Predikbeurten Schakeltjes Vereen. „Santpoort's Bloei" Officiéél Gedeelte. „Santpoort's Bloei" en het 40-jarig Toneel-Jubileum van Jan van Oommeien. Jubileumtournée JAN VAN DOMMELEN. Te Koop Te Koop Lessen Te Koop Te Koop aang. Te Koop aangeb. Net R. K. Dagmeisje werkster Te koop net Meisje Te huur gevr. Te Huur Gelegenheidskoopje Wegens overvloed van copie moeten eenige stuk ken tot het e.k. nummer wachten. SAdverteert in ^uis aan cliuis Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 25 December 1930, No 11. Eere-VoorzitterMr, C. H. Guépin. Aangesloten bij de AlgemeeneNederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Onze bekende dorpsgenoot Jan van Dommelen viert 9 April a.s. zijn 40-jarig toneeljubileum. Die dag zal de huldiging plaats vinden in de Schouw burg aan de (answeg te Haarlem onder het toneelspel „DOLLE HANS", waarin de Jubilaris optreedt. Daarna zal nog een bijzondere film vertoond worden, n.l. „Het Hek- selied". Vele Santpoorters zullen bij deze huldiging van hun plaatsgenoot tegenwoordig willen zijn. Om hieraan tegemoet te komen heeft „Santpoort's Bloei" de volgende regeling getroffen. De toegangsprijzen bedragen, alle rechten inbegrepen LogeF. 1,75 Stalles - Parket - Frontbalcon 1,42 Parterre - Zijbalcon1,10 Amphitheatre 0,89 Gaanderij0,63 Voor de leden van „Santpoort's Bloei" en hunne familie leden worden de volgende belangrijke reducties toegestaan Stalles - Parket - Frontbalcon van f 1,42 voor f 0,89 Parterrg - Zijbalconvan f 1,10 voor f 0,63 Dtegenen die hiervan gebruik wensen te maken, worden ver zocht vóór 7 APRIL a.s. schriftelijk aan het Secretariaat, Broekbergenlaan 5, op te geven, het aantal plaatsen, dat zij wensen te ontvangen en vervolgens of zij gebruik wen sen te maken van de extra autobus, die, bij voldoende deelname, van Santpoort naar de schouwburg en na afloop terug zal rijden. De eventuele route van deze autobus is als volgt: 7,30 uur vertrek Santpoort-dorp; 7,40 uur vertrek Santpoort-St. 7,50 uur aankomst Haarlem-Schouwburg. Het Bestuur. R. 0. Brerierode. De promotiewedstrijd voor bet 1ste elftal is uitgesteld. Op liet Brederodeterrein vindt om 10 uur de promotiewedstrijd Spaarudam 2 Schoten 3 plaats. Turnvereeniging „Santpoort". Zondag 7 April houdt T.V.S. haar zesde oefenmarsch. Afstand 25 K.M. In verband met de duur der tocht, plm. 4J/2 uur, is 't vertrek bepaald op half negen uiterlijk, vanaf hoek Hoofdstraat-Hagelingerweg. Neemt iets te eten mede en weest op tijd aanwezig. Badhuis „Spaarnberg". Het aantal baden over de maand Maart bedraagt Regenbaden 1029 Kuipbaden 56 Kinderbaden 38 Werkelooze baden 9 Totaal 1132 Oprichting Christelijk Sem. Koor Alhier bestaan plannen om tot oprichting te komen van een Chr. Gem- Zangver., waartoe op Vrijdag 12 April des avonds 8 uur in „Zomerlust" een verga dering wordt belegd, waar alle belangstellenden welkom zijn. Men kan zich tevens als lid opgeven bij mej. van Reeden en den Heer van Delden, respect. Kruidbergerweg 49 en 41. De repetities zullen gehouden worden, Donderdagsavonds van 8 tot 10 uur in „Zomerlust". In gebruiksHling der tweede klasse van de Kleuterschool. Het Bestuur van „Volksonder wijs", afd. Santpoort, heeft be sloten de tweede klasse der nieuwe Kleuterschool 1 Mei a.s in gebruik te stellen. De inschrijving van leerlingen kan geschieden bij het hoofd der school, mej. Brouwer, op 8, 9, 11 en 12 April a.s. vóór den aanvang van den schooltijd. Kinderen, die reeds ingeschre ven staan, behoeven niet opnieuw opgegeven te worden. Ter vast stelling van de juiste geboorte datum der kinderen wordt over legging van geboortebewijs of trouwboekje verzocht. Daar plaatsing geschiedt naar volgorde van leeftijd zal bericht van plaatsing zoo spoedig moge lijk gezonden worden. Schoolgeld minimum f 0,20 per week. o Feestvoorstelling op 9 A pril a.s. in den Schouwburg, Jansweg te Haarlem. Door overvloed van copie is het ons onmogelijk meerdere bijzonderheden te vermelden. Voor prijzen der plaatsen verwijzen wij U naar het offici- ëele gedeelte van „Santpoort's Bloei". JBBi Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 7 April v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Kunnen wij (Matth. 