GEBROEDERS HOP Maisö Schoenmakerij De Econoom HERINNERINGEN GEBR. HUIJBOOM MANUFACTUREN! GEBR. HOF H. Woltering Regen pijpen De Econoom N. v. Schagen Een verrassing is een: Cornegge Dit jaar zegt St. Nicoiaas 1 Portemonnaie's Poriefeuille's het met BLOEMEN. MAAR SCHOOL ETULS vanaf 25 cent. Boekhandel Corn e g ge Vraagt Uw bonnen - Koopt in Santpoort Zoekt de fout - Wint een prijs. Geschenken Boekomslag Foto-album Foto-etui Vulpenhouder Vulpotlood Vulpen-etui Passerdoos Leesplankje Kinderboek School-etui Doos Post Doos Carts Boekhandel Terrasweg 31 Telefoon 619 UIT SANTPOORT De „zoek de fout wedstrijd" Wint schitterende prijzen. Het oudste adres Hoofdstr. 2 Santpoort waren, legen laagste prijzen Voor St. Nicoiaas koopt U 10-15-20 ct Hoofdsfraat 187 Telefoon 527 Da Costalaan 1 Driehuis Telefoon 4728 Een groote verscheidenheid marsepain- figuren 25 cent per ons Borstplaat in diverse smaken en grootte 20 cent per ons Chocolade Letters van Droste, Ringers (Melk en Triploletters), van Houten Rademakers Mecoletters Chocoladefiguren en Kinderspelen, enz. alleen van Ringers chocolade Luxe doozen Bonbons en Bonbonniëres Banket per pond f 1.25 Speculaaspoppen per pond f 0,80 Harten en Hammen vanaf f O.50 Marsepainletters vanaf f 0.30 NEEMT PROEF,WANT van HILLEGE smaakt het TOCH fijner Voor Dames, Heeren en Jongens Kaiverstraal 14, Telefoon 5162, IJmuiden-Oost Driehuizerkerkweg hoek Zeeweg - Telefoon 4372 Lage prijzen en prima kwaliteiten is onze kracht. Dames! Zoekt U iets voor een Heer Ruim gesorteerd in practische St. Nicoiaas cadeaux. HOOFDSTRAAT 187 TEL. 527 Ie prijs van f 10.7 Mej. Dalmeijer, Bovenzaal Prov. Ziekenhuis 2e prijs van f 57—7 Mej v. Heteren, Hoofdstr. 101 3e prijs van f 27507 Mej. Bonkerk, Hoofdstr. 32r. 4e prijs van f 17007 Puck Lam7 Hagelingerw. 37 5e prijs Kisje sigaren, J. Coté7 Terrasweg 30 Voor St. Nicoiaas! Hoofdstraat 184 Santpoort ook voor Dames REGENBROEKEN Schoenmakerij 77 V Speculaas Poppen, per pondspop Zuivere Honing Taai-Taai, in half pond en pondspoppen, per pond 30 cent Droste Letters, in alle maten en prijzen, van Houten Letters, per letter 20-35 ct Chocolade Beestjes, per half pond 20-25 ct Suiker Beestjes, per half pond 20 ct Pepernoten, per half pond 13 ct Speculaas Poppen, 2 in een zakje 10 ct Taai-Taai Poppen, 2 in een zakje 10 ct Banketletters, de bekende kwaliteiten met Amandelspijs, even als vor'9eC&^'ï| c' jaren per pondsletter Alléén Zaterdag- en Maandag-Reclame Procureurspek, U/g ons 23 ct Cornedbeaf, 2 ons 25 ct Paardenrookvleesch, 11/2 ons 23 ct Marsepain Figuren VOORHEEN D. DENIJS BANKETBAKKERIJ - KOKERIJ In aansluiting op de circulaire welke U deze week hebt ontvangen en waarin melding werd gemaakt dat onze St. Nicolaastafel voor U ge reed is, komen wij eenige van de daarop voor komende artikelen onder Uwe aandacht brengen. Vriendelijk verzoeken wij U vroegtijdig te be stellen, zoodat U verzekert bent dat aan Uw opdracht de volle zorg besteed kan worden. door EEN INBOORLING. MEESTER VAN EE. Hij leeft geloof ik nog en het is dus wel een beetje riskant om over hem te schrijven. Maar hij hoort zo zeer bij het oude Sant poort, dat het beeld te onvolledig zou zijn als hij er niet in werd belicht. Hij was weduwnaar. Een dochtertje herinnerde aan zijn huwe lijk. Zijn vrouw heb ik niet gekend. Die is waarschijnlijk al heel jong gestorven. Misschien wel bij de geboorte van het kind. >- Meester van Ee was een knap man. Hij leefde een beetje terug getrokken. Zijn wetenschappelijke kennis zou hem anders