Predikbeurten schakeltjes DAMCLUB „STABIEL" c)n en builen bei Café. R. K. S. V. Santpoort. Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort en Driehuis. Verloren Gevonden. Voetbalvereen. „De Kemphaan". Nieuwe zaak. PROBLEEM No. 6. Zwart 6 schijven op 9, 12, 15, 19, 31, 36. Dalia's te koop, pracht knollen, groote bloemen, hij K. Mooiweer, Ewijckweg 4, Santpoort-St. Fransch-, Duitsch en Engelscheles Te koop aangeboden z. g. a. n. R. K. Werkster zag zich gaarne geplaatst voor 3 of 4 dagen per week. Br. lett. G. W. SCHEEL BEEK" Leeraar M. 0. Boekhouden Te koop een godin kachel in goede staat met plaat en pijp f 10, een salamander kacheltje met pijp als nieuw f 5,Duin en Kruidbergerweg 25, Driehuis, Bok ter dekking aangeb. desge- wenscht worden geiten van huis gehaald en gebracht, bekend adres Rijksweg 234, Rozensteijn Te koop gevraagd een gemakke lijk verplaatsbaar houten schuur tje plm. 3 bij 4 meter. Brieven afmeting en prijs letter B. Duitsche les gevraagd. Brieven met condities onder letter D. Net persoon b.z.a. voor werkzaam heden als bijverdienste. Br lett. O Te huur een huis met garage op eerste stand en mooi gelegen f 40,— per mnd. Middenduiner- weg 18, Santpoort dorp. Aan hetzelfde adres te bevragen. Net meisjo b z.a. voor halve of heele dagen, leeftijd 14 jaar. Brieven letter K. Kosthuis gevraagd doorbej.heer tegen eind Nov. Vrije zit- sl.k. geen beroeps kosthuis, liefst bij bej. lieden of Wed. Brieven met prijs en waar onder letter P. Net meisje gevraagd van 9-6 BELLAMY uit de economische chaos naar de daad werkelijke samenleving. Te koop bl. zijden japon met lange mouwen f2,50, slechts een maal gedragen maat 46, en kl. vloerkleed f5,Driehulzerkerk- weg lip. E.D.O. 8Brederode 2 12 uur Brederode 3S.O. '34 2 10 uur D.I.O. Jun. Brederode Jun. 2 uur Kennemers Adsp.Breder. Adsp. 3 uur (Zaterdag) Dinsdag 20 October a.s. ledenverga dering in Hotel „De Weyman", aan van 8.15 uur. BREDERODE GROOT EN KLEIN. We waren de vorige week gebleven bij, laat eens even kijken, o ja, dat we voetballen met z'n elven. Ja, vergeet dat nooit jongens, speel met elkaar, loop geen trap of iets anders op door onnoodig pingelen. Niet alleen ben je tien tegen één den bal kwijt, maar de meeste ongelukjes komen door pingelen, ten tweede loopen je medespelers maar mee voor niets. Gevolg een hatelijke opmerking van één van hen, je geeft er een terug en de grootste vijand van een elftal is ook in het veld. Dus pingelen en niets dan nadeelen. Geef je daarentegen den bal af aan je medespeler, dan gaat 't prettig, want de tegenpartij kan den bal niet te pakken krijgen. (Als je het tenminste goed doet). Tusschen pin gelen en een man passeeren is even wel een groot verschil. Onder pingelen versta ik, het met den bal loopen en het dan vertikken hem af te geven, met het gevolg dat je soms drie keer denzelfden speler tegenkomt. Dus bij deze is bij Brederode het pingelen af geschaft, overtreding wordt gestraft met een dubbeltje boete. Pas maar op want de penningmeester loert op jullie. Voetbal is toch feitelijk zoo'n ge makkelijk spel als je je hoofd er maar bij gebruikt, en dan bedoel ik natuur lijk je verstand. Het een zit aan het andere vast. Kijk maar, we mogen niet pingelen nietwaar, dus moeten we centeren naar elkaar, maar zoodanig dat de tegenpartij er niet aan kan komen. Dus ometen we ons vrij op stellen, niet af laten dekken, dat positie kiezen laat meestal nog al wat te wenschen over. Kortom het een hangt aan het andere, en paste het zoo goed als een uurwerk dan zou de combinatie volmaakt zijn. (Uitslagen b.v. BrederodeX 2119). Gelukkig past het nooit zoo goed, want dan was er geen aardigheid aan, maar het zal jullie toch wel duidelijk zijn, dat, wanneer één of twee radertjes heele- maal niet in 't uurwerk passen, het ook niet goed kan loopen. Dus voor alles met z'n elven één We zijn voor vandaag dus geëindigd met hetgeen we waren begonnen. Allen veel succes toegewenscht en tot de volgende week