Gratis Vis bij „de Econoom", Hagelingerweg 10 DAMCLUB „STABIEL" leder dse Zaterdag a.s„ minstens S 1,- be steedt, ontvangt een bon voor een Goudvis, welke gratis gehaaid kan worden bij: „Het Aquariumhuis'% GSadiolenstraat 19. m i i PROBLEEM No. 3. van J. M. Jansen Zwart S schijven op 4, 5,9,11 .12, 21, 26, 27. R. K. S. V. „Santpoort" W.SCHEEL8EEK Leeraar M. 9. Boekhouden Net dag meisje gevraagd Huip bij Huiswerk Wegens vertrek te koop Boekhouden Verloren Ben. woning te huur net meisje kinderwagen Te koop net meisje of werkster een orgel te koop een dames rijwiel gem. of ongem. kamer Huis te koop Te huur gevraagd lange rnoterjas Gevraagd 2 jonge honden een transportfiets i.g.s. Te koop B.z.a. jonge werkster Ts huur te Santpoort twosifter-auio aangeb. een Godin emmerkachel Italiaansch of Spaansch zit- en slaapkamer Zang- en Pianolessen dames- en mannenkoor Gelijke levenskansen voor allen. Int. Vereen. Bellamy. Wegens overvloed van Copie moeten verschillende stukken tot een volgend nummer blfjven liggen. P\ f lil 1 8 .J-fe *~K £U ?T «ff, T3 «r~L /T* PJ rf-S «r» nu» ifi <fl H»-. A De nieuwste modellen voor deze Winter Wollen Dames Pull'overs en Vesten vanaf f 0,95 Zware Costuumrokken vanaf f 1,35 Royale Flanellen Nachthemden f 0,98 Manellen Kinder-Nachthemden, prima maat 40 f 0,56 Stijging per maat slechts 4 cent steed en het totaal bedrag dat telkens weer wordt gecollecteerd, stelt menige vereeniging in staat haar socialen arbeid voort te zetten. De zuigelingenbescherming is één van de takken van dienst van „Het Witte Kruis", die wel zeer bijzonder recht heeft op ons aller steun. Bijna eik gezin waar een jonge baby is maakt dankbaar gebruik van eén der consuitatiebureaux, die nu al menig jaar te IJmuiden, Santpoort en Velsen (Noord) zijn gevestigd. Het advies dat door een kinderarts geheel gratis wordt gegeven stelt menige jonge moeder gerust en heeft tot gevolg dat de kleine wereldburger voorspoedig opgroeit. Het Bestuur van „Het Witte Kruis" wil niets liever dan dit belang rijke werk met kracht voortzetten, maar rekent dan ook bij deze bioemp- jesdag op aller medewerking. Ook in deze geldt het spreekwoord„Vele kleintjes maken een groote". Vooral de moeders die de bureaux bezoeken kunnen hier zoo'n goed werk doen, door in hun omgeving de bloempjes dag met warmte aan te bevelen en jonge dames opwekken aan deze col lecte deel te nemen. Trots de moeilijke tijdsomstandigheden kan gezamenlijk nog wel iets worden bereikt. Toont daarom nu eens Uw daadwerkelijken steun. Laat het Bestuur van „Het Witte Kruis", dat den taak vrijwillig op zich heeft genomen, de gezond heidsbelangen van de inwoners der Gemeente Velsen te dienen, nu eens gevoelen dat velen willen helpen de zen taak te verlichten. Steunt daarom Woensdag 23 September het werk der zuigelingenbescherming. Koopt allen het welbekende zuigelingenbloempje en geeft U voor den verkoop hiervan zoo spoedig mogelijk op aan één der onderstaande adressen Voor Santpoort bij Mevr. Bankert, Kruidbegrerweg 23 en Zr. A. W. Tulp, Fr. Netscherlaan 11. Voor Velsen bij Zr. E. de Wilde en Mevr. Boosman, Stationsweg 7. MAATSCHAPPIJ-BERICHTEN. N.V. Verzekering-Maatschappij „De Noord-Zuid Hollander". Het jaar 1936 is voor deze maat schappij wel een jaar van groote be- teekenis een jaar vol van ingrijpende gebeurtenissen. Na den