onge twijfeld een veel hogere plaats in de maatschappij hebben aan gewezen, dan die van een dorpsonderwijzer. Zijn leven verliep rustig. Alle zorg voor zijn uiterlijk was hem vreemd. Zijn zwarte bolhoed was groen en zijn donker jasje was vaal geworden, maar werd niet verwisseld voor nieuw. Zijn stenen pijp was altijd rokende als hij niet voor de klas stond. Zijn sociteit was bij Dirk de barbier met Hannes de slager en Manus ,de timmerman. Maar Meester van Ee deed ook nog iets anders. Hij hielp de leerlingen van zijn klas, als ze niet goed mee konden komen, des avonds bij zich thuis. Leerlingen die gedurende de zomer in de tuin moesten werken waren een stuk op achter als ze na afloop van het tuinwerk weer op school kwamen. Het was nog vóór dat de leerplicht bestond en veel kinderen uit de 4de, 5de en 6de klasse moesten zomers in de tuin werken om er wat bij te verdienen, want het loon van vader was in die dagen erg klein. Dan hielp Meester van Ee gedurende de herfst en winteravonden die leer lingen uit zijn klas weer zover, dat zij met de jaarlijkse verhoging, die op 1 April plaats had, toch met hem overgingen naar de vol gende klas. Want Meester van Ee wist wel hoe funest het was, als een kind, dat normaal kon leren, bij de achterblijvers bleef zitten buiten zijn schuld. Dat kweekte onverschilligheid en meer nega tieve eigenschappen. Meester van Ee hield ook van muziek, Hij speelde viool en als er jongens waren, die het ook wilden leren dan konden ze bij hem terecht. Wie voor de lessen wat kon betalen, die betaalde wat en wie niet kon betalen, die deed het niet. In het kleine huisje aan de Middenduinerweg, een eindje over de spoorlijn; het staat er nog, maar is nu een stukje groter dan in die dagen, woonde Margie Kleyn. Margie was een oud vrouwtje met een grappige schelle stem. Zij had altijd wat te vertellen of te vragen en riep iedere voorbijganger die zij kende een luide hartelijke groet toe. Bij Margie in het huisje woonde ook haar schoondochter, die twee- jongens had, Eén van die twee jongens had de naam van BLOEMEN VAN - UW ADRES VOOR GOED BLOEMWERK. Harmen driebil. Hoe de mensen tot die naam zijn gekomen is mij onbekend, maar Harmen was niet anders bekend. Harmen was een eigenaardige jongen. Zijn grootmoeder was er van overtuigd, dat hij opgroeide voor galg en rad, zoals zij dat noemde. De jongens van de school vonden hem een sukkel, én inderdaad liet Harmen met zich sollen. Een paar van de kleinste jongens konden de baas over hem spelen en hem laten doen wat zij wilden. Ook op school leek hij een sufferd- Als de onderwijzer hem, bij manier van spreken, om een potlood uitzond, kwam hij met een pen terug. Maar met leren was hij altijd bij. En meester van Ee stelde altijd veel belang in hem toen hij in zijn klas terecht was gekomen. Het duurde toen zelfs niet lang of alle jongens noemden driebil de knapste van de klas. Toen Harmen het zesde leerjaar had doorlopen moest hij van school om wat te gaan verdienen. Bij zijn moeder was een ver hoging van inkomen zeer welkom. In die dagen ha.d Santpoort ook industrie. In de tegenwoordige groententuin van het rusthuis ,,Roos en Beek" stond een schoensmeerfabriek. Daar werkten veel jongens en meisjes. Doosjes vullen, doosjes inpakken enz. enz- Veel jongens kwamen daar ook werken van IJmuiden-Oost, dat toen nog een gehucht was en „De Heide" heette. Die jongens en meisjes die op de schoensmeerfabriek werkten, stonden niet in een al te beste reuk; waar zij zich echter niet veel van aantrokken. Na