VISSER C0RNEGGE Qeboorfe- kaartjes V.V.V. „Santpoort's Bloei" SIGARENMAGAZIJN „TERRA S" DRUKKERIJ Terrasweg 31 Telefoon 618 HET KOOPEN IN SPECIAAL ZAKEN IS EEN ALGEMEEN DUS OOK UW BELANG. KOOPT DAAROM UW ROOKARTIKELEN IN Terrasweg 33 Santpoort Telefoon 651 DE SPEC1ALEN SIGARENZAAK IN SANTPOORT. Beleefd aanbevelend, H. G. SANDERS Gevonden en verloren voorwerpen. KERKWEG 1 Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitter de Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Spoorweghalte-Middenduinerweg. Zooals bekend mag verondersteld worden ontvingen wij op ons laatste verzoek aan de Ned. Spoorwegen, het instellen van een spoorweghalte aan den Middeuduiner- weg betreffende, antwoord, dat aan ons verzoek nog geen gevolg kon worden gegeven in verband met de hangende tunnelplannen, waardoor omlegging van den spoorweg waarschijnlijk noodzakelijk zou zijn. Nu echter vaststaat, dat de lijn Velsen Beverwijk NIET door de tunnel zal worden geleid, hebben wij onder de aandacht van de Directie der NederlandscheSpoorwegen gebracht, dat nu niets meer de instelling van genoemde halte in den weg staat en hebben wij derhaive verzocht hier mede ten spoedigste een aanvang te doen maken, daar hiermede vele inwoners van Santpoort en met name het groote aantal forensen ten zeerste gebaat zouden zijn. Excursie „Hoge Veluwe". Aan deze excursie, die onder leiding stond van ons bestuurslid, den Heer G. F. Hempel, werd door 241eden deelgenomen. Naar wij zoowel van de deelnemers als van den leider vernemen, is deze tocht buitengewoon succesvol geweest. Wij vertrouwen, dat hierdoor de be langstelling onzer leden in de jaarlijksche excursies meer en meer zal toenemen. Da V. V. V. Banken. Gedurende de maand Juli werd een zitbank geplaatst bij het plantsoen aan de Broekbergenlaan en aan den Hagelingerweg. Ook deze vereenigingseigendommen be velen wij in de bescherming van het publiek aan. Hoe minder wij aan de reparatie dezer banken ten koste behoeven te leggen, zooveel te meer kunnen wij voor het plaatsen van meerdere dezer fraaie en door een ieder gewaardeerde zitbanken ter beschikking stellen. Ons V. V. V. werk. Wij brengen nogmaals in herinnering, dat leden gratis inlichtingen over Nederlandsche vacantie-verblijf- plaatsen en het reizen met Nederlandsche Zeeschepen aan ons secretariaat kunnen verkrijgen. Aanvragen om inlichtingen gelieve men tijdig in te dienen, opdat de Damclub „Stabiel". Onweerstaanbaar stijgt het leden-tal nu weer schreef ik de heeren P. de Kort, Bloemendaal en M. Romeijn, IJuiden als lid in, van harte welkom lieeren en dat gij veel „tweetjes" voor „Stabiel" moogt vergaren Met het rooster „boterd" het prachtig, minder echter met die zeker iemand, ééu punt uit zes partijen is zeer zeker te weinig, wat meer concentratie geachte heer en de hoog noodige punten komen nog wel. In het 2e tiental heeft de heer Piek ernstige plannen, terwijl in het derde de strijd wel zal gaan tusschen Bierman en H. Jansen, tenminste volgens mijn prognose. Willen de heeren er aan denken dat, waar onze hos pes met vacantie is, de eerst volgende clubavond ge houden wordt a.s. Woensdag, inplaats ^an Maandag! Probleem No 21 werd alsnog correct opgelost door A. Buyk, IJmuiden. Het schijnt dat de dwang problemen lastiger zijn dan andere, daarom als oefening nog maar een d wangprobleem wederom van den heer G. v.Dam. In onderstaand diagram speelt zwart 1 6, waarna wit speelt en wint. Evenals het voorgaande probleem is ook dit buitengewoon fraai. Alle correspondentie aan het secr. F. W. Schmidt, Lazarus Mullerlaan 1, Santpoort Dorp. HP Zwart: 1, 2, 10, 12 14, 19, 21, en 31. Wit: 11, 22, 29, 34,39, 40, 42 en 43. „R. C Brederode hield j.l, Vrijdag 30 Juli [een leden vergadering waarin de voorzitter met de opening de vooruitgang in ledental en donateurs uit een zette en de vergadering, ondanks de vooruitgang", aanspoorde, zo iveel mogelijk hun best te doen voor uitbreiding van het ledental De bestuursverkiezing die hierna aan de orde was voor de facatures de heeren Molenkamp en Visserwer- den met algemeene stemmen de candidaten de heeren J. Martens en D. Meijer gekozen, zoodat het bestuur als volgt werd samengesteld De heeren F. M. van Vliet, Voorz Hoofdstraat 58; P. de Jager, penningm., Broekbergenlaan 