Is het niet zoo „HOEK EN VAART" F. v. d. Enden L. Molenkamp Wat is Centrale Radio-ontvangst Geboortekaartjes LOONSTATEN helpt goed en goedkoop! En 5 pCt. KORTING Cbem. Wass. „HOEK EN YflBRT", Santpoort, Tel. 8200 F. 1.ft. van Ü1ESSII Uit den Gemeenteraad. Plaatselijke Radie-Distriiiutie De Groententuin, Drukkerij Oornegge Vroeger draaide U een dubbeltje misschien wel driemaal om, voordat li het uitgaf,.... maar op het oogen blik geeft U LIEVER een dubbeltje uit dan één punt van Uw textielkaart. Daarom speurt U steeds naar middelen, om op Uw Textielkaart te bezuinigen. Chemisch reinigen is één van die middelen. wanneer li Uw goederen aan het bedrijf brengt en haalt. Cultureels Film-Nieuws. Bridgecluis „De Kennemers". 2. 6. 2. 6. Natuurbad „Veiserend". Heeren- en Dameskapsalon Oloemendaaiscfieslr.w. 125 lei. 8712, Santpoort-Slation Behangen! Sioffeerderij Woninginrichting Meubelmakerij Reparatie-inrichting Hoordiaan 4, Tel. 8579 Nieuw- en Verbouw Dat is radio-ontvangst via de Radio-Centrale. Dat is radio-ontvangst via de nieuwste en beste toestellen. Dat is radio-ontvangst op de meest moderne wijze. Hoofdstraat 181 Telefoon 8524 Aantal plaatsen in autobussen. Aanwijzingen voor Amateurs sloor de Firma sl Tabernai Zoon. Extra rantsoen Melk. DRUKKERIJ CORNEGGE Weer 2 voorstellingen. De twee voorstellingen van „Episode" zijn een waar succes geworden. Zelfs de eerste voorstelling toen deze des middags gegeven werd het „zorgenkind" der commissie was behoorlijk bezocht, zoodat de proef, om deze van half 7 tot half 9 te geven geslaagd mag heeten en Zaterdag 26 April a.s. herhaald zal worden. Alleen zal men er rekening mee moeten houden, dat met het oog op de tweede voorstelling KLOKSLAG HALF 7 begonnen wordt, En nu we het toch over „maatregelen van orde" hebben, zouden we vooral den bezoekers van de tweede voor stelling willen vragen zich tusschen 3 en 4 uur van kaarten te komen voorzien, opdat de tweede voorstel ling zoo spoedig mogelijk na het eindigen van de eerste kan aanvangen. De donateurs, die aan dit vriendelijk verzoek der commissie voldoen, krijgen gratis een besproken plaats. Of we druk bezoek verwachten Ongetwijfeld, en wel in de eerste piaats, omdat het de laatste voorstelling in dit seizoen zal zijn, dan, omdat we de laatste weken steeds weer nieuwe gezichten zagen en least, but not least, omdat een film vertoond wordt, die ongetwijfeld een groote belangstelling verdient, n.l. „Serenade", die onder leiding van niemand minder dan Willy Forst werd vervaardigd en waarin o.a. Hilde Krahl optreedt. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. De uitslag.van de 7de wedstrijd voor de onderlinge paren competitie luidt Afdeeling A. 1. 3. 4. 5. 7. 1. 3. 4. 5. 7. m.p. Heeren Schildwacht en Seegers 41 Heer en Mevr. Haver Heeren Mulder en Kruisman Heeren Wijers en Haagsma Heer en Mevr. Soomers Heer en Mevr. Wiggemans Heer en Mevr. Thijssen Heeren Gebr. Verhagen 40V2 3 7V2 30 V, 29 29 25 191/2 Afdeeling B. Heeren de Vries en Hollmann 41 Dames Schildwacht en Holleman 37 Heeren Koomen en v. Sprang 341/2 Heer en Mevr. v. Driel 331/2 Heeren Dyrbye en Drayer 32 Heeren v. Dillewijn en Kwantes 271/2 Mevr. Mulder en heer Holleman 261/2 Dames v. Amerongen en v. Sprang 20 Trots dat het weer op het oogenblik allesbehalve aan lokkelijk is om over het Natuurbad te spreken, is de Directie van „Veiserend" toch alweer paraat voor het komende badseizoen, en vele der getrouwe bezoekers zien reeds met verlangen uit naar de openingsdag. Blijkens een advertentie en ingesloten circulaire in dit blad kan men nu reeds een abonnement bestellen en wanneer men dit vóór 8 Mei a.s. doet, profiteert men tevens van een belangrijke reductie. Liefhebbers van zwemmen en strandleven raden wij aan zoo spoedig mogelijk de circulaire ingevuld aan de genoemde adres sen te bezorgen. Diploma's Haarverven - Blondeeren, Enz. Enz. „Instituut Clairos'' Bekroond Amsterdam Mei 1939 voor Heerenkapper. 