Het Had van fortuin gaat draaien óók voor U! Groote Holland Huis Loterij HOOFDPRIJS Schakeitjes Trekking definitief 22 December a.s. Eerste Santiioortsche Afbraak- en Niewhouthandel Biezenweg 21 NUTTSGE UI KERST CADEAUX! Bi fiVI. Saager, Santpoort-station Bloemend.straatweg 57 St. Nicoiaas bij de Militairen. Comité Ontsj anning Miliiaiitn. St. Nicoiaas bij de militairen te Driehuis. 55-jarig Huwelijksfeest. Luchtbescherming. want op 22 December trekt de naar keuze t.w.v. f 5000.-- 2e prijs: Fordauto t.w.v. f 2225 3e prijs: ameublement t.w.v. f 1500 Voorts honderden prijzen waarvan vete waardevolle Breüeiode Nieuws Pijltjes, R.K.S.V. „Santpoort". R.K. Supportersvereeniging „Santpoort". Zondag 10 December a.s. gaan we naar „Exeisior" te Schiedam. Leden die de reis made willen maken gelieve zich voor Zaterdagavond op te geven bij één der vol gende aaressen Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband. Opgedragen. R.K. Harmonievereenigfng „Soli Deo Gloria". Bovengenoemde Vereeniging maakt hiermede bekend dat de trekking van de door haar uitgeschreveu verlo ting zal plaats hebben op Zaterdag 9 December a.s., des avonds om 8 uur in Cafe-Restaurant „Zomerlust", Hoofdstraat, Sautpoort. Rozensfein-Vëlsen Telefoon 8490 Wederom voorradig een mooie partij gebruikt hout, o.a. Planken, 2x3, Baddings, Draad- glasruiten. Tevens alle soorten nieuw hout tegen concurreerende prijzen. TEL. 8239 TEL. 8239 Uitslag Verloting Postzegel vereeniging „Santpoort", SecretariaatBurg, Enschedelaau 29, Santpoort-Dorp. Ter gelegenheid van het 3-jarig beslaan van boven- «eneemde vereeniging wordt een jaarvergadering gehou den op Dinsdag 12 December a s, op huu plaats wareu, kregen de kinueien van het vorig SCUooljaar een aainignelu en Uaalna ai nel uVeilgegiU nog een zakje lekaeis. Hel was luen reeils zoovei ual buiten net paard, ouder uiliilair gelelde reeds stond te wachten, docü fet. Nicoiaas taiuide nog even. Hij wilde alle inilltaiien uil de zaai (j(J rnansciiappen) op Uel tooneel hebben, waaraan zij gaarne gevuig gaven. iNadal St. Nicoiaas, met zwakke slem: „geelt acht", „ïecnts richten", „staat" en vervolgens „op de plaats rust" had bevolen kregen de neeren een sigaar en toen acntte de sympathieke Kapitein Slager het moment gekomen om ook zijn gevoelens kennaar te maken, waarop hij een stevig applaus moent ontvangen. Wie toch had gezorgd voor de stalling, het voer en het stroo voor het paard van Zijne JBlminentie Onzen dank kapitein. Ook gij als kindervriend, hebt U, met Uw viiend, zichtbaar vermaakt. Toen vertrok St. Nicoiaas te paard. Zang en jubel, ge wuif en muziek. Het was heenijk de spontane echte vreugde te oeiuisteien in dezen aan andeie uan coniec- tie-genoegens zoo armen tijd. Na het vertrek van tot. Nicoiaas 2 met fraaie plaatjes toegelichte kinder-vertellingen. Hoe leefden ze mee, hoe aaudacling volgden de oudeis de reacties bij hun grut. Wij zijn daukuaar voor alle verleende inedewei- kiug en in net bijzonder Mej. V\ oudstra voor haar vol hardend streven om haar scnooi het beste tedoenbien- gen, tot het welzijn van de haar toevertrouwde kinderen. Een taak waaraan zij zich in Santpoort nog vele jaren mogen wijden. Het zal haar zwaar zallen het volgend jaar opnieuw van haar groepje afscheid te moeten nemen. Maar dan staan weer opnieuw kleuters te wachten Zij is onver moeid. Haar feest voor de kleuters is weer een groot succes geweest. St. Nicoiaas, 't huiselijk feest bij uitnemendheid, is ook door de militairen gevierd. En velen mochten 't thuis vieren in de intieme familiekring, doch 't grootste gedeelte inoest 't in het kantonnement meemaken, waarvoor m de cantine, gevestigu in het