Banketbakkerij Th. C. Böhm OPROEP aan Zangers N. v. Schagen Kalenders 1.20 PEK 1.60 Kerstfeest Boekhandel Cornegge Onze Bonnen-reclame is geslaagd Tel. 473 Hoofdstr. 156 Santpoort INGEZONDEN. „CLA VERIA" Glas in Lood reparatie STUK F. N. E. HflNEHROOT Db Santpoortsche Houthandel Het oudste adres Hoofdstr. 2 Santpoort Terrasweg 31 Telefoon 619 Santpoort Spaart ook in 't vervolg uw cassabons Bij iedere 10 Gulden aan bons wordt 20 cent terugbetaald. ft Een geheel nieuwe sorteering Jabots - Kragen - Paillets Soutache en Galon alle kleuren Ontvangen een geheel nieuwe collectie „TOOTAL" DASSEN. Gevonden en verloren voorwerpen. Hageiingerweg 3 Telefoon 319 Santpoort 4 Tompouces 25 ct Ys, pond Speculaas van 25 voor 20 ct voor een CHR, MANNENKOOR Vergadering Zaterdag a s. te 8 uur, ten huize van den Heer A. de Ridder Kerkerinkiaan 65 Zijn Uw Meubelen Gladiolenstraat 19 Santpoort N.A.S.B. korfbal. De wedstrijden van j.l. Zondag zijn afgelast. Te spelen a.s. Zondag Falvu II Uosterlioek II 10 uur Paivu I Haarlem II 2 uur Bijde wedstrijden worden gespeeld op terrein Hage- liugerweg. Bij verhindering afbencliten J.P.J. commis sie. Deze commissie verzocht te willen berichten dat in Maart '38 een bazar wordt gehouden. Een aantal da mes en heeren worden verzocht om op de reeds bestaan de cluojes te komen werken. Tevens wordt er op ge wezen dat het Kerstfeest gehouden wordt op Dinsdag 28 December en niet op Dinsdag 27 Dec. zooais eerst vermeid was. De clubjes voor dames worden gehouden op Dinsdag bij Mevr. Hoeben Kerkerinkiaan 25 voor Santpoort en op Donderdag bij Mevr. Feeustra Brederodeweg 52 voor Santpoort St. Verloting. De trekking der verloting zal plaatsvinden op Dinsdag 21 Dec. a.s. 's avonds 8 uur in school F. Nog enkele loten te verkrijgen Hoofdstraat l66r Gymnastiek. De heeren groep zal behoudens onvoorzie ne omstandigheden spoedig opgericht worden, waar schijnlijk reeds dit jaar. Up gave nieuwe leden, W. F. En gelhart Voorplaats G 21. Damclub stabiel". Dat het 3e niet heeft kunnen win nen vau Bennebroek 2 heeft mij wel even teleurgesteld. Het is opvallend b.v.b. Kuiper volkomen faaid in deze competitie, terwijl hij toch wel weet wat dammen is. Leo Jansen de jongste dammer mocht het zoet der over- winuingsmaken en speelden inderdaad een keurig par tijtje. Leo, je komt nog wel eens in het 1ste hoor 1 De onderlinge draait weer lustig, ook hier blijven ver- rasende uitslagen niet uit. In het eerste b.v.b. is Dink- gre8Ve het groote vraagteeken, een punt uit vier wed strijden, het is niet de juiste weg om de tweede plaats te handhaven, of gaat het weer als in het vori ge rooster, slechte start, vlottend eindspurt? Enfin, beter teu halve gekeerdAls tegenstelling noemik Buijck, een vast beraden dammer, groote aspiraties en veel inspiratie, al met al een groot struikelblok op de weg naar de eerste plaatst. Vrijdag a.s. 10 Dec. de laatste wedstrijd in Koog a.d. Zaau, de spelers uit Santpoort dorp om zeven uur op de kruising. Probleem No. 33 is voor nadere beschouwing terrug- getrokken hiervoor dan een probleem van onzen plaats genoot den heer H. A. Antonisse, Wit speelt en wint Ik houd mij aanbevolen voor dergelijken bijdragen heer Antonisse Alle corresspondentie aan het secretariaat F. WSchmidt, Lazarus Muilerlaan 1 Santpoort—Dorp. Probleem 33. Zwart: 5 7, 8, 9 11, 13, 16, 18, 19, 26, 35. Wit 15, 20, 24, 27 £0, 31, 32, 