Boterham- papier 18 cent Schakeltjes P. KAANDORP kerstfeest Vredefeest V.V.V. „Santpoort'sBloei" Wij Verhuren Wegens plaatsgebrek kunnen programma Radio Centrale en diverse stukken niet ge worden. Huijboom's Bloemenmagazijn C. BUTTER Lamsvleesch Voldoet aan alle eischen „Spitsbergen" door Jan P, Strijbos. Pensionbureau. Santpoorts Bloei Uw vereeniging Het bestuur van Santpoorts Bloei. Het Bestuur van Santpoort's Bloei is momenteel als volgt samengesteld Verstrekking van melk op de scholen, J.l. Vrijdagavond üad, op uitnoodiging van Burgemees ter en Wetnouders, ten Raaüiiuize een vergadering plaats van algevaardigden van Schoolbesturen, Ouder- oouiinissies en Underwijzend Personeel van de scholen voor gewoon lager onderwijs in de gemeente Velsen. Vo W etlioduers van öooiaie Zaken en van Onderwijs waren namens liet gemeente bestuur aanwezig. Driehuizerkerkweg Driehuis Telefoon 4372 R.K.S.V. „Santpoort". Vleeschhouwerij 50 vel thans Boekt; tndel Cornegge Gevonden en verloren voorwerpen Glas, Porcelein en Tafelgerei voor bruiloften en par tijen tegen zeer lagen prijs. Is dit iets voor U Loendersloot's Warenhuis Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereenigingvoor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitter: de Heer Herbert Cremer Secretariaat: Burgemeester Enscbedelaan 40, Tel.8654 i)e aangekondigde causerie met filmbeelden door Jan P. Ötrijoos over zijn avontuurlijke tocht naar en op Spitsoergen, zal gehouden worden op Woensdag 3 Jan. 1040, T avonus 8 uur 15 in het Jeugdhuis naast de Ned. Herv. Kerk. Daar deze causerie alom in den lande stampvolle zalen getrokken heeft, verwachten wij ook in Santpoort een buitengéwoon groote belangstelling en hebben wij ten gerieve van onze leden de volgende regeling getroffen; Onze leden hebben persoonlijk gratis toegang, doch moeten voorzien zijn van een strikt persoonlijk toegangs bewijs, dat tot en met 24 December op vertoon van het diploma 1939-1940 in ontvangst kan worden geno men aan de volgende adressen J. Visse, Broekbergenlaan 9. J. Copier, Beekvlietstraat 14. M. W. Jonker, Bioemeudaalschestraatweg 135. Tevens kunnen uitsluitéud onze leden tot 24 December aan deze adressen voor hunne huisgenooten introducties verkrijgen a 25 cent per persoon. Na 24 December wordt de kaartverkoop vrijgegeven, zoodat dan, zoolang de voorraad strekt, ook met-leden toegangsbewijzen a 25 cent per persoon aan bovenstaande adressen kunnen verkrijgen. Plaatsbespreking a 10 cent per plaats bij den heer J. Copier, Beekvlietstraat 14 en den heerM. W. Jonker, Bioemendaalschestraatweg 135. Ter voorkoming van teleurstelling dringen wij er bij onze leden op aan zich vroegtijdig van de door hun verlangde toegangsbewijzen te voorzien. Hoewel velen aan onze eerste oproep gevolg hebben gegeven, moet onze pensionlijst toch noodzakelijk met eeuige adressen worden uitgebreid. Heeds nu beginnen wij met ouze propaganda voor: „SANTPOORT UW VACANTIEOORD" en als de voorteekenen niet bedriegen kan Santpoort gedurende den a.s. Zomer een groot aantal Zomergasten verwach ten. Pensionhouders zorgt, dat U Jdjdig Uw maatregelen genomen hebt en geeft U reeds nu aan den beheerder «&P. het^P-giriipp.butea.'i, den heer G. F, Hempel, Mid- denduinèrweg 16, op, onder vermelding van alle nood zakelijke (gegevens, Hoe vroegtijdiger onze pensionlijst gereed is^ des te eerder kunnen wij met de propaganda aan vangein, hetgeen toch op de eerste plaats in Üw eigen belang is. Van de diensten van