Qiïvdrdstsma Goed nieuws uit Spanje Hoe bestaat het! V.V.V. „Santpoort's Bloei" F. A. Beelen Geeft een practisch geschenk en koopt het bij De roof der Sabijnsche Maagden S c.hakeltjes EXTRA GObDKOOP! G. J. SLEB0S Goedkoope Brandstof voor Werkloozen, op vertoon van stempelkaart EIERKOLEN gemerkt, allerbeste f 1.35 p.H.L. Baby anthraciet 8-15 f 1,35 per H.L. Alles steen- en gruisvrij franco bergplaats KLAARHAMER'S BRANDSTOFFEN HANDEL Hoofdstraat 108 Tel. 10335 Zondag 14 Nov. a.s. Jan v Dommelen lïeHxxclcii Fa. J. A. BODE ATTENTIE! Hagelingerweg 187. Oranjekade 17 Haarlem tel. 12480 Madrid, 5 November. Naar aanleiding van Uw schrijven heb ik het genoegen U te kunnen berichten, dat ik Woensdag 1 Dec. in Sant poort arriveer Ik zal dan eerst 'smid- dags om 2 uur een rijtour maken door Santpoort-dorp, Santpoort-station en Drie huis, waarna ik bij U zitting houd tot half 8 't Is mij niet mogelijk meerdere dagen te komen, daar ik in dezen tijd overbe zet ben St. Nicolaas en Piet. ÖUS knoop het in uw oor Gevonden en verloren voorwerpen. Santpoort TeL 473 Hoofdstraat 156 BOEKHOUDEN Hagelingerweg 21 Telefoon 330 Santpoort Rectificatie ,Het Aquariumhuis'! Hagelingerweg 89 Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Rechtskundig adviseur Mr. J. J. P. Tonino. Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40 Tel. 654 Onze plannen voor het a.s. Winterseizoen. Het bestuur heeft het volgende programma voor het a.s. Winterseizoen opgesteld, welk plan door de leden vergadering van 21 October j.l. werd goedgekeurd 17 November causerie met lichtbeelden door den Heer J. Visser over de historie van Santpoort; 29 December a.s. Kindermatinée „De avonturen van Pietje Moedig" door een tooneelgezelschap onder leiding van Jan van Dommelen. Verder zal in den loop van Januari of Februari een groote propaganda-feestavond gegeven worden, waaraan eerste-klas beroepsartisten zullen medewerken en ten slotte zal tegen het voorjaar de beloofde lezing met lichtbeelden voor onze school gaande jeugd plaatsvinden. Getracht zal worden nog een interessante lezing en/of filmavond met een cul tureel onderwerp te arrangeeren. Wij dringen er derhalve bij onze leden op aan steeds nauwkeurig onze berichten in „Huis aan Huis" op deu eersten Vrijdag van iederen maand te lezen. o— De me ledeelingkastjes onzer vereeniging mogen zich reeds iu een groote populariteit verheugen en wij verwachten dan ook, dat zij aan het doel, grootere belangstelling te wekken voor het werk onzer plaat selijke vereeuigingen, volkomen zullen beantwoorden. In deze kastjes worden door ons aangekondigd de con certen, uitvoeringen, lezingen, enz. enz., die door de voornaamste vereenigingen in de nabije toekomst te Santpoort gegeven zullen worden. Door de welwillende medewerkiug vau eigenaars der perceelen, konden zij geplaatst worden bij den Heer J. Wijngaarden, Hoofd straat, Zomerlust (Böhm) en aan onzen wegwijzer t.o. het statiou, terwijl binnenkort nog een kastje geplaatst zal worden bij „de Weijman". Wij bevelen deze kastjes in Uw aller bescherming aan. Causerie met lichtbeelden over de historie van Santpoort. Op Woensdag 17 November 's avonds 8,15 uur zal door onzen plaatsgenoot den heer J. Visser, in de zaal vau de Ver. „Spaarnberg" aan de Wüstelaan een cau serie met lichtbeelden gehouden worden over Santpoort's rijke historie. Wij verwachten een overgroote belang stelling. Leden van Santpoort's Bloei hebben op vertoon van hun diploma 1937/38 gratis toegang. Voor alle andere belangstellenden bedraagt de entreeprijs 10 cent per persoon. Komt, ziet en hooit welk een lustoord Santpoort in vroeger eeuwen was en helpt ons te bewaren, hetgeen nog ge- ■S-f 2=a~?