5; J. van Egten, secretaris, Hoofdstraat 98 J. Schoon, 2epenningm. A, Voogt, 2e voorz D. Meijer, 2e secr.; J. Martens, commissaris. Ook in de elftalcommissie was een facature de heer Molenkamp, die vervangen werd door den heer P. de Jager. Als leider van de adspiranten werd gekozen den door ons te verstrekken gegevens zoo volledig mogelijk kunnen zijn. Leden, die gedurende de Zomer- en nazomermaanden kameis met of zonder pension wenschen te verhuren kunnen gratis van onze pensionbureaux gebruik maken. De Zomerconcerten. Zeer tot onze spijt waren wij genoodzaakt te publi- ceeren, dat het concert op 31 Juli, te geven door het sy nphonie-orkest Euphonie" tot nader te bepalen datum werd uitgesteld. De ontstane moeilijkheden, die tot het uitstellen van dit concert noopten, zijn echter van dien aard, dat dit orkest tot zijn leedwezen niet in staat is gedurende dit seizoen te Santpoort een concert te geven. Daarom doet het ons buitengewoon veel ge noegen te kunnen mededeelen, dat toch een symplionie- orkest in het Burg. Rijkenspark zal coucerteeren, nml. het symphonie-orkest Euterpe" uit Haarlem op Maandag 16 Augustus a.s. Wij verheugen ons in de toenemende belangstelling voor deze wekelijksche concerten, echter verzoeken wij dringend onder het concett absolute stilte in acht te nemen. Vooral aan vocale en symphonische uitvoerin gen doet ieder gerucht zeer veel afbreuk. Wij vertrou wen op aller medewerking. Het programma voor Augustus luidt als volgt o.o.v.: Woensdag 11 Augustus: Harmonie „Soli Deo Gloria", Driehuis, waarschijnlijk met medewerking van het Dubbelmannenkwartet „De Damiaten", Haarlem. Maandag 16 Augustus: Symphonie-orkest „Euterpe", Haarlem. Woensdag 18 Augustus: Harmonie Apollo", Haarlem. Maandag 23 Augustus: Mandoline-orkest „Excelsior", IJmuiden. Donderdag 26 Augustus: Orkest van de Papierfabiek van Gelder Zonen, Velsen, of een ander orkest. Woensdag 1 September: Fanfarecorps Wilhelmina", Santpoort. Zie voor eventueele wijzigingen de raambiljetten en de plaatselijke pers. Steunt ons in ons werk en wordt lid van „Santpoorts Bloei". Minimum contributie één gulden per jaar! heer Chr. Noortman. De heer Visser was voorheen lei der doch door gezondheidsredenen moest hij ook daar voor bedanken. Een commissie werd gekozen voor een reglement herziening. Training. Voorts werd er nog op gewezen door en kele leden dat de ploeg op de trainingsavond eigelijk te groot is, daar niet alle door de trainer onderhanden genomen kunnen worden. Om daaraan te ontkomen moeten de adspiranten en zoo noodig de junioren al reeds Zaterdagsmiddags 3 uur trainen. Het speelveld moet de volle aandacht hebben van alle leden, zegt de voorzitter. In alle opzichten zal ieder lid er voor zorgen dat er geen wanorde heerscht, ook het onnoodig doeltrappen is volstrekt verbodeD. Daarna sluiting. Reeds verscheidene malen mochten wij met veel ge noegen de verrichtingen onzer leden in deze kolommen vermeiden, resp. deze leden met de door hen behaalde wapenfeiten complimenteeren. Thans kunnen wij ver melden, dat onze donatrice Mevr. M. Klaver-Buddingh en onze donateur den heer H. J. Klaver, resp. voorde 8e en 7e maal met succes aan de Int. Vierdaagsche Afstandmarschen te Nijmegen hebben deelgenomen. Van harte feliciteeren wij deze wandelsportbeoefenaars met deze kranige prestatie en successen en spreken den wensch, dat zij nog vele jaren met hetzelfde resultaat aan deze lat. marschen mogen deelnemen. R.C B. Van de Lustrum-Commissie. Met genoegen kun nen wij vermelden, dat er reeds verscheidene inschrij vingen voor deelname aan de Hengelwedstrijd bij de Commissieleden zijn binnengekomen, doch voor lief hebbers is er nog mogelijkheid om deel te nemen. Het verdient daarom aanbeveling de opgave voor deelname thans nog te doen bij de Heeren Bierman en A. Voogt. De vertrektijd is vastgesteld op Zondag 8 Aug. 1937 des morgens 4 uur bij de Viersprong aan den Rijks weg. Zorgt allen voor goede spullen. Sueces voor 0 K K. Op liet Zondag 1 Augustus gehouden muziekconcours te Velp (Gld) uitgeschreven door door de V. V. V. te Velp, behaalde het Fanfarecorps O. K. K. van het Prov. Ziekenhuis, Directeur Peter Wit, in de marschwedstrijd een 2de en in de concert wedstrijd een 1ste prijs. Begrijpelijkerwijze was het voor O. K. K. die in twee touringcars dit uitstapje maakte na dien gunstige uit slag een ware feestdag. Op spontane wijze, werd dit tot uiting gebracht in de Prinses Julianatoren te Apel doorn, waar de bloemetjes werden buiten gezet. Voldaan en in de beste stemming, waaren de feestvierende circa 1 uur weer te Santpoort terug. Met genoegdoening kan O. K. K. terugzien op deze voor haar veel beteekenende dag. Examens Voor het diploma Drogiste van de Alg. Ned. Drogistbond is geslaagd Mej. M. Oudendijk te Driehuis. Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeling der politie. Gevonden:: Blauw kinderjasje, Bloemend.straatweg 7a. Blauw badpak, Bloemend.straatweg 165. Zilveren broche, Pastoorstraat 18. Armband met roode steentjes, Uitendaal- straat 49. Mondorgel, kiuderzakdoek en dwerg Pinil.cr, Alb. Thijmlaan 7. laten liggen Postkantoor Santpoort-dorp: een HuissleunJ. De Ringrijderij Het bestuur van de liarddraverij-vereeniging, dat ook het ringrijden hier ter plaatse organiseert, trof het Woensdag buitengewoon goed met het weer. Het zon netje scheen heerlijk, wind was er bijna niet, factoren voldoende om de belangstelling in de morgenuren reeds vrij goot te doen zijn. Under leiding van de heeren Westerhoven, Boekei, Schoorl en Heeremans had de ringstekerij een vlot verloop. Laatstgenoemde, de bekende Haarlemsche oud verkeersagent, voelde zich weer echt in zijn element en maande de rijders(sters), die wel eens wat al te zeer op hun gemak gesteld waren, tot grooter spoed aan, op dezelfde tactvolle wijze, als hij het vroeger deed op het drukke verkeerspunt bij het Haarlemsche Stationsplein. Teneinde hen, die niet in het bezit van een paard waren en die groep wordt elk jaar grooter toch in de gelegenheid te stellen aan de wedstrijden deel te nemen was het nummer „ringsteken per fiets" ingc- lascht. Zoowel op het levende als op het stalen ros werd fel om de prijzen gekampt. Het resultaat was tenslotte: Ringsteken op het losse paard voor dames en lieerc" le prijs J. Stut, 2e prijs Jan Willemse, 3e priis Mn'. Schoo. Ringsteken per fiets (dames): le prijs Gerry Nijsscn, 2de prijs Mej. M. Bos, 3de prijs Mej. Duineveld. Ringsteken per fiets (heeren)le prijs P. Stegemeyer, 2e prijs J. Arisz, 3e prijs F. Engel. Niet onvermeld willen we laten, dat de tweede prijs op het losse paard gewonnen werd door den jongsten deelnemer aan dit tournooi, den 11-jarigen Jan Willem- sen. Het ringsteken met paard en tilbuiy had al evenzeer te lijden onder de vermindering van het aantal paarden maar toch was het aantal van dien aard en waren de deelnemers (sters) dermate aan elkaar gewaagd dat de commissieleden heel wat uurtjes hebben moeten opoffe ren alvorens de beslissing was gevallen. De heeren staken over het geheel beter dan de dames. Na den eersten omloop bleek reeds, dat heeren, die 8 ringen hadden gestoken maximum 12 ringen - niet voor een prijs in aanmerking kwamen. 4 heeren, die elk 10 ringen hadden veroverd, moesten tenslotte cm de prijzen kampen. Het resultaat was: Ringsteken met paard en tilbury (dames)le prijs en wisselprijs, resp. etui messen en cassette lepels en vorken mej. Willemsen; 2e prijs (stoel) mej. Klein; 3e prijs (servies) mej. Af v. d. Peet; le troostprijs (koek- schaal) mevr. Witteman-Spanjaard 2e troostprijs (bloc- menvaas) mevr. Hoogerwerf, Ringsteken met paard en Tilbury (heeren), le pi ijs (30-deelig drinkstel) J. v. Warmerdam 2e prijs (lees- lamp) J. Stut; 3e prijs (courantenstandaard) M. Schoorl Wz.le troostprijs (aschbak) J. Vriesekoop2e troost prijs (klokje) G. v. d. Peet. Na afloop trokken bestuur, winnaars en verliezers naar „De Weyman", alwaar de heer Tammes, alvorens de prijzen uit te reiken, o.a. wees op het vlotte en sportieve verloop van deze ringrijderij. Hierna ging de heer Tammes over tot het uitrijken der prijzen. Tenslotte maakten het bestuur en prijswinnaars met de muziek van „Wilhelmina" voorop, een rondgang door het dorp. De fiets van heden voor Jong en Oud Is door zelf gebouwd Door 25-jarig ervaring weet „iedereen", Dat men 't best slaagt bij Voor de Vacantie Fietsen en Tandem te huur. Laat ons Uw Belasting plaatje tegen DIEFSTAL op uw fiets bevestigen. De nieuwste model len voorradig bij

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2