AUTOMAAT DAMCLUB „STABIEL" Ingezonden. NUTSSPAARBANK. AVRO TIENTAL 1936 Prijs 65 cent Boekhandel Cornegge Terrasweg 31, Tel. 619 ■Si Gevonden. Verloren Even naar Hoofdstraat 174 de naast slijterij „De UilenboonT TELEFOON 623 in voorraad bij - V. V. „De Kemphaan". Feestavond. j.l. Zaterdagavond gaf „De Kemphaan" in de zaal van Hotel „Rusthoek" te Bloemendaal een feestavond ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan. De zaal was flink bezet, toen te 8 uur de voorzitter, de heer P. Altena, met een hartelijk welkomstwoord de aanwezigen begroette. Een kort overzicht werd gegeven van de in het eerste jaar gepas seerde gebeurtenissen Dank werd gebracht aan die leden welke de jonge vereeniging in alle opzichten hebben bijgestaan. Diverse voordrachten en too- neelstukjes werden hierna gege ven, welke bij allen de feest stemming er gauw inbrachten. Te ongeveer half twaalf werd onder leiding van den heer Olst- hoorn begonnen met hetbal, wat onder de vroolijke tonen an een prima band tot diep in den nacht werd voortgezet. De eerste feestavond kan als volkomen geslaagd worden beschouwd. Zondag 17 Januari E.D.O. X Kemphaan 1 12 uur Kemphaan li Damiaten ll 10 uur Zaterdag 16 Januari V.S.V. d Kemphaan, adspiranten T. V. S. Wandelsport. Jongelui! Zondagmorgen 9 uur bij de Weijman voor een te houden trainingsmarsch. Daar het wandelseizoen weer aanstaande is moeten we noodig weer behoorlijk voor den dag kunnen komen, dus Zondag morgen bij gunstig weer allen present. Jongelui, geen lid van T.V.S., kunnen zich Zondagmorgen aan melden bij „de Weijman". Int. Vereeniging Bellamy" Afd. Santpoort-Velsen Bovenstaande vereeniging hield Dinsdag 12 dezer een propa- ganda-avond in Velsen-Noord. Niettegenstaande de heer- schende griep, mocht men zich verheugen in een behoorlijke opkomst, zoodat bijna alle be schikbare plaatsen waren bezet. Te 8,15 uur opende de voor zitter der afd. Velsen, de heer Bosma met een kort woord de vergadering, om vervolgens het woord te geven aan de presi dent der Vereeniging Dr. IJssel de Schepper, de spreker dezer avond. In zijn betoog, welke ruim een uur duurde, zette hij uiteen „Wat wij Bellamyanen willen" waardoor hij een zeer aandach tig gehoor kreeg. Dat het ge sprokene zeer in de smaak was der aanwezigen, getuigde het applaus hetwelk hij in ontvangst had te nemen met het slot zijner rede „Waar liefde woont, gebied De Heer Zijn zegen". Hierna werd even gepauzeerd en gele genheid gegeven tot het stellen van schriftelijke vragen, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. Het beantwoorden dezer vra gen vorderde weer heel wat tijd, zoodat deze zeer geani meerde vergadering te plm. 10,30 uur werd gesloten. (Buiten verantwoording van de Redactie.) Stichting anti-vivisectie bond. Ondergeteekende bericht, dat hij sedert 1 Jan. 1937 optreedt als district-commissaris van bovengenoemden bond, voor de gemeente Velsen. De centrale zetel van dezen bond is gevestigd te den Haag, Stadhouderslaan 86. Brochures waaruit U duidelijk zal worden wat Vivisectie eigenlijk is, wor den U na aanvrage aan het adres van ondergeteekende gaarne gratis toegezonden. In deze brochures worden o.a. verklaringen van vivisectors zelf vermeld, die U de haren te berge zullen doen rijzen en zul len doen uitroepen, „Ik wist niet, dat heden ten dage in onze, op beschaving prat gaande maat schappij, nog zulke onnoodige wreedheden worden begaan en straffeloos toelaatbaar zijn." Waarschijnlijk bent U, lezer, reeds