afloop van het werk gingen ze meestal in groepen naar huis - lopend natuurlijk, want een fiets was toen nog een weelde artikel en zongen: Laat maar waaien de hele kliek; Wij zijn de jongens van de schoensmeerfabriek! Tussen dit gezelschap Tcwam Harmen driebil terecht en men begrijpt, dat hij daar veel te lijden had. Zijn medewerkers hebben wel eens een neger van hem gemaakt door hem in te wrijven met schoensmeer. Meester van Ee heeft toen begrepen, dat het zonde was als het gezonde verstand van Harmen daar moest doodlopen. Hij nodigde hem 's avonds hij zich thuis. Hij heeft hem moed ingesproken. En zo kon het gebeuren, dat Harmen studeerde tussen zijn werk door en vier jaar later haalde mijnheer Kleyn zijn onderwijzers diploma aan de Normaalschool te Velsen, waar hij door hulp van anderen ingevolge het advies van Meester van Ee eindelijk rustig kon stu deren. Toen ik hem het laatst ontmoette was hij leraar aan een H. B, S. Meester van Ee heeft jarenlang in Santpoort gewerkt en me nigeen zal nog met genoegen terugdenken aan deze eenvoudige stille werker. Prima overhemden met vaste boord 1.55,1.95 Onze bekende Swift Overhemden met patentsluiting, 2 boorden 2,75 Bijzonder mooie kwaliteit 3.45 Tricot Overhemden 2 boorden, moderne stip 2.45 Geheel nieuwe sorteering beslist kreukvrije ASCOTDASSEN 95 cent Heeren Zakdoeken 10, 14, 18, 22, 28, 45 Heeren Slibb'over vanaf f 1.75 DAMES Witte zakdoeken 8—12—15 cent Schortjes, diverse kleuren vanaf 55 cent Gepl. zwartzijde onderjurken f 1.15 Charmeuse zwart en donkerblauw 1 65, 1.75 Wollen onderjurken f 3.10 Wollen Jaeger Lijfjes met mouw f 1.65,2,25 Wollen Jaeger Directoirs vanaf f 1,55 Wollen Jaegerpantalons met band f 1.85 Nachtjaponnen ook groote maten v.a. f 1.25 Wollen Dameskousen f 1.10 en f 1.45 Vesten en Truien vanaf f 1.45 RUIM GESORTEERD IN Een Sint-Nicolaas Geschenk bij uitnemendheid. We zijn nu met de tweede étappe begonnen. De eerste was een groot succes. Laat dit voor U de aansporing zijn, om als U nog niet meedeed, het alsnog te doen. Zij die de eerste étappe inzonden, doen vanzelfsprekend aan de volgende étappes ook mee, want, al kreeg U in de eerste geen prijs en in de tweede nog niet, Uw inzen dingen blijven geldig tot de laatste hoofdtrekking, waar dan onder alle goede oplossingen de hoofdprijs van 40.en de plm. 100 extra winkeliersprijzen worden verloot. Zend bij iedere étappe zooveel mogelijk oplossingen in. Zooveel te meer kansen heeft U. Leest de raambiljetten, waarin alles uitvoerig staat vermeld. U behoeft slechts minstens tweederde is 37 goede op lossingen te Santpoort-Dorp, of minstens tweederde is 22 goede oplossingen te Santpoort-Station te hebben gevon den, en U komt in aanmerking voor een goede inzending. Terwijl zij, die alle juiste fouten te Santpoort-Dorp en Santpoort-Station vonden, voor een extra prijs in aanmerking komen. Donderdagavond 9 uur houden wij de tweede uitslag bij café „Dekker", Klein-Stationskoffiehuis, Santpoort- Station, waar dan tegelijkertijd de prijzen uitgereikt worden. Deze avonden zijn voor ieder vrij toegankelijk. Inzendingen moeten uiterlijk Woensdagavond 9 uur in geleverd zijn, na dien zijn ze ongeldig, daar bij de derde en laatste étappe, evenals bij de tweede, de winkeliers een andere fout in hun étalages hebben. Zoek dus de fout in die étalages, waarin een schild hangt. De derde en laatste étappe begint Donderdag 1 Dec. en sluit Woensdag 7 Dec. 's morgens om 10 uur. 