1. Boudewijn - Hagelingerweg 67 6. W. de Leeuw Hagelingerweg 67 A. W. de Leeuw. ©en pond Bananen cadeau. SANTPOORT Groenten en Fruithandel SANTPOORT Groenten en Fruithandel Mededeelingen T.V.S. 29 November werd in bet Jeugd- gebouw de jaarlijkscbe feestavond voor Kleuters en Adspiranten gehouden. De Ned. Vereen, van Huisvrouwen, afd. Velsen.IJmuiden, geeft 14 December a.s. des middags 2,30 uur precies, een kerstmiddag in het Jeugdhuis der Ned. Herv.Kerk te Santpoort. Dr. J. B. van Amerongen te Alkmaar zal voordragen: „A Chrismas Carol" van Dickens, terwijl het zangkoor van de afdeeling Haarlem deze middag zal opluisteren met het zingen van Kerstliederen. Openbare School F, te Santpoort. Donderdagavond j.l. werd op de openbare school F, de najaars-ouderavond gehouden. Na het gebruikelijke klassebezoek, opende het hoofd der school, de heer Scholten de bijeenkomst met een welkomstgroet aan de evenals op de vorige ouderavonden in grooten getale opgekomen ouders. R K S.V. Santpoort. Secr. Hageveldstraat 2. R. K. Supporters-vereeniging „Santpoort". „Volksonderwijs" afdeeling Santpoort. Intern. Vereen. „Bellamy". BREDERODE'S NIEUWSPIJLTJES. „En van je Door deze heb- ik de eer U te berichten dat vanaf heden mijn zaak is overgenomen door den heer Voor het genoten vertrouwen zeg ik U hartelijk dank en beveel mijn opvolger beleefd in Uw gunst aan. Hoogachtend, J. BOUDEWIJN Als opvolger in de zaak van den Heer J. Boudewijn, kom ik door deze kennis met U maken en hoop de zaak op de zelfde wijze voort te zetten. Voor prompte en vlugge bediening zal worden zorg gedragen. Ter kennismaking geven wij als reclame aan een ieder die voor f 1.00 in de winkel besteedt, Aanbevelend, A. W. DE LEEUW Bij den aanvang sprak Voorzitter Hop zijn genoegen er over uit dat tal van ouders gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging tot bijwoning van dezen avond en hoopte dat hiermede de band tusschen hen en T.V.S. er toe moge bijdrage tot verdere bloei van Kleuter, en Adspiranten-afdeelingen. De zaal was intusschen tot de laatste plaats bezet en kon worden overgegaan tot het afwerken van het pro gramma. Dit bevatte voor de pauze 3 voordrachten t.w. „Wat een helden", „Vier nablijfstertjes" en „het Ver huurkantoor", na de pauze „De schoolopziener" en „Twee Kantoorbengels". De voordrachten werden door eenige adspiranten-meisjes en .jongens opgevoerd en oogstten hiermede veel succes. Evenals vorig jaar gaf Bert Kroon een voorstelling met zijn poppenkast en toonde niet allen vorderingen hiermede gemaakt, doch ook de behendigheid in het poppenspel, zeer tot vermaak der kinderen. Een wel. verdiend applaus viel hem ten deel. Een drietal filmen o.a. Micky Mouse" en Charlie Chaplin werden afgedraaid waarmede oud zoowel als jong, zich geducht amuseerden. Tot groote verrassing verscheen in de pauze St. Nico- laas en zijn Knecht in de zaal, welke door de jeugd luide begroet werden. De goede Sint had voor ieder eenige versnaperingen medegebracht welke zich goed lieten smaken. Nog dient vermeld dat de leiding van dezen avond was toevertrouwd, aan den Heer W. Marsman en een uitstekend verloop had. Met voldoening kan op dit feest worden teruggezien, Aan de kanaalwedstrijd welke op Maandag 19 Dec. a.s. gehouden zal worden in het gebouw „Concordia" te Velsen-Noord, zullen van T.V.S. deelnemen: Dames: R. Wiedijk, A. Nol, E. Starink en de Heeren A. Tabernal, B. Schrama en J. de Jong, terwijl als reserve zijn aangewezen A. Muntjeweif en W. Bakker. Voor leden welke belangstelling hebben deze wedstrijd bij te wonen, bestaat daartoe gelegenheid. Aanvang 8 uur precies. Het Bestuur, dat over Velsen, IJmuiden, Driehuis en Santpoort verspreid is, noodigt hierbij huisvrouwen van Driehuis, Santpoort enz. die kennis willen maken met onze vereeniging, gaarne uit deze middag bij te wonen. De contributie is laag en behalve een maandblad, kunt U van vele nuttige en prettige middagen profiteeren. Komt U eens luisteren? U is welkom. Aan onderstaand adres kunt U een uitnoodiging en eventueele inlichtingen bekomen, hetzij mondeling of schriftelijk. Namens het Bestuur der Ned. Ver. van