N. H. Yerte- nigingsgebouw, Burg. Enscheuèiaan, een feestavond geor- ganiseeid werd. Ahe militairen werden hier onthaald op sigaien,specu laas, warme chocolademelk en surprises. Hiervoor was geld noodig en dank zij de gaven die de inwoners vai. Santpooit bijeen gebracht hebben, was het ons mo gelijk, de militairen een avond aan te bieden, die nog lang in hun herinnering zal blijven en waar ze nog met menig prettige herinnering aan terug zullen denken. Groot was het enthousiasme, toen St. Nicoiaas in hoogst eigen persoon, vergezeld van zijn trouwe heiper,Zwaïte Piet, in de zaal veisctieen, om persoonlijk surprices en cadeaux uit te reiken met een toepasselijk Woordje. Hartelijk is er gelachen, wanneer Sint een surprise uitreikt aan één, die bekend was om z'n altijd vuile handen, of aan een ander bekend om zijn liefde voor zijn stroozak, kortom er heerschte een opgewekte en vrooiijke stemming, terwijl de bekende „soldalen-humor" hooguj vieide. Namens de commissie belast met hel St. Nicolaasfeest, zeg ik U aden nogmaals hartelijk dank, dat U ons in staat heeft gesteld voor de hier gelegerde militairen een zoo'u prettige avond te oiganiseeien. De commissie. Oader dankzegging aau vriendelijke gevers en geefsters volgt hieronder de derde verantwoordingslijst van door ons corniié ontvangen gelden: Hr. A. Amsterdam f 1 Mej. S f 1,_, Hr. M. f 1,_, Hr. VV. f 1,—, Hr. N. f 2,5U, allen te Santpooit. Totaal ontvangsten tot en met 7 December f 101,50, waarvan afgeoiagen een bedrag van f 00,voor de St. Nicolaasviermg van alle te Santpoort gelegerde militairen. Wijuoldy 1'aniëlslaan 14. De Penningmeester, Giro 255980. Meinoert de Groot, arts. Maandag 4 dezer heeft het Driebuizer Buiger Comité voor Outwikkeling en Ontspanning v. Militairen een St. Nicoiaasavoud georganiseerd in het gymnastieklokaal van de school aan de Br. Schaepmanlaan. De belangstelling was zeer groot en vol verwachting klopte het hart van alle aau wezigeu voordat St. Nicoiaas verscheen Toen hij met trompetgeschal werd aangediend, werd hij hartelijk verwelkomd met het bekende lied „Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan". Min zaam buigend schreed de oude Sint naar zijn zetel. De voorzitter van hei comnè de heer v. d. Leek spiak een welkomstwoord, waarna feint zich uiisukend op de hoogte toonde van de „goede" en „Slechte" daden door de verschillende hier gelegerde militairen in den afge- loopen tijd verricht. Allen weiden toch met een toepas selijk cadeautje verrast, w aarbij femi goede raadgevingen uitdeelde, onder groote hilariteit van de niet aan de beurt zijnde aanwezigen Ook de off eieren werden niet vergeten. Onder groot gejuich verliet de goede Sint ons om, zooals hij het uitdrukte, ook noch naar andere kin dertjes te gaan. Daarna vermaakte het gezelschap van Mr. Lawoe met liederen en goocheltoeren de aanwezigen tot ougeveer elf uur, waarna luitenant Maarsseu met een welgemeend dankwoord aan het comité voor dezen avond de samen komst liet besluiten door het zingen van het V\ ilhel- mus". De militairen kregen nog elk een hartige ver snapering mee, die schijnbaar zeer in den smaak viel. Het was in een woord een zeer geslaagde avond. Burgers van Driehuis vergeet U onze militairen niet, ook niet als straks de Kerstdagen en Oud- en Nieuw jaar komen Wie nog eenige versnaperingen als olie bollen enz. beschikbaar wil stellen, verzoeken wij beleefd deze aan den heer Schmidt, Vondellaan 59, alhier te willen doen toekomen dan komt alles aan het goede adres. Bij voorbaat onzen dank. Maandag 11 December hopen M A Koene en G. C. KoeneAssink hun 55-jarig Huwelijksfeest te herden ken. Het Blokcomité van Blok II, Santpoort-Station, omvat, tenue Breueroouscheweg, Willem