Predikbeurten K. HERTLER DINERS N. A. S. B. „Jong Holland snakt naar werk". H.KS.V. „Santpoort". R. C. Brederode. NUTSSPAARBANK. V.V.V. Santpoorts Bloei Uitzending van Korfbalclub „Sport Vereent" Jaarvergadering A.N.G.O.B. Gevonden Verloren KOK Bruno Klauwerstr. 19 Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 16 Febr. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Tweeërlei brood" (Joh. 6 25) o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 16 Febr. v.m. 10 uur Ds. A. A. Wildschut, IJmui den-Oost 's avonds 5 uur Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem -o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zond ag 16 Febr. v.m. 10 uur de Heer K. v. d. Berg voorber. H. Avondmaal o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 16 Febr. v.m. 9.45 uur Dr. W. G. Harrenstein nam. 5,30 uur dezelfde In beide diensten ccllecte voor de herdenking der Doleantie. WAT IS WERKLOOSHEID? Hebt ge uit eigen ervaring ge leerd, wal net Deteekeni, werkloos tez lju? Niet maar een week oi hoogstens een maand. Maar een jaar lang? Een jaar achter elkaar niets doen, dan naar het stempello kaal loopen. Of zelfs dat niet, omdat ge geen lid waart van een vakvereenigmg of geen steunuit- keering ontving Geen enkele dag in Uw leven van één jaar, waarop ge voor anderen en Uzelf nuttig bezig waart. Zoodat elke dag precies hetzelfde was met de althoos terugkeerende vraag: „Wat zal ik vandaag doen?". En met daarop hetzelfde antwoord „Niets, want ge hebt geen werk". Welk een angst moet erin Uw hart komen voor Uzelf en Uw toekomstOf als die angst er niet meer is, welk een diepe verslagenheid is er over U ge komen door die werk-loosheid. Het leven werd loos zonder inhoud, zonder beteekenis. Zoo zijn er duizenden in ons land. Ouderen en jongeren. Hebt ge U wel eens afgevraagd, hoe het nu toch met al die menschen, vooral jonge men- schen, gaan moet. Denk daar nu eens niet overheen, maar goed er over na. Stel de reali teit voor U Hebt U een antwoord? Neen! Het: „werk is er niet" is geen antwoord. Maar |een antwoord moet er en kan er wel gegeven worden. Dat antwoord geeft de Cen trale voor Werkloozenzorg. Een stichting ter bestrijding van de geestelijk-zedelijke gevolgen der werkloosheid en in het leven ge roepen door den Raad van Ne- derlandsche Kerken voor prac tised Christendom. Deze „Centrale" geeft een ant woord in zichtbaren en tastbaren vorm, daar op 7 plaatsen voor de jeugdige werkloozen kampen gesticht zijn en een achtste kamp in wording is. Daé,r is in 1936 arbeid gedurende acht weken voor ongeveer 4000 jongens, wanneer GIJ meehelpt Wat zijn dat voor kampen Een volgende keer vertellen we U dat. Namens het Comité van actie te Santpoort, K. v, d. Berg, Secretaris. Bloemendaal-Santpoort Secr.Bruno Klauwersstraat 5 Santpoort St. Te spelen Zondag 16 Febr. 2 uur S.V. 1 Volharding 1 (zilveren N. v. d. Dagbal) 2,15 uur Always Ready 1 S.V. 2 12 uur S.V. 3 Haarlem 4 10 uur Always Ready 3 S.V. 5 Aangenomen als adspirant, Edde Damstra, Sterreboschlaan 14, Bloemeudaal. Op Zaterdag 15 Febr. a.s des avonds 8 uur heeft onze jaar- lijksche feestavond plaats in hotel „de Weijman", Hoofdstr. Santpoort, alwaar wordt opge voerd „Door de Courant" Blij spel in 3 bedrijven. Bal tot 3 uur. Voor korfbal lenden en belangstellenden kaar ten aan de zaal verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt. Eventueel ook per post. Zondag 16 Febr. 2,30 uur Santpoort 1 D.E.M. 1 Teylingen 1 Santpoort 2 Concordia 2 Santpoort 4 12,30 uur Santpoort 3 H.B.C. 2 Als het terrein bespeelbaar is