Vr. Noorman Prima Vera' C. Pauw Zonen Sigarenmagazijn „TERRAS" TE KOOP K. VEENIS BLOEMWERKEN G. ZWENNE Voor den Tuin V.V.V. „Santpoort's Bloei TANDARTS Wüstelaan 23 Geen Spreekuur. Voor Uw Schilder- 292 gebeld. Hoofdstraat Santpoort Verse Eieren 4 cent Terrasweg 26 Telefoon 721 flnemonenstraat 24 Santpoort Terrasweg 33 TELEFOON 651 Smit S ten Hove uit Kampen, White Rsh Sigaren. H. 6. SUNDERS R. van EGMOND Maandag 8 Febr.'s avonds Dinsdag 9 Febr. 's middags Gevonden. Verloren H.H. Huiseigenaars, Bou wers en Particulieren, voor alle voorkomende schilderwerken, degelijk- en goedkoopwerk, vraagt vrijblijvend prijsopgaaf bij Driehuizerkerkweg 63 Driehuis Koninklijk Goedgekeurd Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Wandelkaarten van Santpoort en Omstreken. Daartoe zeer welwillend in de gelegenheid gesteld door onzen donateur den Heer W. van Heijst te Driehuis, waarvoor wij hem zeer erkentelijk zijn, kun nen wij aan eenigen onzer leden, die zich hiertoe schriftelijk bij ons secretariaat aanmelden, gra tis een wandelkaart van Sant poort e.o. verstreken. Daar de voorraad zeer beperkt is en wij dus niet aan alle aanvragen kun nen voldoen, zal toezending geschieden in volgorde van bin nenkomst der aanvragen. Boschbeek en Neethof Naar aanleiding van het inge zonden stuk in „Huis aan Huis" van 29 Januari kunnen wij mede- deelen, dat wij geen gelegen heid laten voorbij gaan om Bosch beek en Neethof weer voor het publiek opengesteld te krijgen. Men moet er echter rekening mede houden, dat Boschbeek en Neethof particulier bezit is, waarover het gemeente bestuur hoegenaamd geen zeggingschap heeftO(Nadere inlichtingen hier over kunnen belangstellenden steeds bij ons secretariaat ver krijgen.) Hoewel het uit den aard der zaak toe te juichen is, wanneer deze bosschen weer voor wan delaars worden opengesteld, moet men het belang hiervan voor Santpoort toch niet over schatten, zoo zelfs, dat men bij doorgevoerde sluiting Santpoort zou willen verlaten. Naast het Burgem. Rijkenspark kunnen wij ons toch ook nog verheugen in het bezit van de schitterende bosschen en duin partijen van „Duin en Kruidberg", welk prachtig landgoed tegen een geringe vergoeding voor het maken van rijk gevarieerde wandel en fietstochten door den Heer Herbert Cremer voor het publiek is opengesteld. Echter wij onderschatten het belang van Boschbeek en Neet hof voor Santpoort geenszins en daarom worden door ons ook alle middelen, die hiertoe dienstig kunnen zijn, te baat genomen om de eigenaars tot het weder openstellen van deze bosschen te bewegen. Onze Propagandacommissie. Daar de propagandacommis sie uit het bestuur overstelpt is met werkzaamheden, werd door ons uitgezien naar een lid buiten het bestuur, die ons hiermede zou willen terzijde staan. Het stemt ons buitengewoon tot voldoening te kunnen mede- deelen, dat ons lid de heer J. H. Hoogendoorn zich bereid verklaard heeft buiten het be stuur tot de propagandacommis sie toe te treden. Wij zijn den Heer Hoogendoorn hiervoor zeer erkentelijk en verlrouwen, dat zijn functie voor onze vereen, de grootst mogelijke vruchten zal afwerpen. De Kruidbergerweg. Onze bemoeiingen, de ver betering van den Kruidbergerweg betreffende, daarbij op meer dan lofwaardige wijze bijgestaan door den Heer J. de Graaf, drei gen op het doode punt te komen. Vele eigenaars van per- ceelen aan dien weg, die oor spronkelijk niet de gevraagde medewerking wilden verleenen. zijn van hun oorspronkelijk stand punt teruggekomenechter blijven nog velen weigerachtig, die dan ook de oorzaak zijn, dat deze weg voorloopig nog in de desolate toestand waarin hij verkeert zal blijven. Het spijt ons voor de aan- wonenden, maar het gemeente bestuur stelt zich nu eenmaal op het standpunt, dat evenals destijds bij den Brederoodsche- weg en de Hoofdstraat zoogoed als alle eigenaars moeten mede werken door het afstaan zonder eenige voorwaarde van de be- noodigde strooken grond, wil de definitieve verbetering tot stand kunnen komen. Zooals de zaken nu staan is er in de verste Verte geen kans op. Nieuws van de samenwerkende