tragischen dood van den heer A. R. Weimar, die viel als een der steeds talrijker wor dende slachtoffers van het moderne wegverkeer, beklom de heer F. M. van Vliet de directie-zetel der „Noord- Zuid Hollander". De heer van Vliet heeft vanaf de oprichting der maat schappij steeds een zeer bijzondere plaats ingenomenzijn agentschap had hij opgevoerd tot het meest domi- neerend deel van het geheele bedrijf. Zijn trouw aan de „Noord-Zuid Hol lander" heeft alle pogingen van andere directies, hem voor hun maat schappijen te winnen, steeds doen mislukken. En het was te verwachten dat de heer van Vliet, zoodra hij de directie der Maatschappij in handen nam, zijn organisatie- en productie-talenten in gelijken mate ook te werk zou stellen voor het geheele bedrijf der maat schappij. Reeds thans teekent zich dit in bescheiden cijfers af en wij zijn ervan overtuigd, dat de groote cijfers en verhoogde resultaten niet lang meer op zich zullen laten wachten. Vooral ook, waar ons gebleken is, dat de zeer ingrijpende reorganisatie ge paard gaat met een even belangrijke bezuiniging. De heer van Vliet wil en zal de Maatschappij groot maken en waar hij begonnen is zulks te doen zonder baatzuchtigheid en met groote offervaardigheid, daar morgen wij het voile vertrouwen aan zijn werken geven. Allereerst is de zetel der Maat schappij verplaatst naar Santpoort in het pand aan de Hoofdstraat 38, waar reeds sedert jaren het kantoor van den heer van Vliet gevestigd was. Wij h°bben een dezer dagen, gehoor ge vende aan de vriendelijke uitnoodiging van den heer van Vliet, de nieuwe kantoren in oogenschouw genomen en cns verbaasd over hetgeen door tim merman en schilder onzer zijn leiding in en aan het pand gewijzigd is. Moderne ingerichte kantoorlokalen parterre, een keurig privé-kantoor en de kantoren der firma van Vliet op de eerste etage, archief en multi-pliceer- inrichting op de tweede etage. En het geheele pand versierd met toepasse lijke spreuken, waarvan wij het ge bruik ook anderen assurantie-vaklui zouden willen aanbevelen. „Bloemen zijn woorden, vruchten ziin daden" is een spreuk, die den steeds in toekomst levenden inspec teur of vertegenwoordiger het ant woord geeft„Die meer begeert dan hem betaemt. mist dikwijls, wat hij had geraemd" kan als een kleine vingerwijzer dienen voor den ver zekerde, die zijn schade-rekening komt indienen. Gelijktijdig bii de benoeming van den heer van Vliet tot directeur werd de Raad van Commissarissen uitge breid en nam daarin plaats de heer O. Top, firmant van de bekende Assu rantiefirma A. D. Beerends Veeren. Alle correspondentie dezer rubriek te zenden aan C. OUDENDIJK Uitendaalstraat 19, Santpoort-Station H TT - wk.JU WW* ffiÊw1.. m m 1 Wit 7 schijven op 19, 20, 30 32, 37, 38, 47. W7it speelt en wint, Oplossingen worden uiterlijk Maandagavond aan bovenge noemd adres ingewacht. PROBLEEM No. 1 is nog goed opgelost door deHeeren J. Kroon, H. Boekei, Hoekstra, en J. Groot, allen te Haarlem. OPLOSSING Probleem No. 1 wit 34-30,39—34,49—44,31-27, 16 x 17. Zwart 35 x 24, 29 x 40, 40 x 49, 49 x 21. PROBLEEM No. 2 is goed opgelost door de Heeren M. R. v. d. Water, W. Haagsma, G. J. Bierman, G. Otter en A. Martens alien te Santpoort; W. Jansen, N. C. Bierman, H. Jansen, en L. Jansen te Santpoort-Station en den Heer G. Balm te IJmuiden-Oost. Vereenigings-Nieuws. Nieuwe