Veren. „Santpoort's Bloei" Waterpompen R.K.S.V. „Santpoort". badhuis. Gevonden Verloren R. C. Brederode. Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Onze propaganda feestavond. Op Zaterdag 22 Februari a s. zuiieu wij in café „De Weijman" onze avond geven voor de ieuen en genouiguen. Het is ons ge lukt de medewerking te verze keren van de Haarlemse Toneel vereniging T.O.N.F.V.Ü. welke komt met bet succesnummer van dit seisoen „Poliy Perkeus1'. Bovenalen is voor bet muzikale gedeelte gezorgd door bet enga geren van een moderne baiiu, weiice de dansliefhebbers aange name ogenblikken zal oezorgen De kaartverkoop begiut: MAAN iz AG 17 FEBRUARI, urn. van 2—6 en 7 8 uur, bij Drukkerij Coruegge, Terras weg 31 te Sautpoort-uorp en Druk kerij Bot, Duinweg 15, Sautpobrt- station. De prijs der plaatsen is vast gesteld voor leden f 0,35 per persoon vrij van belasting en voor niet-leden f 0,--0 per persoon plus belasting. Het bestuui oesloot geen iotei ij meer te organiseren. Zij die verzekert willen zijn van een plaats, wordt in bun eigen belang aangeraden zich v r o e g t ij dig van een plaats bewijs te voorzien. Het aantal plaatsen is beperkt, gezien de beschikbare ruimte in de zaal. Ons Pension Bureau Hoewel in 1935 niet tot bet in druk uitgeven van pension lijsten werd besloten, ligt Uit voor bet komende seizoen wei in 't voornemen. Ingrijpende veranderingen zijn aangebracht en we mogen aan ook zeggen, dat ons bureau in een nieuw kleed werd gestoken De voorbereidingen voor een vlotte en correcte oebaudeimg van Uw aangiften zijn beemdigu en 't woord is thans aan onze leden, die een of meer kamers denken te verburen. Men gaat als volgt te werk. Het pensionbureau voor Sant poort-dorp is gevestigd, Rijks weg 480, voor Santpoort-station is het adres, Brederoodscheweg 74 U geeft zich vóór 1 Maart a.s. uitsluitend schriftelijk op, bij een van bovengenoemde adressen, met vermelding van bet aantal kamers, n.i. zit- of slaapkamers, stromend water, aantal bedden en verder alles wat voor de pensionzoekenden van belang te achten is. Tevens vermeldt men voor welk tijdvak men wenst te verburen c.q. ook 's winters. Men ontvangt na gedane op gave een door „Santpoort's Bloei" V.V.V. uit te geven pen- siouhouderskaart, welke op aan vraag aan de pensiouzoekende behoort te worden vertoond. Heeft men gasten, dan behoort men biervan onverwijld opgave te doen, met vermelding van de tijdsduur welke Uw pension is bezet; dit voorkomt klachten en onnodige vertraging. Bedenk dat al betgeen voor U wordt gedaan, geheel belangeloos plaats beeft. Waar een vroegtijdige ver zending van de op te maken lijsten noodzakelijk is, behoren de opgaven zo spoedig mogelijk plaats te vinden. Doe het dus direct en uitsluitend schriftelijk. De Burgemeester Enschedélaan, Nu de Middenduinerweg van een klinkerbestrating is voor zien, waardoor bet aspect van deze weg belangrijk is verbeterd, valt de deplorabele toestand, waarin de Burgemeester Ensche délaan zich bevindt, des te meer in het oog. En juist van deze laan wordt door kerkgangers en schoolkin deren een zeer druk gebruik ge-maakt. Wij hebben er daarom bij bet gemeentebestuur op aangedron gen ook deze weg in een betere staat te doen brengen. Voor de veiligheid der voet gangers, waaronder een zeer groot percentage kinderen, werd ook door ons verzocht deze laan van een voetpad te voorzien of, indien mogelijk, het eenrichtings verkeer daar toe te passen. Het station te Haarlem. Reizigers, voorzien van retour- biljetten kunnen in Haarlem slechts toegang