ons Pensionbureau kunnen uitslui tend de leden van Santpoort's Bloei gebruik maken en wel geheel gratis. Wij vragen slechts Uw medewerking door le. vroegtijdig ons alle gegevens te verstrekken en 2e. wanneer Uw pension of kamers, al of niet door onze bemiddeling, bezet zijn, hiervan onmiddellijk me- dedeeling te doen aan den beheerder van het pension- bureau. Tegen dit laatste verzoek wordt nogal eens gezondigd, hetgeen tot gevolg heeft, dat men ons onnoodig met extra werk belast en anderen hierdoor dupeert. Santpoort's Bloei doet gaarne alles voor U belangeloos, weest U nu zoo vriendelijk aan haar dringend verzoek gevolg te geven. Versterkt onze vereeniging door toe te treden als lid. Hoe meer leden, hoe meer wij voor U kunnen doen. Minimum-contributie f 1,per jaar, Herbert Cremer, Eere-Voorzitter Joh. Th. N. van Beem, Voorzitter Mr. L Vorstman, Secretaris, Burg. Enschedél. 40, Telefoon 8654. C, J. Wit, Penningmeester, Brederoodscheweg 74, Postgiro 82333. G. F Hempel, Vice-Voorzitter, Beheerder van her Pensionbureau, Middenduinerweg 16. J. H. Visse, 2de Secretaris. M. W. Jonker, 2de Penningmeester. J. Copier, Commissaris. C. J, v. d Kamp, Commissaris. Ir. J. A. Verhoef, Commissaris. H. Bogtstra, toegevoegd Bestuurslid. De heer C. H. W. van der Ven uit Hilversum, verte genwoordiger van het Centraal Schoolmelkcomitè, ge vestigd te s-Gravenhage, hield een rede omtrent de verstrekking van meik op school. Deze schoolmelkvoor- zieniug vindt tnans reeds in ongeveer 7ü gemeenten (groote en Kleine) in ons land toepassing. Zij geldt voor alle schoolkinderen, arm en rijk, behalve die, welke om mediscne redenen geen melk mogen gebruiken. De sciiooiartsendiensten in de onderscheiden gemeenten gaan hierbij uit van de veronderstelling, dat het gebruik van een kleine hoeveelheid melk tusschen het ontbijt en het middagmaal (twaalfuurtje) een goeden invloed uitoefent op den licnaineiijken en geestelijken toestand der scnooikiuderen. In de praktijk is zeer vaak gebleken, dat kinderen, die thuis geen melk widen drinken, ze gaarne op dat tijd stip gebruiken op school. in bedoelden gemeenten ontvangen de kinderen gedu rende de ocntendschoolpauze op Alaandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag een kwart liter gepasteuriseerde melk in een fleschje met bijlevering \an een rietje. De prijs, waarvoor deze nieik op school zal kunnen worden verstrekt zal in geen geval hooger zijn dan die waarvoor men dezeilde kwaliteit meik (gepasteuriseerd en in een fieschje) aan huis koopt. Door bemiddeling van de Overheid kan de melk op school tegen lager prijs worden ingekocht, waardoor de mogeiijkneid is geopend, dat ouders, die het bedrag niet kunnen opbrengen, in de gelegenheid gesteld wor- den belangrijk minder te betalen. Op deze wijze geregeld is het in de verschillende ge meenten niet voorgekouieu, dat schoolkinderen van muider gegoede ouders om fiuaucieele redenen van deze voorziening van melk op sciiooi waren uitgesloten. Hier is dus sprake van gemeenschapszin, omdat de ouders met elkaar een en ander mogelijk maken. .Vlelk op school staat in geen verband met de z.g.n. dchoolvoediiig (warme maaltijden). De gemeentebesturen, schoolartsendiensten, schoolbestu ren, oudercommissies, het ouderwijzend personeel treden hierbij regelend op. Na deze rede ontstond een geanimeerde gedachten wis seling. Besloten werd, dat de schoolbesturen en het ouderwijzend personeel aan de verschillende scholen binnen 14 dagen aan het