N. C. M E N TI N K Predikbeurten Houthandel „Driehuis" Voor den Tuin I J. J. Duijn FRITS SCH0RN IF. T.V.S. nieuws. Meindert de Groot- Borggreve Marjon Ineke. Driehuizerkerkweg No. 103 DAMESSALON HEERENSALON V. V. V. Santpoorts Bloei. R. K. S. V. „Santpoort'' INGEZONDEN. R. C. Brederode. is'in 716 Nic. J. Aris 1 -- L *5 HAARVERVEN f 2,00 RECLAME PERMANENT WAVE f 2,50 Org. Sup. Oii Permanent Wave compleet f 3,50 BRUIDSKAPPEN DAN HUIS a— SLUIERS IN HUUR Gevonden Verloren Banketbakker Hoofdstraat 122 DRIEHUIZERKERKWEG 61 Kweekerij „Thorn" Overbildtweg 28 Santpoort BILLIJKE PRIJZEN EN CORRECTE BEDIENING Knippen f 0,40 1 1 Wasschen f 0,40 j Onduleeren f 0,40 J Knippen en Onduleeren f 0,75 Wasschen en Onduleeren f 0,75 Knippen en Wasschen f 0,75 Wasschen en Watergolven f 0,90 Knippen, Wasschen, Watergolven f 1,25 Kinderen knippen f 0,25 Frictions vanaf f 0,35 Blondeeren f 1,00 Wenkbrauwen Scheren f 0,15 Manicure f 1,00 Lang Haar Wasschen en Onduleeren f 1,00 2 maal Wasschen, Watergolf inbegrepen. zeer geschikt voor gebleekt-, geverfd- en grijshaar. 6 maanden Garantie Bespreekt vroegtijdig TELEFOON 4250 in de week van 8-15 Aug. dus 1 of meer kinderen zouden willen inkwartieren worden ver zocht om' zich op te willen geven bij een der volgende adressen J. Oostewaal, Tulpenstraat 20 J. Handgraaf, Uitendaalstraat Nooteboom, Pastoorstraat 25 en v. Hamburg, Enschedélaan 20. Korfbal. De Korfballers worden er op attent gemaakt dat de trainings avond is verzet van Woensdag op Donderdagavond. Het bestuur hoopt hiermede in de geest der korfballers te hebben gehandeld daar er tegen de Woensdagavond nogal bezwaren schenen te zijn. Ponny rijden. Met de aanstaande feestweek is zeker een groote attractie „het ponny-rijden", zoo wei ge zadeld als gespannen voor aar dige wagentjes. Ook voor het bloemencorso is dit een bijzon derheid. Voor verdere inlichtin gen leze men de advertentie in dit blad. 0. L. Schooi. De heer .J. Prakken, onderwij zer aan de O. L. School F alhier, zal gedurende eenigen tijd met verlof afwezig zijn, ten behoeve van een historisclie-geografisch onderzoek in een ander deel des lands. Het verlof is verleend, nadat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op grond van deskundige adviezen zijn toestemming gegeven had,op voorwaarde, dat alle hieruit voortvloeiende onkosten (zooals vervanging door een andere leerkracht) voor rekening van den heer Prakken zouden komen. De nieuwe Telefoon nummers. Nu met ingang van 29 Juli a.s. het telefoonverkeer voor Santpoort op zich zelf komt te staan, dus niet meer ouder Haarlem resorteert, vervallen ook de telefoon-nummers en worden deze door nieuwe ver vangen. Om zooveel mogelijk verwarring te voorkomen en de nieuwe telefoon-nummers zoo veel mogelijk bij het publiek bekend te maken, zal gedurende 4 achtereenvolgende weken in „Huis aan Huis" een lijst ge- plaats worden, waarop een ieder die door plaatsing van een ad vertentie kennis geeft van num mer verandering, gratis geplaatst wordt. Vier weken lang wordt dus Uw nummer in deze tele- foourubriek gratis aan 2800 ge zinnen bekend gemaakt. Boven dien vermelden wij de nieuwe nummers van Brandweer, E.H. B.O., Politie, Dokteren, enz. Uw