FRITSSCHORIf DUAL'S WILDHANDE L ,De Vishal' KENNEMER HOUT TRIPLEXHANDEL Fa. J. A. Bode WIE? de Bril Donderdag as. is onze zaak na 1 uur GESLOTEN. Boekhandel-Drukkerij Cornegge, Santpoort DRUKWERK DRUKKERIJ CORNEGGE Indien U in dit blad adverteert, Plaatst U Uw reclame nooit verkeerd Wild en Gevogelte. D. DRAL - Hoofdstraat 146 Santpoort Tel. tijdelijk 361 A. VERSTEEG Vrijdag a.s. te 2 uur OPENING van de hygiënisch en naar de eischen des tijds ingerichte zaak in Gevonden en verloren voorwerpen. Werkplaats: PLATVOETSTRAAT Huis: Overbiltweg 38, Santpoort-D. Bfleefd aanbevelend, VRAAGT EENS PRIJS VOOR UW BIJ TERRASWEG 31 SANTPOORT LEVERT en heeren. Des namiddags voor deelnemers met paard en tilbury. Inschrijving tot deelname kan van heden af geschieden bij den secretary Rijksweg 529 Santpoort. Aangezien de leiding van de Ringrijderij dit jaar wederom berust bij leden van de oude commissie, die op dit gebied hunne sporen hebben verdiend, wordt dan ook op groote deelname gerekend en wordt dan ook em ieder aaugeraden, zich tijdig op te geven. Beide dagen vallen in de eveneens door de vereen, georganiseerde feestweek van 4 tot en met 7 Augustus. Het feestterrein met kermisvermakelijkheden, is, even als het vorige jaar, gelegen tusschen de Hoofdstraat en den Rijksweg. Des Zaterdags 7 Augustus geeft de Harddraverijver- eeniging voor de kindereu van hare leden gelegenheid om vrij te draaien in de draaimolen en de fietsenmolen. Al deze kinderen tot den leeftijd van 12 jaar zullen dus een uur lang kunnen draaien des namiddags van 4 tot 5 uur. Voiral ieder paardensportliefhebber, maar ook ieder ander, die van gezonde Hollandsche kermispret houdt, kunnen wij dan ook aanraden deze dagen voor een be zoek aan Santpoort vrij te houden. N.A.S.B. afd Santpoort—Bloemendaal. J.P.J. groep. Zondag j.l. is de J.P.J. groep naar Schoorl geweest. Dit was een pracht dag voor den groep. Ouders geeft Uw kinderen spoedig bij de J.P.J.-commissie op, deze bestaat uit Mevr. Hoeben, Kerkerinklaan 25; Mej. Kok Tulpeustraat 18 en Mevr. Oostewaal, Hyacintenstraat, waut er staat voor de kinderen nog heel wat op het programma. Turngroep. Het ligt in de bedoeling om na de vacantie een Dames-senioren groep op te richten, er hebben zich al tien Dames opgegeven. Ook gaat de heeren-groep weer na de vacantie verder, want deze groep heeft zich de laatste weken snel uitgebreid. Diegene die iutresse heoben voor deze groepen geven zich spoedig op bij S. v. Hamburg, Hoofdstraat 59 en W. Feenstra, Brederoodscheweg 52. Korfbalgroep. Vrijdagsavonds van 7 9 uur training onder leiding van den heer P. Nanninga, ook niet-leden kunnen mee trainen. Arb. Olympiade van 25 Juli 1 Aug. te Antwerpen. Voor het Korfbaltwaalftal dat te Antwerpen Neder land zal vertegenwoordigen, zijn van onze afdeeling gekozen A. v. Hamburg, W. Engelhart en S. v. Ham burg. Nederland komt uit tegen België en Polen. Voor het Schaaktournooi heeft voor de afd. Santpoort Bloemendaal ingeschreven J. Oostewaal. Ook gaan er nog 4 supporters mee. Deze groep ver trekt op 4 tandems naar Antwerpen en wel op Zondag 25 Juli en komt weer terug op 1 Aug. a.s. Damclub „Stabiel". Trots zomerhitte, een door dammers minder begeerd iets, groeit „Stabiel" gestadig, nu schre ven we H. de Bruin, Santpoort-St. in als lid, waarmede ik hem tevens hartelijk welkom heet. We gaan zoo langzamerhand werken aan ons vierde tiental! Waar als regel de winteroogst het grootst is wat betreft de ledenwas, kunnen we niet anders dan met voldoening constateeren dat het met „Stabiel" goed gaat. Het is tevens verheugend dat de opkomst op de club avond practised gesproken, algemeen is. Van probleem No. 19 ontving ik van de heeren T. Piek, J. M Janssen en