Kastranden 10 Ct per dozijn Boekh. Corneggs oad^sstelde advertentie doet meer dan Veren. „Santpoort's Bloei" T.V.S. nieuws. NUTSSPAARBANK. R.KS.V. „Santpoort". R. C. Brederode. „Jong Holland snakt naar werk' Gevonden Verloren Badhuis. Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor V reemdelingenverkeer Onze propaganda-avond. Met grote voldoening kan de propaganua-coinmissie op deze geslaagde avond terugzien. Up de eerste plaats waren de prestanes der toneeivereniging „T. U. N. E. V. O." uit Haar lem van dien aard, dat bet suc ces, dat zij Oereikte met baar biijspei „Poiiy Perkins" in alle opziebteii verdiend was. L>oor net wei'Kelijk uitsteseiid spel, vooral van de oeiüe bootd- roivei'toiaers Mevr. J oe Vus- Jacobs en de lieer G. 11. Poiié, was er spoedig coulant tussen spelers en puullek, we»k contact tot liet einde geliauunaald meel en alle aanwezigen ten volle deed medeleven met bet spel. Tot du grote succes lieoben ecbter Ook in niet geringe mate bijgedragen, de stoffering en de llleubiielliig van liet toneel, ter wijl OOK de uelicilll Ig alle! Oewouderlng wegdioeg, A ij zijn duu ook. grote dank verscnuldigd aan ,,Het Meuoei- huis" b. J. Ubbes en bet Elec tro Tecbniscb Bureau Stuurman, die geueel oeiaugeloos bet toneel zo smaakvol hadden ingericht. Uok nog een extra woord van dank aan den Heer Frits Vel- iinga, die bet vervaardigen van enige decors voor zijn reke ning Had genomen, waardoor wij ons in gedachten gemaKkelijx kouden verplaatsen naar een cottage aan de rotsachtige kus ten van Engeland. Onze vereniging kantrotszijn op het bezit van dergelijke leden Na het toneelspel ving een zeer geanimeerd bal aan, dat tot 3 uur duurde. De leiding van den Heer Pollé die onvermoeibaar de ene dans na de andere aan kondigde en met enige zeer aardige spelen het bal afwisselde, de uitstekende dansmuziek van „The Blue Rascals", de vrolijke stemming, die in de zaal heerste, kortom alles, heeft ertoe bijge dragen, dat hetee/f onvergete lijke avond geworden is Zoals wij hadden aangekondigd hehfoen wij geeui loterij voor de ?ekdtffi.@n,het -nze n .e en I .35 let- en Jg- ekt. I t de end ken •s te entie aan- nog ^gë£an7 hoe- Bèzien de overvloed Fbnden gedurende deze 'enigszins huiverig voor Begraafplaats „De Biezen". Het Bestuur achtte de bespre kingen in een zodanig stadium gekomen, dat bet noodzakelijk gevonden werd belanghebbenden met de stand van zaken op de hoogte te brengen. De vergadering, hiervoor op 4 Maart uitgeschreven in bet badhuis, was zeer goed bezocht De voorzitter deed mededeling van de gevoerde onderhandelin gen met den eigenaar en de nuurster van het sportterrein, grenzende aan de begraafplaats ,De Biezen". Hieruit bleek, dat allen zeer gaarne een bevredigende oplos sing zouden willen tot stand gebracht zien. De huurster, de R, K. Voetbalvereniging „Sant poort', die door enigeafgevaar diguen ter vergadering vertegen woordigd was, onderstreepte deze oerelüw lldgtield. Aan aile zijden weru oudei bet oog gezien op welke wijze ue kwestie tot een algemeen bevredigende oplossing zou kun nen gebracht worden. Alle aan wezigen waren het er ecbter over eens, dat niet de financiële zijde hierin doorslaggevend zou zijn, daar eenieder zeer gaarne zijn bijdrage hiervoor zou wiilen af staan, doch voornamelijk het gebrek aan sportvelden, waar door het moeilijk zai zijn in de omgeving van Sautpoort een