-d- w e r d. De Muzieknis. Door de ledenvergadering werd goedgekeurd, dat door het bestuur stoelen en lessenaars ten behoeve der Zomerconcerten in het Burg. Rijkenspark worden aan gekocht. Echter zal op voorstel van een der leden om de aauschaffiugskosten en de kosten, die met het regelen der Zomerconcerten gepaard gaan, zooveel mogelijk te dekken, bij het innen der contributie over 1938/39 een vrijwillige bijdrage gevraagd worden. Dankbaar ver melden wij nog dat een onzer leden zich staande de vergadering spontaan beschikbaar steld om donaties voor deze concerten ook van muziekliefhebbers buiten Santpoort te verkrijgen. De Zomerconcerten hebben een dusdanig succes opgeleverd, dat wij kunnen vertrouwen door financieele hulp te worden in staat gesteld ook in het a.s. seizoen de regeling op ons te nemen; de woor den vau sympathie en waardeering op de Octoberver- ga lering door sommigen geuit en de steeds toenemende belangstelling voor deze concerten staan er ons borg voor, dat ons werk algemeen op zeer groote prijs wordt gesteld. vrrlnuding van Santpaorts Bloei tot de stichting „Vrienden van Oud-Santpoort Zooals U uit de pers hebt kunnen lezen werd de stichting „Vrienden vau Oud-Santpoort" opgericht door Dr. Meindert de Groot en den Heer J. Visser. Deze stichting stelt zich ten doel zooveel mogelijk gegevens te verzamelen betreffende de historie van Santpoort, deze te ordenen en aan de hand hiervan door middel van causerieën, het verspreiden van brochures enz. de belangstelling voor deze historie te wekken, resp. te vergrooten. Ook ligt het in de bedoeling, wanneer de financiën zulks toelaten, door opgravingen, restauraties en andere middelen aan de behoefte om de rijke en bewogen geschiedenis van deze landstreek te leeren kennen zoo volledig mogelijk te voldoen.- Daar het doel van de nieuwe stichting dus zuiver cultureel is en haar slagen als een Santpoortsch belang kan worden aangemerkt, heeft het bestuur van Santpoorts Bloei gemeend haar zoo krachtig mogelijk te moeten steunen, loen dan ook het vereerend aanbod van de oprichters aan onze bestuursleden individueel gedaan werd om tot het bestuur van deze stichting toe te treden, heb ben allen hieraan onmiddellijk gevolg gegeven. Zoowel de oprichters der stichting ais het bestuur van Santp. Bloei waren echter van meening, dat de band tusschen beide instellingen nog nauwer aangehaald moest wor den en werd dan ook door het bestuur van 8. B. be sloten op voorstel van de oprichters der stichting aan de ledenvergadering ter goedkeuring voor te leggen het bestuursbesluit om aan het bestuurslidmaatschap van 8antpoorts Bloei ambishalvebet bestuurslidmaatschap van de stichting „Vrienden van oud-8antpoort" te verbinden. Het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de grootst mogelijke meerderheid met het bestuurs voorstel van harte instemde, zoodat het met slechts 1 stem tegen door de vergadering werd aangenomen. Eenieder zal begrijpen, dat door dit besluit noch 8. B., noch de stichting in hun zelfstandigheid ook maar iets worden aangetast, leder behoudt zijn volkomen vrijheid van haudeien, echter hebben de leden van 8antpoorts Bloei zijdelings invloed op de nieuwe stichting, doordat statuair de meerderheid vau het bestuur der stichting steeds uit bestuursleden van Santpoorts Bloei moet bestaan. Wij zijn er hartgrondig