Neem geen risico op Uw Fietstochten Poort en Wilhelmina Rijwielen Chem. Wasserij „Hoek en Vaart" Santpoort Tel. 8200 Wat „Hoek en Vaart" reinigt is „OF"! H. KNOL LOUIS v. d. EYKHOF Comité Christelijk Militair Tehuis, Santpoort Een greep uit onze nieuwe Tarieven CHEMISCH REINIGEN ONDER GARANTIE Colbert Costuum f 1.50 Demi Saison f 1.75 Winterjassen f 1.75 Mantels f 1.50 Blouses f -.60 Rokjes f -.80 Japonnen eenv. v.a. Pluche Tafelkleeden. f 1.25 Regenjas f 2.-- Waterdichtmaken gratis Timmerkarweitjes Hagelingerweg 154 Santpoort De Terrasweg. Trottoirs der Burgemeester Enschedélaan. Gedenkteeken Ds. W. Breukelaar. Fotografisch Atelier. Be 2de itvond-Vierdaagsche. Nieuws van Natuurbad „Velserend" Opbrengst Vergeet-mij-nietjesdag ten bate der Lijders aan Vallende Ziekten. Dr. W. G. Harrenstein weer werkzaam. Zóó moet het en niet anders. Postzegelvereniging „Santpoort". R. K. S. V. „Santpoort". ■PRED1KBEURTEN1 Mededeelingen Turnvereenlging Santpoort. G. A. SPANJAARD, Heerenkapper OOK UW ADRES I TERRASWEG 8 SANTPOORT Nu het bovengenoemd comité in slotvergadering bijeen geweest is, acht het zich een plicht U verantwoording te doen van hetgeen is binnenge komen en uitgegeven voor ,,onze" mannen en jongens. Voorop ga een woord van hartelijken dank voor de mooie collecten en milde giften, die ons in staat stelden menigen prettigen avond te beleg gen en blijvend een „tehuis" te bieden aan hen, die „eigen" huis en haard moesten missen. Hoe gaarne zouden wij nog bij U willen aanklop pen helaas onverwacht kwam er een einde aan op nooit vermoede wijze. Gods bedoelingen zijn ons niet bekend, doch wij zijn met Volk en Vaderland onder Zijn bescherming. Bij Hem schuilen wij. Het batig saldo zal worden overgemaakt aan den Bond van Chr. Mil. Tehuizen in Nederland. De geleende voorwerpen zijn, met hartelijken dank den eigenaars terug bezorgd. Verschillende niet te verhandelen zaken zijn aan de Chr, school, de Zondagsschool of andere stichtingen geschonken. Kop en schotels brachten f 6,op. De Heer Bruynes danken wij ook hier voor zijn lofwaardig en veelomvattend werk. Het comité zelf heeft in de grootste eensgezindheid samengewerkt en naar zijn beste weten de opgedragen taak volbracht. Met leedwezen om de redenen, die tot ontbinding van het comité drongen, nemen wij afscheid. God zegene onze mannen en jongens, die gestreden hebben en verwond werden voor ons „Nederland". Hij trooste de betrekkingen van hen die vielen. En Hij ontsluite voor ons volk en land nog een betere toekomst. G. de )onge, Voorz. L. Gorter A. Markerink Inkomsten. Collecten Giften Verk. kop en schotels f 483,83 f 32,28 f 6,- D. 1. Smits, Penn.m. H. Harmsen J. Verkruyssen Fred O. Touber, Secretaris. Uitgaven. Eerste inrichting f 84,14° Schrijfbehoeften f 19,07 Onderhoud f 90,— Verwarming f 91,06 Verlichting f 64,16 Vrij consumptie op Zon en Feestdagen f 126,— Gezellige avonden f 16,51 Diversen f 11,34 Batig saldo f 19,82° Totaal f 522,11 Totaal f 522,11 De Penn.m. D, 1. Smits Nagezien en accoord bevonden 20 Juli 1940. L. Gorter J. Verkruissen VOOR AL UW naar TIMMERMAN Prijzen billijk Ook voor verduistering het aangewezen adres Alle huishoudelijke karwei tjes correst en billijk Vraagt prijsopgaaf Hagelingerweg 5 Santpoort maar laat Uw rijwiel bijtijds grondig nakijken. Reparatie wordt vakkundig, vlug en billijk uitgevoerd. Motor-Rijwielhandel en Reparatie-inrichting Naar wij vernemen zal binnenkort een aanvang gemaakt worden met het vernieuwen der bestrating van den Terrasweg. Men heeft de nieuwe steenen