daartoe geschikt tarrein tegen een voor de sportvereniging aannemelijke huurprijs te vinden. Het bestuur werd opgedragen haar werkzaamheden in deze op de reeds aangevangen wijze voort te zetten, terwijl ten slotte door de vergadering verzocht werd om, indien een algehele oplos sing van de kwestie binnen af zienbare tijd onmogelijk mocht blijken te zijn, van het gemeen tebestuur trachten gedaan te krijgen, dat de begraafplaats „De Biezen" óók 's Zondags ochtends voor bezoek wordt opengesteld. Pensionbureau. Alle leden van „Santpoorts Bloei V.V.V." worden nogmaals opmeikzaam gemaakt, dat nu de tijd is aangebroken om op gaven te doen van te huur zijnde kamers. Gezien de reeds bij ons binnengekomen aanvra gen om toezending lijsten van te huur zijnde pensions, kamers e,d. maakt het noodzakelijk, dat als men prijs stelt op het maken van een grote kans voor ver huur in het a s, seizoen, men zonder verwijl aangifte moet doen aan het pensionbureau RIJKSWEG 480, SANTPOORT DORP. Schriftelijke aangift» is de juiste, met nauwkeurige vermel ding van het aantal bedden, stromend water, enz. Bovendien is het bestuur er in geslaagd met de directie van Velserend" tot overeenstem- Johnson Satijn-was} Johnson-No-Rub maakt uw vloeren glanzend (niet glad) zonder wrijven Mansion Polish Ceta Bever Was Koudwaterverf in alle kleuren Koudwaterplakmeel Kunstkalk Kleurenverf: als Inge, Vossekop PAASCHEIERVERF diverse kleuren ming te geraken en zullen dus nu ook de aanvragen gericht aan het pensionbureau van „Vel serend" ook aan ons bu reau worden doorgegeven, ter wijl de opgaven voor plaatsing op de pensionlijsten zullen wor den uitgewisseld. Plaatsing banken. Het ligt in de bedoeling in Maart of uiterlijk April a.s. over te gaan tot het doen plaatsen van 5 nieuwe zitbanken Bedoelde banken zijn in de afgelopen win ter vervaardigd en zijn thans voor plaatsing gereed. De bedoeling is op de volgende punten de banken te doen aan brengen Een nabij de ingang naar de ruïne van Brederode geiegenaanjde Brederoodsclieweg, een op het trottoir van de Bloe- meudaaischestraatweg tussen de Dumlustparkweg en Alb. Thijm- laan, een nabij de wegkruising van de Middenduinerweg en Burg. Enschedélaan, een op het trottoir van het plantsoentje aan de Broekber- genlaan, en een langs het vijvertje in het Burg. Rij keuspark De toestemming om tot het plaatsen over te mogen gaan is inmiddels aan de autoriteiten aangevraagd Wij bevelen ook deze banken weder in de bescherming van onze leden in het algemeen en van het wandelend publiek in het bijzonder aan. Leden, weet gij Dat Santpoorts Bloei in het begin van dit verenigingsjaar in het bezit was van 500 leden en dat nu reeds een ledental van ruim 670 bereikt is Verblijdt Uw Bestuur met de aangifte van nieuwe medewer kers, zodat wij op onze jaarver gadering in Mei kunnen mede delen, dat de 700 gepasseerd is. Denkt er om, hoe meer leden hoe sterker de vereniging hoe meer wij voor U kunnen bereiken. Gedurende de maand Febr. 1936 werd ingelegd a. kant. Julianakade f 24.999,22 b. Willebrordstr, f 11.242,07 c. Santpoort f 1.294,40 d. Velsen-Noord f 3.794,45 f41.330,14 en terugbetaald a. kant. Julianakade f20.032,82 b. Willebrordstr. f 3.865,22 c. Santpoort. f 262,91 d. Velsen-Noord f 1.368,86 25.529,81 Meer ingelegd dan terugbetaald f 15.800,33 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 Febr. 1936 f 1.132.595,85 Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 Maart 1936 f 1.148.396,18 Uitgegeven werden 29 nieuwe Spaarbankboekjes en ingetrokken 13 Spaarbankboekjes. Het num mer van het laatst uitgegeven boekje was 3652. Heb je zelf al wel eens dagen, Weken, maanden lang misschien Werkloos, zonder uitzicht, hnnk'rend Naar wat arbeid uitgezien Echode ook in jouw leven Reeds die schrijnend, rauwe klacht: „Jij bent op de markt des levens 'n Overbood'ge arbeidskracht Of ging jou die leidensbeker Van dit arbeidswee voorbij 'k Weet het niet. Maar vriend, toe luister: Hoe uw levenslot ook zij, Als ge 't harte voor uw broeder Op het rechte plekje draagt, Geeft ge gul wat de „Centrale voor Werkloozenzorg" u vraagt. Want de bloem van Christelijk Holland Wordt gedrukt door werkloosheid. Maar gij kunt die druk verlichten, Door uw offervaardigheid. Komt, hèft op die jonge harten, Maakt die slappe knie weer sterk Steunt „het Plan" vau de Centrale Want „Jong Holland" snakt naar werk! JAN WILNA. Zondag 15 Maart 2,30 uur Santpoort 2 Lisse 1 12,30 uur Santpoort 4 Ü.G. 3 Terwijl bet 1ste en 3de vrij zijn, komen het 2de en 4de thuis in het veld en daar het 1ste en 3de due geen invallers behoeven, komen zij op voile kracht uit. Dit zou den aanleiding kun nen zijn, dat we een paar pittige wedstrijden te zien krijgen, met als resultaat, evenveel overwin ningen. De niet-spelende spelers komen toch zeker de anderen aanmoedigen Korfbalclub „Sport Vereent" Bloemendaai-Santpoort Secr.Bruno Klauwersstraat 5 Santpoort St. Gespeeld Zaterdag 7 Maart Oosterkwartier b S.V. a 0 3 Zondag 8 Maart S.V. 1 Haarlem 1 2-1 S.V. 3 - Haarlem 4 7-0 Oosthoek 1 S.V. 4 3—1 Te spelen Zaterdag 14 Maart 2,30 uur S.V. Oosterkwartier Adsp. Zondag 15 Maart 2 uur S.V. 3 O.G. 2 2,15 uur Always Ready 3 S.V. 5 Op Zondag 15 Maart wordt op het nieuwe Aurora-terrein aan den Vergierdeweg te Haar lem (N.) gespeeld: Proeftwaalf- tal A Proeftwaalftai B van den H. K. B., om tien uur. Voor A is van ons gesteld de Heer N. Handgraaf, voor B Mej. D. Kroon en de Heeren A. van Batenburg en P. Hesse- link. Event, afschrijveu aan den Heer C. A. Roox Sr., Zomer- kade 137, Haarlem. Op Zaterdag 4 April a s. wordt door ons gegeven Eene Soirée Dansante et Amusante van acht tot twee uur in Hotel „Vreeburg" Kerkplein te Bloemendaal. Alle korfballei den iet hare (zijne) kennissen zijn welkom. Introduc ties per post alleen aan ons Secretariaat, Bruno Klauwersstr. 5, Santpoort St., mondeling even eens bij de fam, Nanninga Westlaan 9 te Santpoort dorp en den Heer N. Handgraaf, Bloemendaalscheweg 57 te Bloe mendaal. Aangenomen als adspirant: B. Bastiaan, Santpoort dorp. Wandelsport AdspirantenZondag morgen 9 uur bij de Weijman. Bij mooi weer boterham mee nemen. ik verwacht dat jullie allen aanwezig bent daar we de laatste traiuing-marsclien geheel com pleet moeten zijn Jongens en meisjes die geen lid van T.V.S. zijn kunnen ook meewandelen, de leeftijd is van 12 tot 16 jaar. a s. Zondag gaat het eerste elftal weer naar Heemstede om T.H.B. 2 partij te geven. Het programma luidt: 10 uur T.H.B. 2 Brederode 1 Kinheim 6 Brederode 2 11,30 uur Brederode 3 Stormvogels 6 De adspiranten gaan Zaterdag naar IJmuiden voor den wed strijd Stormvogels adsp. Bre derode adsp,, aanvangende 3 uur, welke wedstrijd beslissend kan zijn voor liet kampioenschap. Bridgeclub „Santpoort". Op Dinsdag 24 Maart zal door bovenvermelde club een open drive worden georganiseerd vol gens Sclievenings howel systeem inliet Hotel-Restaurant „Velser end" te Santpoort. Aanvang' 20 uur; puntenbe- rekening: punten per tafel; prijzen luxe voorwerpen in schrijving: paarsgewijs bij den spelleider G. H. Wigman, Alber- dinck Thijmlaan 53, Santpoort Station, vóór Zondag 92 Maart a.s. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. Een beige met bruin gebreide handschoen, Hagelingerweg 265. Een wol jongensbroekje met galgen, merk Delana, Martens, Biezenweg H 19. Een gouden broche met diaman ten, Middenduinerweg 24. Een damestascbje met inhoud, MHdenduinerweg 67. Een ederen motorkap, Wüste- laan 11. Een bruin glacé handschoen, Rijksweg 184, Een auto nummerbord No. 723 1 S' hagen, Hoofdstraat 2, Het aantal baden over den maand Februari bedraagt. Regeubaden 1008 Kuipbaden 32 Regenbaden 64 Totaal 1094 Oprichting Tooneelvereeniging. Dinsdagavond j.l. vond in Café-Restaurant „de Weyman", de oprichtingsvergadering plaats van een dilitanten Tooneelver eeniging. Na een korte inleiding door den heer J. van Dommelen, waarin deze liet bestaan van een tooneelvereeniging te Santpoort een noodzakelijke behoefte vond daar er voor Tooueelvoorstellin gen steeds vereenigingen van buiten gevraagd moesten wor den, werd tot een definitieve oprichting besloten. Allereerst werd een voorloo- pig bestuur gekozen, waarin de volgende heeren zitting namen: W. J Post. Voorzitter; G. Broekhof, penningm, G. Hoogvorst, Secretaris. Als naam voor deze nieuwe vereeniging werd gekozen: Tooneelvereen J. v. Dommelen" Het aantal werkende leden bedraagt momenteel 35. Besloten werd nog dit seizoen een uitvoering te geven en de klucht: „De Spaansche Vlieg" in studie te nemen. Niet-werkende leden kunnen zich opgeven a f 1,per jaar en kunnen de repetities bijwo nen. Zij ontvangen voor de uitvoering een vrijkaart. „Vox Humana's" revue „De zorgen op zij" Gezien het groote succes dat Santpoort's Gemengd Koor „Vox Humana" de laatste jaren mocht oogsten met het opvoeren van haar revue's, besloot men ook dit jaar weer een revue voor het voetlicht te brengen. De nieuwe revue „De zorgen op zij begint haar voltooiing te naderen. Ongetwijfeld zal dit boor- en kijkspel velen een genotvollen avond verschaffen, daar het wederom een opeenstapeling is van geestige kwinkslagen, kluch tige scènes, mooie tableau's en fraaien koorzang, terwijl dit alles zoo smaakvol mogelijk wordt opgediend te midden van artis tieke décors en schitterende aankleeding. Reeds maanden achtereen ko men clubjes dames-leden bijeen en vormen een naaikransje, waarop met vlijtige handen wordt gewerkt aan liet vervaar digen der costumes. Ta.llooze uren werden door den penningmeester besteed aan de décors, waarbij hij zijn beste talenten gebruikte om zijn schoonste schildersideëen vast te leggen. Een rijke collectie koor- en solozang werd door deneminen- ten dirigent, de Heer Joh. Brands, gecomponeerd en ingestudeerd. Dit alles tezamen wordt ge dragen door een amusante tekst, welken de voorzitter als dilletant op bescheiden wijze wist saam te stellen. Ongetwijfeld zal deze revue wederom volle zalen trekken en velen bevredigen, wat „Vox Humana" steeds meer zal doen winnen aan populairiteit en een waardige plaats zal doen blijven innemen in Santpoort's vere nigingsleven.

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2