tot de perrons verkrijgen via de oostelijke ingang. Daar de treinen voor de rich ting Santpoon van de weste lijke perrous vertrekken, worui men gedwongen steeds liet ge hele stationsplein af te lopen ei daarna weer bet gehele perron terug, terwijl meu via de weste lijke uitgang vanaf de Kruisstraat (ie trem onmiddelijk zou kunnen bereiken Wij verzochten dan ook aan de Nederi. Spoorwegen voor houders van retourkaarten ook de westelijüe uitgang als ingang open te sieiien, evenals uil reeds gesciiied is voor houders van abonnement.-kaar ten. De V. V. V. ijmuidens Bloei, de Kamer van Koophandel te Haarlem en de verenigingen te Driebuis en Parkwijk Zeeweg hebben aan de Ned Spoorwegen adbaesie met ons verzoek gezon den, dus toch wel een teken, dat de iu williging van onze wens aan veler verlangen zou tegemoet komen. Niettegenstaande dit, bedben tot onze verwondering de Nederl. Spoorwegen gemeend ons verzoek te moeten afwijzen. Kruidbergerwsg. Het resultaat van onze voor- oereidende werkzaamheden ter definitieve verbetering van de Kruiubergerweg is, dat slechts vijf van de te Santpoort woon achtige eigenaren weigeren de gevraagde strook grond, benodigd voor de verbreding van deze weg, aan de gemeente af te staan. Wij vertrouwen echter, dat zij bij nader inzien hun afwij zende houding zullen laten varen, opdat de zo boog nodige ver nieuwing, waarnaar zo goed als alle aanwonenden reikhalzend uitzien, niet door hun weigering oilnodig vertraagd wordt. Belangrijk bericht voor onze leden. De eerste Santpoortse nacht- veiligheidsdienst, opgericht met toestemming der gemeente lijke politie, staat aan de leden van Santpoorts Bloei V.V.V. een reductie op hare tarieven toe van 2 5 pCt. Wij vertrouwen, dat zeer vele leden biervan gebruik zullen maken. Natuurbad „Velserend". Aanvragen van abonuementen tegen speciale prijs voor onze leden, uitsluitend te richten tot bet Secretariaat: Broekbergen- laan 5. Belanghebbenden wordt mede gedeeld dat binnen korte tijd een vergadering zal worden ge houden, waar mededeling zal worden gedaan omtrent het bij ons ingekomen verzoek de be graafplaats „de Biezen" betref fende. Plaats en tijd van deze ver gadering zal in „Huis aan Huis" nader worden bekend gemaakt. I Warden onze bossen gesloten Sedert enige tijd lopen bier hardnekkige geruchten, dat „Boscbbeek"gesioten zal worden. Wij nebben ons, om zekerheid te verkrijgen, gewend tot de eigenares de Maatscnappij V'eeii- dum". Deze Maatschappij bevestigde deze geruchten niet alleen, doch voegde eraan toe, uat al baar bezittingen zullen gesloten worden, dus uiet alleen „BoscU- beek" maar ook „Neetnol', bet Terras en bet Naatdenvelu Als mouei gaf uien ons op, dat zulks geschieuue uit protest tegen bet als „park" aangeven op bet uitoreiumgsplan van ane bezittingen der Al ij. Y'eenüum". Wij hebben deze medeueimg van Veeiiduin" nauer onuezocnt en biijkt hieruit, üat deze rede nen op zijn zacntst uitgedrukt, sterk overureven zijn. Weitswaai worden de mooiste gedeelten, waaronder „Boscdoeek", ais pai A oewaaru, uocli uat atie OeZH- tingeti van VeendUin" met eelt Oouwvtrbod beuretgd worden, daarvan is absoluutgeen sprake. Naar ons ter ore komt worui net dreigement van Veenduiu" reeds uitgevoerd en is men reeds doende diaadbekken op te rich ten Daar bet zomerseizoen in aan tocht is üetekent dit voor gebee .Santpoort een niet te onderschat ten uaueel. „Santpoorts Bloei" zal dan ook alles, wat in baar vermogen is, doen, om iu samenwerking met andere verenigingen op bet ge bied van Vreemdelingen verkeer, dit