Bakhuijs, Santpoort correcte oplossiugen, alsmede van No. 18, H, Buyck, IJmuiden. Probleem No. '20, van den heer G. Zonneveld is las tiger dan men op 't eerste gezicht denkt. Nederland's eminensteu probleemkenner, den heer Geo van Dam, schrijft in „25 jaar dambeweging" het volgende: „Waarom waardeert de gemiddelde clubspeler de problematiek niet voldoende? Vermoedelijk omdat hij er te weinig studie van heeft gemaakt. Onbekend maakt onbemind". En vervolgt iets verder „Het is juist in het damprobleem, dat de schoonste spelmomenten kunnen worden gedemonstreerd. Het is juist het dam probleem, dat de enorme moeilijkheid en de groote logica van ons spel het beste tot uitdrukking brengt. Wat al spelend dus in de partij, wel eens vaag door schemert doch zelden wordt bereikt, dat kan in naar aanleiding daarvan samengestelde spel-studie's op prac tised niet te evenaren wijze worden getoond. Dit is het dat het meereudeel der groot-meesters er toe bracht eveneens hun volle aandacht aan de proble matiek te schenken. Daarin brachten zij tot uiting wat zelfs hun niet gelukte al spelend, dus in de partij te verkrijgen. Zij die door de meesters geconstrueerde vraagstukken regelmatig en aandachtig hebben bestu deerd zullen dit ten volle beamen. Zij, die het nog niet de len zullen goed doen hun schade zoo spoedig moge lijk in te halen. De schitterende „mogelijkheden" van het dampel worden nergens beter en gevarieerder aan den waren damliefhebber duidelijk dan in en door de problematiek!" Tot zoover den heer G. v. Dam, van wiens hand meerdere artikelen zullen volgen. Aile coorsspondentie aan het seer, F. W. Schmidt, Lazarus Mullerlaan 1, Santpoort-Dorp. Wit speelt en wint. Zwart: 7, 9. 10, 12, 14, 19, 20. 25, 27 en 45. Wit: 22, 23, 28, 30, 31, 33. 34, 35 38, 41 en 50. HOOFDSTRAAT 122 TELEFOON 7' Mevrouw, Met onze fijne Boter Allerhanden staan wij aan spits 20 cent per ons, 45 cent per half pond. Ook ze fijn opgemaakte Luxe Koekjes, een smaak en oogenlu voor Uw gasten. Gebakjes in alle smaken en modelle Bij elke 25 cent die U besteedt een BON, 50 bonner geven recht op een heerlijke Taart. Gelieve Uw bonnen een dag te voren in te leveren. aanbevelend, FRITS SCHORN Stijging van da prijzen der meubelen te verwachten. Men schrijft ons uit meubelkringen In de laatste weken is er in de meubelindustrie een opleving te bespeuren en voor de meeste fabrieken is er thans weer meer merk. Wij hebben echter nog steeds den indruk, dat het publiek nog terughoudend is bij zijn inkoopen en verwacht, dat de thans geldende prij zen stabiel zijn. De prijzen der meubelen hebben echter tot op heden geen gelijken tred gehouden met de zeer belangrijke verhooging der prijzen van alle door de meubelindustrie te verwerken grondstoffen, zooals hout, lijm, beits, ko perwerk, vulmaterialen en meubelstoffen. Sedert Octo ber 1936 zijn de prijzen der genoemde artikelen voort durend gestegen en de stijging gaat het percentage der devaluatie van den gulden verte boven. Hoeingrij pend deze prijsstijging is moge uit het volgende staatje blijken Sedert September 1936 is gestegen de prijs van: Eikenhout met circa 45 a 55 °/0. Vurenhout met circa 80 °/0. Triplex met circa 60 a 100 °/0, Fineer met circa 60 °/0. Lijm met circa 55 °/0. Beslag en Sluitwerk metca.45°/0. Meubelstoffen met circa 35 a 45 °/0. Daar staat tegenover, dat de prijzen der meubelen tot nu toe slechts met 10, hoogstens 15°/0 verhoogd zijn. De prijsstijging der grondstoffen is dus in demeu- belprijzen nog slechts zeer onvoldoende tot uitdrukking gekomen. Vóór de devaluatie waren de prijzen van meubelen buitengewoon laag door terughoudendheid van het publiek en doorde zeer scherpe binnenlandsche concurrentie, walke nog versterkt werd door