Predikbeurten Plaatselijke Berichten. A. MARKERINK Veren. „Santpoort's Bloei" Ons eerste Lustrum. Officiéél Gedeelte. Kruidbergerweg 43 Begraf en is-Vereen iging „Santpoort-Station en Omstreken" tegen den kostenden prijs. djJegens plaatsgebrek konden verschillende stukken niet geplaatst worden Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Ere-VoorzitterMr. C. H. Guépin. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Het was in de winter van 1929, dat door enkele personen ten huize van wijlen den Heer Tadey, de eerste besprekingen werden gevoerd, welke tot op richting van „Santpoort'sBloei" zouden leiden. Het noemen van namen heeft hier geen zin, alleen zij gezegd, dat allen overtuigd waren, dat het bestendigen van de bestaan de toestand niet kon worden geduld. Spoedige en afdoende verandering zou men, zo werd verwacht, door middel van een vereniging wel verkrijgen. Up 6 Mei 1930, werd, na pu blicatie in de plaatselijke bladen, in het café „de VVeyman" een vergadering gehouden. Hier werd besloten tot oprichting van een vereniging over te gaan. Het voorlopig bestuur, met wijlen den Heer Tadey als voorzitter werd opgedragen statuten en huishoudelijk reglement te ont werpen. Staande de vergadering traden 48 personen als lid toe. Het voorlopig programma be vatte o.m.: het stichten van een badhuis, verlaging van belastin gen en verbetering van bestaan de toestanden te Santpoort. De Kon. goedkeuring zou worden aangevraagd. Thans zijn sinds deze oprich tingsavond 5 jaar verlopen. In deze tijd is veel bereikt, zeer veel zelfs. Niettegenstaande het vele werk dat gedaan werd, moest ook nog veel tot latei- worden bewaard. Van het college van Burge meester en Wethouders wordt de meest mogelijke medewerking ontvangen. Waar mogelijk wordt aan onze wensen en verlangens tegemoet gekomen. Vast staat dat „Santpoort's Bloei" in deze 5 jaar is gewor den een schakel tussen inwoners en gemeentebestuur. Door zeer velen wordt van „Santpoort's Bloei" gebruik gemaakt om hun wensen en klachten ter kennis van het gemeentebestuur te brengen en 't mag worden ge zegd, meestal met succes. Aan het bij de oprichting geuitte verlangen is door het innemen van deze positie volledig vol daan. Ons ledental steeg met spron gen en is thans de 500 reeds gepasseerd. Santpoort, zonder „Santpoort's Bloei" is nauwelijks meer denkbaar. Men heeft en houdt nu eenmaal altijd toe schouwers. Zo is het ook hier. Velen zijn er die wel mee willen profiteren, doch dievoor een lid maatschap van fl,p. j. niet te bewegen zijn. Deze omstandig heden worden door het bestuur wel betreurd, doch zijn daarom geen aanleiding om bij de pak ken te gaan neerzitten. Voort gaan op de weg die bewezen heeft de juiste te zijn, is het pa rool voor de volgende 5 jaren. Onze scheidende bestuursleden. Zeer tot onze spijt ontvingen wij van de Heren D. Verbeek en A. Cornegge de mededeling dat zij wegens gezondheidsrede nen voor een herbenoeming in het bestuur niet meer in aan merking wensten te komen. Het Bestuur beschouwt het aftreden van beide Heren als een zwaar verlies, daar beiden door huil activiteit en hun liefde voor de vereniging de vele en moeizame werkzaamheden, die aan hun bestuursfunctie waren verbonden steeds met opgewekt heid en tot onze volle tevre denheid vervuld hebben. De groei van onze vereniging is voor een niet gering deel ook aan het werk van deze Heren te danken. De heer D, Verbeek was se dert de oprichting op 6 Mei 1930 als vice-voorzitter werkzaam en maakte deel uit van onze afdeling „Vreemdelingenverkeer". De Heer A. Cornegge werd benoemd tot bestuurslid in de vergadering van October 1932. Ook hij behoorde tot onze afd. „Vreemdelingenverkeer", terwijl ons pensionbureau onder zijn leiding stond. Wij wensen beide Heren een volkomen herstel van hun ge zondheid toe en vertrouwen, dat zij ook als leden het bestuur nog lang met raad en daad ter zijde zullen staan. Leden van Santpoort's Bloei. Maandag 6 Mei a. s. zal onze jaarvergadering worden gehou den in „De Weijman". Over het algemeen hebben wij geen klagen wat de opkomst der leden betreft, doch gezien de belangrijke punten der agenda zouden wij toch gaarne nu eens een volle zaal zien. Op de eerste plaats zult U uit de jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester een duidelijk beeld krijgen van wat Uw vere niging in de loop van het gepas seerde verenigingsjaar gepres teerd heeft. Vervolgens heeft een belang rijke bestuursverkiezing plaats, nml. Uw Voorzitter en 4 Be stuursleden, waarvan 2 leden, met name de Heren Verbeek en Cornegge, wegens gezondheidsre denen niet meer voor een her kiezing in aanmerking wensen te komen. Ieder lid, dien het wel en wee van zijn vereniging ter harte gaat, zal het niet onverschillig laten wie als bestuurder benoemd zal worden. Van de activiteit van het bestuur toch hangt voor 80 pCt. de bloei ener vereniging af; zorgt dus door Uw aanwe zigheid op de samenstelling van het bestuur Uw invloed te kun nen uitoefenen. Niet alleen de belangrijkheid der agenda moet voor U een aansporing zijn onze jaarverga dering te bezoeken, doch ook het feit, dat voor 5 jaren op de zelfde datum Santpoort's Bloei werd opgericht Leden, hebt U op de werk zaamheden gedurende deze 5 jaren gegronde critiek, uit dit op de jaarvergadering bent U in alle opzichten tevredenen waar deert U het vele, dat door Sant poort's Bloei werd tot stand ge bracht, toont dit dan ook door Uw aanwezigheid. HET BESTUUR VERWACHT U Het Pension Bureau. Niettegenstaande alle moeite welke het bestuur zich getroost om leden belanghebbenden van de voordelen van het pension bureau te laten genieten, is de medewerking van de zijde van deze groep personen allerslechtst te noemen. Ziet men in dit ver band naar andere plaatsen, waar- stromen van opgaven reedsvroeg- tijdig binnen komen bij de V. V. V. 's, dan is de hier bestaan de toestand toch onbegrijpelijk. Oppervlakkig gezien zou men toch mogen verwachten dat voor al in deze tijd, de bakens zouden worden verzet en men zich zou toeleggen op het vreemdelingen verkeer. Zo is het evenwel niet. De benodigde opgaven komen niet, of veel te laat bij den Heer Cornegge binnen. Het ziet er dan ook naar uit, dat dit jaar het drukken van de pensionlijs- ten zeer waarschijnlijk niet eens zal plaats vinden. Men begrijpt hier blijkbaar zelfs zijn eigen belang niet. Onze Vlag. Dinsdag j.l. heeft onze sierlij ke vlag met haar harmonische kleuren, de luchtdoop ondergaan. De glanzend witgeschilderde vlaggemast waarbovenop de knop van blauw, met gele V. V.V. 's is een aanwinst voor de omgeving te noemen. Denk daar aan, wapperend in de vroolijke zonnestralen, de vlag en u heeft een geheel, wat als iets moois, kan worden aangeduid. Ook op 2 Mei werd ter ere van onze burgemeester ge vlagd, terwijl op 6 Mei, dus Maandag a.s. bij het 5 jarig bestaan van „Santpoort's Bloei" voor eigen herdenking onze vlag zal worden gehesen. Laat ons hopen dat deze vlag nog vele jaren zal mogen wap peren te midden van een mooi en welvarend Santpoort. Van verschillende zijden is verzocht het volgende onder de aandacht van het publiek te willen brengen. Nu de Brederoodscheweg aan beide zijden van tegeltrottoirs is voorzien, welke uitsluitend voor voetgangers bestemd zijn, blijkt dat vele wielrijders deze trottoirs als rijwielpaden gebrui ken. Nog afgezien van het onge mak dat hierdoor de voetgangers wordt aangedaan, stellen deze wielrijders zich bloot, aan het oplopen van een bekeuring. Men zij dus gewaarschuwd. Eveneens geldt deze waarschu wing voor de gebruikers vande Westlaan. Deze laan is n.l. kortgeleden voor het verkeer Oost-West af gesloten. Op duidelijke wijze zijn twee borden geplaatst, waarvan elke weggebruiker de betekenis dient te kennen. Velen doen evenwel of de weg niet is afgesloten, kijken naai de borden en.... rijden dooi'. Nog wordt door de politie gewaar schuwd. Het zal evenwel niet lang meer duren, of ook hier worden tientallen personen be keurd. Bridgeclub „Santpoort". Bovengenoemde club hield 18 Aprilj.l. haar maandelijksche onderlinge Bridge Drive, er werd aan 12 tafels gespeeld. De leiding was in handen van den heer G. H. Wigman. De volgende resultaten werden bereikt Groep A lste prijs N.Z. Mej. Nelly van Ho off E. N. van den Eynde lste prijs O.W. I). J. Smit L. H. van Dijk. Groep B. lste prijs N.