ATTENTIE S 1.50 1.75 K ENI YAAIKT Taxi Reijm Schoen- reparatie „De Econoom" Hagelirgerweg 173a Dameskapsalon MIEP WAGNER HAAST U Profiteert daarvan verhuisd naar Ingezonden. Onderstaande met 15 verlaagde prijzen handhaven wij nog slechts zeer kort. Japonnen (wol) eenv. vanaf 1.25 Colbert-costuums Mantels Winterjas Demi-Saison Regenjas 2.-- Waterdicht maken gratis CHEMISCHE WASSERIJ SANTPOORT - TELER K 2560 - 8200 PREDIKBEURTEN Terrasweg 14, Heropening Zaterdag 1 Febr. een gratis friction aan. TELEFOON 8213 Schaakclub „Santpoort". Hulppostkanioor Santpoort Dorp. Vereeniging „Volksonderwijs", afdeeling Santpoort. Cultureeie Film-Nieuws. fligemeene Nederlandsche Geheel-Qnihouders Bond. Bridgeclub „Os Kennemers". ■401/, 33 31V, 31V. Gevonden en Verloren Voorwerpen. Heropening Dameskapsalon. Sterk en niet duur Zend briefkaart. Dagelijks hooren en bezorgen Kalverstraat 14 IJmuiden-O Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur: Ds. R. H. Oldeman. Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Ds. A. D. Meeter, Watergraafsmeer. nam. 4 uur: Ds. T. H. A. Hoen, Bussum. Geref. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag v.m. 10 uur: Dhr, H. A. van der Hoven van Genderen, van R'dam. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag v.m. 10 uur: Cand. J. H. F. v. d. Bom te A'dam. n.m. 4 uur: dezelfde Ver. van Vrijz. Hervormden, Rex-Theater Zondag v.m. 10.30 uur: Dr. H. Faber, Schiedam. Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. Gemeente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Oost. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. R. K. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort Zondag a.s. Stille H. H. Missen te half 8 en 11 uur, de Hoogmis te 9 uur. Te 12.30 uur Maria Congregatie voor de Meisjes. Te 7 uur Lof. In de week de H. H. Missen te half 8 en half 9, Woensdag en Vrijdag 's avonds 7 uur Lof. van onze zaak van Wegens verplaatsing TERRASWEG 3 naar bieden wij onze cliëntelen op den dag der Secretariaat Broekbergenlaan 16. Uit de leden der club zijn drie groepen gevormd. In elke groep zal om de wisselbeker voor die groep wor den gespeeld. De heeren die in de verschillende groe pen spelen ziin (alfabetisch) Groep A J. C. Bilder, Joh Blansjaar, C. J. Gordijn, Dr. M. de Groot, Ir. J. M. Hoeffelman, j. Nas, C. Pels, G. A. Schuurman, H. Spliethoff, J. Verbeek. Groep B v. d. Burg, R. J. F. v. Dongen, J. L. Enklaar v. Guericke, Dr. A. de Groot, G. Hofman, A. Schweit zer, C. Smit Sr., M. Smit Jr., J. M. Stuurman, P. Visser. Groep C K. Fray, H. B. Haanappel, P. F. v. Huizen, E. Prins, T. F. Roos, H. Verkes, J. Versteeg, G. Wie- dijk, P. Wiedijk. Een viertal leden kunnen door bijzondere omstandig heden niet aan deze competitie deelnemen. Deze com petitie is geen belemmering voor toetreding van nieuwe leden. Vanaf Maandag 3 Februari a.s. is het Hulppostkantoor te Santpoort Dorp geopend van 9,30 uur v.m. tot 5 uur n.m, Zaterdags van 9,30 uur v.m. tot 3 uur n.m. (Buiten verantwoording van de Redactie). SANTPOORT, 26 Januari 1941. Natuurschoon van Santpoort. Maar, Mijnheer de Jong, hoe heb ik het nu met U U als zakenman, die een lans breekt voor het behoud der boomen van het Burgemeester Rijkenspark Kunt U een boom verhuren Nee meneer, brengt niets op, meneer, weg er mee. Huizen moeten we hebben, met bewoners die huur betalen en belasting en, als ze nog wat over hebben, dit besteden kunnen in winkels