1.80 2.00 -.80 flat is Centrale Radla-eitvasgst LOONSTATEN Nu bezuinigt II DUBBEL, èn op Uw Geld, en op Uw goederen. Bei „Hoek en Vaart" Wij reinigen goed en goedkoop c}n donkere tijden, Jdicbt in hu V.V.V. „Sanipoort'sBloei" RECEPT En 5 pCt. KORTING Chem. Wass. „HOEK EN VflDRT", Santpoort, Tel. 8200 D© Groenten!uin. Plaatselijke Radio-Distributie Mantels (eenv.) Colbert-costuums Mantel-costuums Demi's Hoeden Rokken Blouses Pullovers 1,20 Regenjassen (incl. waterdicht) 2,25 wanneer U Uw goederen aan het bedrijf brengt en haalt. JAARVERGADERING, De Penningmeester. Sanfpoorts Mannenkoor „Orpheus". Schaakclub „Santpoort". R. K. S. „Santpoort". Aanwijzingen voor Amateurs door de Firma A. Tabernal Zoon. Dal is radio-ontvangst via de Radio-Centraie. Dat is radio-ontvangst via de nieuwste en beste toestellen. Dat is radio-ontvangst op de meest moderne wijze. Hoofdstraat 181 Telefoon 8524 DRUKKERIJ CORNEGGE Geeft Uw kamers een nieuw fleurig behang, wij hebben voor U de juiste papieren. Wist U, dat U behang prettiger uitzoekt wanneer U het zoo aan de rol ziet Dat kunt U bij ons, want wij heben overwel digende voorraad Vraagt ook eens onze stalenboeken. Uit sluitend R. en D. behangsels. Gaarne geven wij plaktafel, enz. in bruikleen. Laat nu uw meubelen nazien, wij hebben nog voorradig, degelijke Meubelstoffen, welke wij gaarne voor U reserveeren. Meubelen lijmen, repareeren, moderniseeren Nieuw overtrekken Nieuw kleuren VRAAGT VRIJBLIJVEND PRIJS IJmuiden-Oost Velsen-Noord Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereenigingvoor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Oremer Secretariaat: Burgemeester Enschedelaan 40, Tel. 8654 Behoudens goedkeuring zal onze Jaarvergadering plaats vinden op VRIJDAG 23 MEI a.s., 's avonds 8 uur in „De Weijman". De Agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Jaarverslag Secretaris. 5. Jaarverslag Penningmeester. 6. Verslag Kascontrólecommissie. 7. Benoeming Kascontrolecommissie 1941-1942. 8. Vaststelling contributie voor het Vereenigingsjaar 1941-1942. 9. Bestuursverkiezing a. Verkiezing Voorzitter (aftr. Joh. Th. N. v. Beem, herkiesbaar). b. Verkiezing Penningmeester (wegens vertrek uit de gemeente van den heer J. H. v. d. Schaaff). c. Verkiezing van vier bestuursleden (aftr. J. H. Copier, Ir. J. Verhoef, M. W. Jonker, C. J. v. d. Kamp, allen herkiesbaar). 10. Machtiging der Ledenvergadering voor het beschik baar stellen van gelden ter instandhouding van het Distributiekantoor te Santpoort-Station. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. Het Bestuur stelt de leden voor tot Penningmeester van onze Vereeniging te benoemen de heer J. J. v. d. Burg, Bruno Klauwersstraat 24, Santpoort-Station. De Heer J. H. v. d. Schaaff heeft zijn functie neerge legd wegens vertrek naar Eindhoven. Hoewel de heer v. d. Schaaff slechts gedurende 1 jaar penningmeester van onze vereeniging geweest is, hebben wij hem in dien korten tijd leeren kennen als een man, die met hart en ziel zijn krachten en vrijen tijd voorSantpoort's Bloei gaf, een bestuurder, die vol geestdrift op vriend schappelijke wijze met ons medewerkte om onze ver eeniging gezond en sterk te houden, kortom hij was een penningmeester dien wij niet spoedig zullen verge ten en dien wij noode zien vertrekken. Onze beste wenschen vergezellen hem naar zijn nieuwe woonplaats. A.s. Woensdagavond om 8 uur geeft Santpoorts Man nenkoor „Orpheus", haar eerste concert in Hotel „De Weijman", onder de beproefde leiding van den heer H. J. Arisz. Medewerking zal worden verleend door het „Santpoorts Gemengd Dubbelkwartet", onder leiding van de zelfde directeur, terwijl den heer Joh. Weegen- huise, wel bekend pianist uit Amsterdam, aan den vleu gel het programma zal afwisselen. Al het mogelijke is gedaan dit concert artistiek zoo hoog mogelijk op te voeren. Alles bijeen beloofd dit een zeer mooie avond te worden. De entreeprijs is zeer laag gesteld. Wij verwachten voor dit concert veel belangstelling daar Santpoort nooit een Mannenkoor onder haar ver- eenigingen mocht tellen, ieder muziek- en zangliefhebber ga dus a.s. Woensdagavond naar „De Weijman" om kennis te maken met Santpoort's Mannenkoor „Orpheus". Hier volgen eenige mededeelingen over het „Lente- tournooi dat onze club ook dit jaar ^al organiseeren en dat gehouden zal worden op Zaterdag 10 en Zondag 11 Mei in Hotel „Velserend" (t.o. de Ruïne van Brede- rode). Er wordt gespeeld in groepen van vier. Deelnemers kunnen naar verkiezing uitkomen in de hoofdklasse of in de 1ste, 2de en 3de klasse. Ook zullen er „wissel- prijsgroepen" (zie onderstaande toelichting) en Jeugd groepen worden gevormd. Inschrijving staat open voor iedereen. Spelers in de Jeugdgroep, (die nog geen 16 jaar mogen zijn) betalen een kleine inleg. Er wordt gespeeld: Zaterdag van 15—18 uur, Zondag van 10—15 uur, en van 15—18 uur. Aangifte voor deelname moet den secretaris, den heer J. Versteeg, Broekbergenlaan 16, Santpoort (postgiro 238295) vóór of op Donderdag 8 Mei hebben bereikt, onder gelijktijdige storting van de inschrijvingskosten. Op het giroformulier het adres te vermelden en de groep of klasse, waarin men wenscht uit te komen. TOELICHTING OP „WISSELPR1JSGROEPEN". In deze groepen (van 4) hopen wij de sterkste spelers van Kennemerland tegenover elkaar te stellen. De spe lers aan het 1ste en 2de bord van alle clubs in deze kuststreek (van Hillegom langs Haarlem tot Alkmaar) zullen hiervoor persoonlijk worden uitgenoodigd. Overi gens is ook inschrijving van anderen voor deze groep mogelijk, mits ze in Kennemerland woonachtig zijn. De winnaars in elk der wisselprijsgroepen zullen op een nader te bepalen datum een beslissingswedstrijd spelen om de BREDERODE WISSELPRIJS. Behalve deze wisselprijs zijn ook hier voor elke groep van 4 twee prijzen beschikbaar. Het toumooi, dat we in 1940 voor het eerst hielden, was een groot succes. Niet alleen, dat er niet minder dan 60 deelnemers wa ren, maan beide dagen kwamen tientallen vrienden van het Schaakspel van hier en uit de omgeving naar „Vel serend", om de strijd gade te slaan. Ook nu is de toegang voor belangstellenden vrij. VOOR GARNALENGEHAKT. Zeer voedzaam. Benoodigdheden voor 4 personen 3 ons garnalen. 1 Eierdooier. 2 sneetjes oud brood of koude aardapelen. Zout, Peper en Nootmuscaat, Maggi en Peterselie. Bereiding. Maal of hakt de garnalen fijn, meng deze met het in melk geweekte brood of met aardappelen, en de andere artikelen dooreen, tot een stijf deeg, rol de ballen door wat paneermeel en bakt ze licht bruin in een weinig boter. v. d. K. Programma Zondag 4 Mei a.s. Santpoort 1—Ripperda 1, 2 uur Santpoort 2—Bloemendaal 2. T. Z. B. 1—Santpoort 3, 12 uur. Santpoort 4—D. E. M. 3, 12 uur. Zéér waarschijnlijk wordt Santpoort—Ripperda op verzoek, gespeeld op het „Schoten"-terrein te Haariem-N. Santpoort I komt volledig uit dus met C. Nijssen J. Nijssen D. Nijssen Maarschalk C. Tromp Slok Oosterholt T. Tromp Bakkum Kaldenbach Wijker BOONEN. Boonen kunnen in drie groepen ondergebracht worden, t.w. Groep 1 SNIJBOONEN met daaraan verwante PRONKBOONEN. Groep 2SLABOONEN, ook wel genoemd HEEREN- BOONEN en PRINCESSENBOONEN, dit zijn verschil lende namen voor dezelfde soortengroep, en de Spek- boonen. Groep 3 HARDSCH1LL1GE BOONEN, waarvan alleen de zaden worden geoogst, zooals bruine, gele, witte boonen, enz. Elk van deze groepen kan naar groeiwijze weer worden onderverdeeld in STOKBOONEN en STAMBOONEN. De laatsten worden ook wel struik- en polboonen genoemd. De stokboonen vormen ranken en moeten daarom bij stokken, rijshout, touw of ijzerdraad worden opgeleid. De stamboonen vormen struikjes, die geen steun noo- dig hebben, zoodat daarvoor geen hout of ander mate riaal behoeft te worden aangeschaft. Wel gebeurt het meermalen vooral bij veel vochtig warm weer dat de stam boonen scheuten maken die soms ook wel anderhalve Meter lang kunnen zijn. Men behoeft dan niet te denken dat men bedro gen is want hier is niets aan te doen. Het verschil tusschen een rank en een scheut is, dat de eerste als een spiraal in elkaar draait en tracht te klimmen, terwijl de scheut vrijwel rechtuit groeit en dan aan het einde blad en vruchten vormt. (Volgende week behandelen wij de kweekwijze) KI BEHANGERIJ STOFFEERDER1J WONINGINRICHTING OC>F DSTRA^M94-SA>HP O OR T-^T EL 8412^^,

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2