de vesti ging van nieuwe kleine mededingers, mede tengevolge van de contingenteering. Nu de laatste oude voorraden en grondstoffenreserves verbruikt zijn, zullen de fabrikanten van meubelen genoodzaakt zijn binnen zeer korten tijd hun prijzen belangrijk te verhoogen, teneinde zich aan de veran derde grondstoffenprijzen aan te passen en om verliezen te voorkomen, welke deze geheele nijverheid bedreigen. Een kleine verhooging zal zeker niet voldoende zijn om den invloed der prijsstijging der grondstoffen te comnenseereneen verhooging der prijzen met 20 a 25 °/0 is noodzakelijk en te verwachten. Alles uitsluitend uit eigen mesterij. Alleen le kwaliteit Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeling der politie. Gevonden: Twee sleuteltjes, van Wessen, Kerkweg. Aan komen loopen Een dwergpincertje voorzien van halsband met belletje, J. van Es, Voorplaats 17. Verloren: Een blauw geldzakje inh. 1 bankbiljet a f 10, A. Schipper, Voorplaats 42. Een portemonnaie met inhoud, Korsman, Rotter- damscheweg 165 te Zwijndrecht. Vermist: Jonge Duitsche Herdershond, „Lichthoeve". Zwemvereeniging Velsarend. 8 Juli Halfweg Velserend 1—4 12 Juli Velserend adsp. V.Z.V. adsp. 1—0 13 Juli Velserend Halfweg 4—1 15 Juli Velserend H Z V. 8 1 De adspirauten hebben zich Maandag goed geweerd. Zij zijn nu practisch kampioen van hun afdeeling. Moch ten zij nog een wedstrijd verliezen, dan komt er in elk geval nog een beslissings wedstrijd. Het heeren zevental heeft weer 3 wedstrijden gespeeld en gewonnen. Nu a.s. Dinsdag en Donderdag nog en dan is de zaak in orde. Woensdag a,s. is er een clubavond voor de leden in „Spaarnberg. Introducties hiervoor zijn nog verkrijg baar bij het bestuur. Leden zorgt allen present te zijn, U wacht een groote verrassing. Brengt belangstellende mede. Maakt propaganda voor onze club en voor de zwemsport. V Westlaan 1 Telefoon 280 Wij nemen niet wat wij krijgen kunnen, maar onze prijzen zijn van 1ste soort verse Zeevis zoo laag mogelijk en voor ieder de zelfde en noteren dat op het prijsbord. Onze Stoof- en Bakpaling is nooit gronderig van smaak en van 1ste kwali teit, evenals Gerookte Pa ling van Balm. De Nieuwe Kolmaatjes Haring zijn weer zeer fijn en kosten 5 ct per stuk. Warm gebakken Vis Fijne Zuurwaren en Sardines. C. J. v. d. KAMP Plantenkeuring. Den Heer K. Pieterse, kweeker alhier, werd door de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een getuigschrift van verdienste uitge reikt voor een begonia, welke door hem gekweekt was uit door kruising verkregen zaad. Prot Dragersvereen. Door de Prot. Dragersvereeniging is besloten aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente en die der beide Gereformeerde Gemeenten een bedrag van f 25,—, f 25,— en f 10,— (Hersteld Verband) te schenken. Bouw Zusterhuis. Ged. Staten hebben aanbesteed bet eerste gedeelte van het Zusterhuis met bijkomende wer ken op het terrein van het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. Laagste inschrijver P. Scheepbouwer, Castricum voor f 134,600,— Planken en latten op elke verlangde lengte tegen de laagst geldende prijzen, gratis thuisbezorgd. Tevens het voordeeligst adres voor alle voorkomende timmerwerken. UIT VOORRAAD LEVERBAAR Tuinmeubelen, Huistrapjes, Strijkplanken, enz. Oroene carbolineum vanaf 40 ct per kilo Bruine carbolineum per 10 Liter 95 ct Koolteer per 10 liter 85 ct Glansverf 50 cent per kilobus bij de Spoorwegovergang Santpoort-station die vooi Ujuisi is op voor schrift ofop eigen advies? Driehuizerkerkweg 81 Driehuis-Velsen TELEFOON 4051 Slijp- en Reparatie.inr. Leverancier van Brillen voor Mij. Ziekenfonds IJmuiden Ziekenfonds Velseroord en Velsen.

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2