L.W.C. Snoek Feestelijkheden Huwelijk Prinses Juliana en Prins Bernhard. Collectanten gevraagd R. C. Brederode. m f i voor Santpoort-Dorp en Santpoort-Station Vulpenhouders boekhandel Cor neg ge —IKERKWEG 68 Santpoort Huis- en m Decoratieschilder H Behang werk, Het oudste adres N. van SCHAGEN Hoofdstraat 2, Santpoort Men moet de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Zie bericht. gramma Palvu I—Oosterkwartier III Terrein Hagelingerweg, 2 uur. Palvu IIAurora V, terrein Hage lingerweg, 10 uur. We verzoeken de leden om zooveel mogelijk op de convocaties aange duide tijd aanwezig te zijn, ook de aangeschreven reserves. Mededeelingen. Zondagavond organiseert de afd. een Kienavond in „DeToorts", waar voor aardige prijzen beschikbaar zijn. Ook zal een kleine groep J.P.J.ers een dansje uitvoeren en een nummer tje rany ten beste geven. Wij hopen dat de leden allen zullen medewerken om dezen avond te doen slagen. Korfbalclub „Sport Vereent" Bloemendaal-Santpoort Secr.Bruno Klauwersstraat 5 Santpoort St. Gespeeld Zaterdag 31 Oct. Meerlebosch c S.V. a t.a. Zondag 1 Nov. S.V. 1 Swift 2 1—0 Aurora 2 S.V. 3 60 Te spelen Zaterdag 7 Nov. 3 uur Oosterkwartier b S.V. a Voor S.V. b, zie H.K.B. programma. Zondag 8 Nov. 2 uur Flora 1 S.V. 1 Andere 12-tallen, zieH.K.B. progr. Aangenomen alsadsp.: H. Bikkerink, Willy van der Ven, Edu Polaken, Tini Vlaanderen allen te Bloemendaal, Mien Sabelis, Emmy Kruyt enLiesje de Graaf allen te Santpoort dorp, Jan de Pater, Lam. Bilder en Marie Dijkmans allen te Santpoort Station, en Mia Tiemijer te Haarlem. Voorgesteld door de adsp.-comm. als adspiranten; Willy Nieuwenhuis, Joh. Verhulstweh 48 te Bloemendaal en E. en B. Planting, Brederodelaan 5 te Santpoort St. Voorgesteld door den secretrris als 'ulspirantA. Doets Jr., Leeuwerik- fraat 69, Haarlem N. ,>royeerd wegens contributieschuld v. d. Poorten, Borskistraat 10, Haarlem N. Dit royement wordt door beide bon den ovérgeuomen. Zondag 1.1. werd de wedstrijd van het le elftal, op verzoek van Swastika uitgesteld. Het tweede verloor op het kantje af van T.H.B. 4 met 21. Met het Se gaat het steeds exelsior, nu moest Damiaten 2 er met 62 aan geloven. De Jun. verloren met 58 van H.E,C. terwijl de adsp. het leelijk hebben laten liggen en met 71 moeten zij het onderspit delven. Het programma voor Zondag is 10 uur Brederode 1 Kinheim 4 H. F. C. jun. Brederode jun. 12 uur Swastika 3 Brederode 3 2 uur Brederode 2 Swastika 2 Voor de goede orde melden wij nog even dat het secretariaat ver huisd is naar Schuitstraat 15 Sant poort St. BREDERODE GROOT EN KLEIN. Nu we zoo eenigszins de algemeene regels van het spel behandeld hebben zal ik iedere volgende keer de taak van een speler op de verschillende plaatsen belichten. We zullen dan maar beginnen bij den Doelverdediger: a. Deze dan moet wat men noemt klemvast kunnen vangen, wanneer op borst of buikhoogte handen naast den bal, is de bal hoog dan één hand naast en één schuin achter den bal, dit bij wijze van veiligheid. (De bal kan niet tusschen de handen doorgaan). Bij lagere ballen dient de doelman er altijd zooveel mogelijk zorg voor te dragen dat zich het lichaam achter den bal bevindt en niet, zooals men het ook maar al te vaak ziet, het lichaam bezijden den bal. Dit ook al meer om het doorschieten van den bal te voorkomen. In alles wat de keeper doet moet hij dus zelf voor een soort veiligheidsklep zorgen, want als hij gepasseerd is, heeft doorgaans de tegenpartij haar doel bereikt. b. Snel kunnen reageeren. Leeren naar den bal zien en niet naar den speler of z'n beenen. Let alleen op den bal en tracht op het juiste moment in te grijpen. Hierin moet de keeper zich goed oefenen, daar er vaak meer dan hem lief is, hachelijke situaties op te lossen zijn. Wanneer de doelman die situaties kalm en toch snel handelend oplost, geeft dit de achterhoede ook een moreele steun en voor z'n elftal zeker 50 meer succes. c. Zich goed opstellen. Wanneer we over dit thema beginnen, kunnen we het zoolang en zoo kort maken als we zelf willen. In 't kort is 't toch maar zoo gelegen, dat wanneer de keeper op de plaats gaat staan waar de bal naar toe wordt geschoten dan is 't in orde. Nietwaar? Maar zóó gemakkelijk is het niet. In 't algemeen moet de doelman bij een aanval van een vleu gel achter in z'n doel staan. Hij kan altijd makkelijk naar voren loopen, doch slecht achteruit. Alleen altijd opletten, wanneer