advertentie zien we vroeg tijdig tegemoet. De Uitgevers. Balletavond Tilly Sylan. Deze Balletavond is Zondag niet doorgegaan wegens de min der gunstige weersomstandig heden, doch zal nu gehouden worden op Vrijdag, 24 Juli dus heden avond, 8.30 uur. Aan de kassa van Velserend zijn voor onze leden met hunne huisgenooten nog reductiekaar- ten a 30 cent verkrijgbaar op vertoon van diploma 1936/37. Om misverstand te voorkomen, maken wij echter bekend, dat deze balletavond georganiseerd is door het Bureau tot het or- ganiseeren vati Opera-concerten te Haarlem en niet door Sant poorts Bloei, noch onder auspi ciën van onze vereenigiug staat. De organisatoren zijn echter zoo vriendelijk geweest alleen aan onze leden en die van de Nieuwe Haarlemsche Kunstkring een belangrijke reductie toe te staan. Kindercorso. Kinderen, die aan dit bloe mencorso op Vrijdag 7 Augustus willen deelnemen, moeten zich uiterlijk Woensdag 29 Juli op geven naam, adres, leeftijd en eventueel het vervoermiddel waarvau gebruik wordt gemaakt aan een der volgende adressen: Secretariaat, Bnrg. Enschedélaan 40, G. F. Hempel, Middendui- nerweg 16, E. v. Millingen, Hoofdstraat 27 en L. Rings, Bloemendaalschestraatweg 84. Wacht niet tot het laatste moment, doch geeft U nog heden op. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 26 Juli v.m. 10 uur Ds. Krijger, Beverwijk o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 26 Juli v.m. 10 uur Geen dienst (Zie Ned. Herv. Kerk) o Geref. Kerk H.V., Wiistelaan. Zondag 26 Juli v.m. 10 uur den heer K. v. d. Berg o— Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 26 Juli v.m, 9.45 uur Dr. W. G. Harrenstein n.m. 5,30 uur Dezelfde In beide diensten collecte voor de Kerkelijke Kas. Wandelsport. In verband met de vacantie zijn de traiuiugsmarschen uit gesteld tot 9 Augustus. ATHLETIEK, De athletiek lessen voor dames en Heeren en adspiranten vin den gedurende de vacantie door gang op Donderdag- en Vrijdag avonden op de bekende uren. Examen. Heden geslaagd voor Mercu- riusdiplotna „Boekhouden" onze plaatsgenoot G. P. Kraan. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. Winter, onderwijzer aan de school met den Bijbel, slaag de deze week voor het examen Hoofd-onder wijzer. Henny Vader behaalde rheden haar M. U.L.O.-diploma A. De eerste trairiingsavond was goed bezocht en er is flink ge traind. Jammer dat er nog enkele leden ontbraken. We hopen dan ook dat de volgende avonden geheel bezet zullen zijn. Ook zij die zich als nieuw lid opgeven of zich op wenschen te geven, kunnen aan de training deel nemen, mits zij bij de opgave het inleggeld voldoen. Het le elftal gaat a.s. Zondag naar Zuilen een eerewedstrijd spelen, ter gelegenheid vaneen 15-jarig bestaan. Korfbalclub „Sport Vereent" Bloemendaal-Santpoort Secr.Bruno Klauwersstraat 5 Santpoort St. De korfbalclub „Sport Ver eent" noodigt jongeren uit op Zaterdagmiddag van 3—5 te ko men trainen op haar terrein nabij de Ruïne van Brederode, zoowel meisjes als jongens, onder leiding van een lid der adspi- ranten-commissie. Zij wil n.l. haar adspiranten- afdeeling uitbreiden, waarvoor gaarne de gelegenheid wordt geboden met deze sport kennis te maken. De contributie is