P.F. Gozeïing Vulpen houders Predikbeurten Firma KLOES schak Ijes Boekhandel Advertenties en berichten moeten Woensdagavond in ons bezit zijn. Cornegge Uw Wasscherij voor beter werk is Gevonden Verloren Wüi gij verzekerd zijn Ter ras weg 16-18 - Santpoort Uw Wasch tegen elke schade gratis verzekerd Gratis Proefwasch een flink Dagmeisje Te Huur Werkhuizen Nstte werkster gevr. Jonge Werks'er Te Koop een Meisje Droog Pakhuis Te koop aangeboden Een p. Damesschoenen Te koop aangeboden LESSEN. Verloren flinke Werkster Te Huur Oen Heer K O C li uit Byssism MENEER GIEZEL Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 26 Jan. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga Jeugddag „Christus toebehooren" (Rom. 8 9b) o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 26 jan. v.m. 10 uur Ds. L. W. Erdman, Ijmuiden 's avonds 5 uur Ds. M. G. Blauw, Schoten Donderdag a.s. nam. 8 uur Bijbellezing. o Geref. Kerk H.V., Wiisteiaan. Zondag 26 jan. v.m. 10 uur Ds. M. Hinlopen o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 26 Jan. v.m. 9.4§ uur Dr. W. G. Harrenstein nam. 5,30 uur dezelfde In beide diensten collecte voor het Prov. Studiefonds. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. grijze alpino, J. Heeremaus, Bloemendaalschestraatweg 38, Santpoort Station. eeu nieuwe colbertjas, G. Peters Hoofdstrakt 157 een bruine wollen kinderhand schoen, Butter, Hoofdstraat. van een goede oogst laat dan üw Vruchtboom en en Heesters vakkundig bewerken. Vraagt eens prijs. Ook leveren wij U goede Fruitboomen, Heesters, Sparren, Dennen, Rozen, enz. Tevens Zwarte Grond, Grint, Flacstone, Mest, Graszoden, Begrootingen en advies kosteloos Beieefd aanbevelend, Bloemenmagazijn en Kweekerij ZEEWEG 395 Driehuis—Velsen TELEFOON 4366 Van 1—5 regels 25 cent Geen Zakenadvertenties Biedt zich aan leeftijd J9 jaar. Brieven letter N, bureau van dit biad. Bovenhuis, Fr. Netscheriaan, 2 groote en 1 kleine kamer, keuken, zolder, f 20,—permnd. Te bevragen, Hoofdstraat 106. Net meisje vraagt in Santpoort en Omstreken. Br ietter B, bureau van dit blad. voor halve dag p. week f 1, iiefst Donderdagmiddag. Brieven letter A, bureau van dit blad. biedt zich aan voor eenige dagen per. week. Brieven letter K, bur. van dit blad. Te Huur Flinke Woning, 6 kamers, zold., enz,, voor- en achtertuin en nog een stuk Moestuin, f 6,50 per week. Gelegen, Rijksweg, VeisenSantpoort, zeer geschik t voor gepens. en anderen. Briev ietter G, bureau van dit blad Geriefelijk huis te Santpoort-D. tegen elk aannemelijk bod. Hooge Hyp. Br. letter D. bur- van dit blad. Kr biedt zich aan 18 jaar, als werkster, voor de Woensdag of Donderdag. Adres: Brederoodschew. 7,Santpoort-St' te Huur, f 1,50 per week. Te bevr. Hoofdstr. 174, Santpoort. een Haard in zeer goeden staat met circulatie en acuter- en groudplaat f 12,50. Eenige witte Slagersjasjes, flinke maat 50 ct p. stuk.. Hoofdstr. 35, Santpoort. te Koop, maat 39, 2x gedragen. Schoon, Hagelingerweg 34. twee wielen van H. D., met onbereden Continental ballon Banden, voor eik aannemelijk bod Hoofdstraat 35, Santpoort. Boekhouden, Engels, Nederl. Handelsc, Opleiding Diploma's. W, Vedder, Zeeweg352, Driehuis. Kleeding. Bij terugbezorging belooning. G. P. Peterse, Hoofdstraat J57. Gevraagd Vrijdags van 9 2 uur. Brieven onder letter H, bur. v. d. bi. Een Garage, Centrum Dorp, voor part Auto. Br letter C, bureau van dit blad. Een Schakeltje wordt in 2650 gezinnen gelezen is eike MAANDAG van 2 4 uur in Santpoort te Spieken. (Ook voor minvermogenden) HELDERZIENDHEID (niet voor toekomstvoorspellingen). Vraag verder inlichtingen RIJNSTRAAT 34, Amsterdam-Z. Meneer Giezeï kwam thuis, dat is te zeggen bij het huis waar hij een kamer Had, een gemeubileerde zit-slaapkamer met een boekenkast, een opklap- bed en een radio. Hij hield de trappers van zijn fiets in hoewel hij niet harder reed dan een gewoon mensch wandelde, taste met zijn voet naar de step, hield naast het trottoir bijna stil en trok moeizaam zijn rechterbeen over het zadel heen en stond even later met een gezicht rood van inspanning, op de begane grond. Meneer Giezel was altijd zoo voorzichtig, hij reed liefst op een rijwielpad, en anders vlak naast het trottoir. Hij belde