38, 43, 44, en 45. R. C. Brederode - Bonte Avond - Van de lustrumcommissie. Het is voor de lustrum-commisse een prettig .verschijn sel te mogen ondervinden, dat reeds vele lezers van ons plaatselijk nieuwsblad, reikhalsend hebbenuitgeke ken naar eenige mededeelingen betreffende onze aange kondigde „Bonte avond", welke gehouden wordt op 19 December a.s. in „de Weyman", aanvang 8 uur. Wat een bonte avond is en inhoud, behoeft geen nadere toelichting, daar velen reeds een dergelijke avond in een studio of via de radio beluisterd zullen hebben. Wat er gebracht wordt, is echter van veeJ grooter belang. De lustrum-commissie heeft getracht een aantrekkelijk bont programma samen te stellen. Medegewerkt wordt door den Heer P. de Vos, karak ter-humorist, een goede bekende in het Kennemerland Voor de entreacte muziek, speciale nummers en voor dansmuziek zorgt de band van „The Jolly Hott Makers". De rest van het programma blijft een verrassing voor de bezoekers. Ongetwijfeld wordt het een „bonteavond" met na afloop een gezellig bal met attracties. De toegangsprijs is byzonder laag gesteld en kan voor niemand, die R C. Brederode een warm hart toe draagt, een onoverkomenlijk bezwaar zijn. Deze feestavond is toegankelijk voor leden, donateurs en belangstellenden, die aangeraden worden zich voor al vroegtijdig van plaatskaarten te voorzien, ten einde eveutueele teleurstelling te voorkomen. Plaatskaarten zijn verkrijgbaar bij de heeren Martens, Rijksweg No 494 te Santpoort (naast carroseriefabriek Jansen) J. van Egten, Hoofdstraat No. 98 te Santpoort en N. Handgraaf Bloemendaalscheweg No. 57 te Bloe- mendaal. Na de Bestuursverkiezing op onze gehouden leden vergadering zijn de functies als volgt onderling verdeeld, de heeren F. M. v. Vliet, voorzitter Hoofdstraat 58 J. v. Egten secr. Hoofdstr. 98; P. de Jager, penningm. Broekbergenlaan 5A. Voogt 2e voorz. J. Schoon 2e pennm.K. de Jonge 2e secr.; J. Martens commis saris. INDOORTRA1NING. Vanaf Vrijdag 10 Dec. begint on zen indoor training ieder lid maakt hier natuurlijk ge bruik van. Verders zal iederen Vrijdagavond van 8 tot 9,30 uur getraind worden. Vauaf Donderdag 2 uur 16 Dec: zal eenige uren op het veld onder eminente leiding getraind worden. Leden die gebruik wenschen te maken van boven genoemde training geve zich op aan het secretariaat Hoofdstraat 98 De gespeelde wedstrijden j.l. Zondag zijn als volgt: T. H. B. 2 Brederode 1 3 1 Heemstede 3 Brederode 2 1 8 Brederode 3 Swastika 2 Swastika n.o g, Spaarne Vogels jun. Brederode jun. 2 10 De voor a.s. Zondag te spelen wedstrijden zijn Beverwijk 2 Brederode 1 gaat niet door. Beverwijk jun. Brederode jun. 12 uur. Voor de Feestdagen Crêpe satin 100 c.m. breed extra kwaliteit PER METER CREPE RAYONNÊ 90 c.m. breed alle kleuren PER CQ METER W© ZUIVERE WOLLEN JAPONSTOF 130 c.m. breed METER (Buiten verantwoording van de Redactie). De Kruidbergerweg in slechte conditie Geachte Redactie Beleefd verzoek ik U onderstaand stukje in Uw blad te willen opnemen, waarvoor ik U beleefd dank zeg. Hoe lang is men nu reeds bezig met de werkzaam heden aan den Kruidbergerweg te Santpoort? Het begint zoo langzamerhand voor de bewoners een nachtmerrie te worden. Hopen zand liggen op den weg, rails liggen te hooi en te gras verspreid, steenen doen de situatie op Hankau na een bomaanslag gelijken,ter wijl tot overmaat van ramp de weg des avonds