G. K. irVbEZ,ü«l)l!iJN, Geachte Redactie, Zoudt U een plaatsje in Uw blad willen inruimen Gaarne zou ik eens onder de aan dacht van alle inwoners en natuur vrienden van Santpoort willen bren gen wat hier in korten tijd in de natuur verloren is gegaan. Het meeste, waaronder mooie plekjes werden op geofferd voor bouwgrond. Santpoort kon zich vroeger beroemen op schit terend natuurschoon. Waarom toch dit alles moet zijn is onbegrijpelijk. Moet nu alles verdwijnen wat voor de mensch gegeven is, de natuur, die toch zooh eerlijk is. Vele stadsmenschen kwamen hier wonen om van buiten te genieten en gezondheid op te doen. De Neethof ging verloren, Boschbeek gesloten, het Rijkenspark is het eenige wandel bosch dat nog overbleef in de onmid dellijke omgeving. Nu slaat ons de schrik om het hart, we komen nu weer steeds voor hekken te staan, roods paaltjes staan overal bij de vijver. Wat moet dat nu weer bedui den. Zou nu het mooiste gedeelte weer opgeofferd worden. Hopende, dat het de aandacht van onze mooie ver- eeniging Santpoorts Bloei mag hebben om nog te redden wat mogelijk is. U dankende voor de plaatsruimte, teeken ik, Een lezeres, D. B. Gevonden voorwerpen worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst, Belasting merk, v. Egmond, Kweekerslaan 11. Bril, Kerkerinklaan 25. Zakmes, Hj/aciutenstraat 5 Belastingmerk, Goosens,Soenda- straat 33, Haarlem. Vulpen, v. Raalte, Schroder v. d. Kolk weg 4. Zwart gebr. handschoenen, W. Spanjaard, Pastoorstraat 18. Nieuwe blauwe leeren mantel ceintuur, E. Oudendijk, Uiten- daalstraat 31. KENNEMER WANDEL CLUB. Zondag a.s. wordt deelgenomen aan de najaarsmarsch V. T. Beverwijk. De leden worden verzocht uiterlijk 9.30 uur bij Café „Oud-Meerenstein" aanwezig te zijn. LEDENVERGADERING „SANTPOORT S BLOEI". Maandagavond hield „Santpoort's Bloei" haar halfjaarlijksche leden vergadering in „Zomerlust". De ver gadering, welke gezien de belangrijk heid der agenda (er waren 3 vacante plaatsen te vervullen), zeer slecht bezocht was, werd geopend door den voorzitter, den heer van Beem. Na de opening las de secretaris, de heer Vorstman, de notulen der vorige vergadering voor. Onder de diverse ingekomen stuk ken bevond zich een schrijven van de Vereeniging „Volksonderwijs", afd. Santpoort, inhoudende het verzoek om een jaarlijksche bijdrage ten bate van de Kleuterschool. Het bestuur stelde voor op de volgende begrooting en dan vervolgens van jaar tot jaar een nader te bepalen bedrag uit te trek ken, met welk voorstel de vergadering zich kon vereenigen. Opnieuw kwam de kwestie ter sprake van een halte aan den Midden- diunerweg en wel naar aanleiding van een schrijven van Mr. Meijer en ande ren, aan het bestuur om een verzoek hiertoe te richten aan de Nederl. Spoorwegen. De voorzitter deelde mede, dat reeds verschillende malen de kwestie met de Nederl. Spoorwegen was besproken, echter zonder resul taat. De vergadering sprak zich uit ten gunste van het voorstel van Mr. Meijer, zoodat opnieuw pogingen zullen worden aangewend tot het verkrijgen van de veel besproken halte. Op een verzoek door het bestuur gericht aan P.T.T. tot het plaatsen van een postzegel-automaat, verwachte men een gunstig antwoord. Gevraagd was ook om meerder politietoezicht, vooral ten opzichte van de bedelarij. De bestuursverkiezing bracht de volgende heeren in het bestuurA. Tabernal Sr., Bogstra en Wit. Na deze verkiezing dankte de voor zitter de scheidende bestuursleden, de heeren Martens, Vegersteen en Budde voor het werk voor de Vereeniging verricht, in het bijzonder de heer Budde, die vanaf de oprichting de financiën heeft beheerd en stelde aan de vergadering voor hem als eere-lid te benoemen, met welk voorstel men zich onder applaus vereenigde. Geen succes boekte het bestuur op een schrijven aan het gemeentebestuur betreffende bezwaren tegen het uit breidingsplan. De heer Enzerink vroeg of het be stuur hierover al in hooger beroep was gegaan bij Ged. Staten. De voor zitter v/as