— Z. A. Grootegoed J. van 't Land lste prijs O.W. Tj. van Oostrum; A. Kroone. GEVESTIGD Mr. Timmerman - Houthandel Alle houtsoorten worden gratis thuisbezorgd Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden J. Heerema' n s, voorz. M. J. Pos t, secretaris Ned, Herv. Kerk, Santpoort Zondag 5 Mei v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Het ware geloof" (Lk. 7 50) Extra coll. voor de Kerk o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 5 Mei v.m. 10 uur Ds. L. W. Erdman te IJmuiden o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 5 Mei v.m. 10 uur Den Heer K. v. d. Berg o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 5 Mei v.m. 9.45 uur den Heer G. Toornvliet, Theol. Candt. Collecte voor het Rentefonds n.m. 5,30 uur Dezelfde. R. C. Brederode. Na een 6-2 overwinning op Spaarndam 2 speelt het lste elftal a.s. Zondag om 10 uur op het terrein van Schoten aan den Vergierde weg zijn laatste promotiewedstrijd tegen Spaar- nestad 2 Indien deze wedstrijd wordt gewonnen dan is de over gang naar de 2e klas H.V.B. voor de blauw-zwarten een feit. Aan spanning zal het dus niet ontbreken. Het 2e elftal neemt dien dag deel aan de door Heemstede georgniseerde serie wedstrijden en komt uit tegen R.C.H. 7. R.K.S.V. Santpoort. Programma Zondag 5 Mei 2,30 uur Santpoort IDe Meer I D.E.K. ISantpoort III 12,30 uur Santpoort VLisse V 1 uur Santpoort AAllianee A Voor de I.V.C.B. Beker speelt Santpoort I tegen De Meer I, een oude tegenstander in de andere le klasse. Het 5e speelt voor de compe titie tegen Lisse, terwijl het 3e naar Bloemendaal gaat. D.E.K. de kampioen ontvangt hen. De Junioren A spelen voor het kampioenschap van Haarlem reeds hun 4e wedstrijd. Op 19 Mei gaat het le elftal naar „de Zweef" in Nijverdal (Geld.) Wandelsport T. V. S. Zondag 1.1. nam de wandel ploeg van T.V.S. deel aan de „Bloeiende Beemster" marsch, uitgaande van het K. N. G. V. en V. V. V. te Purmerend. Ook nu mocht de groep weer de vol doening smaken, bet geheele parcours (30km.) zonder uitval lers en in een mooi gelijkmatig tempo af te leggen, met als be looning een mooie lierinerings- medaille en een lunclikaasje voor iedere deelnemer en een vereenigingsmedaille voor T.V.S. Zondag a.s. wordt weer deel genomen aan de Amsterdamsche Politie - marsch, weer over 30 km Wandelaars, houdt U taai. Dit is tevens de laatste oefenmarsch voor de Jubileummarsch op 19 Mei. Nationale Reclasseeringsdag. Het Plaatschelijk Comité van Uitvoering verzoekt aan alle, die de leeftijd van 16 jaren be reikt hebben, zich zooveel moge lijk op te geven als colectant voor de Collecte van reelassee- ringsinstellingen van alle gezind te, welke wordt gehouden op 18 Mei a.s. Bedenkt dat duizenden menschen landelijk, geheel belangloos en vrijwillig zich geven voor de Reclasseeringsarbeid en dan mogen wij van U toch verwach ten dat ook Gij enkele uren disponibel wilt stellen op 18 Mei a.s. Collectanten kunnen zich opge ven bij: den Fleer J. M. Jimmink, Julianakade 65 den Heer J. F. Kriek, Pres. Ivrugerstraat 68 c den Heer J. Stet, Willem Beeksweg 5 Mej. U. v.d. Schaaf, Duinweg 50 Santpoort Centrale voor Werkloozenzorg. Jong Holland snakt naar werk. In deze Gemeente is opgericht een plaatselijk comité van actie, als onderdeel van de Centrale voor Werkloozenzorg. De Centrale heeft het plan dezen zomer een aantal werk kampen te openen. In deze kampen kunnen de deelnemers een achttal weken een onderdak vinden. De werkloozejongeren kunnen er hun handen weer gebruiken in een regelmatig arbeidsproces. Er zal n.l. in deze kampen een veertigurige werkweek zijn, daar naast nemen ontwikkeling en ontspanning een belangrijke plaats in. Het eerste kamp te Ede zal deze maand betrokken worden. Er worden nog besprekingen gevoerd voor kampen in het Gooi, Z. H. Eilanden en de Noor delijke Provinciën. Het plan bestaat om dit jaar ongeveer 2000 jonge werkloozen gedurende tenminste 8 weken werk te verschaffen. Natuurlijk zal het een en an der aanzienlijke kosten met zich brengen. Naast de verkregen subsidie van het Rijk, moet de Centrale voor dit doel f 50,000 bijeen brengen. Om dit doel te bereiken zal op Zaterdag 11 Mei a.s. een Nat. inzameling plaats hebben, waar heel Christelijk Nederland actief aan behoort mede te werken. De leiding voor Santpoort is opgedragen aan den Heer J. C. de Groot, Hoofdstraat 102, die gaarne voor dit doel giften in ontvangst neemt, liefst op zijn girorekening 172365.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2