20 22) Extra collecte voor de kerk. o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 7 April v.m. 10 uur J. Makkelie, Amsterdam o— Geref. Kerk H.V., Wüstelaan, Gebouw „Bethel". Zondag 7 April v.m. 10 uur de Heer K. van den Berg. o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 7 April v.m. 9.45 uur de heer C. Everaars Theol. Cand. Voorber. H. Avondmaal n.m. 5,30 uur Dezelfde. Collecte voor het Rentefonds 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) Een koperen electr. hanglamp met balon en zijden kap. Dudok, Kruidbergerweg 30. Een opvouw kiuderkapwagentje en huisspiegel met eiken lijst. Burg. Enschedélaan 11 Santpoort. in Boekhouden, Eng., Ned. taal en haudelsc. Alle vakken 1. o. Dag- en avondlessen, opl. diplo ma's. W. Vedder, Zeeweg 352. 3 Eenden volop aan den leg. Tevens rabarberplanten en fram- bozenstruiken te koop. R. Wildschut Hoofdstraat 180, Santpoort. Als nieuw Protosstofzuiger, wei nig gebruikt met alle hulpst. en nog 1 jaar gar. loopt géruischl. f 20,--, Hoofdstraat 35, Santpoort. Schrijfbureau met veel berg ruimte, Noten wortelhout, 19 la den. Wegens plaatsgebrek. Adres: Hagelingerweg 146. Gevraagd voor direct een van 9 tot 5 uur. Loon f 3,75 per week. Br. letter X bur. van dit blad. Gevraagd nette Donderdag of Vrijdag om de 14 dagen van 9 tot 1 uur, te Drie huis. Adres bur. van dit blad f 0,75 per morgen. Jaargang Leven 1915, tevens kippenhok, nachthok, matten en dakpannen. Adres: Driehuizer- kerkweg 95. Gevraagd niet beneden 16 jaar, van 9 tot 2 uur. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur. Bloemd.weg 62, Bloemend. Flinke ongein, kamer in Sant poort (Dorp), f 10,-- per maand Br. Letter V bur. van dit blad' 2 moderne huizen, ben. 2 kamers en suite, keuken, v. en a. tuin boven 3 slaapk. gelegen Burg. Enschedélaan 29 en 31. Prijs f 28,— per mnd. Tebevr. Bouwer Burg. Enschedélaan 35. 5 lampsontv., ontvangst van alle stations, schit. gel. zonder ant. Compl. uitg. Ph. lampen Etov, luidspr., accu, Phill. gelijkricht. en Plaatstr.apparaat. Spotprijs. f 35,-- Hofgeest.weg 2, Santpoort Onze Algemene Ledenvergadering in SVlei a.s. Reeds nu wordt de aandacht van de leden er op gevestigd, dat eventuele voorstellen voor de ledenvergadering, vroegtijdig bij het secretariaat behoren te worden ingediend. Vroegtijdige indiening, waar borgt behandeling. Onze nieuwe Gids. Met man en macht wordt door het gehele bestuur gewerkt om de nieuwe gids op tijd voor de uitgave gereed te hebben. Dit werken bestaat hoofdzakelijk in het bezoeken van de leden.ne ringdoenden, teneinde de onont beerlijke adverten tie's, nodig voor het dekken van de kosten aan deze uitgave verbonden, bijeen te krijgen. Over het algemeen boeken deze aspirant colporteurs mooie successen. Toch zijn er nog neringdoenden, welken,voor het plaatsen van een annonce niets voelen. Onbegrijpelijk zult U zeggen. Inderdaad. Deze gids welke in 2000 exemplaren wordt gedrukt, keurig verzorgd en zeer modern uitgevoerd, wordt zowel in het binnen-, als in het buiten land en onze koloniën verspreid. Santpoort bekend maken en het trekken van gegoede bewoners, is het doel. Dat dit toch een direct voordeel is voor de zaken man, spreekt vanzelf. Het geld voor deze reclame uitgegeven, brengt hoge rente. Dit schijnt evenwel niet door allen te worden begrepen. Gelukkig zijn het maar enkelingen. Zij die nog niet door een van onze bestuursleden werden be zocht, kunnen zich voor het plaatsen van een advertentie in deze gids tot 10 April opgeven aan het secretariaat Broekber genlaan 5. Na 10 April is geen plaatsing meer mogelijk. Het Bestuur. Het Provinciaal Ziekenhuis. Als een donderslag bij heldere hemel ontving ons bestuur be richt, dat de toestemming aan uitwonende verpleegsters om buiten het Prov. Ziekenhuis te mogen wonen, op nader te bepalen datum door de directie was ingetrokken. Wat dit besluit voor Santpoort in het algemeen betekent kan men gemakkelijk begrijpen, wanneer men weet, dat plm. 120 verpleegsters uit wonend zijn. 120 