absoluut onverlicht is. De leveranciers kunnen de bewoners bijna niet be reiken. Als men 's avonds de deur uitgaat, loopt men ieder oogenblik kans een been of ander lichaamsdeel te bre ken. Neen, het wordt tijd, dat hier eens een einde komt. Hoezeer men ook het streven van B. en W. naar verbetering van wegen en rioleering moet en zal toe juichen, een toestand als die, waarin de Kruidberger weg nu al sinds maanden verkeert, is op den duur niet houdbaar en de bewoners hopen dan ook eindelijk eens uit hun isolement verlost te worden. Hoogachtend, Een Bewoner. Postzegelvereeniging „Santpoort". Aan de leden die onze laatste clubavond niet bezocht hebben, wordt medege deeld dat zij Zondagmorgen a.s. om negen uur hun collectie's op kunnen stellen. Alle leden zooveel mogelijk boekjes (alleen clubboek jes) voor de postzegelstand inleveren. Deze zijn verkrijg baar aan het clubgebouw. Zorgt er voor alle aanwezig te zijn en brengt verzamelaars en belangstellenden mede. Het Bestuur. Gevonden voorwerpen worden alleen geplaatst door bemiddeling der politie. Verloren Een beige Portemonnaie met inhoud, Rietberg, Bie- zeuweg 122. Een blauw Mantelceintuur, C, Kuijk, Kerkerinkiaan22. Een Belastingmerk in etui, Joor, Hoofdstraat 85. Vulpen, merk „Tamara", Driehuizerke.rkweg 115. Gouden damesarmbandhorloge, Wijnoldy Daniëlslaan 6. Damesarmbandhorloge, Vinkenbaan 1. Kinderdas, Laz. Muilerlaan 1. Rijwielhandwarmer, Koningsweg 176, Velsen-N. Wollen grijze das, Hillegomswegje 16. Grijze met blauwe das, Burg. Enschedélaan 15. Gevonden Een bruine das en riem (jongens), Hagelingeiweg 225. Lipssleutel No. 202, Hageiingerweg 81. Blauwe gebreide dameshaudschoen, grijze mantelceintuur eq een bruin kinderwantje, Terburgstraat 14. Overal met ritssluiting, Pastoorsstraat 22. Bankbiljet, Vinkenbaan 32. Boodschappentasch, Terburgstraat 31. Grijze wollen Dameshandschoen, Kerkweg 37. Aan komen loopen Een Kat, zwart met witte vlekken, Brederoodscheweg90 Opening nieuwe zaak te Santpoort-Station. Te Santpoort-station is geopend Konings' Manufac- tureninagazijn, Bloemendaalschestraatweg 149. De zaak die er keurig verzorgd uitziet, en door zijn grooten voorraad voor „elck wat wils" biedt, zal het niet aan belangstelling van het winkelend publiek ontbreken. De mooie ruime winkel geeft in een oogopslag de be doeling weer, om met groote sorteering het publiek van dienst te wezen. Verlichting rijwielen en motorrijtuigen. DE NIEUWE VOORSCHRIFTEN. Het komende nieuwe jaar zal gelijk reeds uitvoeiig gemeld voor vele weg- georuikers nieuwe verplichtingen brengen. Hieronder worden de voornaamste nieuwe voorscliriften nogmaals opgesomd. RIJWIELEN. 1. Met ingang van 1 Januari 1938 moet elk rijwiel bij duister een rood achterlicht voeren, dat tevens als re flector is ingericht, tot een goedgekeurde soort behoort en ten bewijze daarvan van het rijksmerk voorzien is. Bij aankoop van een achterlicht lette men er dus op, dat daaiop het rijksmerk (bestaande uit het woord rijks- keur en een serie nummer) is aangebracht. Zonder dit keuteeken voldoet een achterlicht niet aan de wettelijke voorschriften. Het achterlicht moet op het witte gedeel te van het achterspatnord, en niet hooger dan 60 c.M. boven het wegdek zijn aangebracht. 2. Rijwielen mogen geen verblindende verlichting voe ren. Er dient dus voor gezorgd te worden, dat de licht bundel van de vooriaantaarn schuin naar beneden ge richt is. AUTOMOBIELEN EN MOTORRIJWIELEN. 