A. LAM „Huis aan Huis" wordt gelezen in 2500 gezinnen in Uw onmiddellijke omgeving. B. L. PAËRL, W. LINDEBOOM, Uit de Raad. Predikbeurten Veren. „Santpoort's Bloei" Vleesch- en Vleeschwaren Voor Drukwerk G. J. van Dijk A Tabernal Zn. Officiéél Gedeelte. MEVROUW, Het beste en voordeeligst adres voor Uw HAGELINGERWEG 37 Telefoon 23793 Electrische Koelinstallatie LANGEDIJKER KOOLPLANTEN HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT Drukkerij CORNEGGE Zijn uw meubelen stuk? JAARVERSLAG uitgebracht op de algemene vergade ring van leden, gehouden te Santpoort op 6 Mei 1935, in het café „De Weyman", (Vervolg) Wegen en plantsoenen. De Brederoodscheweg moet hier het eerst worden genoemd. De aanhouder wint zou ook voor deze weg opgeld kunnen doen. Veel is nodig geweest vooraleer besloten werd tot verbete ring over te gaan. Thans is evenwel het leed geleden en mag de weg met de pas aangebrachte beplanting een sieraad voor de omgeving worden ge noemd. De gevraagde naamsverande ring wenste de Raad der gemeente niet toe te staan. Dit is jammer, daar an ders met de vernieuwing, tevens de buitennissige naam zou zijn verdwe nen. De verbetering van de Hoofdstraat is voor Santpoort-Dorp een grote weelde. Nu is het mogelijk zonder ge vaar voor benen breken, bij avond langs deze weg te wandelen. De kwes tie van de rijwielpaden langs het zui delijk deel, is evenwel nog niet tot aller genoegen geregeld. Met B. en W. worden de onderhandelingen hierover nog voortgezet. Waar dit mogelijk was, is ook langs deze weg een nieuwe boombeplanting aangebracht. Ook de Westlaan werd onderhanden genomen en tot veler genoegen in bruikbare staat gebracht. Mede werd nog verbetering verzocht van de Burg. Enschedélaan. Zo hier voor gelden kunnen worden gevonden, zal de bestrating zelfs nog plaats heb ben uit de voor 1935 toegestane mid delen. De smalle Pastorieweg zal op ons verzoek slechts voor één richting ver keer worden opengesteld. Voor het verkeer Oost-West, zal afsluiting plaats vinden. De verbreding van een gedeelte van de Middenduinerweg en het voorzien van tegeltrottoir kreeg ook in het af gelopen jaar haar beslag. De trottoirs aan de Duinlustpark- weg werden voorzover de middelen dit toelieten van tegels voorzien. Het bestraten van de Kruidberger- weg staat te gebeuren. Ook hier zal onze actie voor de aanwonenden een grote verbetering betekenen. Een onderzoek werd ingesteld om trent de beplanting vaH de Fr. Net- scherlaan. Bijna alle bewoners van de ze laan waren voor beplanting. Het verwijderen van hoog en onaan zienlijk rasterwerk rond kleine plant soentjes, werd toegezegd. Opnieuw werd verzocht de J. Gij- zenvaart te Santpoort-Station te wil- en uitbaggeren, evenals de vaart bij, de grens van Bloemendaal. Licht, gas en water. Een door anderen ingezette actie om tot verlaging van de P.E.N. tarie- Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Ere-VoorzitterMr. C. H. Guépin. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer ven te geraken werd door Santpoort's Bloei" gesteund. Succes werd hier mede niet behaald. De directeur van de lichtbedrijven te IJmuiden, plaatste op ons verzoek een lantaarn op de hoek Rijksweg- Westlaan. Uitbreiding van verlichting werd verzocht voor de aan de Rijks weg gelegen woningen. Ook op den hoek Westlaan-Broekbergenlaan, werd een lichtpunt bijgeplaatst. Door ons werd een verzoek gedaan aan de Raad der gemeente om tot verlaging van de gastarieven te willen overgaan, met gevolg dat de gevraag de verlaging inderdaad werd inge voerd. Post, Telefoon en Telefonie. Niettegenstaande een reeds vroeger gevoerde actie van het postkantoor te Santpoort-Dorp, welke geen succes opleverde, besloot het bestuur op nieuw dit punt aan te snijden en de onhoudbare toestand onder de aan dacht van de autoriteiten te brengen. De steeds voortgaande vestiging maakt uitbreiding van lokaliteit, zo wel als van openstelling dringend noodzakelijk. De actie had zover suc ces dat de openstelling met een uur per dag werd uitgebreid. Verbetering van het gebouw kon om redenen van interne aard geen doorgang vinden. Het instellen van een eigen locaal net voor de telefoon en het daaraan vastgekoppelde 3 minuten gesprek, heeft een grote actie doen ontstaan. Ook de Kamer van Koophandel te Haarlem werd hier door „Santpoort's Bloei" ingeschakeld. De Ministers van Economische- en