325 Hageliagerweg 325 Driehuis-Velsen TELEFOON 8679 TIMMERMAN AANNEMER METSELAAR Alle voorkomende reparaties voor Timmer-, Metsel- en Riolerings werken Een brug over de Delft. B. en W. van Velsen werd door den gemeenteraad machtiging verleend om in samenwerking met de gemeente Haarlem een brug over de Delft te bouwen en voorbereidingen te treffen voor het tot stand komen van een weg tusschen de Wüstelaan en de Delft. Voor het eerstgenoemde werd een crediet van f 12.500 ver leend. R.K. School te Santpoort. De Gemeenteraad van Velsen heeft in haar vergadering van Dinsdag j.l. besloten, gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leermiddelen voor het Gym nastiekonderwijs aan, en het afrasteren van de als sport terrein te gebruiken gronden bij de R. K. School te Santpoort, Gasprijs is verhoogd. De gemeenteraad heeft goedgekeurd het voorstel van het college van B. en W., om den gasprijs met een halve cent per m3 te verhoogen. In verband met de mogelijkheid van een verdere stijging van den Kolenprijs werd tevens machtiging verleend om den gasprijs, in overeenstemming met de voorschriften, met ingang van elk nieuw kwartaal zoo noodig te herzien. In verschillende autobussen van de N.V. „Stormvogels" zijn bordjes aangebracht, waarop het aantal passagiers, dat tegenwoordig mag worden toegelaten, is vermeld. Een groente, die nog niet lang geleden in ons land vrijwel onbekend was, maar de laatste drie jaar meer en meer gewaardeerd word is de Suikermais. Versche maiskolven zijn in groentenhallen en winkels zomers geregeld voorhanden. Dit is het beste bewijs, dat zij door het publiek gekocht en gewaardeerd worden. Het is dan ook een voedzaam product, smakelijk en rijk aan vitaminen. De wijze waarop zij worden gegeten is voor óns nog wel wat vreemd, want de maiskolven worden in hun geheel gekookt en dan, vastgehouden met de hand, afgekloven, zooals men in intieme kring wel eens een konijnenboutje afkluift, Suikermais wordt bij voorkeur nu in een bakje voorge- kiemd en als jonge plantjes half Mei of iets later buiten uitgeplant op een afstand van 50 a 60 cm. in verband. Het gaat ook zeer goed om ze tusschen 1 en 15 Mei direct ter plaatse uit te planten op dezelfde afstand. Twee of drie zaden bij elkaar en dan niet minder dan 60 a 65 cm. uit elkaar. De grond moet behoorlijk be mest zijn en als de planten zich flink beginnen te ont wikkelen is het raadzaam om elke maand een lichte overbemesting te geven met wat Asef of een weinig zwavelzure ammoniak. Het worden planten van ongeveer 1,50 meter hoog en aan elke plant komen meerdere kolven. Als de kolven flink ontwikkeld zijn en de maïs korrels er als glanzende erwten uitzien, worden zij ge plukt. De kolven mogen niet zoolang blijven zitten, tot zij beginnen te verkleuren, want dan zijn zij meelig en minder smakelijk. De smaak heeft veel weg van zoete doperwten. Er zijn een drietal soorten: Mayflower, Mammouth