voor deze jongeren zeer laag gesteld. Ons secretariaat Bruno Klau wersstraat 5, Santpoort St. wil gaarne aan belangstellende ou ders alle mogelijke inlichtingen verstrekken. Event, kan op andere tijden worden geoefend. Badhuis „Spaarnberg". Men verzoekt ons mede te deelen dat voortaan het badhuis des Vrijdagsavonds tot 9 uur voor een ieder geopend is. Zomer-concert te Santpoort. Geheel onthouding en kunst. Over 't algemeen is de mee- ning nog gangbaar, dat de drankbestrijders(sters) alléén oog en oor hebben voor een direc- tau strijd tegen het gebruik van alcoholhoudende dranken in eiken vorm. De afd. Santpoort van den Algein. Nederl. Geheel Ontli. Bond (A.N.G.O.B.) heelt door het uitschrijven van exur- sies naar musea, kweektuinen, Haarlemsche Telefooncentrale, enz. reeds meermalen het bewijs geleverd, dat deze meening van buitenstaanders onjuist is, Want er wordt zooveel mogelijk ge werkt voor algemeene ontwikke ling, opwekking voor kunst, natuurschoon, enz. In overeen stemming met dit streven werd bij het beëindigen van het win terwerk in priciepe besloten zoo mogelijk in den loop van den zomer een openluclitconcert te geven door een goede muziek of- zangvereeniging. Dit besluit heeft nu vasten vorm aangenomen. Het symphonie-eiisemble „Or pheus," sterk 38 leden, te Haar lem, die elders (o.a. te Alkmaar en Enschede) reeds groote suc- sessen boekte, heeft haar belang- looze volle medewerking reeds toegezegd. Een gebruikmaking van de in aanbouw zijnde muzieknis in het Burg. Rijkens- park is in onderzoek. En daar wij, zoo mogelijk, een ieder gratis toegang willen verleenen, zijn wij genoodzaakt een beroep te doen op de medewerking van de kunstlievende bewoners en vereenigingen in deze omgeving. Want hoewel genoemde sympho- nie-ensemble gratis wil optreden, blijken bij ons onderzoek de uit gaven te hoog te loopen voor onze berooide kas. Als er bij voorbeeld 10 personen zijn die een Rijksdaalder voor een gratis concert willen bijdra gen, of 25 personen f 1,—, dan zullen wij voor ons doel reeds gered zijn. Ook de beschikbaar stelling van een piano voor be doelde uitvoering zal zeer op prijs worden gesteld en de te maken onkosten doen vermin deren. Wanneer het concert door onvoorziene omstandigheden niet kan doorgaan, worden de bij dragen weer terugbezorgd. Men riclite zich tot het bestuur, ook voor nadere inlichtingen tot H. E. Kaspers, Wiistelaan 5 Mw. G. de Jong—Hoogeveen, Hyacinthenstraat 21, F. Knol, Hagelingerweg 5 of L. Hazen, Reigerstraat 69, Haarlem Noord. Vrijdag 17 Juli 1.1. hield R. C. Brederode een Algemeene Vergadering in Hotel „DeWeij- man", De opkomst was niet groot, doch die er waren bleken echter Brederodianen zooals de Voorzitter in zijn inleiding dezen pleegt te betitelen. Wegens bedanken van de be stuursleden F. v. d. Elide en E. de Haas bracht de Voorz. deze dank voor het werk dat zij voor Bre derode gedaan hebben. In hun plaats werden benoemd de hee ren F. Thoolen en A. J. Voogt. Het Bestuur ziet er nu als volgt uit B. G. v. Haarlem, Voorzitter, F. Thoolen 2e Voorzitter, A. J. Voogt, Secr. Narcissenstraat 27, P. de Jager, Penningmeester, en J. Schoon, F. Velliuga, B. Molenkamp, Commissarissen. Wij maken de