Klaarhamer's brandstoffen SIGARENMAGAZIJN „TERRAS" Slagroom „De IJsbreker" Gaat naar Stuurman en HOLLANDIA» L L A N D I A IJs gekoeld! Wed. Maarschalk Bestelt nu nog 15 cent per half pond Srandstoffenh ande! Zomerzon en een GOEDE SIGAAR is het ideaal van iederen rooker. Oud Velsen. „Het Aquariumhuis" Hoofdstraat, Manufacturenmagazijn Anemonenstr. 23 - Tel. 348 Santpoort-Dorp Hé O Ter ras weg 33, TeBef. @51, Santpoort houthandel „driebuis". voor Aardbeien het komt in orde. Ontvangen Mooie frïssche dessins in fantasie Dames Schorten met voilan f 0,54 - f 0,69 - f 0,79 - f 0,98-f 1,08 KLEEDT U LUCHTIG EN AANGENAAM DAMES KNIEKOUSEN BUSTE HOUDERS 30 cent 65 cent HEEREN FANTASIE PANTALONS Zaterdag enkele bijzondere aanbiedingen DAMES JAPONNEN. in PERL - Sinas en Frambozen ZOMERDRUPS Annanas Frambozen, enz, Hagelingerweg 36 - Tel. 268 bijeenkomst te berdenken, welke bijeenkomst zal worden gehouden op Zaterdag 20 November. Er wordt tbans reeds aan gewerkt om dien avond met een schitterend programma te komen. De weekend kampdag van bet N.H.P.C. welke op Middenduin" plaats beeft, wordt gehouden op 3 en 4 juli a.s. Aan onze leden zijn verschillende werkzaam heden opgedragen. Voor bet gezamelijk bezoek naar de Artis is nog al belangstelling. Voor wie de kosten, om in eens te be talen te groot zijn, zijn spaarkaarten verkrijgbaar, waar op wekelijks bijv. 10, 15 of 20 ct kan worden betaald. Ook belangstellende niet-leden kunnen meegaan en mee sparen. Men geve zich daarvoor zoo spoedig mogelijk op bij een der led-en. N. A. S. B. Nogmaals wordt er op gewezen op de con" vocatie, betreffende de training. Vrijdag s'avonds van 7 tot 8,30 uur, onder leiding van P. Nanninga, op bet terrein aan de Hagelingerweg. A.s. Zondag 13 Juni wordt gespeeld om de Stads Edi tie beker op bet S.V. terrein, aanvang 's morgens 9,30 einde ongeveer 2,30 uur. Zondag 20 Juni worden er Serie wedstrijden gespeeld op liet T.H.B.-terrein te Aerdenhout, waarvan bet pro gramma nog volgt Zondag 27 juni wordt er een fietstocht georganiseerd, welke nog nader bekend zal worden gemaakt. Zooals we een vorige keer mededeelden wordt er een districtsfeest voor de J.P.J. georganiseerd. Dit is thans vastgesteld op Zondag 11 Juli te Scboorl. Het deelne- mersgeld bedraagt 20 cent per kind, waar dan bet reis geld nog bijkomt. De opgave voor dit feest moet voor 30 Juni a. s. geschieden, probeert allen zooveel moge lijk aan dit feest deel te nemen. Santpoortsche Winkeliersvereen. Bovengenoemde vereeni- ging vergaderde Woensdag j 1. in Café „De Uilenboom", met als eenig punt van bespreking de oude vereeniging op te heffen, of deze weder nieuwe levensvatbaarheid te geven, opdat de belangen der winkeliers weder met activiteit behartigd kunnen worden. De voorzitter, de beer A. ïabernal, opende de ver gadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom, tevens zette bij uit een dat een goed georganiseerd winkel bedrijf juist nu zoo noodzakelijk geworden is. Na eenige besprekingen werd besloten de vereeniging niet op te beffen maar met hernieuwde kracht voort te gaan. Daar enkele leden van bet bestuur zich niet meer voor hun functie beschikbaar stelden, n.l. de Heeren Poel, v. d. Velde, Bruinooge en Cornegge, werd over gegaan tot benoeming van een voorloopig nieuw bestuur waarin de volgende heeren zitting namen: Tabernal, Westerhoven, Hop, Loendersloot en Haudgraaf. Het ligt in de bedoeling zoo spoedig mogelijk een vergadering uit te schrijven waar alle winkeliers worden verwacht, en het belang van een winkeliersvereeniging zullen begrijpen. R. C. Brederode. Jongens van „Brederode". Donderdag a.s. 10 Juni, vangt de training weer aan, gecombineerd met lichte athletiek. Hiervoor wil ik even jullie speciale aandacht vragen. Als de voorteekenen zich niet bedriegen, dan staan juilie op dit oogenblik