van overtuigd en de sympathie waarmede van een en ander door velen werd kennisgenomen bewijst zulks, dat wij mogen rekenen op de medewerking van alle leden, niet alleen door het geven van een geldelijke bijdrage aan de stichting, doch ook en vooral door daadwerkelijken steun. En dit laatste kan een ieder zoo gemakkelijk geven o.a. door het verstrekken van gegevens, door het in bruikleen afstaan van oude boeken, platen en voorwerpen op de historie van Santpoort betrekking hebbende, door het aan ons bekend maken van de adressen, waar zich waarschijnlijk deze zaken bevinden. Wenscht U om een of andere reden de in Uw bezit zijnde curiositeiten niet tijdelijk af te staan, dan is het bestuur der stich ting gaarne bereid te Uwen huize een foto te maken van datgene wat van belang kan zijn. Leden van Santpoorts Bloei toont door Uw belangstelling en eerbied voor het verleden Uw liefde voor de plek, door U als woonplaats uitverkoren. o—o De Kamer van Koophandel van Haarlem en omstre- ked heeft ook voor 1938 aan onze vereeniging een sub sidie toegekend van f 25,00. DENKT OM Iwant dan geeft de Tooneelvereeniging het blijspel HOUDT DUS DEZEN AVOND VRI] Driehuizerkerkweg 81 Driehuis-Velsen Tel. 4051 IJmuiden: (Kenget. 550) Vanaf heden geen Voetbe handeling meer op Behandeling uitsluitend nog aan huis. Hoogachtend, Med. Ged. Pedicure- Voetkun dige SPAART VANAF HEDEN UW CASSABONS Deze zijn geldig tot en met 4 December U krijgt daarvoor waardevolle geschenken welke in hoofdzaak zullen bestaan uit Speelgoed, wat wij betrokken van de „FIRMA LOENDERSLOOT. Deze geschenken zijn overzichtelijk bij ons in de winkel geetaleerd. Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeliug der politie. Gevonden Huissleutel, Hagelingerweg 33. Bruin dekzeil, Hoofdstraat 154. Alpinomuts, Berkenstraat 3, IJmuiden O. Groen fluweelen muts, P. Tervooit, Sein ci der van der Kolk weg 26, Bloemendaal. Rijwielbelastingmeik. S. Hurkmans, Mer- wedestraat 2 Haarlem. Een paar Bruine glaché dames handschoe nen, Terburgstraat 14. Verloren: Kinderregenjas, Rot, Krullenlaan 25, BI.daal Bloedkoralenarmband met gouden slot, M. v. d. Leuvert, Nachtegaalstraat 60. Haarlem Bruin vilten hoed, A. de Groot.,Kerkerink- laan 36, Santpoort, Belastingmerk etuie, waaraan een sleuteltje Kruidbergerweg 49. Een bruin glacé handschoen, Leeuwerik laan 37, IJ muiden-O. Een zilveren kettinktje met Kruisje (ge dachtenis) Wed. Dam, Middendorpstiaat 1. Heropening zaak. 2 Nov. werd de opnieuw gerestau reerde dames kapsalon „Maison Mary", Hagelingerweg 85 te Santpoort onder vakkundige leiding van Mej. H. Daems, heropend. Deze zaak is aangevuld met de nieuwste kaptoestellen terwijl het interieur een gezellige indruk maakt. Wij kunnen de dames een gang naar „Maison Mary" ten zeerste aanbevelen. 25 cent bij vooruitbetaling (Geen Zakenadvertenties) Dagmeisje gevraagd bij Mevr. v. Wouden, Will.de Zwijgerlaan 9, van 8-3 uur. Te koop Gasfornuis f 8,75. Ka chel met nieuwe binnenemni., groot model f 12,50. Rijwielhand. J. Schipper Jr Rijksweg 188 194, Rozenstein. Beschaafde Juffr. zag zich ge plaatst als hulp in de Huishouding bij dame, heer, of klein gezin waar hulp voor ruw werk aan wezig is. Goede behandeling boven hoog salaris gewenscht. Briev. No. 911, bur. v. d. blad. Bij alleenst. Wed. v. g. huize (Gem. Bloemendaal). bestgeleg. tot opname voor 1 a 2 pers., als bet. Gast. Uitst, voed. en verzorging. Zoo noodig verpl. Br. No. 912, bur. v. d. blad. Gevraagd net Dagmeisje, niet ouder dan 17 jaar, van 9—3,30 uur, Zaterdags tot 2 uur, Zon dags vrij. Schaepmanlaan 18, Santpoort-Station. Te Koop gevraagd een Emmer voor Kachel, groote maat in goede staat. Tekoop een kleine Meisjesfiets, leeftijd 4 5 jaar. Adres: Overbildweg28, Tel.256. Zit- en Slaapkamer of zit- slaapkamer gevraagd in Sant poort dorp. Br. met uitvoerige inlichtingen, o.a. prijspogave, onder nummer 921. Gevraagd meisje R.K., voor de morgenuren, leeftijd plm. 16 j. Aanmelden Kluijskenslaan 21, Santpoort St. 