Huisvrou wen, afd. Velsen-IJmuiden, A. M. Duvergé-Braster, Hoofdstraat 125, Santpoort-Dorp. St. Nicolaasfeest der Part. Neutrale Kleuterschool. Terras- weg 2a, Santpoort. Uit miezerig regenweer stroomt ge leidelijk op 3 December om 3 uur het kleine volkje met Papa of Mama binnen. Het is daar lekker warm, zij vullen de bont-versierden Weyman" zaal tot den laat- sten stoel. Door de gulle medewerking van onzen dorps genoot den Heer Pollé Jr., klinkt vroolijke muziek. Kinderoogen glanzen, hartjes kloppen. Als om half 4 de Heer van Hal het feest opent, mag hij dankbaar wederom gewagen van de spontane mede werking der Ouders en verzoekt de stampvolle zaal reeds bij voorbaat, straks, wanneer Monseigneur het woord zal hebben, toch vooral met diens groote ver moeidheid en den 301-jarigen leeftijd van den grijzen Bisschop rekening te houden, hetgeen geschiedde. Ver volgens worden 52 kleuters, getooid met kleurige, van fazantenveeren voorziene, puntmutsjes door Juf zingend naar de voorste stoelen geleid en zoo vormden daar onze „Fazantjes" een bonte jubelende groep. Het was goed daarover het oog te laten gaan. Vroolijk schalt Pollé's muziek. De stemming zit er al diep in. Als dan Profes sor Oscardini zijn op kinderen ingestelde trucjes ver toont, babbelt en goochelt, heeft hij tot kwart over 4 het kinderhart gewonnen en inderdaad, menig wonder voltrok zich daar onder de spiedende oogjes. Dan is het plechtig oogenblik daar. De komst van Sint, wegens het weer niet te paard doch per auto. Het bij den in gang inmiddels opgestelde grut, vormt een stralend gevolg van den binnenkomenden Sinterklaas en fraai- uitgedosten Piet, voorafgegaan door 2 tot welp gepro moveerde jochies. De ernst van hun beteekenis duide lijk zichtbaar. Langzaam schrijdend, waardig buigend, minzaam wuifend, toegejubeld door grooten enklemen, neemt de Goedheiligman zichtbaar ontroerd plaats op zijn met bloemen getooiden fel-beschenen troon op het tooneel, overziet de situatie en is er onmiddelijk „in". De welkomst-liedjes, de fraaie groepsdansjes,ude pres taties der kleine solistjes, maken menig Mama's oog en ook dat van Sint vochtig. Men zegt: „Goedheid spreekt uit zijn stem, mildheid, die zelfs op de gezich ten der volwassenen niet nalaat zichtbaar indruk te maken. Dat zeggen wij. Dan openen zich de tweede tooneelgordijnen. Een zoem van verrassing stijgt opuit de 110 aanwezige kinderen. „Het Gouden Boek" van Sint ontsluierde alles van ieder kind, maar de cadeaux waren precies wat ieder kind verwachtte. Sint moet stellig lid van de „brain-trust" zijn. Opa Gill krijgt een ponds-lolly, „omdat hij altijd zoo trouw op school iets in het potje komt doen". Tableau, Opa is hersteld, is 74 jaar en hij en de Sint hadden elkaar in 66 jaar niet gezien. Om over zessen verdwijnen de Sint en Piet in een roes van jubel, zang, muziek en dankbaarheid. Juf heeft er weer goed voor gezorgd. En op den grooten feest avond voor de ouders en genoodigden in Februari a.s. zullen wij haar eens op onzen wijze danken. TotFebruari dus om de vriendschappelijke banden nog nauwer aan te halen. Harmonie. De kinderen hebben weer genoten, En hoe dankbaar zijn we daarvoor. Een kleuter-vader. In zijn daaropvolgende rede roerde de heer Scholten verschillende punten aan. Dat de ouders altijd in zoo grooten getale de ouderavond bezoeken, wijst er op, dat de belangen van school F. velen ter harte gaat. Santpoort als forensendorp immers heeft belang bij een goede openbare school. Steeds wordt gestreefd naar uitstekend onderwijs en dat het onder wijzend personeel van School F daarin slaagt, bewijst het feit, dat vele oud-leerlingen van de school op lyceum, M.U.L.O., H.B.S., enz. een goed figuur slaan. Er zou wellicht meer te bereiken zijn, wanneer een aantal Santpoortsche inwoners er toe konden komen, hun kinderen niet om vermeende voordeelen naar andere gemeenten op school te zenden. Door de buitengewoon hartelijke samenwerking tus schen onderwijzers en ouders kon gedurende de afge- loopen cursus de zevende leerkracht gehandhaafd blijven. Uit de vergadering werd hulde gebracht aan de onderwijzeressen de dames van