ver lenen. Deze gereduceerde prijzen zijn echter uitsluitend voor haar of hem, die een geldig lidmaat- schapsbewijs voor het lopende jaar, van „Santpoort'sBloei" kan vertonen. De prijzen en voorwaarden worden hieronder afgedrukt. Ieder is thans in de gelegenheid het heerlijke tennisspel te beoe fenen' Voor het vormen van clubjes en het bespreken van Minium SPEELTIJD deelnemers per clubje Zondagmorgen 8 personen Zondagmiddag 14 77 Zondagavond 6 77 Maandagmorgen 6 77 Maandagmiddag 12 Maandagavond 6 77 Dinsdagmorgen 6 n Dinsdagmiddag 12 Dinsdagavond 6 77 Woensdagmorgen 6 77 Woensdagmiddag 14 77 Woensdagavond 6 JJ Donderdagmorgen 6 77 Donderdagmiddag 12 77 Donderdagavond 6 77 Vrijdagmorgen 6 77 Vrijdagmiddag 12 ij Vrijdagavond 6 Zaterdagmorgen 6 7) Zaterdagmiddag 14 77 Zaterdagavond 6 77 de uren wordt de aandacht ge vraagd. De leden van „Santpoort's Bloei", voor wien deze reductie geldt, geven zich zo spoedig mogelijk op aan het adres J. Martens, Rijksweg 480. Deze opgave kan plaats hebben Dins dag- en Woensdagavond tussen half acht en half negen en ver der schriftelijk, voor 20 Maartl935 met vermelding van Naam Voornamen Woonplaats en straat, met nummer De dagen waarop men wenst te spelen, met vermelding van de uren Geoefend of beginners. Het bestuur is overtuigd dat vele leden deze gelegenheid tot sport en ontspanning zullen benutten. Contributie per persoon bij een deelname van 30 pers. 40 pers, 50 pers 16,50 14,50 10,- S.50 8,50 12- 8,50 8,50 12- 8,50 9,25 12,75 8,50 9- 12,75 8,50 8,50 12.— 8,50 11,50 12.75 15,25 13125 8,75 7,25 7,25 10,75 7,25 7,25 f 10,75 f 7,25 8- 11,50 7,25 7,75 f 11,50 f 7,25 f 7.25 f 10,75 f 7,25 f 10,25 f 11,50 f f f f 14,50 12,50 8- 6,50 6,50 10- 6,50 6,50 10,— 6,50 7,25 10,75 6.50 7.— 10,75 6.50 6,50 10- 6,50 9,50 10,75 Aanschaffing van 14 rackets is in bovenstaande prijzen inbegre pen en zijn deze het volle eigendom van de Vereniging. Geleverd worden rackets van circa f 9,50. Elk gevormd clubje krijgt bij de aanvang van het seizoen 1 doos tennisballen en op de helft van het seizoen wederom een nieuwe doos tennisballen. Ook de prijs hiervan is in bovenstaande tabel verwerkt. De ballen zijn het volle eigendom van het clubje dat er mee speelt. Gaan de tennisrackets eventueel stuk, dan is het repareren daarvan voor onze rekening, zoodat de deelnemers nooit meer kosten hebben dan bovenstaande contributie. Het speelseizoen duurt van 1 April tot 30 September. Dat zijn 26 weken. Per week berekend varieert de contributie bij een deelname van b.v. 50 personen van f 0,25 tot f 0,55 per week, alles inbegrepen. De openstelling van het Postkantoor te Santpoort-dorp. „Santpoort's Bloei" ijvert steeds voor verbetering van verschillende 'toestanden welke daarvoor in aanmerking komen. De openstelling van het post kantoor voldeed reeds lang niet meer. Waren de toegewezen uren voorheen voldoende, dit kon de laatste jaren niet meer worden gezegd. Van vele leden kwamen dan ook klachten bin nen. Het was naar aanleiding daarvan dat een actie werd in gesteld om een ruimere open stelling voor het publiek te ver krijgen. Bij schrijven van 14 Februari j.l. werd ons medege deeld door den Heer Inspecteur te Haarlem, dat het postkantoor te Santpoort-dorp met ingang van 18 Februari 1935 per dag een uur meer zou worden opengesteld en wel van v.m. 11 tot 12 uur. Onze actie is dus met succes bekroond geworden. Het kantoor is thans elke dag v.m. geopend van 9 tot 12 uur. De middag- en avonduren blij ven ongewijzigd. Pensionbureau. Leden, die wensen, dat hun pensions of te verhuren kamers op de pensionslijst voor het sei zoen 1935 geplaatst worden, ge lieven hun gegevens ten spoe digste, doch uiterlijk vóór 1 April a s. in te dienen bij ons pensi onbureau, Terrasweg No. 31. 