jarenlang overtuigd dieren beschermer en hebt U nooit Uw aandacht geschonken aan het Anti-vivisectie vraagstuk. Hier mede hebt U dan ook niets gedaan, de ergste en uitge breidste wreedheden, het dier aangedaan,te helpen verhinderen. De stichting Anti-Vivisectie bond bestrijdt zoowel de vivi sectie op den mensch als op het dier. Oorspronkelijk verstond men onder vivisectie alleen die proef nemingen, waarbij levende dieren voor studie, onderzoek of zucht naar experimenteeren werden opengesneden en ontleed. Tegenwoordig omvat het woord vivisectie alle wetenschappelijke proeven op dieren en menschen die een onbeschrijvenlijk pijn en leed ten gevolge hebben en waarbij niet het doel voorzit, dat een en ander geschiedt voor het welzijn van het desbetref fende dier of mensch. De vivisector gebruikt levende menschen en dieren als „MATE RIAAL". Jaarlijks worden voor de vivisectie, wat de ergste soort van dierenlijden is, milli- oenen dieren gebruikt of beter gezegd misbruikt. Bij circa 95 pCt. van deze dieren geschieden de proefnemingen in onverdoof- den toestand. Bij deze dieren worden gaten in de hersenen geboord, in de oogen wordt kunstmatig ont steking verwerkt, zij worden uitgehongerd, uitgedorst, gegif- gast, de beenderen gebroken enz. enz. Duizenden menschen, waar onder tallooze kinderen, worden jaarlijks, onwetend aan proef nemingen onderworpen. Bij deze proefnemingen is het niet de bedoeling gezondheid te bevorderen of ziekte te genezen maar de duidelijke op zet alleen maar te experimen teeren, een naam te verwerven in de medische wereld of het maken van winsten in genees middelen fabrieken. Men zie b.v. de reclamepapieren, die tallooze meer of minder twijfelachtige preparaten vergezellen. Daarom onze oproep aan iederen dierenvriend, aan ieder weldenkend en welvoelend leze res of lezer, helpt ons de onmenschelijke en menschont- eerende vivisectie bestrijden. Vraagt brochures. R. J. Bogstra, Rijksweg 529, Santpoort. Gedurende de maand Dec. 1936 werd ingelegd a. kant. Julianakade f 27.436,69 b. Willebrordstr. f 9.722,67 c. Santpoort f 1.046,48 d. Velsen-Noord f 1.667,01 f39.872,85 Aan rente werd bijgeschreven a. kant. Julianakade f20 <503,56 b. Willebrordstr. f 11.028,67 c. Santpoort f 1.040,73 d. Velsen-Noord f 1 443,50 f 34.3l6,46 Totaal f74.189,31. en terugbetaald: a. kant. Julianakade f28.003,43 b. Willebrordstr. f 12 684.99 c. Santpoort. f 674,27 d. Velsen-Noord f 1.164,75 f42.527,44 Het inlegkapitaal vermeerderde dus met f 31.661,87. Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 Dec. 1936 f 1.137.640,70 Hettegoed der spaarders bedraagt op 1 Jan. 1937 f 1.169.302,57 Uitgegeven werden 19 nieuwe Spaarbankboekjes en ingetrokken 9 Spaarbankboekjes Toegangsvoorwaarden Duin en Kruidberg voor 1957. Alleen op schriftelijke aanvrage kunnen door den Rentmeester, den Heer F. Piekema, Brede- roodscheweg 82, Santpoort-St.. toegangskaarten tot Duin en Kruidberg worden gegeven aan personen boven de 13 jaar. Deze kaarten zijn uitsluitend „persoonlijk", geldig voor één kalenderjaar en kunnen worden verstrekt aan a. Wandelaars ad f 0,50 per kaart. b. Wielrijders (ook zij die een rijwiel bij zich hebben) ad f 1,— per kaart. c. Ruiters ad f 1,— per kaart. Ruiters mogen uitsluitend door den Noord-Oostelijken ingang binnenkomen en vertrekken. Ruiterwegen zijn op het kaartje duidelijk aangegeven. Kaartbezittters kunnen logé- kaarten krijgen ad f 1,50 en ad f 2,— voor wielrijdenden logé; deze kaart is niet