SCHAK ELTJES Pedicure Voetmassage KAAERPLANT Drukkerij Cornegge N.A.SB. Gebeds-, Bezïnnings- en Concentratie-uur voor den Vrede. ESPERANTO. Hagelingerweg 137 ZONDAG 20 OCTOBER des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort DRIEHUIZERKERKWEG 79 STERK'S SCHOENENMAGAZIJN STERK's SCHOENENMAGAZIJN Chr. Gem. Koor „Zanglust". Nederl. Arb. Sportbond Bontwerken Voor de winteravonden Pianoles huisje Te koop Loopjongen Net Meisje Flink Meisje Groote slaapkamer Net Meisje gevr. Verloren Net R. K. Meisje Te koop Dagmeisje Samenwoning aangeb. Een huis „Santpoort's Bloei", V. V. V. PLAATS EEN SCHAKELTJE, ALTIJD SUCCES Spreekuur: dagelijks van 2-4 uur Behandeling: volgens afspraak, eventueel ook aan huis P. VAN GROLL, ged. Ped. „PRIMA VERA" TELEFOON 23044 (jieeft DJ ons öchrijfbloc met öpiraal- rug al geprobeerd Deer praclisch bij hel schrijoen omdat bet altijd vlak ligt. cli)e hebben deze werking ook in cKwitaniie- en cKolaboekjes, Dictaatcahiers en Dfoiitieboekjes. Telefoon 22951 Terrasweg 31 AAN ALLE VROUWEN EN MOEDERSl Nu op dit oogenblik de menschheid dreigt wederom getroffen te zullen worden door een oorlog, terwijl de verschrikkelijke gevolgen en ellenden, die de oorlog 1914—1918 over de wereld gebracht heeft, zich nog steeds laten gelden, roepen ondergeteekenden,allen en in 't bijzonder vrouwen en moeders op zich op Zondag 20 Oct. a.s. des avonds te 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort te vereenigen, naar aanleiding van het verzoek van de Keizerin van Abessinië„dat alle vrouwen op de wereld zich in gebed voor Vrede zullen vereenigen. Laat ons, vrouwen en moeders, bewust van de verantwoordelijke taak, die wij in het leven hebben te vervullen, alles doen wat in ons vermogen is om mede te trachten den oorlog te voorkomen en onmogelijk te maken. Vrouwen en Moeders! zonder onderscheid van rang, stand, relegie of politieke opvatting, beseft allen welk een groote zegen en kracht van levend gebed, concentratie van gedachten en bezinning kan uitgaan Indien gij den vrede wilt, Vrouwen en Moedershoudt bereidt den vrede uw lampen brandende Het Plaatselijk Comité, M. J. FokkerKessler A. E. MohrKoch Dr. J. v. d. Bergh van Eysinga—Elias DOOR DEZE BERICHTEN WIJ IIET PUBLIEK VAN DRIEHUIS EN SANTPOORT DE OPENING VAN ONS FILIAAL Onze naam waarborgt U kwaliteit, sorteering en vakkundige bediening. Ëlectrische Reparatie-inrichting Aanbevelend, Men verzoekt ons er melding van te willen maken dat het Chr. Gem. Koor „Zanglust" thans in de zaal van „De Weyman" haar repetities houdt en wel iederen Donderdag avond om 8 uur. Onze laatste oproep, zoo schrijft het bestuur, heeft ons wel wat nieuwe leden gebracht, maar het is van mee ning dat er nog meerdere zang- liefhehbers op Santpoort zijn, die instemmen met het beginsel en zingen willen onder de be kwame leiding van den heer S. Wiersma. Mannelijke krachten zijn dubbel welkom, zooals trouwens in ieder gemengd koor. Laten wij toonen dat met vereende kracht ook op dit ter rein iets is te bereiken. Begin maar vast eens een bezoek te brengen op onze repetitie avonden en wij houden ons overtuigd, dat zonder eenige drang onzerzijds, U als lid zult toetreden. Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal Santpoort. Seer.: Bruno Klauwersstraat 5 Santpoort (St.) Gespeeld Zondag 13 Oct. S.V. 1 Volharding II 0-2 S.V. II Animo I 3—3 Zandvoort I - S.V. III 4-2 S.V. V Meerlebosch II 21 Het is aan S.V. I niet gelukt de wedstrijd tegen de Volharding reserves te winnen. Daarvoor was het spel van de A'dammers te hard. Maar ook het schot faalde, want ondanks dat des tructieve spel hebben de Sant poorters genoeg kansen gekregen om minstens gelijk te maken. Eerst een kwartier voor het einde werd gewisseld, doch eenige verandering kwam er niet meer in den stand. a.s, Zondag komen dereserves van de schoolclub D.D.V. op bezoek, welk twaalftal nog niet heeft verloren. Zou achter de Ruïne van Brederode hun eerste nederlaag zijn Het kan wel, maar dan aanpakken en vooral juist richten. De adspiranten-competitie be gint a.s. Zaterdag. Er is slechts één klasje gevormd, waarin 8 twaalftallen zijn ondergebracht. Het programma luidt Zaterdag 19 Oct. 2.30 uur: S.V. Oosterkwartier (adsp.) Zondag 20 Oct. 10 uur O.M O. I - S.V. II S.V. IV E.T.O. 12 uur S.V. III Tempo I 2 uur S.V. I D.V.V. II Aangenomen als lid (adsp.) Wouter Schuurman Kruidberger- weg 17 Santpoort. Voorgesteld als lid Mej. Jo Bids, Lange Heerenstraat 7 Haarlem. Afd. Santpoort-Bloemendaal. Korfbal „Palvu". Oefening Woensdagmiddag 23 October van 2,30—4 uur op het N. A.S.B.-terrein nabij 't „Huis te Velsen", van het pas opgerichte 4de twaalftal. Er kunnen bij onze afdeeling Korfbal nog eenige Dames en Heeren geplaatst worden, hoofd zakelijk Dames. Men gelieve zich daarvoor zoo spoedig mogelijk op te geven. Afd. Gymnastiek. Ook hiervoor bestaat nog ge legenheid tot toetreding zoowel voor Adspiranten als voor meer geoefenden. De oefeningen, onder leiding van den heer A. Kraak, worden gehouden in school F, op Dins- Van 1—5 regels 25 cent Bontwerkster repareert en ver andert alle voorkomende tegen crisisprijs, Rijksstraatweg 459, H.-N. Telefoon 22082. Onderw.es in bez. v. akte handw. en handenarb. wil nlöjd- en handw.-clubje oprichten voor volw. en kinderen, ook privé-les- sen, Billijke condities. Br, letter B. H. a. H. aangeboden, f 4,00 per maand, Maddie Limper, St. dipl. K.V.T. V. adres. Hoofdstr. 71, Santpoort Te huur aangeboden, voor bej. menschen of klein gezin een gelegen Hoofdstraat, Santpoort, huurprijs f 3,50 per week. brie ven letter O Huis aan Huis een zoo goed als nieuw kachel plaatje en een groote spiegel, zeer geschikt voor naaisters, Adres: Huis aan Huis. Gevraagd een nette flinke niet ouder dan 18 jaar, om op Santpoort een broodwijk te loo- pen, br. lett. V, Huis aan Huis Voor direct gevraagd van 8,304,30 uur, g. m. kinderen kunnen omg. Hage- lingerweg 131. gevraagd van 8-5 uur, Hoofd straat 174. Te Koop: een i. g. st. verk. J. H. Haard met zij- en grondplaat en circulatie f 20,-; Heerenrijwiel (Simplex), a. n., met Boslamp en torpedonaaf, 1 jaar garantie f 17,50, Hoofdstraat 35. Geen Zakenadvertenties te huur, aan de straat, Anemo- nestraat 19. Te koop een ongebruikte Petroleum vergasser zeer zuinig in het gebruik, merk Eskimo, Rijksweg 209 bij Rozen- steijn. van 8,30 2 uur. Aanmelden na 7 uur 's avonds, Terrasweg 38, Santpoort. Granaten halsketting, (aanden ken), gaande van Brederoodsche- weg naarRozensteijn, Tegen bel. terug te bezorgen Brederoodsche- weg 99. Te koop gevr. Postzegelverzameling ook partijen losse zegels, oude zegels op brief, archief oprui mingen. Brieven lett. Z, H.a.H. Biedt zich aan voor halve dagen