leden J. v. Deursen, Oudhof, Zu'derduin, Bakhuijs en N. Zonneveldt. Dinsdagavond 8 September gaf den Heer H. M. Jansen een simultaan-seanye. Aan 10 borden werd deelgenomen. De uitslag was 6 gewonnen en 4 remise. De Heer Kroon zal eiken Donder dagavond 8 uur een demonstralie geven voor leden en belangstel lenden op bet demonstratie-bord in ons clubgebouw. Zoodat ook in den Raad van Commis sarissen de factor vakkennis prima verzorgd is. De herverzekeringen wij waar- deeren ten zeerste de openhartigheid van den heer van Vliet, die ons vol ledig inzage gaf van alle bescheiden zijn ondergebracht bij den Albingia- Frisia-Hermes-groep, dus van eerste klasse dekking en waarborg. Eén spreuk hebben wij er niet aan getroffen, die wij toch gaarne een plaatsje zouden willen geven op het privékantoor van den directeur Zuinigheid met vlijt Bouwt huizen als kasteelen. En dan mag „huizen" nog vervan gen worden door „maatschappijen". ZONDAG A. S. 2 uur SPARTAAN I—SANTPOORT I 2,30 uur Santpoort IIli. E. M I Bij de intrede van het seizoen krijgt het eerste één der zwaarste tegen standers te bekampen, terwijl het 2e tegen de ex-le klasser in het veld komt. We zijn echter, dank zij de training welke steeds goed bezocht werd, vol goeden moed. Ook de win termaanden zal er getraind worden, en wel ééns in de 14 dagen, te be ginnen Maandag 2S Sept. a. s. in de Uymn.-zaal te Driehuis. Daar de kas de geheele trainingskosten niet kan dragen, vragen wij van alle Seni oren-spelers iedere week een dubbel tje en vertrouwen dat zij dit gaarne voor de training over hebben. Er kunnen nog eenige spelers en vele donateurs geplaatst worden. Opgave Hageveldstraat 1. Eventueele nieuwe leden boven 14 jaar moeten er aandenken dat /.ij bij hun aanmel ding tevens 3 pasfoto's moeten inle veren. Tenslotte nog dit. Onder hartelijke dankzegging, voor de trouwe aanwe zigheid en hulp vdie wij mochten ondervinden in het vorige seizoen, zal getracht worden, ons wederom van de aanwezigheid op ons terrein te verzekeren van de E.H.B.O. afd. Santpoort. Wel zijn zij (gelukkig) de meeste keeren tot werkloosheid gedoemd geweest maar toch mogen wij verwachten dat zij weer gaarne hun plaats bij ons komen innemen. retour gebracht worden. Haast U dus en profiteert hiervan, een zeer genot volle avond wacht U. Namens de propaganda-commissie, G. F. Hempel. VOETBALVEREENIGING „R. C. BREDERODE". AAN DE LEDEN VAN SANTPOORTS BLOEI. Hierbij deelen wij den leden mede, dat de bekende Haarlemsche Operette Vereeniging „Bart Kreeft" op Dinsdag 6 October a.s. een voorstelling zal geven van de prachtige en zoo muziekrijke operette „De Mijnwer ker" van Zeiler. Het is ons gelukt voor onze leden een belangrijke re ductie te verkrijgen, zoodat de prijzen der plaatsen worden 1.00, 0.75 en 0.50, rechten en beslasting inbegre pen. Kaarten hiervoor zijn tot een beperkt aantal verkrijgbaar bij de H.H. v. Millingen, Hoofdstraat 27 en Hempel, Middenduinerweg 16, tot uiterlijk Vrijdag 25 September. Tevens kan men bij voldoende deelname voor 30 cent per Stormvogels-bus van Santpoort naar de zaal en na afloop Zondag 13 September a.s. worden de volgende wedstrijden door de „Brede- rode-elftallen" gespeeld Terrein Brederode 12 uur Brederode IIIE.H.S. V. 2 uurBrederode IKennemers V. Terrein R.C.H., Heemstede 10 uur R.C.H. IXBrederode II. Vertrek 