gemeentebestuur zullen berich ten of zij bereid zijn tot de totstandkoming van de schoolmelkvoorziening mede te werken. Zijn deze instan ties tot medeweiking bereid, dan kan een plaatselijk comité worden gevormd en zal in bijeenkomsten van de ouders der schoolgaande jeugd op het groote nut van de meik verstrekking op school worden gewezen. Nu in deze donkere dagen, Het woordje vrede niet meer telt. Willen wij even aandacht vragen. Doch niet voor macht of oorlogsgeweld. Zet Uw zorgen eens opzij, Viert het kerstfeest samen blij, De gezelligheid kan nog worden uifgebreid, Door bloemen want dan slaagt een feest altijd Gij weet waar U voor groote sorteering moet zijn, Dus allen naar STEEDS IETS APARTS STEEDS HET BESTE 2 uur 2 uur 12 uur 12 uur Te spelen wedstrijden voor Zondag 17 December: Santpoort I O.G. 1 D.S.S.H. I—Santpoort II Lisse IIISantpoort III Santpoort IV Geel M it III Junioren I: Santpoort—D.S.S. 12 uur Junioren III D.E.K. Santpoort 1,15 uur Bij goed weer kunnen we Zondag een paar aardige wedstrijden zien. Voor het eerste verwachten we onze zuiderburen en evenals van H.B.C. dient ook van O G. gewonnen te worden. Het zal echter niet meevallen en aan spanning zal het dan ook niet ontbreken, evenals bij Santpoort 4 en Junioren 1, zoodat we aanraden vroeg te komen. Het 2de en 3de elftal hebben ieder voor zich een zware uitwedstrijd, doch met eenige wijzigingen in de elftallen is er winst te behalen. De wedstrijd Santpoort 1-Onze Gezellen vangt aan om 2 uur. Hoofdstraat 178 Telefoon 8223 Steeds voorradig vanaf 25 cent per pond Lamsvet 40 cent per ponn maar uitsluitend lamsvlees het beste Alleen Zaterdags 2 ons Pekelvleesch 30 ct Probeert U ook eens onze prima Worstsoorten en fijne Palingworst 12 cent per ons Opname in deze rubriek alleen door bemiddeling der Politie. De adressen van de politie zijn als volgt: agent de Bruine, Wüstelaan 11, Telefoon 8400, Santpoort-Station. agent Duindam, Gladiolenstr. 3, Santpoort-Dorp, agent Maas, P. C. Hooftiaan 53, Telefoon 4200, Driehuis- W esterveld agent de Vries, Hagelingerweg 225,Telefoon 8300, Santpoort-Dorp. Gevonden: dames handschoen, rood, Rijksweg 534; damestasch met inh., slagerij Schipper, Bioemeu daalschestraatweg 52aameshanusehoen (zwart), Boekhanuel Corneggeeen actetasch met inhoud. Wüsialaan 11; een Kinder wantje, T. Kops, Platvoet- straat 1; een enoeimes, '1 vindersholje ö,lJmuihen- Oost; kiem van reservewiel (auto), Teiburhsir. 41; kruiheuiersjasje, grijs, Schiöuer v. Koikweg 6; regenhoeuje, Antmonensiraat 18; twee breipennen, Hegenngerweg 55portemonnaie met inhoud, Hy- acintheustraat 16. Kiuüeihoeuje, Hagelingerweg 49; fietstasch met mauteibana, Hagelingerweg 165; rahiateur dop, Noorüerüorpstraat 7 kinüerpantoffeis, Anemonen- straat 9; kopeien gewicht, Kerkweg 44; doos met veekoeken, Auemoiieustraat 9 bruine portemonnaie met inhoud, Hagelingerweg 327 Rijwielbelasting- inerk, Hagelingerweg 263; deksel melkbus, Biezen- weg 75 een krukje (om iets op te draaien), Pas toorstraat 30een bruin jongenspetje, Terbuigstr. 32een zilveren armhanoje met ue naam Lida, Bioemendaalschestraatweg 11; Bruin glacé dames- haudschoen, P. G. Hooftiaan 53 laten liggen bij Magazijn „Nederland" 3 paar dameshandschoenen; 10 rittenboekje Nederl. Spoorwegen, Brederodel. 