of 3 dagen per week 17 j. n.k.w. Br. letter H, Huis aan Huis. o.a. salon-huiskamer, nieuw dres soir met theemeubel, schuiftafel 2 fauteuilles, 4 eiken stoelen, pr. bekl. f 35,spotk., Beekvliet- straat 7. Gevraagd een van 8—3 uur, van 14totl6jaar te melden Vinkenbaan 50A, Santpoort-st. bij beschaafde dame. Gerieflijke en gestoff. kamers met keuken, condities nader overeen te komen Br. lett. A, Huis aan Huis. te huur v. kl. gez., gel. Sant poort-Station, huurprijs f 2,75 per week, water inbegr. Te bevr. Hagelingerweg 96, Santpoort-d. dagavond van 6—7 uur voor Meisjes en van 7—8 uur voor Jongens. Verder van 8—9 uur voor Dames en van 910 voor Heeren. Aanmelding voor alles bij: S. van Hamburg, Hoofdstr. 57, Santpoort-Dorp of bij J. Hand- graaf, Uitendaalstraat 37, Sant poort-station. In aansluiting op het artikel over Esperanto, ontvingen wij onderstaand verslag van een al hier gehouden openbare vergade ring. Dezer dagen hield de Federa tie van Arbeiders-Esperantisten een openbare propagandabijeen- komst in haar gebouw „De Toorts". De voorzitster Mevr. Postliuma—Eigeman, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord en sprak de wens uit, dat allen, die nog niet in de gelegenheid waren, Espe ranto van nabij te leren kennen zich na afloop zullen opgeven voor het volgen van een cursus. Het zangkoortje Aurora" o.l.v. mevrouw Oets bracht hierna eenige liederen in Esperanto ten gehore. Vervolgens hield de voorzit ter van de afd. Haarlem, de Heer Suurmans, een propaganda- rede, waarin hij op duidelijke en pakkende wijze de voorde len die Esperanto heeft en het gemak om deze wereldtaal te leren boven elk andere taal uit eenzette. In de pauze maakten velen van de gelegenheid gebruik om zich op te geven voor de be gin rcursus, ook voor de kin dercursus, was bijzonder veel animo. Nadat het koortje zich nog maals had doen horen, sprak nog de districtsecretaris en cur sus leider, de Heer Agosti, enige woorden ter kennismaking met zijn nieuwe cursisten, waarna de voorzitster de bijeenkomst sloot. Vermeld zij nog: dat de kin dercursus en die voor de oude ren Woensdag 16 October zullen aanvangen resp. van 6,30 uur tot 8 uur en van 8,15 uur tot 10,15 uur in gebouw „De Toorts" Duinweg te Santpoort. Men kan zich nog aanmelden of inlich tingen bekomen bij mevrouw M. A. Posthuma—Eigeman, Bre- derodelaan 39 te Santpoort. A.s. Woensdag 23 October in de groote zal van het Badhuis. Wiistelaan, 's avonds 8 uur Lezing met Lichtbeelden door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. Onderwerp Per Zeppelin naar Zuid-Amerika. Welwillende medewerking van de Dames; Lies Hertier, Sopraan en Hanna de Boek, Piano. Toegangsbewijzen: Voorleden en hunne liuisgenooten f 0.25 per persoon voor niet-leden f 0,50 per persoon. Belasting inbegrepen. Verkrijgbaar bij: Drukkerij Cornegge, Terrasweg 31, Sant poort-Dorp, Drukkerij Bot, Duin weg 15, Santpoort-station,' den heerMentink,Driehuizerkerkweg, Driehuis. Bij Drukkerij Cornegge, 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Voorziet U tijdig van toe gangsbewijzen daar de ruimte in de zaal beperkt is. Plaatsbespreking Dinsdag 22 October van 10-12 uur bij den heer Martens, Rijksweg 380 en bij den hr.Siebelis, Brederood- scheweg, Dinsdag den geheelen dag. Voor een mooie naar

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2