te Haarlem. Ik ben bezig een collectie foto's aan te leggen van Santpoort zooals het vroeger was en nu. Moet U eens zien, meneer, de Hoofdstraat b.v. tusschen de Midden dorpstraat en de Rijksweg, een jaar of 20 geleden. Bespottelijk leelijk gewoon, meneer, net een boschlaan, met boomen aan weerszijden. Rommel, meneer, in de herfst, met al die afgevallen bladeren. Somber en don ker in de zomer. Nee, dan nu, helder, ruim, frisch. De gemeente had gelijk, weg er mee. Jammer dat toen de particulieren niet meewerkten de boomen in hun tuinen ook om te kappen. Wat een gezicht als je nu op de Slaperdijk staat, al die boomen, je kunt de molen haast niet meer zien. Nee, dan de Cremerlaan. Als afschrikwekkend voorbeeld heeft de gemeente de helft laten staan. Ziet U zelf nu eens. Een keurig straatje, nette huisjes, heldere gordijn tjes, enz. en aan den anderen karit een smerig bosch paadje, een hoop rommel met rupsen en spinnen en zoo. Zegt U nu zelf. Wat zegt U, waarom men geen huizen heeft gebouwd aan de andere zijde van den Hagelingerweg op het terrein tusschen Hagelingerweg, Overbildtweg, Rijksweg, Biezenweg Maar meneer, daar groeien toch geen boomen, maar erwtjes en boontjes en aardbeien, groen ten voor moeder de vrouw, en aardbeien voor de bo terham. Hebt U ooit gehoord van iemand die een stuk boom op zijn boterham at. Nee, meneer, U snapt niets van de voortvarendheid en de kunde waarmee de autoriteiten ons dorp verfraaien. U moet toch eens mijn foto's komen zien van Santpoort voor 20 a 30 jaar geleden. AI die boomen, afschuwelijk om je dood te lachen. N. M. MEIJER, Rijksweg 476 SANTPOORT, 25 Januari 1941. Twijfelen doe ik niet aan de oprechte veroordeeling van den heer K. de jong waar hij optornd tegen de steenhoopen in het Burg. Rijkenspark. Toch ware het beter geweest alvorens hij tot publiciteit overging, eens ter bevoegder plaatse te informeeren. Dan had hij vernomen dat die steenhoopen bestemd zijn voor de vernieuwing Wüsteiaan. Op de Wüstelaan is immers geen ruimte. Over het invreten in het Burg. Rijkenspark behoeft de heer de Jong de autoriteiten niet opmerkzaam te maken; die passen wel op en met hen de Santpoorters. Er is, en er wordt ook geen c.M.2 van het schoone geschenk afgevreten zoo U dat beliefd te noemen. Verder spreekt U over de Neethof. Jawel dat is een parel van Kennemerland. En doch deze parel ligt als bij de juwelier achter ijzerdraadbeveiliging. Van die schoone Neethof kunnen die 5".000 inwoners niet verder genieten als die paar honderd meter lange Middenduinerweg die de „Neethof" begrensd. Er langs loopen mogen wij, er in kunnen wij niet. Daarvoor is de „Neethof ai sinds eenige jaren omgeven met hoog rasterwerk plus dubbel prikkeldraad. Daar staat Uw heerlijk „Neethof" en schrijf daar liever iets over, daar past beter Uw zin op geen uur van 't leven wordt U ook teruggegeven. Laat ons weer vrij in de „Neethof", geef ons dat schoone uur, en hak niet op zaken dewelke U niet kent. Kijkt U I iever eens rond in IJmuiden, daar zal ook wel iets te veroordeelen zijn, en laat Santpoort gerust over aan de Santpoorters. Hoogachtend, G. C. H. H1RS. Middenduinerweg 38, Santpoort-Dorp. Wij maken iedereen nog eens attent op de avond, die Woensdag 5 Febr. a.s. in het jeugdhuis om 7.3U uur gegeven wordt ten bate van onze Kleuterschool. Dan zal vertoond worden de mooie film over Zuid-Afrika, getiteld „De 7 wonderen van Zuid-Afrika" opgenomen