38 een bruine kiuderportemonnaie, inh. 2x/g cent, Ha gelingerweg 363; autoped, lioutkleur en bruin gebr. muisje, Driehuizerkerkweg 63. Verloren: Gab. regenkapje, Hoofdstraat 46; een paar zwarte regenpijpen, Kpksweg 525; een bril, Plage- lingerweg 26; Bloemcorsage, Kerkweg 58; rose wagendekentje en een kinderportemonnaie, Hyacin- tbenstraai 10; een bril, Tulpenstraat 26; bruine jongens portemonnaie met inhoud. Curg. Enschedè- iaan 9; een wollen kindersjaal, Hoofdsstraat 245; een bril met licht motuur, Laurillardlaan 1een groene deukhoed, Zeeweg 363, Driehuis. Gouden dames schakelarmband, Julianalaan 96, Overveendames Vulpen „Caur" in bruin lederen etui, Leeuweriklaan 36; bruine damesportemonnaie met ritzsluitlng inh. f 1,73, Geuestetlaan 51beige damesportemonnaie, gem. B, inh. f 3,38, P. O. Hooftiaan 53een wit-zwarte wollen dameshand, schoen, Stationsweg 7 bruine lage Heerenschoen- Rijksweg 159; beige handschoen, Schuitstraat 8; een bruine heerenliandschoen met kap, Wüstelaan 24 een blauw jongensjasje, Vinkeubaan 6 een 10-rittenboekje Ned. Spoorwegen (Santpoort-Haar lem), Duinweg 19a; een beige lederen heerenhaud- schoen, Rijksweg 321 een grijs-blauw wantje, Uitendaalsiraat 30a; een sleutel gemerkt „Wilka", Zinneveldtstraat 31een bruine mantelceintuur, Brederoodscheweg 74beige heerenhandschoenen, Rijksweg 321blauwe das (shawl) met witte en roode noppen, Hagelingerweg 212; een paar hand schoenen, Hagelingerweg 203; een rijwielbelasting- merk, per adres Hagelingerweg 225 groen wollen ceintuur, Hoofdstraat 105 Luchtkussen uit auto, Spaarndam Polder 12, (Zwanenburg)blauw kinder pantoffeltje, Hagelingerweg 133; groen gebreid kin- derwa"tje, Hagelingerweg 225; grijze jongenswaut, Broekbergenlaan 17 smeerdop van wagen, Voor plaats 4; groene hoed, Gladiolenstraat 3; belasting- merk, Gladiolenstraat 3; Pullmann kussen, Hage lingerweg 222. Bij geen vooruitbetaling wordt 10 cent incassokosten in rekening gebracht RINA VISSER, Gedipl. Coupeuse Dames- en kiuderkleeding, Bruids- en avondjaponnen Ook pasklaar maken en patro nen naar maat. Hoofdstraat 138, Santpoort-1). De Vishal, Westlaan 1 Elke dag Zeeuwsche Mosselen schoongemaakt Auto's zónder chauffeur, 6 cent per K.M. „Sillem" Garage, Tel. 8474, Hagelingerweg 137. Mode-Vakschool Molenstraat 25 Geeft grondig onderricht in naaien en maatknippen.Cursus voor eigen gebruik, alsook opl. voor Diploma. Directrice: Mevr. C. Broekhuizen, Gediplom. Leerares. DAMES I Uw japon maak ik vanaf f 2,50; Avondjapon vanai f 4,00; Patronen naar maat v.a. f 0,60. Jo Schildwacht, ged.cost. Hagelingerweg 135. E.S.T.O.-TAXI. Dag en nacht bereikbaar. Ook Zondags. Telefoon 8 2.5.0. A. J. P. Stegemeyer, Hoofdstraat h. Hagelingerweg. Vraagt prijs voor vergelegen plaatsen. BOTERHAMPAPIER 18 cent per 50 vel Boekhandel Cornegge Telefoon 619 Santpoort RITA C. MULLEM, CREMER- LAAN 22, TEL. 8563, SANT- POURT-DOBP. Hondendeskun- dige. Trimmen en Toiletteeren van alle hondenrassen. Engels Diploma. Nagels knippen, Tand steen verwijderen. Gedurende de Feestweek gele genheid voor het in pension jven vt^n Uw huisdieren, aak gewenscht. Grondig Guitaar-, Mandoline, Banjo, Mandola er. Hawaiïan- onderricht. Privé, vlugge me thode, (tevens clubopleiding), cond.billijk. LEN1 HALSEMA, Westlaan 9, Santpoort-Dorp. Net dagmeisje gevraagd van 95 uur, plm. 16 jaar, netjes kunnende werken. Hoofdstraaat 232. Flink dagmeisje gevraagd niet beneden 18 jaar. Mevr. Merc- kens, Willem de Zwijgerlaan, 39, Santpoort-Station. Aanmelden na 6 uur des avonds. Voor de Kerstdagen mooie Jonge slacht Kalkoenen. J. Rutte, Rijksweg 347, Santp. Rustig tehuis gezocht voor buitengewoon lief en mooie jonge kat. (Geen kattebaknoo- dig), afhalen