Runnard en Braakenburg, die door hun onvermoeiden ijver het mogelijk hebben gemaakt, dat dit jaar niet alleen de leerlingen van de lagere, maar ook van de hoogere klassen met Sinterklaas een susprise ontvangen zullen. Aan het slot van zijn rede bedankte de heer Scholten Dr. Lorang, die wegens vertrek naar het buitenland als voorzitter van de oudercommissie moest aftreden. In zijn plaats werd Dr. J. Werre gekozen. Dr. Lorang sprak de hoop uit, dat het de school goed mag blijven gaan en dat de samenwerking tusschen de leerkrachten en de ouder commissie op dezelfde prettige wijze zal blijven plaats vinden, als hij deze gedurende de jaren, die hij in de oudercommissie zat, gekend heeft. Vervolgens vergastten de dames Vorenkamp en Kleyn de aanwezigen op eenige stukjes piano- en vioolmuziek, waarvoor zij een hartelijk applaus in ontvangst hadden te nemen. Mogen zij nog menige ouderavond op school F met hun sublieme spel opluisteren. Na de gebruikelijke pauze met thee en een koekje liet Dr. Lorang de aanwezigen een aantal lantaarn plaatjes uit Santpoort zien, kiekjes van mooie en typi sche plekjes en voorwerpen, waaraan Santpoort vooral vroeger zoo rijk geweest is. Na het sluitingswoord van den heer Scholten was er aan de sinds jaren ononderbroken reeks van mooie en geslaagde ouderavonden van school F, een nieuwe toegevoegd. Zondag a s. T.Y.B.B. I-SANTPOORT I, 2 uur Santpoort II—Lisse I 2 uur Santpoort III—Lisse III 12 uur Alliance II—Santpoort IV 2 uur B.S.M. IV-Santpoort V 12 uur Terwijl het eerste elftal naar onze zuiderburen gaat, speelt het tweede thuis een belangrijke wedstrijd tegen de leiders van hun afdeeling. Zij zullen er natuurlijk prijs op stellen, de kampioenspretendenten een neder laag toe te brengen, iets wat Lisse zoo maar niet neemt Het kan hier dus een zeer spannende wedstrijd worden. Bij het derde zijn de rollen juist het tegenovergestelde, hier is het derde de leider, waarvan Lisse 3 gaarne zou winnen, doch aangezien nog niet een elftal van ons derde heeft gewonnen, zal het voor Lisse niet meeval len. Ook dit beloofd een spannende strijd te worden. Het 4e zal niet makkelijk winnen van Alliance, ter- het 5e met haar groote plannen er ook nog niet is. Mogen we de lezers er even op wijzen, dat er nog maar weinig loten verkrijgbaar zijn Haast U dus. Secretariaat: Hagelingerweg 210 Ondanks dat de punten van ons eerste elfal, Zondag j.l. in Delft bleven, zijn we niet ontevreden over hen, er is hard gewerkt. Het was een snelle wedstrijd waar in D. H. L. iets gelukkiger was. Tevens bleek de Natio nale doelman Alsemgeest, in goede vorm te zijn, want hij hield er de onmogelijkste ballen, die wij al telden, er uit. Zondag komen zij wederom voor een zware taak, nl. T.Y.B.B. uit. Dit is de naaste tegenstander uit de afdeeling. We hopen dat het een mooie en sportieve wedstrijd wordt, met Santpoort als overwinnaar. Het tweede speelde Zondag j.l. in Bennebroek gelijk, dat was geen 9 1 Tot koit voor het einde stonden de onzen met 2—0 voor. Jammer dat zij de druk, die B.S. M. uitoefende, niet konden weerstaan. A.s. Zondag spelen zij thuis tegen Lisse, de leideis uit hun afdeeling. Uit werd het 3 2 voor Lisse. Doch nu hebben we goeden moed, want wanneer er serieus gespeeld woidt, kan er gewonnen worden. Het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van de kleuter school van „Volksonderwijs" aan de Wüstelaan, een gebeuren dat telkens weer een hoogtepunt vormt in het schoolleven der kleinen, is ook dit jaar weer met op gewektheid gevierd. De feestelijk versierde school her bergde Zaterdagochtend, toen de Sint met zijn knecht zijn intrede deed, een schare blijde kinderen, die vol verwachting zijn komst hadden afgewacht en nu in een spontaan gejuich losbarstten. Nadat de kinderen Sint een lied hadden toegezongen en deze op zijn beurt op de hem eigen wijze de kinderen had toegesproken, wer den de versnaperingen en cadeautjes uitgedeeld en steeg de vreugde ten top. Na vertrek van Sint werd een poppenkast vertoond, waarna ook deze dag weer voor de kinderen voorbij was, een prettige herinnering aan de kleuterschool rijker. Vele