's avonds na 8u. Maddie Limper. Pianoleerares, staatsdiploma, lesgeld f 2,50 en f 4,per mud. p.a. Terrasweg 31, Santpoort. Wie is genegen de 64e jaarg. der Kath. Illust. te ruilen voor oude Jaargang. Br. No. 913. Te Koop Petroleumkachel f 2, Electr. Kacheltje f2,50. Wasch- stel f 1,Rijksweg 322, Santp. Lieve poes bij kinderen vraagt vriendelijk huis. Kruidbergerweg 22. Te koop aangeboden 2 hl. Pau wen br. '37 en gevraagd, 5 jonge kippen met haan en één goud fazant, hen. O. Willemse, „Vel- serbroek", Santpoort. Medelezer gevraagd voor Het Handelsblad, Br. no. 906. Te koop moderne Boekenkast wegens overcompleet, in goede, staat f 10,v. Dalenlaan 72, Santpoort-St. Te koop. 1 Stofzuiger f 3,1 mahonie houten Tafel f 3, Regenvat f 2,50; 2 Armstoelen f 4,Voorplaats 14, Santpoort. Te huur of te koop, een Hee renhuis bevattende: beneden suite, serre, kt. kamer, keuken W.C., garage, schuur, voor- en achtertuin. Boven suite, kl. kamer, badkamer, waschtafels, balkon, W.C.zolder met kamer betegelde trapopgang. Rijksweg 462. Te bevragen l ij Bijl, Hoofdstraat 232, Santp. Te Koop het prachtige boek van Prof. Dr. A. Forel „Het Sexu- eele vraagstuk", prijs f 2,75. Brieven No. 914, bur. v. d. bl. Opleiding voor alle praktijk- examens door leeraar M.O. bill, condities. H. HAANAPPEL Beekvlietstraat 11 Santpoort Te koop aangeb. een Electrische Waschmachine met, wringer. In goed staal, geschikt voor groot huisgezin. Br. No. 754. Te huur gem. of ongm. kamer met of zonder pension. Br. no 907. Bouwgrond te koop gevraagd te Santpoort, omg. v, Dalenlaan. opg. prijs en grootte Br. no. 909 Pianoles aangeboden tegen zeer billijke condities, Anny van der Worp. Brederodelaan 38 Santpoort St. Dames Uw knippatroon naar maat vanaf f0,60 met passen fl,Japonnen maak ik voor U vanaf 2,50. Jo Schildwacht, eredipl. costumiere. Hag'w 135 Santpoort. Klein kacheltje te koop gevraagd liefst Salamander. Br. no. 900. Te koop wit geëm. kolenfornuis in uitstekende staat, prijs f 18 Te bezichtigen Zaterdag van 57 uur. Jacob Catslaan 27 Driehuis. Deelname aan Duitsche conver satieles bij Duitsche dame, om geving Santpoort St. tegen ma tig tarief aangeb. Br- no, 901 Stalling gevraagd voor auto Om geving Beekvlietstraat, aanb. m. prijsopg. Br. no. 903. Piano te koop inprima staat, zeer billijk. Br. no. 904. Ter overname gevraagd opklap- bed met ombouw Br. no. 905 Zwabber met stok 35 ct Lange Stoffer m. stok 40 ct Korte Stoffer 15 ct 30 Knijpers 10 ct Rol Kastpapier 10 ct Literflesch Gloor 10 ct Zelfwerkend Waschmiddel 10 ct 2 pak Zeeppoeder 12 ct 4 pak Lucifers 25 ct In ons vorig nummer is in de advertentie van Electr Luxe bakkerij Th. Maas Bloemendaalschestraatw.84 Tel. 598 Santpoort-St. een fout geslopen. Er staat Boterspeculaas 25 ct, pons dit moet zijn boterspeculaas 12 cent per ons banket 25 cent per ons Reuzenkoopjes bij Nog enkele Vogelkooien vanaf 25 cent Parkieten 75 cent per paar Aquariums vanaf 50 cent. Aquariums met standaard 100 x 60 x 50. f 15,Ziet onze etalage

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2