8.45 vanaf „De Weijman". Terrein Kennemers, Hoflanderweg, Beverwijk 2 uur: Kennem. Jun.Brederode Jun. Vertrek 12.30 uur vanaf „De Weij man". Alle spelers moeten zorgen prompt op tijd aanwezig te zijn. Precies op tijd wordt op de plaats van den afrit ver trokken. Het is prettig om compleet gezamenlijk de reis te aanvaarden zij die dus niet op tijd ter plaatse zijn, zullen de reis alleen moeten maken. De competiën beginnen weer Opgelet jongens, de krachtmeting heeft opnieuw plaats. Beschouw de gespeelde vriendschappelijke wed strijden als een mooie training. Thans komt het er p aan. We spraken van een „krachtmeting". Inderdaad is daar psrake van. Echter, en dit zij met den meesten nadruk gezegd, moet de meting, te beginnen met Zondag a.s. geschieden met wijs beleid en bovenal in een spontane en loyale houding. Het is geen geheim of liever een publiek geheim, dat er nog al eens wedstrijden worden gespeeld, die un fair verloopen of waarbij spelers het om de een of andere reden met de leiding niet eens zijn en dan een vij andige houding aannemen, waardoor het mooie en verheven ideaal „spor tief" te zijn, geweld wordt aangedaan. Dezulken, die dat veroorzaken, be- hooren niet in 't veld noch in de door hen vertegenwoordigde Vereeniging thuis. Zij zijn het, die de spelende Vereeniging bij het publiek belache lijk maken, nog erger, die zoo'n Ver eeniging in opspraak brengen. Wij Brederodianen zullen tot eiken prijs zulke onaangenaamheden moeten voorkomen. Den scheidsrechter, wiens taak en positie lang niet altijd even gemakke lijk is, „gehoorzamen" mag als een schoone deugd worden opgevat. Zeker, is er iets op z'n beleid aan te merken, dan kan, op eerlijke rechtschapen wijze, door de bevoegde instantiën, daarover worden nagepraat, maar het is streng verboden hem op een oneer volle manier aan te vallen of onvrien delijk te bejegenen. Altijd en onder alle omstandigheden sportief zijn èn blijven Zorgen voor een behoorlijk „ver- band-spei" en niet elkander luidruch tig op 't veld aanschreeuwen of on- noodige, niet steekhoudende critiek, uitoefenen. Laat de thans beginnende compe tiën een waar feest voor onze Ver eeniging zijn. Laten we allen hard meewerken en ons uiterste best doen. Dan, ja dan zal de Santpoortsche Voetbalvereeniging „Brederode" roem en eer oogsten en zal de tijd niet verre zijn, waarop zij in de voorste rijen geplaatst zal worden. Reëel spel en een immer sportieve correcte houding zij ons grootste streven Van deze gelegenheid wordt nog gebruik gemaakt het Santpoortsch Voetbalminnend pqubliek op te wek ken toch vooral onze competitiewed strijden in groote getale te komen t>ij- wonen. Er worden waarlijk mooie wedstrijden gespeeld, die heusch de moeite waard zijn ze te gaan zien. Onze jongens zijn behoorlijk getraind en hun spel mag gezien worden. Er is ook nog plaats in onze dona teurs-geledingen Nieuwe donateurs (donation vanaf 1.per jaar) zijn hartelijk welkom. Meldt U aan, vanaf f 1-per jaar naar draagkracht liefst meer kunt U bijne iederen Zondag van de voetbalsport in Sant poort genieten. „Brederode" mag er zijn„Brede rode" verschaft U iedere week eenige aangename spannende urenZij brent tevens een ware verpoozing, die we allen, in dezen zogrelijken tijd, van noode hebben. Op Zondag a.s. naar het Brederode- voetbalterreinGenieten van goed voetbalspel De aanvoerders van de elftallen moeten de wedstrijdformulieen na den wedstrijd direct bij den secretaris Narcissenstraat 27 inleveren. Voor den wedstrijd HollandNoor wegen op 1 November a.s. kunnen de leden en donateurs kaarten bestellen bij A. Voogt, Narcissenstraat 27, Santpoort. Na 30 September worden geen bestellingen meer aangenomen. De kaarten moeten vooruit betaald worden. Namens het Bestuur, Bert G. v. Haarlem, Voorz. 