reeds opge stapeld. De trottoirranden en de bestrating der trottoirs van de Burgemeester Enschedélaan en de Frans Netscherlaan zijn in slechten toestand. Vooral op de hoeken zijn de stoepranden flink verzakt, terwijl ook het overige gedeelte dient te worden herzien. Het is te wenschen dat hieraan aandacht zal worden geschonken opdat een en ander zal worden verbeterd. Naar wij vernemen heeft de Generale Zendingsdeputatie der Gereformeerde Kerken het initiatief genomen tot het plaatsen van een eenvoudigen gedenksteen op het graf van wijlen Ds. W. Breukelaar. Zooals bekend bevindt het graf zich op de Begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Penningmeester van het comité, dat voor plaatsing van den gedenksteen zal zorgen, is Dr. W. G. Harrenstein te Santpoort. De sinds vele jaren bestaande Kennemer Foto- en Kinohandel, Bloemendaalschestraatweg, Santpoort-St., heeft thans een fotografisch Atelier aan zijn zaak ver bonden. Zoowel voor Pasfoto's, Portret- en Bruidsfoto's kan men daar zeer goed terecht. Van 14 tot en met 17 Augustus heeft de 2de Avond- Vierdaagsche plaats te Amsterdam, Haarlem en Zaandam. Voor deelname geven men zich op bij P. Westera, Kruidbergerweg 19, Santpoort, welke tevens alle inlich tingen verstrekt. Zaterdag a.s. wordt een aanvang gemaakt met het afzwemmen van de le ploeg leerlingen en vervolgens iedere veertien dagen een volgende ploeg. De afge- zwommene ontvangen een keurig diploma. Als bijzondere attractie zal aanstaande Zondag, bij gunstig weer, het Haagsche Accordeongezelschap, bestaande uit 1 dame en 4 heeren, de gezelligheid op het strand nog meer verhoogen Zij treden op als de „Zingende Volendammers". Met dank voor het resultaat wordt medegedeeld, dat de Bloempjesdag j.l. Woensdag ten bate van de Vereen, voor Verpleging van Lijders aan Vallende Ziekten te Haarlem en Heemstede heeft opgebracht f 129,611/2. Zooals bekend was de predikantsplaats der Gerefor meerde Kerk te Santpoort sedert het begin van dit jaar vacant. De voorganger der gemeente, Dr. W. G. Harrenstein had de hem aangeboden benoeming tot Leger en Vloot-predikant in algemeenen dienst aange nomen, door de demobilisatie van ons leger is Dr. Harrenstein thans niet meer als zoodanig werkzaam. Naar wij vernemen heeft Dr. Harrenstein de gemeente te Santpoort aangeboden haar voorloopig als emeritus predikant weer te dienen. Dit aanbod is door de ge meente aanvaard. Bovendien is besloten het beroepings- werk voorloopig stop te zetten. Afscherming van de fietslichten. 's-GRAVENHAGE, 30 Juli. De Rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen deelt mede, dat er de laatste dagen tal van verwarring gevende berichten zijn verschenen betreffende de maatregelen voor de afscherming van rijwiellampen. Alle berichten, die niet overeenstemmen met het onder staande, zijn onjuist. De officieele voorschriften luiden, volgens paragraaf 10 van de Duitsche verordening No. 34 van 4 Juli 1940, als volgt 1. De voorlampen van fietsen moeten zóó worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 3 tot 5 c.M. lengte en 1 c.M. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 2. De achterlichten moeten naar boven afgeschermd, blijven branden. Hierop heeft de Befehlhaber der Ordnungspolizei bij brief van 8 Juli de navolgende toelichting gegeven a. Aanbevolen wordt de kleinste afmeting voor de horizontale opening in de afschermingskap te bezigen, d.w.z. de spleet mag niet grooter zijn dan 3 c.M. lang en 1 c.M. hoog. b. Uitsluitend voor degenen, die materialen of voor werpen ten behoeve van de luchtbescherming en dus ook voor de afscherming van rijwiellampen in den han del brengen, geldt, dat zij hun producten te voren ter goedkeuring moeten aanbieden aan de Rijksinspectie Luchtbescherming, Heerengracht 23, Den Haag. Door deze publicatie zijn alle voorgaande publicaties met betrekking tot de afscherming van rijwiellampen vervallen. (A.N.P.) SecretariaatBurg. Enschedélaan 29, Santpoort-Dorp. Na 3 weken onderbreking wordt wederom op 13 Aug. a.s. vergadert. De zeer goede opkomst der leden op de vergaderingen is een verheugend verschijnsel. Tevens kon op de laatste bijeenkomst weer een nieuw lid geboekt worden. Wij gaan dan ook met groot ver trouwen het a.s. winterseizoen tegemoet. Op het oogenblik zijn boekjes voor de rondzending dringend noodig. De vraag naar rondzendingen is groot. Medegedeeld kan nog worden, dat voor elk ingeleverd boekje een ontvangstbewijs wordt afgegeven. Op alle vergaderingen zijn belangstellenden welkom. Wij verga deren in Klein-Stations Koffiehuis te Santpoort-Station. Zooals bekend, werd de agenda van onze Jaarvergade' ring niet afgehandeld, daarom is er vglgende week een vervolgvergadering, met als eenigste agendapunt „Bestuursverkiezing en benoeming Commissie". Candidaten voor Bestuur-, Elftal- en junioren-commissie worden ingewacht tot de aanvang der vergadering. In verband met de belangrijkheid der agenda, verwach ten wij alle Senioren, Donateurs en Buitengewone Leden. Wat het trainen betreft, moeten wij tot onze spijt constateeren dat hieraan niet voldoende wordt deel- Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10 uur: Ds. J. Th. Meijer, Alphen a.d. Rijn Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag v.m. 10 uur: de heer H. W. Hofmeester, Hilversum Deurcollecte voor I.Z.I.N. Geref. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag v.m. 10 uur: de Heer C. Redert van Zeist Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag v.m. 9,45 uur: Ds. H. W. Dercksen van Maastricht n.m. 5.30 uur: dezelfde Ver. van Vrijz. Hervormden, Rex-Theater Zondag v.m. 10,30 uur: Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. Gemeente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Oost. Zondag v.m. 10,30 uur: Ds. J. Hallewas, Doopsbediening genomen. In het belang der Vereeniging en dat onzer spelers, verzoeken wij dringend grooter deelname. Het is voor niemand overbodig, zelfs een Trainer heeft nog training noodig. Juist nu is intensieve training noodza kelijk voor iedereen. De best getrainden zullen zich altijd de beste plaats veroveren. Komt allen ter vergadering en ter training. Het Bestuur van bovengenoemde vereeniging maakt het volgende bekend Nu de gymnastiekzaal van School F weer ter beschik king is gesteld, zullen de lessen, voor zoover reeds mogelijk, na de zomervacantie aanvangen en wel Donderdag 22 Augustus van 6,30—7,30 uur voor de jongens van 7,30—8,30 uur voor de meisjes en van 8,30— 10 uur voor de dames; Woensdag 28 Augustus van 2-2.45 uur voor de Kleuters. Zoodra de animo voor de dames senioressen en de heeren afdeeling groot genoeg is en daar rekent het bestuur stellig spoedig op, zullen ook deze afdeelingen weer worden ingeschakeld, zoodat dan onze vereeni ging weer op normale wijze kan functioneeren. Ook niet leden zijn van harte welkom en wij zijn er van overtuigd, dat, indien zij iets voor de lichamelijke oefening gevoelen en hiervoor aanleg hebben, zij zich terstond als nieuw lid zullen aanmelden.

Weekblad Huis aan Huis | 1940 | | pagina 2