Vereenigingen. De Turnvereen. „Santpoort" (T.V.S.) geeft haar jaarlijksche Winteruitvoeringen in„DeWeij- man" op 11 Febr. voordeadsp. en op 18 Febr. a.s. voor de leden van deze vereeniging. Wij verzoeken den anderen vereenigingen met deze data rekening te houden. Zomer-concerten in het Burgemeester Rijkenspark Indien de voorteekenen niet niet bedriegen zullen de inwo ners van Santpoort gedurende de a.s. Zomermaanden Juni, Juli, en Augustus kunnen genieten van wekelijksche vocale- en instru mentale concerten in het Burge meester Rijkenspark, De besprekingen zijn nog niet ten einde, doen de hiervoor in aanmerking komende orkesten en vereenigingen hebben zich reeds principieel tot medewer king bereid veklaard. Door ons zal ook getracht worden toestemming te krijgen van het Gemeentebestuur, dat ook de turnvereenigingen in de Muzieknis demonstraties mo gen geven. Daar deze concerten met zeer veel kosten gepaard gaan, doen wij een beroep op alle muziekliefhebbers en degenen, die belang bij wekelijksche park concerten hebben, om door vrij willige bijdragen het peil van deze concerten zoo hoog mo gelijk op te voeren. Het ligt dan ook in de bedoe ling van het bestuur om te trach ten een fonds in het leven te roepen, waaruit deze muziekuit voeringen gefinancieerd kunnen worden. Degenen, die met dit plan sympathiseeren en aan dit fonds willen bijdragen (wij hopen, dat dit zeer velen zullen zijn) ver zoeken wij hun bijdrage of hun naam en het door hun beschik baar gestelde bedrag te doen toekomen aan ons Secretariaat, Burg. Enschedélaan 40 of aan den Penningmeester, den Heer C. J. Wit, Brederoodscheweg 74 gironummer 82333. leder bedrag, hoe klein ook, is welkom. Te zijner tijd zal de verant woording der ingekomen gelden in »Huis aan Huis« plaatsvinden. Kennemer Wandel Club. Zondag 7 Febr. a.s. 7e trai- ningsmarsch. Afstand 20 km., vertrek 9,30 uur v.m. Zondag 21 Febr. a.s. 8e trai- ningsmarsch. Afstand 25 km., vertrek 9,30 uur v.m. Leider van beide marschen is de heer de Jeu. Bij ongunstig weer, zal ter beoordeeling van den leider, uitstel plaatshebben tot den daaropvolgenden Zondag. EN BEHANGWERK EN HET INZETTEN VAN RUITEN EVEN :- Thuis bezorgd Extra Groot 4V2 ct Hoenderpark 't Huis te Velsen Tel 658 Santpoort Gevonden en verloren voorwerpen te Santpoort en Driehuis. Gevonden voorwerpen worden alleen door bemiddeling der politie geplaatst. Bruine handschoen, Hageünger- weg la. Mecanodoos, Markerink,Doodw. Driehuis. Kosteloos rijwiel belasting merk, Hagelingerweg 74. Een paar zwarte regenpijpen met ritssluiting, Seegers, Hoofd straat 196. Een bruine gevoerde Nappa handschoen, Hagelingerweg 119. Grijs wollen muts met speldje, Hagelingerweg 147. Een paar blauw lederen hand schoenen met kappen, Bangma, Wüstelaan 94. Blauwe filten hoed, Kruidberger weg 51. Bruin wollen handschoen, Kerke- rinklaan 18. Bruine glacé handschoen, Rijks weg 430. VOOR ALLE GELEGENHEDEN r O Wegens overvloed van Copie moeten verschillende artikelen met plaatsing tot een volgend nummer wachten. Rekening houdend met de wenschen van onze geachte cliëntelen, hebben wij moeite nog kosten bespaard om naast de vele pikante merken Sigaren die wij steeds in voorraad hebben, ook de verkoop ter hand te nemen van de alom bekende en gewaardeerde merken van de Sigarenfabriek Fabrikant o.a. van de bekende Het is ons dan aok mogen gelukken, de alleenverkoop van dit prima fabrikaat voor Santpoort te verkrijgen. Binnen enkele dagen hopen wij in de gelegenheid te zijn, deze merken in ruime sorteering voorhanden te hebben. Voor een goede Sigaar, komt U bij ons klaar. Beleefd aanbevelend, Compleet bedstel tafel Q.A. poot kapstok met kleed spiegel enz. enz. Alleen des morgens te bevragen Het adres voor Zwarten Grond Grind per M3 en per H.L. Graszoden Mest Ligustrum enz. Turfmolm enz. Kweekerslaan 11, Santpoort naast De Lichthoeve Het verdwijnen van ons Natuurschoon. Het is nog niet zoo lang ge leden, dat in dit blad kort na elkander, twee klachten over het verdwijnen van ons mooie natuurschoon werden opgeno men, n.l. één als ingezonden stuk, denander