van meening dat de Ver eeniging daratoe de bevoegdheid miste. TT*vaxi vli V CX1S 1.50 te heffen voor plaatsing op de pensionlijst werd aangenomen, terwijl een voorstel tot algeheele opheffing werd verworpen. De rondvraag bracht verschillende kleine en groote wenschen en verlan gens naar voren, welke de voorzitter- toezegde zoo mogelijk in vervulling te brengen. „IN EN OM DE GEVANGENIS" was het onderwerp waarover Dr. W. G. Hareensteyn voor een geheel gevuld kerkgebouw op Woensdagavond een causerie hield. Hij deed dit aan de hand van zijn ervaringen als een 10-jarig celbezoeker- en vaak ook prediker in de gevange- niskerk. Spr. wilde geen uitgebreide beschrijving geven van gebouw en cellen, maar meende met dit eene woord te kunnen volstaan, n.l. „Lugu ber", en als je voor het eerst in zoo'n cmgeving komt, voel je je niets op je gemak. Dat dit in nog erger mate op de gevangenen werkt in hun nog een zamer cellen, waar allen tot een num mer zijn teruggebracht, laat zich denken. Spreker besprak eenige „typen", die hij bij zijn bezoek heeft aangetroffen. Zij die er voor het eerst zaten slaakte de verzuchting „mij zien ze hier nooit meer". Anderen gaan groot op hun daden en met zekere ophef vertellen zij daarvan, maar voor de meesten is dit toch het vreeselijke de deur van mijn cel gaat wel weer open, maar die van de maatschappij blijft voor mij gesloten. Dit is het moment dat de predikant gunstig is om hem te wijzen op Jezus Christus als de Verlosser van zondaren en de Zoeker naar het ver lorene. De bijeenkomst werd opgeluisterd door zang van een koor, Mej. Nelly Zwaan, muziek van de Chr. Muziek- club „Concinere" en de heeren Joh. Klut, viool en W. v. d. Kerf. fluit. Terrein Duin en Kruidbergerw. Uitslag der j.l. Zondag gespeel de wedstrijd tegen DeCeo 4 eindigde in liet voordeel der Kemphanen met 31. Kemphaan 1 speelde uit tegen S.V. 34 1 met als resultaat" een 00 gelijkspel, het was een aantrekkelijken strijd. De adspiranten speelden j.l. Zaterdag tegen de V.V.B. b adsp. welke wederom met een 103 overwinning eindigde. Gaat zoo door Kemphaantjes. Voor Zondag a.s. staat een beker wedstrij d op het programma 10 uur Kemphaan 1 Beverwijk 2 De opstelling luidt G. v, Dijk, W. de Ruiter Jr., B. v. Gelder, J. Persoon, J. H. v. IJzerloo, K. Rietwei, J. L. v. Leen Sr., W. v. Gastel, B. Schouten, G. de Vries, Fr. Storm. Competitie 12 uur Schoten 6 Kemphaan 2 Zondag 18 Oct. 2 uur Santpoort 1 S.J.C. 1 G.V.O. 1 Santpoort 2 12,30 uur Santpoort 3 H.B.C. 3 O.G. 4 Santpoort 4 Het le heeft zich j.l. Zondag best geweerd en zich bij de lei dende clubs geschaard, zoodat zij zichzelf de plicht opleggen ook a.s. Zondag te winnen. Dat dit niet gemakkelijk zal gaan, weten we vooruit, zoodat we dus op een mooie wedstrijd kunnen rekenen. Het 2e gaat een lastige uitwedstrijd spelen, G.V.O. valt in eigen huis niet mee. Het 3e speelt thuis, ter wijl het 4e naar O.G. gaat. Onze bezoekers wijzen wij nog even op het gewijzigde aan- vangsuur, 2 uur. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 18 Oct. n.m. 3 uur Intrede en Bevestiging van Ds, R. H. Oldeman o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 18 Oct. v.m. 10 uur Ds. B. Oskamp, Hulpprediker te IJmuiden-O. o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 18 Oct. v.m. 10 uur den heer K. v. d. Berg nam. 8 uur Ds. H. A. C. Hildering Mededeelingen over het Zendingswerk onder de Chi- neezen in Ned. lndië. o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 18 Oct. v.m. 9.45 uur Dr. W. G. Harrenstein n.m. 5,30 uur Dezelfde In beide diensten coll. voor hulpbeh. kerken in de Classis. Vrijdag j.l, werd aan den Ter- rasweg een kapperszaak geopend van den Heer G. A.Spanjaard. Het geheel geeft een keurige indruk. Zij stond reeds lang in koude en in regen, Met bleek gelaat en schamele kleeding aan. Daar vuile ramen van 't Café schenen de lichten, En in dat licht de schittering van een traan. In tengere vrouwenhand, het handje van een knaapje, Wiens