de Zwijgerlaan, Mid deuuuiuerweg vanaf de No's 63 en 64, Cliarl. de Bour- boulaau en Anna van Saxen laan, deelt mede dat de collecte heeft opgebracht f 216.10. Onzen dank aan allen die hebben bijgedragen en vooral aan de dames en heeren die bovendien moeite en tijd gaven om dit resultaat te bereiken. Namens het Blokcomité, De blokleider J. Stada, Brederoodscheweg 84. Blok Terrasweg. De opbrengst van de collecte ia Qw blok bedraagt volgens de voorloopige opgave f 245,45. Na coutióle door het blok-Comité is dit bedrag door Uw blokleider den heer E. Kenther Jr., Terrasweg 58, alhier, afgedragen op 6 Dec. j.l. in de Blok comité vergadering. Beleefd wordt U nog uitgeuoodigd tot toetreding bij de Vrijwillige Blokbrandweer, waartoe U zich bij den heer Kenther gelieve aan te melden. Voor de E.H.B.Ü.-cursus hebben zich in dit blok tot dusverre 52 vrijwillegers aangemeld Meerdere aanmel dingen zien wij nog met belangstelling tegemoet. Nadere kennisgevingen inzake het Blok Terrasweg en de door haar te organiseeren diensten, volgen zoo spoe dig mogelijk. Voor de bij de collecte ondervonden medewerking be tuigen wij onzen oprechten dank. Namens het Blok-Comité, van Hal. goedgek. bij besluit v. d. Min. v. justitie van 26 April 1939 2e Afd. A No. 1199. Prijs per Lot f 0.60 Verder vele waardevolle prijzen, o.m. Zoolang de voorraad strekt zijn er bij onderstaande adressen nog loten verkrijgbaar kantoren v.d. Ned. Mid- denstandsbank Noord-Holl. LandbouwcredietNederl. Landbouwbank; v.d. Enden, Bloemend.straatweg 125; Sanders, Terrasweg 33, Spanjaard, Terrasweg 8 Stort nog heden op Postrekening 8005 v.d. Vereeniging Holland Huizen, Wijde Kapelsteeg 1, Amsterdam-C., of zend postwissel. Brederode I—Beverwijk I 10 uur Keiineint-rs VBj ederode II 10 uur Breuerode juu.Stormvogels jun. 12 uur Te spelen wedstrijden voor Zonoag 10 December: Exeisior 1bantpoort 1 2 uur Santpoort IID O.S.B. 2 uur Santpoort 111T Y B B. III 12 uur D.E.M. IVSantpoort IV 12 uur Junioreu A Sautpoort H.B.C. 12 uur Junioren B V.C.V.—Santpoort 1,30 uur De trauiue is gebroken, Santpoort heeft weer eens ge wonnen van H.B.C, Zondag spelen we tegen „Exeisior". Gaan we nu ook Exeisior G. Spanjaard, kapper, Terrasweg 8, of bij den Secretaris A. P. fleeremans, Hageiingerweg 210. Het vertrek is gestejd op 11,56 uur uit Santpoort, hoek Hageiinger wegHoofdstraat. De Zendingskring „Kleine Kracht", heeft Maandsg 4 Dec. de verloting gehouden van het gebreide kleed. Het lot is gevallen op No. 43. Aan allen hartelijk dank voor de medewerking. Namens de Zendingskring „Kleine Kracht". Aan de firma Bunschoten en Zoon, alhier is door de Rijkswaterstaat opgedragen het maken van kantstrooken van klinkers langs de rijbaan van weg No. 9, gedeelte AlkmaarStolpen en weg No. 10, StolpenDen Helder, Rijkswegenplan 1938, voor de somma van f 10337, Beleefd aanbevelend, TH. VAN GELDORP Pracht collectie Dames- en Heeren- Fauteuils, ALLEEN in prima uitvoering eggs» vanaf f 13,75. Moderne Theemutsen vanaf f 1,65 Antieke Fantasie Kleedjes Hggg^ Poefen en Voetkussens in alle maten. Origineele Pulman Kussen voor Ligstoelen jmHj Een practisch Cadeau is ook het opnieuw laten overtrekken van Uw Meubelen. Vraagt stalen en prijs. Missie-Naaikrans „Allerheiligst Hart van Jezus" te Driehuis-Velsen. De prijzeu staan iu volgorde der nummers. 