bij een mijlpaal in de geschiede nis van de R. C. „Brederode". De energie van het Be stuur moet jullie allen inspireeren tot daden. Ziet, het geen enkelen voor jullie allen gedaan hebben op het veld. Dat zijn opofferingen die zij zich getroosten voor de club. Neemt een voorbeeld daaraan. Zonder opoffe ring komt geen groot werk tot stand. Met de terrein verbeteringen is de eerste groote stap gezet op het moeilijke pad, dat leidt naar grooter bloei en groei van de Vereeniging. Een prachtig veld met een mooie accomodatie,zonder goede voetballers dat past natuurlijk niet. Nu hebben jullie het echter in de hand te zorgen dat het a.s. seizoen '37—'38 een succesjaar wordt voor „Brederode". Jullie Bestuur heeft letterlijk en figuurlijk gezorgd voor een goede ondergrond. Daarop moet het voor den Heer Martens en voor mij, met jullie volle medewerking niet moeilijk vallen iets goeds tot stand te brengen. Niemand van jullie man- keere dus op de trainingsavonden. Ook als het eens wat minder mooi weer is; het is gezond en per slot van rekening moet je ook bij een beetje regen kunnen voetballen. Door de verschillende onderdeelen waarop het voet balspel berust alsBalcontrole, positiekiezen, schieten, stoppen, koppen om bij de hoofdzaken te blijven, goed te leeren, zullen jullie bemerken, dat het spel in zijn geheel en veel grooter genoegen is dan dat het tot nu toe was. Om dat zoo volledig mogelijk te doen uitkomen is de heer Martens er, om jullie lichaam in de best mogelijke conditie te brengen, hetgeen per slot van rekening hierop neer moet komen dat men zijn spieren geheel beheerschen kan. Dit alles kan een ieder leeren, niet één uitgezonderd, maar alleen dan, wanneer men zich voor de volle 100 pCt geeft gedurende detraining en alleen maar datgene doet hetgeen jullie gevraagd wordt. Wanneer jullie liefde voor je Vereeniging en eergevoel voor je zelf bezit dan kan het niet anders of „Brederode" kpmt daar, waar jullie haar allen gaarne zoudt willen zien. Die taak is aan jullie. Het bestuur doet de hare met niet genoeg te waardeeren ijver en liefde, zij heeft in den heer Martens en mij gevonden twee vrienden van „Brederode", bereid om jullie bij het volbrengen van die taak te helpen en te steunen, Jongens van Brederode, toont dat jullie kerels zijn waarop het bestuur kan bouwen en vertrouwen, toont dat gij bereidt zijt die taak op de schouders te nemen dan kunnen jullie de zomertraining aanvangen met het devies: Ule elftallen van Brederode in heta.s. seizoen numnrer 2 of KAMPIOEN. G. KOS. Damclub „Stabiel". Dë heeren J. v. d. Berg en J. M .Jansen resp. winnaars Topscore medaille en -club kampioenschap '36—'37, ontvingen met een toepasselijk woord hunne „plakken". Nogmaals gefeliciteerd en dat Hoofdstraat 108 Tel. 10335 Haarlem tegen de laagste Voorjaarsprijzen Uw Welnu de zon krijgt U deze dagen volop gratis, en voor weinig geld kunt U zich een goede sigaar verschaffen, mits U hem koopt in het Beleefd aanbevelend. H. G. SANDERS er nog velen mogen volgen Wederom mochten wij verschenen clubavond een nieuw lid inschrijven en ik heet den heer Dinkgreve dan ook van harté welkom. We krijgen zoo langzamer hand als ik het wel heb een sterk eerste tiental, het zal dringen worden voor die eerste tien plaatsen en ik heb zoo'n idee dat het krachtsverschil van 1 tot 10 miniem zal zijn, maar per saldo een team waarmede wij de eerste klasse inmoeten, het kan. Onze junioren volgen met zeer veel animo de lessen van den heer Janssen Sr dewelke zich 's Maandags van 7—8 met veel ijver van dezen lastigen taak kwijt. Voor de jongeren, die zich in het damspel willen be kwamen een pracht gelegenheid, komt eens kijken. Van probleem No. 15 kreeg ik alsnog goede oplos singen van de heeren Houweling, L. Jansen, H.Jansen en J. Jansen en G. Zuiderduin te Santpoort en van den Hr. Buyck, IJmuiden, Hier volgt tevens de oplossing van dit probleem. 