voor Santpoort e.o. zo funeste besluit ongedaan te maken, resp. op te schorten. Eén lichtpunt is echter in deze zaak te bespeuren, n.l. dit: dat ons gemeentebestuur meer dan vroeger liet geval was thans alles doet om ons natuurschoon zoveel maar enigzins mogelijk is te bewaren, dat liet evenals wij van de waarheid doordrongen is, dat Santpoort zonder zijn mooie natuur geen reden van bestaan meer heeft en na een min of meer kort tijdperk van sc hij n bloei tot de toestand van noodlijdendheid terug valt. Het aantal baden over de maand Januari bedraagd 938 Regenbaden 36 kuipbaden 79 kinderbaden Totaal 1053 baden. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. Een paar bruine wollen hand schoenen, IToofdstr. 27, Santpoort Eeu paar regenpijpen, Kruid- bergerweg 51, Santpoort. Een buissleutel, Molenstraat 14, Santpoort. Een rij wiel plaatje in etui [verloren 25 Jan.] Overbildw. 40 Santpoort. Een rijwielplaatje, Hoofdstr. 35, Santpoort. Veerenbed driedeelig maken f 12 50 Matrassen werk en Stof'feerwerk is een kwestie van vertrouwen. Met Java kapok gevulde Matrassen, 1 persoons f 12 50 met prima lijk. Wij levtren een kamer-linoleum voor f 1— Bij levering gratis. Wij behangen voor 20 ets de rol. Ook öw adres voor prima Stof'feerwerk. Laat U ons eens vrijblijvend komen. Behang selpapieren van Rath, en Doodenheefer. Aanbevelend. J. A, DES BOUVRIE Marnixlaan 4 Driehuis. Tel. 4677 IJmuiden Oprichting Harddraverij-vereen.? Dat bet de organisatoren van de jaarlijks te houden Harddra verijen op fiuantieel gebied niet aitijd voor den wind ging zal wel door niemand worden be twijfeld en dat als gevolg Hier van de verdwijning van deze Baaruensport zeer groot was, evenmin. Gin dit te voorkomen was door de organisatoren een ver- gauering bijeengeroepen van personen, die bet voortbestaan zeer zouden toejuichen. Dat dit goed gezien was bleek uit de uesprekingeii w elke zijn gevoera en waarbij tot uiting kwam uat alles moest worden aangewend, om bet voortbestaan vau deze Harddraverijen te verzekeren. Waar dezelfde personen die de leiding hadden bij de Hard draverijen ook bet bestuur vorm den van „Santpoort's Ringrij- den" werd ook nog de vraag besproken om zoo mogelijk dit laatste onder één bestuur te orengeu met de Harddraverijen, men zou dan traciiten na goed keuring door bet Gem. bestuur, ook eeuige Kermis-attractie's er aan te verbinden. Tot bet oprichten van een vereenigiiig werd in beginsel oesioten en zou men daartoe overleg plegen met „Sautpoort's Bloei". In bet voorloopig bestuur werden gekozen de beeren Wit teman, voorzitter; van Vliet, secretaris; Buekel, van Tunen, en Heeremans. Het voorloopige Bestuur ver gaderde 6 Febr. 1936 in Café „De Viersprong" van den heer G. van Tunen. Na uitvoerige besprekingen onder voorzitterschap van den heer B. Witteman, werd beslo ten om een Openbare Vergade ring te beieggen op Donderdag 13 Februari des avonds om S uur iu Café-Restaurant „De W eyuiau". De sprekers voor dien avond zullen nog nader in de plaatse- ijke pers worden bekend ge maakt. Korfbalclub „Sport Vereent" Bloemendaal-Santpoort Seer.Bruno Klauwersstraat 5 Santpoort St. Gespeeld Zaterdag 1 Febr. Meerlebosch S.V. adsp. Zondag 2 Febr. S.V. I Sportief 2 S.V. 3 Oosterkwartier 3 2—1 Flora 2 S.V. 4 55 Te spelen Zaterdag 8 Febr. 2,30 uur S.V. adsp Animo adsp. Zondag 9 Febr. 2 uur S.V. 1 Haarlem 1 2,15 uur Oosthoek 1 S.V. 4 10 uur Aurora 2 S.V. 3 S.V. 5 Watervliet 4 Voorgesteld door H. Dinger- dis als adspirant, Edde Damstra, Sterreboscblaan 14, Bloetnendaal. Voor introducties voor onzen jaarlijkschen feestavond op Za terdag 15 Febr in hotel „De Weijman" verwijzen wij naai onze advertentie in dit nummer. Zondag 9 Febr. 2,30 uur Gr. Willem 1 Santpoort 1 Santpoort 2 Lisse 1 D.E.M. 2 Santpoort 3 12,30 uur Santpoort 4 D.S.S. 2 Junioren. 