kleeding eveneens 't teeken der armoe was, Een groote vuile pet op't slecht gewasschen hoofdje, Een droevig, nat gezicht, waarin ik lijden las. De kleine stakkerd floot zoo kinderlijk rustig Het mooie deuntje van het orgel mee, Het scheen, als was hij trots zijn lekke schoenen, En trots 't gemis van kousen, toch tevree. Cen uui verstreek, en blauwer werd de ruimte, In het Café, en ieeger werd het vat. En steeds meer tranen op 't gelaat der vrouw, die In stilte, Gode om verandering bad. D' knaap, die niet meer floot en d' arme moeder Gingen tezaam door plassen, veel verspreid, En VOOR hen Vader zich om niets bekommerend, De vader, groot in zijn ellendigheid. Driehuis, 15 Oct. 1936 G. ZWENNE Alle correspondentie dezer rubriek te zenden aan J. M. JANSSEN, Pastoorsstraat 22, Santpoort-Station Wit 7 schijven op 27, 30,38, 39, 40, 46,'50. Wit speelt en wint. Oplossingen worden uiterlijk Maandagavond aan bovenge noemd adres ingewacht. OPLOSSING Probleem No. 4: 37-3136-3147-4138-33, 24 x 2, 30 x 19, 2 x 16. Goede oplossingen van probleem No. 5 ontvangen van W.Jansen, N. Bierman, B. Spoor, M. R. v. d. Water, J. Krab en F. van Houwelingen allen te Santpoort. CLUBNIEUWS: Zondag had een Medaille-Wedstrijd plaats in ons Clubhuis, Er werd door 24 personen ingeschreven en gespeeld in 3 klasse, elk 2 groepen van 4 personen. De prijzen vielen ten deel aan de Heeren Eerste klasse: J. J. van Kesteren met 6 punten. De Heeren J. Balk, G. A. Ottolini, behaalde ieder 5 punten zoo dat zij een beslissingspartij zullen spelen. Tweede klasse de heeren A. J. Berk en D. Schrijnenmakerieder met 6 punten. Derde klasseJ. H. Meure met 6 punten, Een Beslissingpartij moet nog gespeeld worden tusschen de Heeren G. Bakker en 0. A. Glaser. Dinsdag 6 Oct. had de Return wedstrijd D.C.IJ. D.C. Stabiel in IJmuiden plaats en werd door D.C.IJ. met 12—8 gewonnen. Nieuwe leden J. van Tegelen en C. Oudhof. TOONEELVEREENIGING „JAN VAN DOMMELEN". Bovenstaande tooneelvereeniging trad Zondag j.l. voor het eerst in dit seizoen op en mocht zich in een groote belang stelling verheugen, daar de zaal van „De Weyman" goed bezet was. De voorzitter opende den avond met een welkom aan de aanwezigen, waar na de opvoering van het blijspel „Dolle Lola" een aanvang nam. De opvoerenden wisten door hun spel de lachlust danig op te wekken en kan „Jan van Dommelen"J gerust spreken van een welgeslaagden avond. Van 1—5 regels 25 cent' Geen Zakenadvertenties Te koop in g. st. z. Electro-iux Stofzuiger op slede met koffer en alle hulpst., Radio storing vrij, I jaar garantie, f 15.- Studie Viool merk Stradivarius f4, Hoofdstraat 35. Te koop schuifdeur 74 bij 196, 2 ramen 55 bij 140 bezet met glas in lood. Hagelingerweg 138. Te koop aangeboden (St. Nico- laas) 74 prentenboeken. Kenne- mer Fotohuis, Bloemendaalsche- straatweg 158a, Santpoort-St. aangeboden, cond. bill., speciale methode voor volwassenen. Brieven letter J. Optimus straaikachel f 7,50, Singer trapnaaimachine f 15, driepits gascomfoor f 2,50, gas- radiator 4 leden f2,50, gashaard 10 staafs f 10, ,ca 30mgegalv. prikkeldraad f 3,Fr. Net- scherlaan 35, Santpoort. Biedt zich aan net dagmeisje voor heele dagen ook genegen voor winkel, oud 19 jaar. Brie ven letter L. Opleiding alle praktijkexamens. Hagelingerweg 121, Santpoort. (Velsen). To hoop W. L. Hennen 5 mnd. en éénjarigen tegen de leg.Bie- zenweg 96, Santpoort dorp. Te koop, in goede staat zijnde reuklooze Haller petroleum kachel blauwbrander f 3,50 en een rond geel koper bloemtafeltje f 1,50. Overbildtweg 39. Te koop een goede handnaaima chine (in prima staat), prijs f 10, Hoofdstraat 121, 2 x bellen, Santpoort, uur. Aanm. 's avonds 7,30 tot 8,30 uur. W. de Zwijgerlaan 5 Goed te huis gezocht voor jong poesje. Af te halen Brederood- scheweg 37. Bontwerkster repareert en ver andert alle vooikomende bont werken tegen cr.sisprijs, Rijks- strartweg 459, Eaarlen Noord, Telefoon 22082.

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 2