zien we a s. Zondag weer eens een thuiswedstriju welke zeer aantrekkelijk is. Evenals „Sant poort", gaat het D.E.M. dit sei zoen ook niet naar den zin en zoo staan zij op de onderste plaats welke zij zeer zeker zul len trachten te verlaten. „Sant poort" heeft op de laatste feest avond nieuwen moed opgedaan. Het was een recht gezellige avond, muziek, zang, voordrach ten, enz welke de band onder ling versterkte. Programma voor a.s. Zondag: 10 uur R.C.H. 6 Brederode 1 12 uur H.S.V. 2 Bredeiode 2 Zondag j 1. werden de wed strijden wegens de vorst afgelast, terwijl het spoedig moet dooien willen de wedstrijden voor a.s. Zondag doorgaan. Afd. Santpoort-Bloemendaal Korfbalgroep. a s. Zondag speelt Palvu 2 tegen Zandvoort 2 een uitwed strijd des middags om 2 uur, vertrek 12,30 uur bij van Ham burg Enschedélaan. Bij vriezend weer worden de wedstrijden door de H.K.B. afgelast en bekend gemaakt in de bladen van Za terdagavond. Turngroep. Wij kunnen niet anders zeg gen dan dat onze uitvoering een succes is geweest. Verschillende nieuwe leden en donateurs tra den toe. a.s. Dinsdag turnen wij weer op de gewone uren. Het bestuur verzoekt de leden die intresse hebben voor het fluitcorps zich zoo spoedig moge lijk bij S. van Hamburg op te geven, daar wij een leider gevon den hebben die zich beschikbaar wil stellen voor onze afdeeling. De A.N.G.O.B. afdeeling kwam Donderdagavond in jaarverga dering bijeen ten huize van Dr. Hendriks. Uit het jaarver slag van de secretaresse bleek, dat de afdeeling in 1935 met 6 leden en 4 adsp. leden was vooruitgegaan. Er werden 3 be- stuurs-, 18 leden- en 2 feestelijke- vergaderingen gehouden, verder een familiedag in Burg. Rijkens- paik en een wintermiuüag in de kinderspeeltuin. De afueeiing was aangesloten bij hetN.Hoil. Prop. Comité en het Veiser Drankw. Comité, er werd mede gedaan aan de uitgave van hei A.N.G.U.B.-Meiblad en 10U exemplaren van dat blad afge nomen. Er werden 3 excursies uitgeschreven: naar Fr. Hals museum, de telefooncentrale te Haarlem en de Ruïne van Bre derode. In April werd onze moudorgeiclub opgericht, welke spoedig 17 leden oevatte en zich reeds 3 keer buiten de repetities liet hooren, ueze club houdt lederen Woensdagavond repetitie bij Fr. Knol, waar ook alle in lichtingen zijn te bekomen, ei werd aan de Blauwe Week meegedaan, blauwe bloempjes verkocht, 500 bladen verspreid, Uuuejaarsavona voorts 1ÜU0 boe- keuleggers verspreid. Voorts werd met de Bondsuitgave ge werkt, de zakhaleuders waren spoedig uitverkocht. De A.N. G.O.B.-lucifers met propaganda spreuk vindt nog steeds een verblijdende afname. Uit het verslag van den blad- administrateur bleek,dat in 1935 ruim 1500 bladen werden ver kocht, er was een winst van f 20 46 gemaakt. Het verslag van den penningmeester was minder opwekkend, propaganda maken kost geld en bracht een schuld van f 46,94. Mede door het verkrijgen van begunstigers (donateurs) zal getracht worden die schuld spoedig te dekken (binnenkort zullen daaromtrent circulaires worden verspreid), want er staat al weer veel pro- pagandaweik op liet programma Handgraaf en van Reenen zul len de kas en boeken controlee reu. De bestuursleden. H. E. Kas pers, voorz,, Mevr. G. de Jong- Hoogeveen secr., T. G. v. Til, penningm. en Fr. Knol, bladadm. werden herbenoemd. Volgende ver-gadering Maandag ?4 Febr. bij Kaspers, Wü-uelaati 5. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. Een paar bruine wollen hand schoenen, Hoofdstraat 27. Een lorgnet, Hoofdstraat 41. Fen rijwielbelastingmerk, Hya cintenstraat 11. Een damesrijwiel Hoofdst. 