's Avonds om 9 uur dienzelfden dag wordt dan de uit slag bekend gemaakt bij café „De Weyman", Hoofdstraat, toegang vrij. Dan worden, behalve de étappe-prijzen van 10. ƒ5.2.50 en 1.tevens onder alle goede inzen dingen die in de voorgaande étappes geen prijs hadden, de hoofdprijs van 40.en de extra winkeliersprijzen verloot. Deze prijzen worden direct uitgereikt. Hoe meer formulieren U inzendt, Hoe meer kansen. Doe mee. Wint een prijs. Vraagt Uw bonnen bij iedere winkelier. Woensdagavond 7 uur 15 aankomst van St. Nicoiaas. St. Nicoiaas maakt voorafgegaan door muziekvereeniging „Wilhelmina" een rondgang en neemt de volgende route; Station-Santpoort, BI. straatweg, v. Dalenlaan, Zinne- veldlaan, BI. straatweg, Wüstelaan, Enschedélaan, Ter- rasweg, Kerkweg, Voorplaats, Gladiolenstraat, Anemoon straat, Hoofdstraat, Hagelingerweg, Kerkerincklaan, Cremerlaan, Hagelingerweg, Hoofdstraat, naar hotel „De Weyman" waar St. Nicoiaas zal overnachten. Vraagt Uw bonnen, bij iedere 30 ct. ontvang U een bon. 10 bonnen geven recht op een formulier voor deel name, welke U bij iedere winkelier kunt krijgen. Uitslag van de eerste étappe: 10.5.enz. Zij die geen prijs hadden, dingen toch mee naar de hoofdprijs en 100 andere prijzen. DAMCLUB „STABIEL". Dat competitie spelen is toch een wonderlijk iets. Onze tweede wedstrijd tegen D.K.Z. I ging verloren met 128, terwijl het een glad gewonnen stand was, aan twee borden twee geweldige blun ders en de geheele wedstrijd verloren. Bijna gebeurde hetzelfde verschenen Maandag bij een stand van 84, toen gingen ook twee zekere winstpartijen door een formidabelen blunder verloren. Jans sen echter speelde een prachtige partij, bracht een mooi schijf offer, waarna hij op sublieme wijze won. Na een spel vol voetangels en klemmen zorgde Zitman voor het nog ontbrekende winstpunt, zoodat D.C.Y. II de vlag moest strijken. De oorzaak op te zoeken voor dit blunder-verschijnsel is zeer moeilijk. Mogelijk is het de plotselinge ontspanning, van de winst voor het grijpen te hebben, misschien ook een te groot minderwaardigheidscomplex. Dit laatste is natuurlijk altijd fout, hij die met dit gevoel achter het bord gaat zitten zal nooit zijn gewone spel kunnen ontplooien. Maandag 28 November 8 uur, spelen we tegen H.D.C. II, Hof van Holland, Groote Markt 29, ieder gaat op eigen gelegenheid! De stand is nu: Gesp. 3, Gew, 2, Verl. 1, Rem. 0, Punten 4, Bordpunten 30 30. Voor zoover men nu al van een ranglijst kan spreken staan wij daar hoven aan. Aan U allen tot taak te zorgen dat wij daar blijven, heeren!! Probleem No, 53 werd door slechts vier inzenders goed opgelost, te weten de heeren Klaassen, Zaal, Buyck en J. M. Janssen. Op lossing No. 52 als volgt: 47—42, 42—38, 44^10, 34—30, 43—39, 49x39, 32x3, 3x47 en 4741. Oplossing No. 53 is: 5044, 3631, 2822, 26x17, 3429, 32x1, 129, 29x47. (Zwart 38x15 gedwongen). 3530, 4439, 49x38 en 47x15. Probleem No. 54, auteur den heer J. Vinter. Wit speelt en wint. De stand van de ladderwedstrijd tot en met Probleem No. 53 luidt: Buyck 13, Klaassen 9, Kreule 8, G. ZuFderduyn 8, H. M. Janssensen 8, J. M. Janssen 6, Oosterling 5, Dinkgreve 5, Zaal 4, L. Janssen, Kok en Oudendijk ieder 2 en de Kort en Krab ieder 1 punt. Alle correspondentie aan het Secretariaat F. W. Schmidt, Lazarus Mul- lerlaan 1, Santpoort-Dorp, Oud vertrouwd adres sinds 1896. Aanbevelend' Deelnemer Reclame-Camp. Ziet de Etalage. M. REM KALVERSTRAAT 14 IJMUIDEN-OOST TELEF. 5162 voor prima Graszoden Zwarte Grond, Molm Bladaard, Mest en Grind, is

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 3