en toegelicht door den heer Mr. Hustinx, den zelfden die ons heeft doen genieten van zijn prachtige Oost- lndië film. Er wacht U dus een mooie, genotvolle avond. Plaatsbewijzen zijn nog verkrijgbaar aan de Kleuterschool, bovendien bij de penningmeesteresse Mevr. Verbeek, Hoofdstraat 46, leiefoon 8507 en bij den secretaris, den heer Roos, Frans Netscherlaan 21, verder zoolang de voorraad strekt, 's avonds aan de zaal. De commissie voor Cultureeie Films was aanvankelijk voornemens Zaterdag 1 Februari tot „rustdag" te pro- clameeren, doch toen zij vei nam, dat de heer Otto Muller uit Aerdenhout bereid was op den avond van dien dag een causerie te houden en een film te vertoonen over den tocht van den „Zeearend", het zeejacht, dat als eerste Europeaan eindigde in de race New-York— Bermuda, daarna als zesde in de 3600 mijl lange mon sterrace Newport Amerika Cuxhaven (Duitschland) en ten slotte nummer één werd in de traditioneele Fastnet- race, besloot zij deze unieke gelegenheid om haar donateurs eens „iets anders dan anders" voor te kun nen zetten, niet te laten voorbijgaan. De heer Muller, die als kok en chef van de civielen dienst de reis van den „Zeearend" meemaakte, is een vlot en geestig causend, zoodat hij ook hier ter plaatse ongetwijfeld zijn gehoor zal weten te boeien. De film over den tocht, die aan 't einde der causerie vertoond wordt, werd vervaardigd door Dr. H. Rijnders. Daar verwacht mag worden, dat voor deze causerie groote belangstelling zal bestaan en de commissie bo vendien rekening moet houden met het feit, dat er geen middagvoorstelling wordt gehouden, die anders allicht de avondvoorstelling ontlast, heeft zij besloten alleen donateurs toe te laten. De afdeeling Santpoort van bovenvermelde Bond houdt op Dinsdag 4 Februari a.s. een Ledenvergadering ten huize van Kaspers, Wüstelaan 5. Aanvang 8 uur. Inlichtingen over het doei en streven van deze Bond zijn te verkrijgen bij het secretariaatR. A. Willemsen, Wüstelaan 13 te Santpoort-Station VoorzitterC, Mulder, Hagelingerweg 97. Uitslag van de op 23 Januari gespeelde Maandelijksche onderlinge drive. Afd. A. m.p. 1. Heeren Mulder Kruisman 38 2. Heeren Gebr. Verhagen 361/2 3. Heer en Mevr. Haver 36 4. Heer en Mevr. Soomers 33 5. Mevr. Mulder—heer Holleman 291/2 6. Heeren Schildwacht—Seegers 28x/2 7. Heeren Wijers Haagsma 28 8. Heer en Mevrouw Wiggemans 221/2 Afd. B. 1. Heer en Mevr. v. Driel 2. Heeren Koomen v. Sprang 3. Dames Schildwacht Holleman 4. Mevr. Haagsma Heer Groenier 5. Heeren v. Dillewijn Kwantes 6. Heeren Dyrbye Drayer 7. Heeren de Vries Hollmann m.p. 41 271/2 251/2 8. Dames v. Amerongen van Sprang 21 Va Opname in deze rubriek alleen door bemiddeling der Politie. Gevonden Portemonnaie m. inhoud, Velserbroekstr. 2; belastingmerk, Anemonenstraat 3een paar wanten, Terrasweg 2a. Verloren Kinderwantje, Frans Netscherlaan 29knop van parapluis, Voorplaats 3; gebreide heeren handschoen, Genestetlaan 49. Beleefd verzoek aan de kinderen der Openbare School, welke mogelijk een blauw jongensjasje per abuis hebben medegenomen, terug te bezorgen Velserbroekstraat 8. De sinds jaren gevestigde Dameskapsalon van Mej. Miep Wagner is met ingang van 1 Februari gevestigd Terrasweg 14. Zaterdag a.s. heeft de Heropening van deze naar de nieuwste en modernste eischen ingerichte zaak plaats en wordt de cliëntele een gratis friction aangeboden.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2