ATTENTIE «n u> IIK EN VAART» L. Molenkamp 15 procent 1 V V IfesÉH Leder - Rubber - Plakrubber „De Econoom" Profiteert daarvan I Ingezonden. Laatste week van onze met verlaagde prijs voor chemisch reinigen Japonnen (wol) eenv. vanaf 1.25 Colbert-costuums 1150 Mantels Winterjas Demi-Saison Regenjas 2.-- Waterdicht maken gratis 1.75 CHEMISCHE WASSERIJ SANTPOORT - TELEF. K 2560 - 8200 Collecte „Winterhulp Nederland". Bridgeclub „De Kennemers". Z. B. C. 1 tegen De Kennemers 1 46-63 Heeren- @n Dameskapsalon BSoesnenilaalscbessr.w. 125 Iel. 8712, Santpaort-Statiosi Nieuw- en Verbouw OVER SUNIPQQRI's DREVEN Vereenëgino „Volksonderwijs", afdeellng Santpoort. HuEppostkantoor Santpoort-Dorp. Openstelling Postagentschap Driehuis. Güliureeie Film-nieuws. Klnderkcor opgericht Binnenkort een Ouderavond. JSIessw gemengd Zangkoor. Plannsn. SHNTPODRT'S BLOEI. Kloiapsokkeo Gymschoenen De gehouden lijsten-collecte in onze gemeente heeft opgebracht f 1.569,— t.w. ljmuiden f 554,441/2 Ïjmuiden-Oost f 270,— Velsen-Noord f 134,841/, Driehuis f 234,92V3 Santpoort-Dorp f 203,72 Santpoort-St. f 171,0ó1/2 f 1569,- Hier is zeker een woord van dank op haar plaats, aan allen die tot dit resultaat hebben medegewerkt. De vinnige koude heeft de collectanten niet weerhou den en reeds 's morgens vroeg kwamen zij zich melden op de verschillende posten, wel moesten velen afvallen wegens ziekte. Wij hopen echter dat ook zij spoedig weer geheel hersteld in onze rijen zullen terugkeeren. Jammer is het echter, dat er schijnbaar nog steeds menschen zijn, die niets van Winterhulp begrijpen en hun domheid of onwetendheid uit laten komen, door de collectanten met een zekere minachting te behandelen. EEN DERGELIJKE HOUDING IS EEN NEDERLANDER ONWAARDIG. Niettegenstaande, de verschillende levensopvattingen van ons Nederlandsche Volk, valt niet te ontkennen, dat wij allen NEDERLANDERS zijn en we allen behoo- ren tot dat eene groote NEDERLANDSCHE GEZIN. Indien nu leden van dit gezin in groote zorgen verkee- ren, (door de tijdsomstandigheden wordt deze groep steeds grooter) is het niet meer dan plicht mede te werken, dat degenen die te kort hebben, krijgen waar aan behoefte is. Wie kan U verzekeren, dat ook Gij morgen niet tot die groep zult behooren Ook Gij moet dan geholpen worden. Indien gij dit eens goed bedenkt, zult ge ook uw houding tegenover Winterhulp, maar toch zeker tegenover den Collectant wijzigen. Degenen, die hun tijd geven om het lot van hun naas ten te verzachten en trachten licht te brengen in het leven van hun landgenooten, hebben hier RECHT op. Indien het Nederlandsche Volk dit zal willen begrijpen zal de Stichting Winterhulp ook zijn, waarvoor zij in het leven is geroepen, n.l. DOOR HET VOLK 4. VOOR HET VOLK Voorzitter: C. Mulder, Hagelingerweg 97. Hieronder volgt de uitslag van onze 4de Winter-com- petitiewedstrijd Afd. A. m.p. 1. Heer en Mevr. Soomers 231/2 2. Heer en Mevr. Haver 23 3. Heeren Mulder Kruisman 19 4. Heeren Gebr. Verhaagen 19 5. Mevr. Haagsma heer Seegers 161/2 6. Heeren Wijers—Haagsma 15J/2 7. Heer en Mevrouw Wiggemans 9J/2 Afd. B. m.p. 1. Heeren Dyrbye Drayer 22 2. Heer en Mevr. v. Driel 21 3. Mevr. Mulder—heer Holleman 20 4. Heeren de Vries Hollmann 18 5. Dames v. Amerongen van Sprang 17 6. Heeren Koomen v. Sprang 14 7. Mevr. Holleman heer Kwantes 14 De eerste plaats in totaal stand wordt thans ingenomen resp. in de afd. A door de heer en Mevrouw Haver met 831/2 matchpunt en in de afd. B door de heeren Dyrbye Drayer met 931/2 matchpunt. Ook werd Zaterdag 2 Februari door onze club voor de 4-tallen competitie van de Ned. Bridge Bond een wed strijd te Zaandam gespeeld tegen het 1ste 4-tal van de Zaansche Bridge Club, welke door ons gewonnen werd met 17 matchpunten, n.l. Diploma's Haarverven Blondeeren, Enz. Enz. „Instituut Clairos" Bekroond Amsterdam Mei 1939 voor Heerenkapper. 