white en Golden Bantam. Veel verschil is er niet. De eene soort is iets vroeger, de andere wit of geel van korrel, maar de resultaten van deze soorten zijn allen goed. Pofmais wordt op dezelfde wijze gekweekt. Dit is geen groente. Men laat de kolven geheel afrijpen, hetgeen ongeveer October het geval is. Daarna worden zij nog nagedroogd tot de korrels niet meer dan 4 pCt. vocht houden. Als zij dan eenigen tijd boven een gasvlam worden gehouden of op andere wijze worden verwarmd springen zij tot vlokken uiteen, die aangemaakt met wat boter en suiker of zout een smakelijk gerecht vor men. Het is nogal een tref om het juiste vochtgehalte te vinden. Het beste is om ze achter de kachel zoo sterk te laten indroogen, dat zij minder dan de vereischte 4 pCt. vocht bevatten en ze daarna een paar dagen in een kelder of ander vertrek waar niet gestookt wordt te zetten. Zij halen dan weer het noodige vocht naar zich toe en zijn gereed voor gebruik. Mei is de maand waarin boonen worden geplant, maar het is nu wel te wagen om reeds een eerste regel te planten opdat wij vroeg van deze groente kunnen be ginnen te profiteeren. Daartoe worden de dubbele stam- princesssen zonder draad genomen. Nog niet teveel planten, want er is nog veel risico aan verbonden. De boonen worden ondiep geplant. Op den regel 15 cm. uit elkaar. Men maakt met de vingers een kuiltje van 3 cm. in het vochtige zand en legt twee boontjes bij elkaar. Gul zand wordt ter zijde geschoven. Op natte koude gronden moet nog ondieper worden geplant of liever gewacht worden tot er in Mei wat meer warmte komt. De regels 50 a 60 cm. uit elkaar. Volgende week een uitgebreid artikel over allerlei boo nensoorten, die zeker de meest succesgevende teelt in onze particuliere tuinen vormen. Het wordt nu ook noodig tijd om wat Prei, Koolrapen en Koolsoorten te zaaien om later planten bij de hand te hebben. De planten zijn wel voor weinig geld te koopen als het tijd is, maar wie plaats heeft kan toch beter een pakje zaad koopen voor een dubbeltje en het zelf zaaien. Hij kan later de beste planten uitzoeken en de kleinere zwakke weggooien. Voor Boerenkool is het nog wat te vroeg. Zaai op regels en niet te dik. De planten kunnen zich dan stevig ontwikkelen. Bij te dichte stand op bedden trekken de planten dun op. Zorg ook, dat de planten flink voedsel vinden om zich gezond en sterk te ont wikkelen Asefkorrels kunnen als overbemesting goede diensten bewijzen. Aardappelen voor winterprovisie worden tusschen 15 April en 15 Mei geplant. 10 tot 15 cm. diep. Afstand 40 tot 45 cm. in verband. Eigenheimers en Bevelanders zijn prima soorten voor onze lichte zandgronden. Op zandgrond vragen zij een goede stikstofbemesting, maar het allermeest eischt de aardappel kali. Er is aardappel- mest in gemengde vorm, die deze meststoffen in de goede verhouding bevat. Twee a driehonderd gram per vierkante Meter. Na het spitten over het land strooien en doorharken. Vragen betreffende deze rubriek moeten voor Dinsdag avond 6 uur in het bezit van de redactie zijn. T. Sr. Voor arbeiders die bij de uitoefening van hun beroep voortdurend met giftige stoffen omgaan, kunnen extra rantsoenen melk worden aangevraagd. Vanaf heden kunnen aanvraagformulieren worden afge haald, doch deze moeten uiterlijk 26 April worden inge leverd ten kantore van den Distributiedienst, P. J. Troel- straweg, ljmuiden-Oost.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2