33-29, 24x31, 30-24, 19x39, 28x17, 21x12, 22x24, 31x22, 24-19, 14x23, 35-30, 25x34, 40x7,1x12,48-43 39x48, 41-37, 4Sx31, 36x7,26-31, 32-27,31x22, 7-2 22-28, 2—19, 28-33, 19-24, 33-39, 24-38, 39—44 45-40, 44x35, 38—49, 16-21, 49x16, 35-40, 16-11, 40 45 en 11—50. No 16 is een eindspelprobleem en een werkelijk zeer fraai fragment. Wit speelt en wint. Alle correspondentie te richten aan bet secretariaat S. W. Schmidt L. Mullerlaan 1, Santpoort-Dorp. Als U voelt voor de historie, Voor hetgeen eens is geweest, Voor de jaren, laDg geleden, Voor dien ongestorven geest, Gaat U dan eens naar Oud Velsen Bij de oude groote kerk Die als wachter staat verheven Oude wachter, trouw en sterk. Aan haar voet staan oude huisjes, Liggen straatjes, smal en kort, Typisch is het dat die oudheid Niet verwelkt eu niet verdort. Voor het raadhuis ligt een pleintje Dat een rustig plekje is. Op het pleintje oude hoornen 't Is èèn stuk geschiedenis. En wanneer het avond-duister Over het „Dorpje" henenglijd Komt de oude geest naar voren Van een lang vervlogen tijd. 't Is niet groot dat oude plekje, Door zoovelen niet. geacht. Maar hoe oud en hoe be-oordeeld 't Is een plek met wond're pracht. Velsen, 20 Mei '37. G. Zwenne. Qriehuifierkerkweg 61 'Welefoon 5156 Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomend repa raties. Zonschermen en Raamhorren tegen scherp concurieer.ende prijzen Alle onderdeelen woiden zeer billijk aan amateurs geleverd. Hout, Ijzer waren ei) Verfartikelen Het adres voor liet slijpen van Grasscharen en Gras machines. - - ffïi'c. ff. *5$ris Kanaries (pop) f 1,25 Parkieten, blauw f 1,— Rijstvogeltjes f 0,65 Goudvisschen vanaf 6 cent Kanarie Zangzaad 10 cent per half pond Hagelingerweg 89 Bekers van 10, 15 en 25 ct Standplaats hoek Hagelingerweg. Kennemer Wandel Club. In de Donderdagavond in het Kennemer hotel gehouden ledenvergadejiug van de Kennemer Wandel Club werden de bekers uitgeieikt aan de deelnemers van de in de wintermaanden gehou den trainingsmarscheu. Mej. M. de Jeu en de Heeren G. de Jeu, H. G. Hout wipper, J. J. Slinger. H, van Kralingen, J. Groeneveld, C. Goossen, J. Smit, A. de Jong, A. Hoogland, L. Ter voort, L. Molenkamp en D. Kok kwamen in het bezit van een fraaien beker. Zij hadden de maximum afstand van 225 K.M. geloopen. Mej. R. Wiedijk en de Heer W. Amse brachten het tot 195 K.M. en ontvingen een kleine beker, evenals de veteraan F. Wiedijk, die 175 K.M. had afgelegd. Het lierinneringskruis werd uitgereikt aan de 10-jarige Wandelaarsters Ali de Jeu en Jopie van der M'ey, die 80 K.M. liepen. Aan 3 dames en 7 heeren,. die minder dan 175 K.M. liepen, werd een diploma overhandigd. Er werd een woord van hulde gebracht aan de heeren de Jeu en Houtwipper, die resp. als eerste en tweede leider de marschen op prettige wijze geregeld hebben. De aardbeienmarsch zal gehouden worden op 27 Juni. Aangifte voor deze rnarsch kan geschieden bij de Heeren G. de Jeu, Kerkweg 9 te Santpoort en D. Kok,Kanaal kade 37 te Velsen-Noord (post Beverwijk). Waar moet ik naar toe voor Een mooie Lamp, Een goede Stofzuiger,^ Een Philips of Erres Radiotoestel, Een Electrische Wascbmachine, Electrische Strijkijzers, Ventilatoren, Haardroogmachine, Electrisch Koken enz. Hoofdstraat 160 Telefoon 607 Filiaal: Alberdinck Thijmlaan 9 Telefoon 368 f< in de warmte met onze sterke kwaliteit, mooi passend f 0,65 Vraagt naar onze sorteeiing in goed model met model stiknaden Fraaie soorten met Elastiek en Kant. 89 cent Soepel Zijde Tricot 98 cent in beige en grijs gestreept met achterzak en apart geldzakje goed afgewerkt metceintuurlussen f 3,98 Katoen voor Breiwerk in lichte Zomerkleuren, wasch- en zonecht 19 Ct P6f kllOt, zeer voordeelig

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2