325 Hageliagerweg 325 Driehuis-Velsen TELEFOON 8679 TIMMERMAN AANNEMER METSELAAR Alle voorkomende reparaties voor Timmer-, Metsel- en Riolerings werken (Buiten verantwoording van de Redactie). Geachte Redactie. Met genoegen heb ik de reactie gelezen op mijn inge zonden stukje van 24 jan. j.l. Vriendelijk verzoek om mij in de gelegenheid te stellen even in 't kort van repliek te dienen. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Daar hebben we eerst den heer N. M. Meijer, ik geloof het bij het goede eind te hebben, als ik de satyre.goed aanvoel, dan hebben wij beiden het zelfde idee. Ik mag het wel, als zoo n „tegenvoeter" foto's verzamelt van het oude fraaie Santpoort, moge het schoone niet al léén op de foto's blijven bestaan. Nog denk ik vaak aan de heerlijke wandelingen tijdens mijn tijdelijke eva cuatie in het restant van de Cremerlaan met zijn bosch- age, de ondergaande zon die door de boomen speelde. Wilt U wel aannemen dat zoo'n nuchterling en ex ste deling als ondergeteekende met zijn explosieve aard vaak geheel tot rust kwam na het zenuwschokkend voorjaar van 1940? Neem aan dat men b.v. die zelfde Cremerlaan ook ten prooi laat vailen aan de bouwwoede, ik geloof dat onze vriend Meijer daar het felste tegen ageeren zou, of ik moet mij al ten zeerste vergissen. Mocht ik al eventueel toch geheel abuis zijn over zijn stukje in Uw blad, ja, dan heb ik er niets meer aan toe te voegen, dan teekent het geheel en al de schrij ver ten voeten uit, verdere commentaar is dan over bodig, maar nogmaals, dat neem ik niet aan. Niettemin houdt ik mij aan U uitnoodiging tot het komen kijken van Uw foto collectie Wat den heer C. C. H. Hirs aangaat. Nu, niets doet mij grooter genoegen dan dat die zelfde steenhoopen NIET voor het bosch bestemd zijn. Ongetwijfeld had ik dus beter eerst kunnen informeeren. maar ja, zoo een mooie koude winterdag stijgt je wel eens naar je hoofd en ondergeteekende klimt nu eenmaal gauw in zijn vul pen Kwestie van geaardheid Wat de „Neethof" betreft, nu, ik geloof ook, dat wij hierin niet veel van inzicht verschillen, het is alleen beroerd dat men er niet in geslaagd is om daar de stratenaanleg tegen te gaan en de vrije wandeling te bevorderen, maar om met den heer Meijer te spreken een keurig net straatje met mooie huisjes, met propere gordijntjes" er van te maken. Het slot van zijn artikel lijkt me nu juist niet zoo ge lukkig gekozen, ongetwijfeld zie ik de velen dingen die verkeerd zijn in ljmuiden zeer goed, maar dit punt van onze Gemeente is zuiver een zakelijk gezichtspunt, al moet ik toegeven dat een wandeling „naar de kop" ook zijn bekoring heeft voor de liefhebbers, maar hier gaat het niet over het oude ljmuiden maar over de bekoring van het landelijk Santpoort en over dingen die niet te vervangen zijn. E11 dat zoo'n „buitenstaander" nu zoo over Santpoort durft te schrijven, (terwijl hij niet eens ingelicht was en het nota bene bij het verkeerde eind had Kijk geachte heer Hirs, ik voel me niet alleen IJmuidenaar, maar voel me Groot-Velsenaar. Er wordt zoo vaak vergeten dat wij allen inwoners zijn van één Gemeente, we hebben elkaar noodig, laten we niet zoo klein chauvinistisch zijn en ons zelfs, bij luttele afstand „apart" gevoelen. Het is nog zoo kort geleden dat b.v, Velseroord zich anders gevoelde dan ljmuiden, ja, zelfs had je IJmuidenaren die zich er niet aan zouden bezon digen om b.v. bij de V.S.V.ers te gaan kijken, en nu Het is weggevaagd, men voelt zich één, leeft met elkaar mee en is volkomen in elkaar gegroeid. Als in de wereld dat idee wortel schiet dat men elkaar noodig hebt, begrip toont voor een andermans belangen, kijk, dan komen we wellicht allen nader tot elkaar. We heb ben één ding gemeen, we bedoelen het allen goed met het