1. Bij ontmoeting met tegenliggers mag een motorrij- tuig geen verblindende verlichting voeren. Er dient ge dimd te worden zoodra de tegenligger zich binnen de gerichte stralenbundels van de lantaarns bevindt. 2. De koplantaarn(s) moet(en) zoodanig zijn ingericht en aangebracht, dat de gerichte stralenbundel een be- nedenwaartsclie helling vertoont: bij meting met behulp van de grijze schijf, op 10 M. afstand vóór de lantaarn moet de bovenkant van den bundel tenminste 10 c.M. lager zijn dan het midden van het laantaarnglas. 3. Met ingang van 1 Januari 1939 moet(en): a. de koplautaarn(s) hetzij tot een goedgekeurde soort behooren en ten bewijze daarvan van het rijksmerk zijn voorzien, hetzij afzonderlijk zijn goedgekeurd; b. in de koplantaarn(s) (een) gloeilamp(en) (wit of geel) zijn aangebracht, behoorende tot een goedgekeurdesoort en ten bewijze daarvan van het rijksmerk voorzien. Het onder a. en b. bedoelde rijksmerk bestaat uit het woord „rijkskeur" en een serie nummer. 4. Ook goedgekeurde koplantaarns, waarin goedge keurde gloeilampen zijn aangebracht, kunnen in gedim- detoestand nog verblinden, indien zij niet op de ju'ste wijze aan het mottorrijtuig zijn aangebracht. Blijken zij bij controle op den weg, niet aan den in punt 2 ge noemden eisch te voldoen, dan is men in overtreding, ook indien koplantaarn en gloeilamp tot een goedge keurdesoort behooren. Onze Zaterdag- en Zondag-reclame Deze week extra-reclame Denkt om Uw bonnen. Zij hebben waarde Een bezoek aan onze Automaat, is wel de moeite waard. NUÏSSPAARBANK IJMUIDEN. Gedurende de maand NOV. 1937 werd ingelegd a. Kantoor Julianakade f 33.174,07 b. Kantoor Willebrordstraat 24.338,37 c. Kantoor Santpoort 1.883,85 d. Kantoor Velsen-Noord 8.881,94 f 68.278,23 en terugbetaald: a. Kantoor Julianakade f 19.645,48 b. Kantoor Willebrordstraat 17.519,17 c. Kantoor Santpoort 1.888,52 d. Kantoor Velsen-Noord 1.636,84 40.690,01 meer ingelegd dan terugbetaald f 27.588,22 Het saldo tegoed der spaarders bedroeg op 1 November 1937 f 1.256.734,56 Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 DEC. 1937 f 1.284,322,78 Uitgegeven werden 23 nieuwe Spaarbankboekjes en ingetrokken 12 Spaarbankboekjes. Blijde kerstfeeststemming in 't bijzonder in familiekring, maar Uw instrument, Uw orgel, dat medewerkt aandien stemming, is dit IN STEMMING. Laat dit voor de Kerstdagen in orde brengen door Bespreekt vroegtijdig om teleur stelling te voorkomen. Toonkamer Wijk aan Zeeêrweg 7g Werkplaats: Lagerstraat 54 PIANO'S ORGELS Voor Vakkundige alleen D. KOSTERS Hyacinthenstraat 3 laat ze dan VAKKUNDIG repareeren. Speciaal adres voor Lak gespoten en Gepolitoerde Meubelen annex Houtdraaierij en Stoffeerderij. Ook nieuw te leveren Meubelen in onze mo delboeken te bezichtigen. Alles geleverd en gerepareerd onder 1 jaar garantie tegen SCHEEF concurreerende prij zen. Beleefd aanbevelend. Hageiingerweg 17 Santpoort Voor alle materialen en hout benoodigdheden voor huisvlijt, zijn wij het goed koopste adres. Groote sorteering sier- latjes, figuurzaag voorbeel den, lijstwerk, enz. Voor houtsnijden Satijn notenhout. Japanseiken in alle dikten. Tochtstrippen22 tot 17 ct p.m. J. HENDRIKS voor prima Graszoden Zwarte Grond, Molm Bladaard, Mest en Grind, is Reeds meer dan 30 jaar gevestigd

Weekblad Huis aan Huis | 1937 | | pagina 2