Binnenlandsche Za ken, werden evenals den Directeur der P.T.T. de onjuistheid van deze nieu wigheid onder het oog gebracht. Een vergadering met belanghebbenden werd gehouden, waar de directeur van het Postkantoor te Haarlem voor toe lichting aanwezig was. Al werd het gevraagde, het laten voortbestaan van de bestaande toe stand als niet mogelijk van de hand gewezen, uitbreiding van het rayon werd toegezegd. Een mooie verbetering is het plaat sen van twee publieke telefoon-cellen. Iedereen kan nu op elk willekeurig uur telefoneren. Enkele klachten van leden werden behandeld en tot genoegen afgewerkt. In het plantsoen aan de Broekber- genlaan werd een vlaggemast ge plaatst. Een onzer dames heeft geheel belangeloos, de vlag vervaardigd. De uitwonende zusters van het Prov, Ziekenhuis ontvingen in 't voorjaar 1935 een schrijven van het bestuur over deze inrichting waarin hun werd medegedeeld, dat tegen een nader te bepalen datum, de vergunning tot uit wonen werd ingetrokken. Waar deze maatregel zeer nadelige gevolgen voor Santpoortse inwoners mede brengt, werd door ons een ver gadering uitgeschreven voor alle be langhebbenden, waar de maatregelen besproken werden, die tot afweer ge nomen diende te worden. De opkomst voor deze vergadering was zeer matig, om niet te zeggen slecht. Besloten werd een schrijven te richten aan Ged. Staten van Noord-Holland, waar in voor onze belangen zou worden opgekomen. Onze betrekkingen met het college van B. en W. evenals die met de hoof den van verschillende bedrijven, wa ren in het achter ons liggende jaar zeer goed te noemen. Voor ingezonden klachten vonden wij steeds een open oor, en waar mogelijk, werd aan onze wensen tegemoet gekomen. De vroeger gelegde banden met on ze zusterverenigingen bleven intact, al kan niet worden gezegd, dat een nauwere aanhaling plaats vond. De betrekkingen bleven evenwel vriend schappelijk. De vereniging bleef lid van de A.N.V.V. benevens van de vereniging tot behoud van natuur monumenten. Alles bijeen kan op een voor „Sant poort's Bloei", voorspoedig en werk zaam jaar worden teruggezien. Vol vertrouwen gaat het bestuur het volgend jaar tegemoet. De le Secretaris, w.g. W. v. d. BAN. Santpoort, April 1935. Uitsluitend voor hen die lid zijn van „Santpoort'sBloei",zijn le rangs kaarten beschikbaar gesteld tegen gereduceerde prijs, voor de op 30 Juni te houden draverijen in het Burg. Rijkens- park. De prijs van deze kaarten is f 0,75 per stuk. De kaarten zijn verkrijgbaar op Zaterdag 29 Juni des avonds van 8 tot 10 uur, bij Drukkerij Cornegge, Terrasweg 31, Santpoort, op vertoon van het nieuwe diploma. Waar slechts een beperkt aan tal van deze kaarten beschik baar is, wordt in uw eigen be lang aangeraden zich spoedig van een goedkoop plaatsbewijs te voorzien. Het Bestuur. LATE ROODE - LATE GELE BREDASCHE GROENE SPRUITKOOL en PREIPLANTEN 25 stuks, 19 cent 100 stuks, 30 cent 1000 stuks f2,50 TANDARTS heeft de practijk te Velsen neergelegd. TANDARTS zet vanaf 1 JULI 1935 de praktijk alleen voort. Spreekuren Part. van 12 uur Forensen Maand, en Woensd| van 7-7,30 uur n.m. en volgens afspraak. Ver Loren van Themaatlaan 7 Velsen Telefoon 5302 (Wegens plaatsgebrek eerst thans geplaatst.) De rioleering. Jeugdwerkloosheid. Schadeloosstelings- kwestie. Lasterpraatjes. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Mr. M. M. Kwintde heeren Zwanen burg, Laurent en Mr. dr. v.d. Flier. In antwoord op een vraag van den heer v.d. Veer betref fende het bewuste regeerings- Y'oorschot uit het 6U-millioen- fonds voor een nieuwe rioleering, antwoordt de wethouder van O. VV. de heer Duunebier, dat hier over nog met de regeering on derhandeld wordto.m. moet nog met de organisaties onder handeld over Ue loonen. Na eenige tinancieele besluiten betreffende verschillende diensten over 1934, werd besloten het presentiegeld voor de leden der stembureaux te verlagen tot f. 4- per dag en voor kortere gedeelte tot 30 cent per uur. De bezoldiging van den secre taris van de Comm. van Toezicht op het L.Ü. werd vastgesteld op f. 50- per jaar. Een voorstel tot verhooging van de huur vau het kampeer terrein naar aanleiding van een aangebrachte vergrooting, werd door B. en W. teruggenomen. Daar het den laatsten tijd zooveel voorkomt dat door den bouw van nieuwe huizen, oudere woningen leeg komen te staan, hadden B. en W. een voorstel ingediend om in het vervolg de aansluitingskosten voor waterlei ding te verhalen op den eigenaar. Het voorstel stuitte vooral bij de beer v. Heyst e.a. op ernstige bezwaren. Andere leden wilden dezelfde voorwaarde zien inge voerd voor het gas. Het voorstel werd echter na discussies onge wijzigd aangenomen. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. werd besloten tot stichting van een centrale werk plaats voor werkloozen beneden 25 jaar Hiervoor zal worden gehuurd een perceel aan de Industrie straat, toebehoorend aan de N.V. Visscherij Mij. „Alcmaria". In verband met een verzoek van de N.V. Kennemer Exploi tatie Mij. van onroerende goede ren werd een gedeelte van het uitbreidingsplan te Santpoort herzien Hierna kwam in behandeling het bewuste verzoek van den heer G. van Tunen alhier, om scha deloosstelling, aangezien deze zich door het uitbreidingsplan van de gemeente gedupeerd achtte. B. en W. hadden over dit voorstel afwijzend advies uitge bracht. De heer Sluiters kwam op voor de belangen van den ge dupeerde en de heer Maas drong erop aan voor de toekomst een regeling te treffen om dergelijke teleurstellingen te voorkomen. De heer Duunebier merkte hierbij op men dan óók regelingen moest treffen voor personen die door het uitbreidingsplan bevoordeeld werden. Ook werd van verschil lende zijden critiek geoefend op het toestemmen in den bouw van het huidigepaviljoentje van den heer v.T. dat een gevaar voor het snelverkeer genoemd werd. Op een verzoek van den heer Geraedts te Haarlem voor het verleenen van een bouwvergun ning op de grens der gemeente Bloemendaal te Santpoort Station werd afwijzend beschikt. Een aantal besluiten tot ver koop van gemeentegrond tot een gezamenlijke waarde van f, 26500,- werden hierna getrof fen. Een overgroot deel van deze perceelen ligt begrijpelijk weder te Santpoort, zoodat van een stilstand in het bouwbedrijf hier ter plaatse voorloopig nog wel geen sprake zal zijn Hierna verklaarde de Raad zich accoord met een aantal benoemingen. Bij de rondvraag bracht de heer Vermeulen de hardnekkige geruchten ter sprake, die in omloop waren over den directeur van het Maatschappelijk Hulp betoon en malversaties bij deze instelling. De burgemeester verklaarde met grooten nadruk, dat al deze praatjes op louter fantasie berus ten. De administratie aan deze instelling is volmaakt in orde bevonden. Bij onderzoek is ge bleken, dat deze berichten uit communistische bron afkomstig zijn. De Heer Maas vestigde ten slotte nog de aandacht op de dure tarieven aan het strand. Wethouder Bosman gaf de toe zegging deze kwestie met de paciiters te bespreken. Wat gedurende de geheele zittingsperiode van dezen Raad nog niet is voorgekomen ge schiedde thans: sluiting om ruim 9 uur. Bridgeclub „Santpoort" Om maandelijks een bridge- Probleem te plaatsen, is het de Technische Commissie van de Bridgeclub „Santpoort" gelukt, de medewerking te verkrijgen van den uitgever van „Huis aan Huis" den heer A. A. Cornegge, daarvoor onzen har- telijken dank. Alzoo verschijnt de eerste week van iedere maand een bridgeprobleem waarvan de oplossing binnen acht dagen, na verschijnen moet zijn inge zonden bij den heer G. H. Wigman, Alb. Thijmlaan 53, Bloemendaal. De problemen worden ons verstrekt door bridge menschen van de Haagsche Post, eigen problemisten, enz. De oplossing wordt bekend gemaakt gelijk met den uitslag van onze maandelijksche onder linge bridge drive en bekroond met een fraaie prijs; bij meer dere goede oplossingen beslist het lot. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 30 Juni v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Honger naar hooger" (Spr. 10 vs. 3a) Doopsbediening o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 30 Juni v.m. 10 uur J. Makkelie, Amsterdam o Geref. Kerk H.V., Wiistelaan. Zondag 30 Juni v.m. 10 uur de heer B. H. Blankenberg o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 30 Juni v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar voorbereiding H. Avondmaal n.m. 5,30 uur dezelfde In beide diensten collecte voor de Kerkelijke Kas Laat ze dan vakkundig repareeren Speciaal adres voor Politoerwerk Vraagt ook prijs bij het aanschaffen van Uw nieuwe Meubelen Aadbevelend, Meubelmaker PRIJS BILLIJK Anemoonstraat 12, Santpoort voorheen Voorplaats

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2