natuurschoon, en daar komt het maar op aan. U dankend voor Uw aandacht teeken ik met vriendelijke groeten, Hoogachtend, K. de Jong, ljmuiden. Onze Kleuterschool aan de Wüstelaan, die door de Duitsche autoriteiten gevorderd was, is weer vrijgegeven, zoodat we a.s. Maandag 10 Februari het gebouw weer betrekken. De ouders onzer leerlingen worden verzocht hiermede rekening te houden de kinderen worden dan weer, net als vroeger, vanaf dien datum, aldaar ver wacht. Vanaf Maandag 3 Februari a.s. is het Hulppostkantoor te Santpoort-Dorp geopend van 9,30 uur v.m. tot 5 uur n.m, Zaterdags van 9,30 uur v.m. tot 3 uur n.m. Geopend van 9,30 tot 1 uur en van 2 tot 6 uur. Zaterdags van 9,3U tot 1 uur en van 2 tot 3 uur. Zaterdag wacht de filmliefhebbers wederom een mooie avond. Dan toch wordt om 3,30 en 7 uur in het Ver- eenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente vertoond de zeer mooie Bali-film „Het eiland der Demonen". Feitelijk zegt het woord „Bali" reeds genoeg, want de onvolprezen schoonheid van dit Kleine Soenda-eiland mag algemeen bekend heeten. Deze hoofdfilm wordt voorafgegaan door „Een expeditie in Kartoem", De commissie besloot ditmaal ook de avondvoorstelling weer eens toegankelijk te stellen voor hen, die nog geen donateur zijn. Men zie voor bijzonderheden de advertentie in dit nummer. Naam nog niet vastgesteld. De repetities van het korten tijd geleden opgerichte R.K. Kinderkoor zijn begonnen. Nu de noodige voorbe reidende maatregelen zijn genomen wordt aandacht gewijd aan de vraag, welke naam er aan zal worden gegeven. De beslissing kan zeer binnenkort worden tegemoet gezien. Voor de ouders der Sint Jans-knapen zal binnenkort een bijzondere bijeenkomst worden georganiseerd. Men is doende met de samenstelling van het programma. Voorbereidingen in vollen gang. Er is onder de bewoners van Driehuis een streven waar te nemen om tot oprichting te komen van een R. K. Gemengd Koor. In vergelijking met Santpoort heeft het Vareenigingsleven zich hier niet normaal kunnen ont plooien en velen zullen dan ook met voldoening verne men, dat men niet bij de pakken neer zit. Integendeel, want naast de reeds bestaande kranige Driehuizer Brandweer, welke een flinke activiteit ontwikkelt, begin nen de plannen voor het nieuwe koor steeds vaster vorm aan te nemen. Er is reeds een voorloopig bestuur samengesteld het welk bestaat uit de heeren N. Aiisz, B. Hulsker, P. v. d. Broek en Fr. Heeremans. Degenen die ouder zijn dan 16 jaar kunnen zich als lid laten inschrijven. Reeds heeft men als dirigent aangewezen den heer N. Arisz, welke bij de meeste Driehuizenaren geen onbekende is. Alhoewel er geen „Driehuizer Bloei" bestaat kan toch worden geconstateerd, dat het ontwikkelingsproces van de samenwerking ook onder het Katholieke deel der inwoners, hierin duidelijk tot uiting komt Mogen deze eerste bescheiden pogingen bij velen weer klank vindenopdat tientallen stembanden zich zullen kunnen vereenigen tot een Driehuizer zanggenot voor velen. Onlangs werd door het Kerkbestuur der Parochie van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand nabij het Kerkgebouw aan den Middenduinerweg een aangrenzend stuk gemeentegrond gekocht- hetwelk een oppervlakte heeft van ongeveer 700 M3. Nader vernemen wij hieromtrent, dat men de mogelijk heid overweegt om aldaar te zijner tijd een Patronaats gebouw te doen verrijzen. Men deelde tevens echter mede, dat met de uitvoering van een dergelijk plan slechts over enkele jaren zou kunnen worden begonnen. Op Woensdagavond 26 Februari a.s. zal de heer Jan P. Strijbosch op .een avond van Santpoort's Bloei in het Jeugdhuis een lezing houden over het onderwerp „Met auto en boot naar het Vogelparadiis van de Donau Delta". Kairerstraat 14, Ijmuiden-0.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 3