personen dus die, hetzij en pension, hetzij in een huurwoning of eigendom, van de diensten der Santpoortse pensionhouders en winkeliers gebruik maken. Wanneer deze 120 personen dus weer naar de inrichting terugkeren, zal dit van een niet te onderschatten invloed zijn op het fioreren der hier gevestigde zaken en bedrijven. Om te trachten dit gevaar van Santpoort af te wenden, belegde „Santpoort's Bloei" op 12 Maart een vergadering in het Badhuis aan de Wüstelaan, welke ver gadering toegankelijk was voor alle belanghebbenden. De opkomst was overweldigend. Aanwezig was n.l. één pension houder en geen enkele winkelier. De aanwezige wethouder van financiën, die blijkbaar méér belang in het wél en wee van onze neringdoenden stelt dan de neringdoenden zelf, begreep niets van deze slechte opkomst der direct belanghebbenden, daar toch, zoals hij ons voorrekende, door het weer inwonend worden der verpleegsters plm. f72000, per jaar minder te Santpoortin omloop zal komen. Begrijpt U pensionhouders, kamerverhuurders, winkeliers en verdere handeldrij venden wat dit zeggen wil, twee en zeventig duizend gulden per jaar voor een kleine plaats als Sant poort U hebt er nooit zo diep over nagedacht anders had U op de vergadering niet geschitterd door afwezigheid. Begrijp toch Uw belang Het bestuur is zeer vereerd, dat men blijkbaar in do veron derstelling verkeert: „Wat Santpoort's Bloei doet is wel gedaan" wij zouden het echter méér op prijs stellen, indien de neringdoenden toch eens een weinig meer activiteit betoonden en voor hun belangen in de bres sprongen. „Santpoort's Bloei" heeft zich nu met een uitvoerig gedocu menteerd schrijven gewend tot Gedeputeerde Staten van N. Hol land te Haarlem. Wij hopen op onze jaarver gadering 9 Mei a.s. het resul taat van onze actie te kunnen mededelen. De Telefoonkwestie. Het bestuur heeft zich, onaf hankelijk van de actie, die in samenwerking met de Kamer van Koophandel te Haarlem gevoerd werd, met een afzon derlijk schrijven gewend tot den Minister van Economische Zaken den Minister van Binnenlandse zaken en den Directeur-Ueneraal der P. T. T. Hierin werd nogmaals met uitvoerige bewijzen aangetoond dat het instellen van een afzon derlijke telefooncentrale te Sant poort in zijn gevolgen voor de Santpoortse ingezetenen in het algemeen en de Middenstand in het bijzonder, funest zou zijn. Van den Directeur-Generaal der P. T. T. ontvingen wij een uitvoerig antwoord, waarin, werd uiteengezet, dat om redenen, die overeenstemmen met die door den Inspecteur der P. T. T. op onze vergadering naar voren gebracht, niet van het vastge stelde plan kan worden afgewe ken. De Minister van Binnenlandse Zaken verwees in zijn antwoord naar het schrijven van den Directeur-Generaal der P. T. T., echter voegde hij er bij, dat hij bereid was de mogelijkheid ander het oog te zien, de grens van de Centrale Santpoort in de richting van Bloemendaal te verleggen. Deze toezegging heft onze bezwaren uit de aard der zaak niet op; daar echter uit de beide gememoreerde antwoorden blijkt dat de plannen reeds definitief zijn als onderdeel van het grote telefoonplan, verheugt het ons toch dit succes te hebben be reikt, te meer daar wij vernomen hebben, dat de Minister zijn toe zegging in een daad heeft om gezet en de grens belangrijk in de richting Bloemendaal is op geschoven. Hiervan zullen zowel handel- drijvenden als particulieren te Santpoort, maar vooral te Sant poort-Station, ongetwijfeld de vruchten plukken. Beplanting der wegen De gemeente heeft de Brede- roodscheweg met bomen beplant. Ook met het beplanten der Hoofdstraat, vanaf Hagelinger weg noordwaarts tot de Rijksweg en de Frans Netscherlaan en omgeving is aangevangen. Naar men ons mededeelde zijn zoveel mogelijk lindebomen gekozen. Het plantsoen aan de Terrasweg, Ingevolge ons verzoek aan het gemeentebestuur zal het hoge hek rondom het plantsoen aan de Terrasweg verwijderd worden. Tevens zal het plantsoen worden gerestaureerd. Wij vertrouwen dat de aan- wonenden het plantsoen in hun hoede zullen nemen.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2