leden er op attent dat de bondscontributie voor 20 Aug. betaald moet zijn. Zij die hieraan niet voldoen, worden niet in de elftallen op genomen. Wij verzoeken drin gend deze week alle leden die eenigszins kunnen op het veld. Er wacht daar nog massa's werk. Men moet niet altijd deze werk zaamheden door de zelfde op laten knappen. Dus deze week allen present. Vele handen ma ken licht werk. Begin Augustus hervatten wij onze training dan moet liet veld in orde zijn. Zij die nog loten onder beheer hebben worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk te verkopen en af te rekenen bij de Penning meester. Naar aanleiding van de vele verzoeken tot het bij voegen van een veteranenelftal in de competitie kunnen er nog eenige veteranen geplaatst wor den. Zij die er animo voorheb ben geven zich zoo spoedig mogelijk op bij den Secretaris, Narcissenstraat 27. Sevonden en verloren voorwerpen te Santpoort. Gevonden voorwerpen worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst, Belastingplaatje, Rijksweg 227. Hangertje, Molenstraat 14. Broche waarin een foto, Molen straat 14. Zilveren armbandhorloge, Iver- kerinklaan 30. Zwart-wit nikkelen ceintuur, Rijksweg 523. Zilveren vulpotlood, Biezenw 45. Bslastingplaatje, Beekvlietstr. 12 De Heer en Mevrouw geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Santpoort, 23 Juli 1936, Wijnoldy Daniëlslaan 14. Geeft bij deze zijn geachte cliëntele kennis dat vanaf 29 Juli zijn Telefoonnummer gewijzigd en verzoekt beleefd, daar goede nota van te willen nemen. Tevens vestigd hij de aandacht op zijn zeer fijne Slagroomschelpen, overheerlijk van smaak, 10 en 12'/2 cent per stuk Beleefd aanbevelend, FRITS SCHORN Nog steeds het voordeeligste adres voor gekleurde Raam- en Deurhorren. Waarom nog steeds met bot gereedschap gewerkt. Wij slijpen alle Timmer- en Tuinge reedschappen. Grasscharen vakkundig geslepen voor slechts 15 cent. Beleefd aanbevelend, Nog steeds verplantbare CONI- FEEREN en POTBLOEMEN. Pracht STER VAN BETHLEHEM Aanleg en reorganiseeren ven Tuinen, zeer billijk. Aanbevelend Zwemvereeniging „Velserend". ZWEMMEN. Zondag j.l. op de Volkswed strijden in de Houtvaait te Haarlem. Op dit Zwemfeest was 1 nummer voor zwem vei een. en wel de 3 x 50 M. wisselslag es tafette Heeren. Wij waren hier vertegenwoordigd met 1 ploeg bestaand P. Z. van Oostveen, rug crawl, K. Vinja schoolslag en H. Koolhaas borstcrawl. Onze ploeg bezette van de 9 deelnemende ploegen de 4e plaats. Op de wedstrijden in Velsen op Zondag 26 dezer zullen 5 Dames, t.w. A. Roskam op de 1500 mschoolslag, A. Kampman en A. Nol op de 50 m school slag en E. Starink en A. Jlunte op de 50 ni vrijeslag en 3 hee ren t.w. K. Vinju op de 1500 m schoolslag en D. D. v&n Oost veen en W. Vellekoop op^ de 1500 m vrijeslag uitkomen. Waterpolo. Voor de competitie zijn deze week j ,1. tegen Zandvoort in Noorderbad, welke in een 50 zege voor Zandvoort eindigde, en Donderdag j.l. thuis tegen Halfweg welke in een gelijkspel eindigde n.l. 3—3. Onze adspiranten gaan polo spelen. Zaterdag a.s. zullen ze hun eerste wedstrijdspelen tegen Zandvoort adspiranten in het Noorderbad. Veel succes

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2