persoonlijk. Kaarten worden eerst toege zonden, nadat op postrekening No. 44294 ten name van den heer F. Piekema, het verschul digde bedrag is gestort en de schriftelijke aanvrage nauwkeurig vermeldende naam en adres van den aanvrager(s), vergezeld was van eene gefrankeerde en met adres voorziene enveloppe, ter opzending der kaart(en). Kinderen beneden de 13 jaar worden alleen toegelaten onder geleide van kaartbezitters, welke elk door ten hoogste twee kin deren mogen worden vergezeld. Bij hooge uitzondering kan de Rentmeester, indien in zijne wo ning aanwezig, dagkaarten ver strekken. Zij zijn mede verkrijg baar bij de Controleurs en aan beide ingangen aan de woningen van het personeel. Deze kaarten kosten f 1,— voor twee en f2,— voor hoogstens vijf personen. Streng verboden te graven behalve op de speelplaatsen. (Zie S). Kinder-Operette en Sprookjes-Ensemble. Naar wij vernemen, heeft de heer J. v. Dommelen, op veler verzoek het plan gevat een Kinder-Operette en Sprookjes- Ensemble op te richten. Doel is het instudeeren en opvoeren van aardige Kinder sprookjes met zang en dans. Nadere gegevens (mondeling Zaterdagmiddag a.s.), verstrekt de heer Jan van Dommelen, Enschedélaan 28, alwaar men zich tevens als lid kan opgeven Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort en Driehuis. Gevonden voorwerpen worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst. Gouden Heeren Trouwring, E. Rings, Wiistelaan 24. Een nieuwe witte Wollen Kin- derwant. J. Eeken, Schuytstr. 14. Zwarte tasch met inh., Mevr. de Vries, pension „Buitenzorg", Bloemendaal. Een bruine amber halsketting, Zinneveltlaan 36. Een oude zaak in een nieuw kleed. De Kennemer Foto- en Kino- handel heeft een groote veran dering ondergaan. Was voorheen een gedeelte der zaak afdeeling Boekhandel, thans is deze afdeeling geheel opgeheven en uitsluitend foto- handel geworden. Een moderne betimmering geeft een nie*uw cachet aan deze zaak, welke zich nu ook op Smalfilmopnamen en appa raten gaat inrichten. Correspondentie voor bovengenoemde Vereeniging wordt gaarne iiigewaciit Dij den beer H J, Jn l toff, Uiteudaalscraat 53 Santpoort PROBLEEM No. 2. Zwart: 1, 7, 8, 9, 12, 16, 17, 29. Wit: 23, 25, 32, 34, 37, 38, 39, 44. Wit speelt en wint, Goede oplossingen van partij Fragment No. 1 ontvangen van de heeren: N. C. Bierman, J. v. Deursen, W. Kuipers, P. Gecks en J. Boot, allen te Santpoort. Van den heer R. de Wit te Haarlem en A. Kruit te Zaandam. Wij brengen U weder een partij frag ment dat aangezien den mooien slagzet, bet bestudeeren dubbel waard is. Uitkijken is bier de boodschap. Nieuwe leden en donateurs kunnen bij ons goed werk verrichten. Er is gelegenheid bet tnooie damspel, in gezellig Clubverband te beoefenen. Contri butie 10 cent per week. Maandag les voor beginnenden. Woens dags algemeene oefenavond van 8 tot 12 uur. Clubhuis Plat- voetstraat. Jongelui en ouderen, komt en overtuigt U van onze gezellige Club. Gaarne had ondergeteekende de correspondentie voor Woensdag, daar anders plaatsing in bet weeknummer van „Huis aan Huis" niet meer gegarandeerd kan worden. VOOR EEN IEDER EEN LEKKER HAPJE I WARM BUFFET; Croquetten Nierbroodjes Bridgebalien, enz. KOUD BUFFET Salade d' ltaliën, Huzaren Salade, Zalmsalade, enz. Alles uitsluitend eerste kwaliteit Prijzen 10 en 25 cent per portie H. W1ESE, cuisinier ...y -.'"'SV- -• - F; W.-." U. vW-T - O - 7. -• V-vTTt ff. 'Mi - •v i -r- l TP*? v

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2