1 April wordt onherroepelijk deze lijst afgesloten, zodat leden het aan zich zelf te wijten hebben, wanneer hun adres hierop niet zal voorkomen. Reeds werden van verschillende plaatsen in ons land verzoeken om toezending van pensionlijs- ten tot ons gericht. Plaatsing op de pensionlijstis uitsluitend en gratis opengesteld voor leden. Gids van Santpoort. De nieuwe uitgave zal in het a.s. voorjaar verschijnen. Deze uitgave verschilt belang rijk van de vorige ;|niet alleen dat de uitvoering gemoderniseerd is, doch ook de inhoud is be langrijk uitgebreid en met de nieuwste gegevens aangevuld, terwijl de tekst verlucht wordt met toto's van de mooiste punten uit Santpoort. Zodra deze nieuwe uitgave gereed is, vermoedelijk in April a. s. worden exemplaren ver zonden aan de V.V.V. bureaux in Nederland, Belgie en Ned. üost- en Westlndië; ook zullen zij in de bibliotheken der Ned. mailschepen ter lezing worden gelegd. Daar degenen, die Santpoort willen bezoeken of zich hier willen vestigen in de regel eerst bij de V V.V. bureaux, of bij ons, inlichtingen inwinnen en hun bij die gelegenheid een exemplaar van de gids wordt ter hand gesteld, zal een zeer groot percentage der a. s. inwoners zich eerst van de inhoud dezer gids op de hoogte hebben ge steld. Het is dus van het grootste belang voor degenen, die iets hebben aan te bieden, dat zij hiervan in deze gids door mid del van een annonce kennis ge ven. Het bestuur heeft derhalve besloten onze leden in de gele genheid te stellen tegen kost prijs in de nieuwe gids te ad verteren. De Prijzen zijn vastgesteld als volgt Kwart pagina f 2,50 Halve pagina f 5, 3 Kwart pagina f 7,50 Heele pagina f 10,00 Bij advertenties tussen de tekstbladen worden deze prijzen verhoogd met 50°/o. Wenst men de advertenties geheel of gedeeltelijk in twee kleuren gedrukt te hebben, dan worden boven deze prijzen slechts de extra kosten, die door ons hiervoor aan de drukker betaald moeten worden, berekend. Niet-leden kunnen slechts advertenties plaatsen, indien er ruimte beschikbaar is en tegen de prijzen voor leden, verhoogd met 100 pCt., De oplage van de gids be draagt minstens 2000 ex. en verwachten wij hiermede 2 d 3 jaren in de behoefte te kunnen voorzien. Opgave van advertenties wor den ten spoedigste ingewacht aan het Secretariaat, Broekber- genlaan 5. Pannenspons 4 cent Panlap 6 cent Wasklemmen 35 voor 10 cent Drooglijn ijzerdraad 9 cent Drooglijn touw 13 cent Verder gegalvaniseerde Tijlen Waschketels, Emmers, enz. enz. HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden Heeremans, voorz. M. J. Pos t, secretaris J De nieuwe bewaarschool gereed. Bezichtiging Zondgg 3 Maart van 2 tot 4 uur. De geschiedenis van het kleu teronderwijs te Santpoort mag zoo langzamerhand als bekend verondersteld worden. Men weet dat m vroeger jaren aan de Wüstelaan een neutrale "Bewaar school, door wijlen mevr. Wüste gesticht, geëxploiteerd werd dooi de stichting Bewaar- en Naai schol „Spaarnberg" (thans in liq.), waarvan mej. Fontein de leidende kracht was en nog is, dat die school ais slachtoffer van de tijdsomstandigheden gevallen is, omdat de exploitatie, door inhouding van de gemeentelijke subsidie te groote te korten op leverde en verbouwd werd tot Badhuis. Hoe daarna de afdee- ling Santpoort van „Volksonder wijs" getracht heeft in de behoefte aan bewaarschoolonder- wijs te voorzien door een één- klassige schooi te exploiteeren in een leegstaand leslokaal van school F, daartoe in staat gesteld door geldelijke bijdragen van particulieren en een subsidie van het hoofdbestuur. Toen de behoef te aan en de belangstelling in een voorbereidende schooi te Santpoort uit de praktijk aan wezig bleek, nam het bestuur vau bovengenoemde stichting het belangrijke besluit, aan de gemeente Velsen een bewaar school bestaande uit 2 lokalen, een speellokaal en een overdek te speelplaats, bedrijfsklaar ten geschenke te geven, onder voor waarde dat deze school aan volksonderwijs gratis ter exploi tatie als