de vleugelman alleen op de goal afkomt dan gaat de keeper natuurlijk naar voren om z'n te verdedigen doelvlak zoo klein mogelijk te maken. Er zijn zoo natuurlijk honderd en één geval len en om die alle hier te behandelen gaat natuurlijk niet, maar we kunnen dit aannemen, dat een doelman naar gelang de situatie dit gebiedt, laat ik zeggen intiutief aan moet voelen waar z'n plaats is, en dat is natuurlijk daar waar hij de meeste kans heeft den bal te bemachtigen, zonder onnoodig risico. d. Op tijd uitloopen. Ook dit is een voornaam onderdeel van de taak der doelman. Hoe vaak wordt door tijdig uitloopen niet een doelpunt voor komen, maar even zoovele worden er gescoord bij ontijdig uitloopen of door weifelen van den keeper. Houdt dit in ieder geval voor methode, weifelt niet, doen of niet doen moet vast staan. Loop nooit te snel uit, en dit bedoel ik tweeledig, ten le. zoolang er nog een verdediger bij een speler van de tegenpartij is, blijf staan maar wees op je quivive. Ten 2e. wanneer je uitloopt doe dit kalm aan. Loop je hard naar den speler toe dan is de kans dat deze den bal om je heen speelt, dat hij je althans passeert met den bal, zeer grootDoet de doelverdediger het daarentegen kalmer, zoodat hij staan of springen kan wanneer hij wil zon der moeite, en daardoor tijdverlies, dan heeft hij altijd een redelijke kans den bal te bemachtigen. e. Het wegwerken van den bal uit een voorzet of scrimmage vóór het doel. Hoe of de situatie ook is de doelman moet altijd, wanneer hij in het bezit van den bal is, 't zij uit een corner of een scrimmage, zorgen dat één zijner eigen spelers in het bezit van den bal wordt gesteld. Doet hij dit niet, dan is de kans zeer groot dat de bal direct weer ingeschoten wordt en tusschen tal van beenen etc. in het doel ver dwijnt. Natuurlijk is het altijd ge- wenscht dat de bal geplaatst wordt, maar speciaal bij een doelworsteling of uit een kluwen van spelers, moet dit gebeuren omdat 't gevaar zooveel te grooter is voor het doel. Een hooge voorzet uit een aanval of corner probeeren te vangen (het z.g. plukken uit de lucht, grijpen en meteen de bal op de borst trekken). Is het zoodanig dat er niet aan het grijpen van den bal te denken valt dan stompen, maar.altijd naar de zijkanten nooit naar het middenveld. Van de zijkanten moet er altijd nog eerst een voorzet komen, waardoor er meer tijd is om je op te stellen. Uit het middenveld daarentegen kan weer direct op het doel geschoten worden. f. Uittrappen. Dit nu, is er voor de meeste keepers niet beter op geworden, doordat de bal van den grond af getrapt moet worden en niet meer zooals voorheen uit de handen. Toch zit er voglens mij ook een goede kant aan, en n.l. wel deze. Een bal is beter te plaatsen vanaf den grond, dan uit de handen. En hier gaat het tenslotte toch om. Een aanval wordt opgebouwd door elkander den bal toe te spelen, of dat spel nu begint twee meter over de middenlijn, dan wel twee meter daar achter, dat geeft geen verschil, mits de bal geplaatst is. Beter kortbij geplaatst dan ver weg in het bezit van de tegenpartij. Over het algemeen zal het beter zijn dat de bal geplaatst wordt naar de vleugel of kanthalf dan naar het midden. Dit met het oog op het uit verband spelen der tegenpartij. Trap niet te hoog en laat de voet flink doorzwaaien, waardoor voorkomen wordt dat de bal langs den grond blijft. Last not laest blijft nog over dat de doelman de dirigent moet zijn van de achterhoede. Wanneer de keeper roept, moet dit voor de backs een bevel zijn en zich naar gelang de situatie daar naar opstellen. Die samenwerking onderling moet vooral goed kloppen. Een achterhoede waarin een goed ver hand zit, is veel waard en zelfs meer waard dan een achterhoede van uit blinkers waarin geen verband zit. Zoo is het natuurlijk met het ge- heele elftal, maar speciaal de achter hoede moet zoo goed kloppen als mogelijk is, zoolang zij de stand blank houdt, is er toch altijd 1 punt behaald. Maar nu kom ik al op het terrein van de backs en die komen den volgenden keer onder het mes. Dus tot de voglende week vergeet vooral niet Dinsdagsavonds de indoor- training te bezoeken, welke ten goede van jezelf en je vereeniging komt. Good luck boy's. 25 Oct. '36. G. K. üi j^| Vraagt vrijblijvend Prijs voor prima Graszoden Zwarte Grond, Molm Bladaard, Mest en Grind, is Reeds meer dan 30 jaar gevestigd

Weekblad Huis aan Huis | 1936 | | pagina 3