147. Aan komen loopen, een bond (iersche setter), Hagelingerweg 36. Een lederen heerenliandsclioen, Narcissenstraat 25. Een hondenzweep, Hagelinger weg 275. Een schaats, Cremerlaan 65. Gedurende de maand JAN. 1936 werd ingelegd a. kant. Julianakade f 29.308,93 b. Willebrordstr. f 22.586,14 c. Santpoort f 518,96 d. Velsen-Noord f 12,681,34 f 65.095,37 en terugbetaald: a. kant. Julianakade f 32 919,12 b. Willebrordstr. f 15.864,46 c. Santpoort. f 810,84 d. Velsen-Noord f 8,114,61 f57.709,03 Meer ingelegd dan terugbetaald f 7.386,34 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 JAN. 1936. f 1.125.209.51 Hettegoed der spaarders bedraagt op 1 FEBR. 1936 f 1.132.595,85 Uitgegeven werden 31 nieuwe Spaarbankboekjes en ingetrokken 17 Spaarbankboekjes. Het num mer van het laatst uitgegeven boekje was 3634. Onze Toneelavond op Zaterdag 22 Februari 1936. MAANDAG 17 FEBRUARI, begint de kaart verkoop voor de feestavond op 22 Febr. a.s. in „De Weijman". De toneelvereniging „T. O. N. E. V. O." uit Haarlem zal voor ons haar successtuk van dit seizoen opvoeren „POLLY PERKINS" na afloop bal tot 3 uur, onder leiding van den Heer Polié, en met medewerking van „The Blue Rascals". Kaarten f 0.35 vrij van be lasting, uitsluitend voor leden op vertoon van hun lidmaat schapskaart en kaarten f 0,50 plus belasting, voor niet leden, zolang de voorraad strekt, te verkrijgen bij Drukkerij Cornegge, Tërrasweg. Santpoort dorp, en bij drukkerij Bot, Duinweg, Santpoort station, dagelijks van 2 tot 6 en van 7 tot 8. Plaatsbespreking f 0,10 per persoon Vrijdagavond, van 8 tot 10 uur in „De Weij man". Het aantal beschikbare plaat sen is zeer beperkt, wij raden U in Uw eigen belang aan, zich vroegtijdig van toegangsbewijzen te voorzien. De propaganda-commissie der V. V. V. Santpoorts Bloei. Oprichting Santpoortsche Hardde averijver eeniglng Donderdagavond had in hotel „de Weyman" een openbare vergadering plaats die tot doel bad tot oprichting eener bard draverij vereeniging te geraken. Hoewel Santpoort reeos 3 jaar met de harddraverij-sport had kennis gemaakt, viel het ons op, dat de opkomst gering was. Niettemin heeft men deze avona gunstige resultaten kunnen boe ken. In bet openingswoord van den voorzitter van het voorloo- pig bestuur heette de Heer Wittemau de aanwezigen harte lijk welkom eu gaf vervolgeus het woord aau den Heer Blom, bestuuislid der harddraverij ver eeniging „Beverwijk". Deze zette uiteen hoe belangrijk de Paar densport kan wezen voor Baat- poort Spreker wees op het werk der pionniers die 3 jaargeleden den moed liadtien gehad een harddraverij te organiseeren en bracht hulde voor hetgeen zij tot stand hadden gebracht. Spr. meende dan ook dat het bestaan eener vereeniging zeer zeker gunstige resultaten zou afwerpen. Na een uiteenzetting eener nieuwer startmethode die ook door de vereeniging voor dieren bescherming is aanbevolen en nog enkele andere technische mededeeiingen, besloot spr. zijn rede met de wenscli dat ook in Santpoort een harddraverijver- eeniging tot stand zou komen. Vervolgens ging men overtot liet benoemen van een difinitief bestuur, dat als volgt werd samengesteld uit de Heeren Witteman, v. Tunen, Boekei, Butter, Heeremans, Vorstelman en Westerhoven die de benoe mingen ook aanvaardden. Als penningmeester werd de Heer Boekei gekozen. Medegedeeld werd dat reeds 81 leden zich hebben aangemeld wat gezien de geringe opkomst niet slecht genoemd kan worden. Besloten werd een weg in de kom van het dorp als harddra- verbaan te kunnen krijgen. Zeer zeker zal dat