op iedere hoek, en vertrouwde het niet, er mocht soms eens een andere fiets aankomen, dan stapte hij af. Meneer Giezel vertrouwde het doorgaans niet. Hij duwde het tuinhekje open en kwam de tuin in, waar hij zijn fiets netjes neer zette. Dan veegde hij zijn voeten op de mat voor de keukendeur, waar een gedichtje over vuile voeten opstond en liep naar de kapstok, waar hij zijn hoed, die samen met hem was opgegroeid, zorg vuldig neerhing. Dan nam hij een doek en veegde zijn schoenen af. Je mocht zeggen wat je wou, maar meneer Giezel was een kraakheldere man, vond zijn hospita. „Nooit last van vrouwenbezoek, meneer Giezel was vrijgezel, nooit asch op het tapijt, meneer Giezel rookte niet en je hoefde nooit voor wijn of zooiets te zorgen, want meneer Giezel was geheelonthouder". Bij de deur van zijn kamer gekomen veegde hij zijn voeten nogmaals en draaide de kruk om. Dan haalde hij zijn pantoffels naast de boekenkast vandaan en zette z'n tasch met wiskundige zekerheid ervoor in de plaats. Ja, meneer Giezel was wiskunde- leeraar. Dan trok hij z'n broekspijpen op, die normaal niet verder kwamen dan vijftien centimeters boven de grond, en die rond en nauw waren, zette zich neer op zijn ligstoel en nam een aan vang met het losmaken van z'n hooge schoenen. MeneerGiezel's eerbiedwaardig gezicht wérd rood van het gebukt zitten en aan iedere zijde van zijn smal voor hoofd zwol een dikke ader drei gend op. Na verloop van eenige minuten stond Hij op. Zijn twee schoenen in de linker hand en met de rechter betastte hij zijn rug. In deze houding liep hij naar de deur en plaatste zijn schoenen in de gang. Werk tuiglijk pakte hij z'n kamerjas waarvan de ellebogen als liet hoofd van een haarlooze heer glommen vanwege de ouderdom, trok het aan en kwam de kamer weer binnen. Meneer Giezel nam liet avond blad dat de hospita op z'n bureau gelegd had en nam weer plaats op de ligstoel. Hij vouwde de krant open en liet z'n oogen gaan over de ko lommen. Eden reist, Hitier spreekt, Volkenbond verhuist, Reue van Laval Uch, het interresseerde hem niet en Hij sloeg een blau om. Huiselijke twist, Dronken ach terliet stuur, Nicotinevergiftiging 't Was de menschen hun eigen schuld, moesten ze maar niet trouwen, drinken, rooken. Autobotsing, wielrijder gedood. Meneer Giezel rilde en sloeg een blad om. Zou hem niet overkomen hij leefde ideaal zoo voorzichtig als Hij leefue niemand, in z'n eten en drinken, op de weg. Hij rookte niet nee lioor, niks van dat alles. Wat zou hèm nu nog kunnen doen sterven? Ouderdom aileen, voor niets anders was hij vatbaar. Hij leest verder. Radio-pro gramma. Parijs 5,20, orgelsolo's van Bacii, afgewisseid doorBach- trio. „Kon ik wel aanzetten". Meneer Giezel stak de stekker in 't contact en draaide naar Parijs, kwam langs Luxembourg en hoorde nog net „I love you". Het bloed steeg meneer Gieze) naar het hoofd en draaide vlug verder. ,,Bah, ais ze dat nou óók nog muziek noemen. Jes een jaszband" hij grinnikte voor zich uit om zijn eigen geestigheid. Ja, meneer Giezel Kon nog grinniken„En dan die liefde der bij altijd!" Een schok van zaligheid ging door hem heen. „Prélude van Bacli" murmelde hij zacht, met de oogen dicht. Hij vouwde zoo geruischloos mogelijk de krant dicht. „Die muziek bleef bestaan, de klassieke muziek, maar die schreeuwgeluiden bah, die din gen werden eens gespeeld en je hoorde ze niet meer. De men schen dansten erop, moest ver boden worden. Uh hoe durfden ze". Hij vouwde z'n handen in verrukking over de borst. „Enorm, wat een vingervlug heid heeft die organistVan hoog naar laag en van laag naar hoog alsof ze op de toetsen aan liet knikkeien zijn. Dat is pas kunst!" Een bescheiden klopje op de deur. Binnen". De hospita stond in de deur opening in stemmig zwart, de japon tot de hals toe gesloten, en met een knotje op het ach terhoofd. „Meneer, de tafel is gedekt". „Jawel, juffrouw Bonge, ik kom dadelijk". De deur werd gesloten. Meneer Giezel stond op, liep naar de waschtafel en waschte z'n han den. Hij bleef nog even in verrukking bij de radio staan, trok den stekker uit liet contact en ging naar beneden. Na het eten kwam meneer Giezel binnen en pakte z'n ac- tetasch. Hij haalde er een paar bundeltjes papier uit