35») biff S€3* ^'aü 1—5 regels 25 cent Geen Zakenadvertenties Opleiding alle praktijkexamens. Hagelingerweg 121, Santpoort. in gezin van twee personen. Niet beneden 16 jaar. Van 9 tot 3 uur en Vrijdags 5 uur. W. Daniëlslaan 15, Santpoort-St. door oud-H.B.S.er tegen gerin ge vergoeding. G. P. Kraan, Rijksweg 329, Santpoort. 2 fauteuils, 4 stoelen, tlieekast, 2 bloemtafels (alles eiken), tafel, tweepersoonsledikant met spiraal en kapok beds tel, kin derledikant, 35 steriliseerllesschen, 3 inmaak potten, kolenfornuis, 2 markie zen en een regenton. Te bezich tigen des avonds tussehen 6 en 8 uur, Kerkerinklaan 13, Santp. Ned. Haudelscorresp. (oude en nieuwe spelling) Engelseli. Opleiding practijk-diploma's. W VEDDER, 'ZEEWEG 352, DRIEHUIS Zwarte Vulpen in rood etui. Tegen flinke bel. terug te be zorgen, Joh. Verliulstweg 69, Santpoort-St. Hoofdstraat 226, Santpoort, f 4,50 p.w. Brieven te bezorgen Hoofdstraat 226, Santpoort. Gevraagd van 8 tot 5 uur, f 4,—per week, v.g.g.v., Duinlustparkweg 41, Santpoort-Station. Te koop een goed onderhouden Brieven ietter J. wegens omstandigheden, 2 fau teuils en 4 stoelen, te bevragen Gladiolenstraat 2, Santpoort-D. Gevraagd P.G., voor 3 halve dagen p.w. Aanmelden na 5 uur, P. C. Hooftlaan 83, Driehuis. Wegens verhuizing Biezenweg 97. Te koop aangeboden in goeden staat. Hagelingerweg 167, Santpoort. Te iiuur aangeboden met of zonder pension, direct te aanvaarden. Brederoodscheweg 77, Santpoort-Station. met vrije poort. Noorderdorpstr. 13, Santpoort. een huis met flinke ruimte des- gewensclit met schuur, omtrek Santpoort. Br. letter G. Te koop aangeboden z.g.a.n., zwart leeren Slechfs enkele weken gedragen. Brieven letter K. bekwame huisnaaister voorname lijk voor het maken van japon nen. Brieven met opgaaf van verlangd loon onder letter N. Te koop Zeer billijk. Kerkerinklaan 24. Te koop aangeboden Te bevragen J. Tervoort, Noor derdorpstraat 22. een veerenbed, ovaien Eikentafel en een theetafel met blad (ge slepen). Voor eik aannem. lood. Wulverderiaan 10. Alle daeen vrij Br. letter A. Grondig Gitaar-Mandoline en Mandola-onderricbt aangeh. Cond. vanaf f 2,50 per maand. Leni Halsema, Wüsteiaan 85, (t.o. de molen). Een huis bev.: 5 kamers,badk., gr. zolder, keuken, bijkeuken, garage, werkplaats, voor- en achtertuin daarbij 5 duizend m. grond met vruchtboomen, 2 gr. schuren, f 60,— per maand, Brieven letter L. Medegebruik van een tegen wegenbelasting. Br. lett. K. Te koop met plaat en pijp, f7,50, Brede- rodelaan 70, Bloemendaal. gevraagd in ruil van Fransch, Duitsch of Engeisch. Br. lett. C. Te huur met of zonder pension, voor dame of lieer, als alleen inwo ner, op nette stand te Santpoort dorp. Brieven letter E. aangeboden door musicus. Te vens gelegenheid voor deelname aan kinderzangklasjes en orkest in oprichting Adres Wüsteiaan 4, Santpoort-St.

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2