in mineur gestel den dichtvorm en nu in het laat ste nummer een ingezonden stuk namens vele teleurgestelden. Ik kan me dat zoo goed in denken. Ik weet niet, of de de eerste klagers tot de oude catagorie inwoners behooren of tot de nieuwgevestigden, maar één ding hebben zij gemeen: »Het gevoel voor de natuur, de natuur, waar Santpoort nog niet zoo lang geleden op kon bogen.En bleef het daar nu maar bij, maar weer zien wij de berucht geworden »roode paaltjes« in den grond, als teeken dat dit aangeduide gedeelte staat te verdwijnen. En nu roept men éénparig: „Is daar nu niets aan te doen? Moet nu alles ver dwijnen voor den woningbouw? ]a vrienden, hoe jammer ook, maar het kleine restje dat nog over is zal verdwijnen, daar kan U van verzekerd zijn. Het is slechts een kwestie van tijd. En wie er zich voor wil spannen, om of hoe te trachten dit tegen te gaan, de tijd zal het leeren dat alle moeite tevergeefs was. Trouwens, men zet de bijl niet alleen in het Santpoortsche boschhout, dit geschiedt in diver- plaatsen in ons land, maar het treft Santpoort zoo zwaar om dat het er zoo weinig van bezit. Zien wij b.v. eens naar het Gooi, waar plaatsen als Bussem, Hilversum en Zeist in de pro vincie Utrecht niet te vergeten, welk een groote uitbreiding heb ben deze niet ondergaan en hoevele Hectaren bosch en hei de zijn er nog steeds te bewon deren. Wij zijn van meening, dat te laat is ingezien, dat ingegrepen had moeten worden. Dit verwijt geldt alleen voor onze gemeen tebesturen, die de laatste jaren het bewind in handen hadden. Zij toch hadden de plannen goed of af te keuren niet alleen, maar bovendien gaven zij zelf het voorbeeld door de terreinen, die zij aankochten te exploi- teeren voor bouwgronden. En nu mag de burgemeester in zijn Nieuwjaarsrede zich niet gunstig uitlaten over bouwexploitanten en z.g.n. architecten, het goed- keuringsstempel van het ge meentebestuur staat toch op hun ingediende plannen en ontwerpen. Maar er is toch ook nog een andere factor, weke heeft bij gedragen en dit nog zal blijven doen en wel de leuze „Vestigt U te Santpoort"! Want voor die vestiging moet toch woongele genheid zijn Men kan die nieuwe bewoners moeilijk in de boomen laten nestelen. Dus weg met de boomen en bosschen Pracht gelegenheid voor bou wers, het is om te watertanden. „Ja, Santpoorters, zorgt maar voor nieuwe bewoners, roept ze maar hierheen, wij zullen wel bouwen". Ziedaar nu, naar onze mee ning, de kern van de geheele kwestie. VOOR OF TEGEN uitbreiding van Santpoort. Wie vóór is kan niet werken voor het behoud van het natuurschoonwie tegen is, zal niet de leuze ont derschrijven Vestigt U te Sant poort Een middenweg bestaa- niet. Wel is mogelijk een mooie, zich bij de omgeving aanpas sende bebouwing, maar het natuurschoon verdwijnt, hoe men de plannen en ontwerpen ook aan censuur zou onderwer pen. Dat Gemeente en neringdoen den belang hebben bij uitbrei ding zal niemand ontkennen en het aantal nieuwe en de uitbrei ding van oude zaken leveren daarvan het bewijs. Dat „vele teleurgestelden" dreigen met vertrek, kunnen wij ons zeer goed indenken en zou, nu wij die uitbreiding hebben aanvaard, zeker financieele schade berokkenen. Wat nu betreft de sluiting van „De Neethof" zal het elkeen bekend zijn dat „De Neethof" particulier bezit is en dus de vrije wandeling als een gunst werd toegestaan. Zijn wij goed ingelicht, dan is de sluiting ontstaan door een geschil tus- schen de gemeente en de eigenaresse Mij. „Veenduin". Het gaat hier ook al weer om de bebouwing, maar met dat al zijn wij de dupe en wordt ons een wandeling en verpozing in dit mooie natuurschoon ont houden. Hiervoor een oplossing te vinden zal heel moeilijk vallen. Al waren wij in den aanvang van meening dat in den naasten toekomst zeker alles zal ver dwijnen, toch mag niets onbe proefd blijven dit tijdstip zoo lang mogelijk op te schuiven. Er is hier in den loop der tijden al zoo veel schoons ver dwenen, te veel zelfs. Wellicht komen wij daar een volgend maal nog eens op te rug. Cr

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2