ouders hadden van de uit noodiging van het bestuur gebruik gemaakt en waren bij de feestviering hunner kinderen aanwezig. Aan allen die medewerkten om dit mooie resultaat te bereiken, hetzij door daadwerkelijke hulp, hetzij door finaucieelen steun, hierbij onzen liartelijken dank. De avond te voren was een ouderavond belegd, waarbij o.a. Mej. Vijlbrief uit IJmuiden een lezing hield over „Is het in het belang van den kleuter in het algemeen hem een kleuterschool te doen bezoeken?" Mej. V. be handelde hierbij verschillende „typen" van kleuters, zooals het eenigst kind, het nakomertje, van uit een groot gezin, uit een behoeftig gezin of een uit een rijk gezin en een uit een gezin waar beide ouders werken of in de zaak werkzaam zijn. Zij kwam tot de conclusie dat elk dezer omstandigheden het toch wenschelijk maakten een kleuter een kleuterschool te doen bezoeken mits de school een goede school is, die voldoet aan de eischen, die men wat ligging, inrichting, sanitaire uitrusting en personeel betreft aan een goede school mag en moet stellen. Jammer genoeg mankeert het hieraan tegenwoordig dikwijls zeer veel, nu de overheid zich van het voorbereidend onderwijs heeft losgemaakt. Daarom gelukkig dat deze school van Volksonderwijs door haar gerust om die reden kan worden aanbevolen. Een dankbaar applaus beloonde Juffr. Vijlbrief voor haar klare uiteenzetting. Daarna was een bespreking gewijd aan de financieele moeilijkheden waarvoor het bestuur zich ziet geplaatst. Er werd een commissie benoemd, die maatregelen zal nemen de financiën te verbeteren; er werden enkele nieuwe donateurs geboekt, anderen verhoogden hun schoolgeld, zoodat alles bij elkaar, dit een prettige en succesvolle avond was, waarbij duidelijk merkbaar was, dat men de school op hoogen prijs stelt. Elders in dit blad vindt U een oproep tot bijwoning van een propagandavergadering, op Donderdag 15 December a.s. in het Jeugd en Vereenigingsgebouw Enschedelaan 67. De president der vereeniging, Mr. Dr. IJssel de Schep per zal spreken over „Wat wil Bellamy". Gezien de algemeene verwarring die er heerscht over de geheele wereld, met oorlogs-dreiging, rassenhaat en geloofsvervolging, snakt het menschdom naar een alge- heele oplossing. Juist omdat bovenstaande vereeniging propaganda maakt voor een economisch-stelsel, wat een algeheele oplossing geeft, kan zij zich dan ook in een grooten groei verheugen. Al is deze groei ook in onze gemeente te constateeren, nog te veel inwoners zijn echter nog onbekend met hare doelstelling of hebben hierover een verkeerde meening. Mocht U reeds eenigszins op de hoogte zijn. doch nog eenige opheldering verlangen, bezoekt dan zeker deze bijeenkomst. Er zal gelegenheid zijn Uw vragen schrif telijk in te dienen. Houdt U dus de avond van 15 Dec. voor deze zeer belangrijke bijeenkomst vrij en komt met Uw vragen. hela, hola, houdt er de moed maar in". Met dit lied stond ik 's morgens op en mijn vrouw keek mij vor- ontwaardigd aan en begreep er niets van dat ik in den vroegen morgen zoo vroolijk was. Doch wat was het geval: Mijn Schoonmoeder ging voorloopig vertrekken, vandaar die vroolijkheid. Schoonma had gevraagd of ik haar naar den trein wilde brengen, waartoe ik natuur lijk gaarne bereid was, maar dan zoo vroeg mogelijk, liefst v.m. 6 uur, doch dat was haar te vroeg, dus toen maar een treintje later. Doch met dat al zijn we toch maar weer een goede donatrice kwijt en het was er één die niet roddelt, dien eer moet ik haar na geven. Toen het vertrek daar was wenschte zij mij het beste met Brederode en vroeg of ik haar op de hoogte wilde houden met het wel en wee der Vereeniging, hetgeen ik haar beloofd heb. Ik wou dat ze allemaal zooveel belang stelden in Brederode en dit ook van de oud leden kon schrijven, doch dit is helaas niet het geval, want wanneer die de vereeniging den rug toe draaien, dan ziet men ze gelijk ook niet meer en wanneer men de rede vraagt dan blijven zij het antwoord schuldig. Persoonlijk ken ik een Frans en een Gerrit, die, trots zij devereeniging nog een goed hart toedragen, niet meer

Weekblad Huis aan Huis | 1938 | | pagina 2