en zette z'n tasch tegen 't bureau, dan nam bij plaats op een kruk en ontstak een schemerlampje. „Ziezoo. Nu zullen we eens zien hoeveel onvoldoenden er vallenExtra voor ze uitge zocht..moeilijke sommen, heb er zelf meer dan een kwar tier op ieder zitten peinzen zullen me wel verwenscht heb ben". Dit alles zei meneer Giezel langzaam en zachtjes voorzich- zelf. Hij vouwde 'n bundeltje papier open en pakte zijn roode potlood. „Nou, noudat rooie ge bruik ik meer dan dat blauwe... maar het blauwe is ook voor voldoendenen die zijn er zooveel niet.... O de punt is der afik zal hem wel even slijpen". Hij pakte een puntenslijper uit een laadje. Een mes gebruikte meneer Giezel nooit. Hij was voor ontwapening. Hij knipte z'n nagels nooit, hij vijlde ze. Vanwege de ont wapening. Meneer Giezel bezat ook geen zakmes. „Ziezoo, dat is alweer klaar" en op een papiertje wierp meneer Giezei het slijpsel in de papier bak. „O ja dat is èh... juist ja die had willen afkijken meteen maar'n half geven, bedriegen is 't ergste wat je doen kan, en dan vooral als je dat een leeraar doet. Schande!" „De volgende.... hè,gelukkig, eerste som fout.... de tweeue laaiiouteu en de methoden ver keerdde derde heeft ze niet. Nou eenetwee plus. Wie nu?o ja, Riet van der Meer, die vervelende knul. Nee maar, wat is dat nou, ik kijk toch mis hoop ikhè, dat kan toch niet, hij heeft de eerste goed, nee toch, ik ver gis me toch hoop iknee, ik vergis me toch niet, nee hoor, definitief goedwacht eens even, is er niet op aan te mer ken Even zienja, hij schrijft nogal smerigeven op zij leggen, die moet afgekeken heb ben. afijn, laat ik er maar onder zetten onleesbaarzie zoo, dat staat er". Meneer Giezel nipte even aan zijn glaasje ranja. „Die van der Meer is tocli feitelijk een akelige, onhebbelijke jongen, die zit in de 4de klas, ai eens met een meisje gezien, ioopt vlak bij school te rooken, nee, die moest maar een twee hebben.... ik zai er onder zetten hoe durf je zooiets een leeraar in de handen te stoppen. Hoe durf je Ziezoo, o, het slaat al 9 uur, ik ga maar naar bed. De rest komt morgen wel". „Ik geloof dat er geklopt werdja Binnen". „Meneer Hier is uw lciuik". „Dank u, juffrouw Bonge, wel terusten". „Goedennacht meneer Giezel". Meneer Giezel stond op, deed de blaadjes in zijn tasch, zette z'n tasch naast de boekenkast en sloot zorgvuldig de gordijnen. „Toch wel goed, dat ik altijd de gordijnen dicht trek, de menschen mochten me eens zien, in mijn overhemd bijvoorbeeld, hoe onzedig zou dit zijn, ik zou wel eens aanstoot kunnen geven, hu Meneer Giezel huiverde ervan. Hij deed zooals iedere avond hij poetste zijn tanden, evenals 's ochtends en 's middags. „Higiënisch". Hij waschte zijn gezicht en zijn handen. Dan scheerde hij zich. „BaliDat akelige mes, zou er niets op te vinden zijn om je zonder mes te scheren Het is toch diep en diep treurig, dat je als eerzaam man van zoo'n moordwerktuig gebruik moet maken Diep en diep treurig Zoo spoedig mogelijk borg hij zijn bakelieten veiligheidssclieer- apparaat weg, en begon zich verder te ontkleeden. Meneer Giezel ontkleedde zicli altijd haastig. „Het is tocli schande, dat je je uit moet kleeden. Ik zal in 't vervolg mijn pyama onder mijn kleeren aandoen, dan ben ik tenminste altijd zedig gekleed. Dan hoef ik mij niet bang te maken dat iemand mij in mijn overhemd ziet staan, of erger nog, in mijn borstrok met lange mouwen.... wie zou me feitelijk zien. maar ja, je kan toch nooit weten, nee, je kan tocli nooit weten". Meneer Giezel verbo'rg zich achter een kamerscherm, om zijn broek uit te trekken, schoot haastig zijn pyama aan, keek vervolgens schichtig over liet scherm om te zien of er soms iemand vanuit een verborgen hoekje naar hem gluurde en kroop onder de dekens. ja, m'n avondgymnastiek, zou ik haast nog vergeten". Meneer Giezel ging recht op in bed zitten „Inademen, handen boven het hoofd, handen zijwaarts, uitade men. Ik heb er toch maar goed aan gedaan dat kamerscherm te koopen. Handen naar achteren, inademen, handen naar voren, uitademen. Meneer Giezel ging weer lig gen. „Wat zou mij nu kunnen deren, niet getrouwd, drink niet eet matig, rook niet, ben voor-

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2