velen genoegen gen doen, daar de z.g. Harddra verslaan nogal eenzaam ligt. De voorzitter bracht vervol gens dank aan de bestuursleden van Santpoortsch Bloei, op wiens aanwezigheid zeer grooten prijs werd gesteld, temeer daar van deze vereeniging medewerking is toegezegd. Zoo zullen wij dus hopen dat deze vereeniging een aanwinst voor Santpoort moge zijn en dat velen zich dan ook als lid bij een der bestuursleden zullen aanmelden. Gevestigd sedert 1914 Vleescb, groenten, Aardappelen 70 cent Soep of toespijs 15 cent meer alles le Kwaliteit Geen omzetbelasting Wat is de waarde van Uw auto, welke voor de personeele belasting moet worden opgegeven. Wij allen hebben (ieder jaar geschiedt dit in Januari) de rageniijst voor de Personeele Belasting wel al ontvangen. Daarin treft U enkele vragen aan, welke uitsluitend én alleen betrekking hebben op „waarde". Ja, waarde! Wat wordt onder „waarde" nu eigenlijk verstaan. Vooral iii onzen tijd van zware depressie, is dit begrip ontzettend moeilijk te omvatten, We mogen gerust zeggen, dat dit begrip relatief is, en in menig geval groote moelijklieden oplevert. (Denken we hier bijvoorbeeld aan de „Huurwaarde van gebou wen" enz Zeker de Wet geeft ten aan zien hiervan een lichtsnoer en zegt daaromtrentOnder „Waar de" hebben we te verstaan, de som of bet bedrag, hetwelk ge rekend kan worden te woruen bedongen bij verkoop onder nor- maleomstandiglieden, ter plaatse daartoe geschikt. Juist omdat het begrip „Waarde" rekbaar is, zal de een een heel andere appreciatie (schatting of waardeering) er op nahouden, dan de ander. Het gevolg is, dat in de practijk een groote willekeur van waar- deeren ontstaat. De taak van „Schatter" (want d&t zijn we dan toch in dit geval) wordt ons moeilijker en maakt ons oordeel nog wankeler, als we bedenken, dat soms de mooiste auto's voor werkelijke spotprij zen worden verhandeld f 100, f 200, f 300,— zijn voor der gelijke, inderdaad in goede con dities zijnde wagens, géén uitzonderingen. De zoogenaamde wilde-auto-markt" werkt welis waar stimuleertnd, doch kan geen vergelijkings-basis zijn. Teneinde dus de werkelijke (waarachtige) waarde zooveel mogelijk te kunnen benaderen, zal het goed en gewensebt zijn, de waarde af te meten in be- drijfs- en-of beroepsverband. Elk geval moet op zichzelfsstaande beoordeeld worden. D&n zijn we er Doen we dit niet, dan loopen we de kans, dat tot her-taxatie, welke van een mistaxatie het natuurlijk gevolg is, wordt be sloten. BELASTINGPLICHTIG HEID. Men is belastingplichtig we gens het hier te lande „houden" van een moterrijtuig. Onder „Het Ïiouden van een auto" verstaat de wet „Het tor beschikking hebben van een auto, met den wil, deze over eenkomstig haar bestemming te gebruiken". Opgemerkt wordt nog, dat men, zoo men vrijstelling van belas ting wil hebben, de betreffende auto moet demonteeren [voor onmiddelijk gebruik ongeschikt maken]. De demontage geschiedt dan op eigen verzoek en ten genoege van den Inspecteur der Belastingen. Men moet dan een daartoestrekkend verzoek bij de Inspectie indienen. Voor dit loo- pende belastingjaar kan dit niet meer, omdat zulks vèör 20 Jan. moet geschieden. Wordt het verzoek ingewilligd [wat altijd geschiedt] dan is de houder van de auto verplicht zijn wagen het geheele belasting jaar in den toestand van demon tage te houden en mag bij niet zonder voorkennis en toestem ming van den Inspecteur van opbergplaats veranderen. VRIJGESTELD zijn o.a. de motorrijtuigen 1. Welke kennelijk zijninge-

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2