12,30 uur Santpoort A O.G A Vogelenzang A Santpoort B 2 uur Santpoort C H.B.C. D Het eerste gaat Zondag naar Den Haag, terwijl het tweede de Lissenaren ontvangt, bet derde naar onze Nooderburen en bet vierde krijgt bezoek van de Haarlemmers. We durven baast niet op succes te hopeu, aange zien onze ziekenlijst zich deze tijd zeer uitgebreid beeft. (Maze len [Wel jammer voor ben, wantZondagavond 9 Febr. houden wij een iutitne feestavond iu 't Huis te Velseti, voor de ledeu en hunne dames. Hiertoe werd besioten, op de vorige week gehouden ledenvergadering, op initiatief van eeuige spelers. Tevens weid daar in overwe ging genomen, het geven van een groote feestavond voor leden en donateurg(trices) Deze avond zal echter eerst na Pasehen gehouden worden, Programma voor a.s. Zondag 2 uur Brederode 1 Kenau 2 10 uur T.II.B. 3 Brederode 2 11,-30 uur Brederode 3 R.C.ll. 11 Zaterdag om 3 uur De Keunemers Brederode adsp. De resultaten van j 1. Zondag waren niet bepaald schitterend, blijkbaar waren de spelers in de sfeer van bet feest, hetwelk Zondagavond j.l. in „De Weij- rna plaats vond en hetwelk uitstekend is geslaagd. De leden die in aanmerking wensclien te komen voor plaats- newijzen Nederland België, kunnen zicli tot den sneretaris, den Heer AMolenkamp, wenden. Bridgeclub „Santpoort". Bovengenoemde vereeniging hield Donderdagavond baar ver gadering in „Velserend". Up de Agenda stonden o.m. bet voor zien m twee vacatures, ontstaan door bet beuanken van den Voorzitter en Secretaris der Vereeniging. De voorzitter opende de ver gadering en riep alien een har telijk welkom toe. Nade Notulen, door den Secre taris, van de vorige vergadering voorgelezen te beo ben werd tot stemming overgegaan. Hierna bleek te zijn benoemd als voor zitter de beer J. v. Hooft Sr. en als secietaris den heer J. de Vries. Beide beeren namen bun benoeming aan. Door een luid eu iaugdurtg applaus gaven de aanwezigen van hunne instem ming blijk. Na nog enkele vra gen van ondergeschikt belang te hebben beantwoord sprak de 2de Voorzitter den beer Reyus de scheidende bestuursleden toe. Hij sprak zijn spijt uit over bet heengaan van beide beeren, maar hoopte dat de vriendschap zou blijven bestaan. Een hartelijk dank aan beide Heeren voor al bet geen zij voor de Vereeniging hebben gedaan, was dan ook niet misplaatst. -De scheidende Voorzitter dankte voor de hartelijke woor den tot hem gericht eu wenschte de Bridge-Clu'b „Santpoort" alle goeds en veel succes toe. Hij hoopte dat men eerlang elkan der eens sportief zou bekampen, waar alle het mee eens waren, en vurig naar verlangen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergade ring, waarna alle zich aan bet heerlijke Bridgespel zette. Tevens wordt nog vermeld, dat het adres van den Secretaris is den heer J. de Vries, Bruno Klauwerstraat No. 15, Santpoort- station. Elke Donderdagavond zullen in Plotel „Velserend" de oefenavonden plaats vinden. Elke derde Donderdag van de maand worden er onderlinge wedstrijden georganiseerd, waar voor fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Iedereen is welkom. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van Besproeien van tuinen vanaf f 25,-. H. JONKMAN, Hagelingerweg 224

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2