voor 1 uur op Middenduinerweg 40, Santpoort Kosthuis gevraagd te Santpoort, in Christ, gezin voor bejaarde heer met vrije zit-slaapkamer. Brieven met prijsopgaaf onder No. 407, bureau van dit blad. Invalide wagen te koop voor spotprijs. Hoofdstraat 43. Violen, Madeliefjes. Nepeta, Allioni, Muurbloemen, Iberis en nog verschillende andere rots- en vaste planten te koop bij Handgraaf, Kerkweg 11. Gevraagd net meisje van half negen tot 4 uur, Zelfstandig kunnende werken. Bosch- en Duinplein 10, Bloemendaal. Mevr. v. d. Heuvel. Slobpak te koop, kind van plm. 2 jaar. Grijs wollen stof. zoo goed als nieuw van f 8,75 voor f 2,50. Hageveldstraat 5. KENNEL KLEIST. Pension voor alle soorten huis dieren. Gedurende de winter verwarmde lokalen. Sladerdijk 12, Santpoort, Telefoon 8610. Gevraagd beneden woning, 2 kamers en vrije keuken of vrij nuuje. Brieven onder No. 506, bur, van dit blad. Xe koop een mooi Kerststal letje, Uiadiolenstraut 24. Dame vraagt groote gestoff. kamer met goed verzorgd pen sion, eigen meubelen, op goede stand. Brieven met prijsopgaaf onuer No. 505, bur. v. d. bl. Te koop Pathéfoon met 60 pla ten vour f 17,50. Rijksweg 438. Dame viaagt atelier dat tevens zii- en slaapkamer is met ver warming en waterleiding liefst bij station Santpoort. Brieven met prysopgaal onder No. 507, bur. v. U. blad. Te huur een kamer, keuken, en slaapkamer, op goede stand. Briev. ond. No. 5UZ, bur.v.d.bl. Visser's Bazar, Terrasweg 10, heeft alles voor de Kerstboom. Als steeds zeer goedkoop. Te koop: inklapbaar gummy- kiuderbad op schraag z.g.a.n. Prijs f 7,50. Hoofdstraat 232, .Santpoort-D. Te koop aangeboden electrisch fornuis met toebeliooren, gek. f 145,nu f 98.(nieuw). Zwarte Bontjas met petit gris kraag f 60,eet- en ontbijt servies f 15,Te beviagen Litslaan 11, Santpoort-stanon. Te koop: 1 witkinderledikantje, met matrasje, 1 flinke trapleer, 9 treden, 1 wit porc. Eetservies, 6 personen. Velserbroekstr. 15, Santpoort-Dorp. Gevraagd net dagmeisje voor heele dagen. Vleeschhouwerij A. Schipper, Bioemendaalsche straatweg 63, Santpoort-Station Ter overname aangeboden: 2 meisjes manteltjes, donker blauw, leeftijd 5 a 6 jaar; 2 cape's donkerblauw 4 a 6 jaar; 1 Heeren Custuum, flinke maat. 1 paar Damesschoenen maat 40—41, zwart; 1 paar zw. leer; Kapschoenen met wol en bont, 4041. Velserbroekstraat 15, Santpoort-Dorp. Gevraagd net meisje Woensdag en Vrijdag tot 3 uur, of alleen Vrijdags. Frans Netscherlaan 33, Santpoort. Jonge Hondjes te koop. Willem de Zwijgerlaan 23. Te koop gevraagd 1-persoons opklapbed, in goede staat. Brieven met prijsopgaaf onder No. 503, bur. van dit blad. Gevraagd jonge werkster, 2 x per week. Harddraverslaan 3, Santpoort-Station. Te koop eiken ameublement 2 feauteuils, 4 stoelen, 2 ronde salontafels f 75piano, merk „Klems" f 100,— electrische gramafoon, mooi salonmeubel f 50,wisselstroom radiotoe stel f 50,— gastoestel 3-pits, met aangebouwde oven, losse branders, slechts f 10,klein antiek buffetje f 15.dames fiets f 6,tuinslang, gieter, hark, schoffel, enz. f 5,3- wielig kinderfietsje f ,100; 25 sparre boompjes f 7,50. Zaterdagmiddag na 2 uur of des avonds, v. d. Vondellaan 51, Driehuis. Beschaafde jonge dame,22jaar zag zich gaarne geplaatst als hulp en gezelschap der huis vrouw van 95 uur, tegen vergoeding, waar hulp van ruw werk aanwezig. Brieven onder No. 504, bureau van dit blad. Hoofdstraat 177 Santpoort Werkplaats Driehuizerkerkweg 107

Weekblad Huis aan Huis | 1939 | | pagina 2