14, 43, 978, 899, 3U6, 343, 31, 1187, 62, 178, 309, 89, 166, 119, 747, 892, '677, 1003, 957, 742, 666, 1095, 61, 279, 2ö8, 82, 851, 154, 48, 10)9, 854, 1127, 208, 611, 115, 1240 621, 732, 682, 335. Het belooft weer een gezellige avond te worden en er zullen enfin, dat moet nog geheim gehouden wor den. Wederom verwacht het bestuur een goede opkomst. Als altijd zijn belangstellende veizamelaars welkom. Bij geen vooruitbetaling wordt 10 cent incassokosten in rekening gebracht Te koop gevraagd 5 zware kippen voor de slacht. Hoofdstraat 180, Santpoort Da Vishal, Westlaan I Elke dag versche Mosselen schoongemaakt Xe koop aangeboden, Zwarte kruissnarige Piano. krijs f 150, Rouierkerkweg 125, Beverwijk Aleisje gevraagd plm. 18 jaar, van 84 uur. Loon f 4. Arevr. Giezen, Kerkweg 127 Santpoort Dorp. Nel meisje gevraagd van half 9 tot 2 uur. Terrasweg 38 Terovername Een nieuwe gitaar merk Silvestri, metfoudraal en leerboeken f 12 Mej. R. Visser, Hoofdstraat 138 Te koop een wintermantel met bontkraag, en een mooie bang- iamg, te bevragen Kerkweg 50 Ter overname voor bejaarde dame, 3 mooie zwarte Japonnen Velserbroekstraat 15, Santpoort Jong meisje gevraagd voor de ochtenduren. Brederoodscheweg 81 b Billijk te koop wegens over compleet, eiken ameublement bestaande uit 4 stoelen, 2 cra- peaux en tafel. Te zien Vinken- baan 50a, Santpoort-Station. Gevraagd voor direct nette werkster, zelfst. kunn. werken, Maand., Woensd. en Vrijd. van -1 uur. Rijksweg 388. Wegens vertrek naar Indië ge- beele of gedeeltelijke inboedel direct te koop. Marnixlaan 13, Driehuis Nette Werkster gevraagd Duin en Kruidbergerweg B 72 Mevrouw kost in Amsterdam vraagt een flink net meisje, boven 18 jaar, goed kunnende werken voor dag en nacht. Salaris f 20,per maand. Br. met inlichtingen letter P. Dame op leeftijd vraagt 1 of 2 gestoffeerde of ongemeubileerde kamers zonder pension, liefst met verwarming, goede gezellige stand. Brieven met prijs No.401 Gevraagd een nette loopjongen voor de morgenuren. A. W. de Leeuw, Hageliugerweg 67, Sant poort. Nette Loopjongen gevraagd bij Levensmiddelenbedrijf Jac. Nol, Hoofdstraat 172. Te koop een partij Biels, te bevragen W. C. Post. Driehui- zerkerkweg 136, Velsen. Te koop twee l-persoons wollen dekens en een kort zwart bont jasje. Biezenweg 67, Santpoort. RINA VISSER, Gedipl. Coupeuse Dames- en kinderkleeding, Bruids- en avondjaponnen Ook pasklaar maken en patro nen naar maat. Hoofdstraat 138, Santpoort-D. MADDJE LI M PER. Piano Leerares. Staatsdiploma f 4, en f 2,50 per maand. Inlichtingen bij Boekhandel Cornegge HONDEN TE KOOR 1 Bouvier 1 Aerdel Terrier, 1 witte Kees, 1 Belg. Herder, enz. Pension voor alle soorten huis dieren, honden-en kattenbrood voorradig. KENNEL KLEIST Slaperdijk 12 Santpoort Telefoon 8610. EST.O.-TAXI. Dag en nacht bereikbaar. Ook Zondags. Telefoon 8.2.5.0. A. J. P. Stegemeyer, Hoofdstraat h. Hageliugerweg. Vraagt prijs voor vergelegen plaatsen. Mode-Vakschool Molenstraat 25 Geeft grondig onderricht in naaien en maatknippen.Cursus voor eigen gebruik, alsook opl. voor Diploma. Directrice: Mevr. C. Broekhuizen, Gediplom. Leerares. DAMES Uw japon maak ik vanaf f 2,50; Avondjapon vanaf f 4,00; Patronen naar maat v.a. f 0,60. Je Schildwacht, ged.cost. Hagelingerweg 135. Prima braadkuikens, soepkip pen en konijnen, alles versch geslacht, bestelt u bij P. van Lammeren, Kruidbergerweg 80 RITA C. M ULLEM, CREMER- LAAN 22, TEL. 8563, SANT- POORT-DORP. Hondendeskun- dige. Trimmen en Toiletteeren van alle bondenrassen. Engels Diploma. Nagels knippen, Tand steen verwijderen. Grondig Guitaar-, Mandoline, Banjo, Mandola en Hawaiïan- onderricht. Privé, vl. methode, cond. billijk. LENIHALSEMA, Westlaan 9, Santpoort-Dorp. Het KERSTCADEAU koopt U bij van DE WINT'S RIJ WIELHANDEL het best en het goedkoopst. Pracht Rijwielen voor weinig geld. Ingang werkplaats naast de Groentenhal van S. Bol te Driehuis. Beleefd aanbevelend. BOTERHAMPAPIER 18 cent per 50 vel Boekhandel Cornegge Teletoon 619 Santpoort

Weekblad Huis aan Huis | 1939 | | pagina 2