neutrale bewaarschool wordt afgestaan. Men is nu zoo ver gevorderd dat de school dezer dagen ge heel bedrijfsklaar aan het gemeemtebestuur is overgedra gen, die op zijn beurt, aan volksonderwijs de beschikking daarover gaf, zoodat a.s. Maan dag 4 Maart de nieuwe school in gebruik genomen zal worden. Zij staat nu daar als een blij vend bewijs wat gemeenschapszin tot stand vermag te brengen. Kosten noch moeiten zijn gespaard om de inrichting van het gebouw zoo doelmatig mogelijk te doen zijn. Van de nieuwste vindingen scholenbouw betreffende, is ge bruik gemaakt. Alle luxe is vermeden de beide gebrandge- schilderde ramen in het speel lokaal, verschillende fabels van Lafontaine vertolkend, zijn niet als luxe aan te merken doch geven aan dat lokaal een warme, intieme sfeer. Het geheel is zeker een aanwinst voor de gemeente, voor Santpoort in het bijzonder. Nu is het woord aan de bur gerij van Santpoort in al haar geledingen. Nu is het de taak van allen te zorgen, dat het maximum aantal kinderen ge nieten kan van deze mooie instelling; dat het maximum aan levensvreugde dat deze school in haar mooie omgeving, aan nog zooveel jeugdige kinderen schenken kan, ook werkelijk aan al die kinderen ten goede komt. Nog moet een leslokaal onge bruikt blijven staan, omdat de financieën, om ook het tweede lokaal te exploiteeren, ontbreken. Zou Santpoort nu werkelijk niet in staat blijken deze gelden bij elkaar te brengen Wij geiooven het niet. Wij vragen van ieder niet veel, daar veie kleintjes één groote maken. Wie zou aan niet door het geven van een kleine jaarlijksche bijdrage, gaarne wil len medewerken het bovenge schetste doel, de plaatsing van het maximum aantal kinderen, te bereiken. Een paar centen; hoe dikwijls worden die niet aan nuttelooze zaken besteed of doel loos weggegeven. Wij vertrouwen dan ook dat ons beroep op de burgerzin van de inwoners van Santpoort niet te vergeefs zal zijn. Binnenkort zullen wij op huisbezoek gaan en dengene, die nog niet bijdroeg, een bijdrage vragen. Is het met te veel ge vraagd ons werk te verlichten en reeds nu, spontaan, U op te geven als contribuant bij onze Penningmeesteresse Mevr. G. Drijver-Dijt, Molenstraat 15 post giro No. 217372. Zooals gezegd, Maandag a. s. zal de school in gebruik geno men worden, doch te voren wil len wij gaarne iedereen in de gelegenheid stellen het gebouw te bezichtigen. Zondag 3 Maart a.s. 's middags tusscben 2 en 4 uur is ieder belangstellende wel kom. Ingang naast het Badhuis Zaterdagmiddag 3 uur zal een bezichtiging van autoriteiten, pers en contribuanten plaats vinden. Toegang is er dan dus alléén voor genoodigden voor zien van een kaart. Komt U overtuigen van de wer kelijk mooie inrichting en om geving; van de waarlijk onbaat zuchtige wijze waarop deze school is ingericht; komt zien tot welk doel Uw gelden besteed worden of komt slechts uit nieuwsgierig heid en Uw nieuwsgierigheid zal overgaan in daadwerkelijke be langstelling. Wij hopen het; wij vertrouwen er op. Het Bestuur van afd. Santpoort van „Volksonderwijs" \V. Landeweert, Voorz. T. F. Roos, Secr. N.B. Ter voorkoming van hin dernissen wordt U beleefd ver zocht kinderen niet mede te brengen. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 3 Maart v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, „Stil" (Ps. 62. vs. 2) Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 3 Maart v.m 10 uur A. v. Dijk, oud-Zend., Heemstede 's avonds 5 uur Ds. M. G. Blauw, Schoten. Donderdag 8 uur: H. Heeresma Onderwerp Openb. II 8 e.v. Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Gebouw „Bethel". Zondag 3 Maart v.m. 10 uur de Heer K. v. d. Berg Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 3 Maart v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar n.m. 5,30 uur dezelfde Collecte voor het Rentefonds.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2