1.85 2.05 -.80 ss '?s mim CHEMISCH REINIGEN „HOEK EN VAART iQEDEiBi6 Chent. Wass. „HOEK EN VMRT", Santpoort, Tel. 8200 V.V.V. „Santpoort'sBloei" F. J. van ftSESSEH IFOTO MOEDERDAG Voor beter Bloemwerk bekend Het spreekt vanzelf In verband met de Wet op de Omzetbelasting berichten wij U, dat vanaf heden de volgende tarieven gelden voor het chemisch reinigen der goederen Eenv. wollen japon v.a. 1.40 Eenv. zijden japon v.a. 1.55 Mantel (eenv.) Colbert-costuum Mantelpak Demi Tennispantalon Rokken Blouses 85 Dekens 70 Regenjas 2,30 Waterdicht maken GRATIS Op goederen zelf gehaald en gebracht 5 pCt. KORTING Klachten en wenschen van onze leden. Het Distributiekantoor te Santpoort-Station. Natuurbad „Velserend". Het Postkantoor te Santpoort-Station. Heeren- en Dameskapsalon Bloemendaalschestr.w. 125 Tel. 8712, Santpoort-Station Behangerij Sloffeertierij Woninginrichting Meubelmakerij Reparatie-inrichting Noordlaan 4, Tel. 8579 Geeft U alle inlichtingen omtrent het maken van Kleurenfoto's „BLOEMENFOTO'S IN KLEUR Distributiedienst Velsen. PREDIKBEURT INsderlandsch Bijbelgenootschap. R. H. S. V. „Santpoort". S. V. „ïerrasvopfs". voor die gaat O naar BLOEMENMAGAZIJN GEBR. HU IJ BOOM Telefoon 4891 DRIEHUIS Telefoon 4891 ZONDAG 11 MEI MOEDERDAGTAARTEN met passende decoratie Doozen Bonbons in luxe verpakking 77 Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereenigingvoor V reemdelingenverkeer Koninklijk Goedgekeurd Eere-Voorzitterde Heer Herbert Cremer Secretariaat: Burgemeester Enscbedelaan 40, Tel. 8654 Er zijn nog eenige binnengekomen klachten en wenschen van onze leden in behandeling, voornamelijk betrekking hebbende op de toestand waarin sommige wegen zich bevinden. Wij verwachten in de meeste gevallen een bevredigend resultaat te kunnen bereiken. Wij vestigen speciaal de aandacht van de bewoners van Santpoort-Station op Agendapunt 10 van onze Jaarvergadering, dat voor hun van het grootste belang is. Immers verleent de vergadering niet de machtiging om gelden beschikbaar te stellen voor de instandhouding van het Distributiekantoor aldaar, dan zullen in het ver volg de distributiebescheiden als voorheen, weer in Santpoort-Dorp moeten worden gehaald, welke toestand geen enkele bewoner van Santpoort-Station meer terug zal verlangen. Wij vertrouwen dan ook, dat in verband hiermede velen, zoowel van Santpoort-Station als van Santpoort-Dorp, (wier belang het evenzeer is), deze vergadering zullen bijwonen. Leden, hebt U reeds Uw aanvraagformulier ingevuld voor het Natuurbad „Velserend" Wacht hiermede niet te lang, daar de termijn van de vóórverkoop uiterlijk 8 Mei a.s sluit. Abonné's, leden van „Santpoorts Bloei" wachten een verrassing, welke nog nader zal worden bekend gemaakt heeft de Directie van het Natuurbad aangekondigd. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat zeer vele leden ge durende het a.s. seizoen van de gezonde zwemsport in een der mooiste en fraaist gelegen Nederlandsche Na tuurbaden, dat „Velserend" ontegenzeggelijk is, zullen genieten. Degenen, die nog geen lid van „Santpoorts Bloei zijn, kunnen ook van de toegezegde verrassing profiteeren, door zich onverwijld als lid op te geven aan één der volgende adressen G. F. Hempel, Middenduinerweg 16. H. Visse, Broekbergeniaan 9. M. W. Jonker, Bloemendaalschestraatweg 135, Telefoon 8512. De minimum-contributie bedraagt slechts f 1p. jaar, terwijl het vereenigingsjaar den lsten Mei is aange vangen. Naar aanleiding van klachten die het bestuur bereikten in verband met het lange wachten aan de loketten van het Postkantoor te Santpoort-Station, stelden wij ons in verbinding met het Hoofdbestuur der P. T. T., dat ons als volgt antwoordde „Ik deel U mede, dat bij het ter zake ingestelde onderzoek, eenige versterking van de loketbezetting aan het Postkantoor te uwent wenschelijk is geble ken. Hiertoe is inmiddels het noodige verricht. Ver wacht wordt, dat aan de bezwaren in voldoende mate zal zijn tegemoet gekomen. Diploma's Haarverven - Blondeeren, Enz. Enz. „Instituut Clairos" Bekroond Amsterdam Mei 1939 voor Heerenkapper. Voor alle Electriciteitswerken naar Techn. Bur. A. G. Nijman, Cremerlaan 35, Santpoort. Adres voor Driehuis: M Need, da Costalaan 2. Kennel „Kleist', Pension voor alle soorten Huis dieren. Twee -jonge Duitsche Herders te koop. Verder Pluk ken, Trimmen, Scheeren en Wasschen. Slaperdijk 12, Sant poort, Telefoon 8610. lntusschen blijft de aandacht op deze aangelegen heid gevestigd. Mocht zulks noodig blijken, dan zullen verdere voorzieningen worden getroffen". Een woord van dank aan het Hoofdbestuur der P. T. T., alsmede aan den heer Directeur van bovengenoemd Postkantoor voor zijn medewerking, is hier wel op zijn plaats. HOOFDSTRAAT 148 TELEFOON 8361 SANTPOORT Ja lezer, het is zooverMisschien wist ge het nog niet, maar het sprookje der kleurenfotografie is werkelijkheid geworden. Iedere amateurfotograaf kan op het oogen- blik góede kleurenfoto's maken. Zij die er wat meer van weten zullen zeggen Mijnheer, dat is allang zoo! 25 jaren geleden heb ik al lantaarnplaatvoordrachten gezien met heel mooie kleurenfoto's. Die werden toen gehouden door de Belgen van Besten en van Son, die door Adriaan Boer, den Redacteur van „Focus" waren uitgenoodigd voor een rondreis door Nederland. Hijzelf had toen ook reeds vele kleurenfoto's gemaakt Zeker, mijnheer, dat is ook juist. In dit opzicht is er in de kleurenfotografie nog niet zooveel veranderd. Maar de moderne kleine camera heeft toch zooveel gewijzigd, dat er ten gebruike in deze camera's heel nieuwe systemen zijn ontstaan. Dat zijn de systemen Kodachrome en Agfa-color. Zij kunnen toegepast worden in smalfilmcamera's en ook in zgn. kleinbeeldcamera's, waardoor er kleine foto'tjes ontstaan van 2,4 4 en 3,6 cm., die men tusschen glaasjes monteert, en in een lan taarn kan plaatsen om te projecteeren. De kleuren daarvan zijn, wanneer men ze nog nooit gezien heeft werkelijk een wonder Zulk een klein fototje op de wand geprojecteerd in een grootte van 2x2 meter, vertoont dan zoo n kleurenrijkdom en kleurenpracht, dat ieder amateurfotograaf opgetogen is over de resultaten. Wat zoudt U er van zeggen, als U in de komenden zomer eens een serie opnamen maakte van de mooiste bloemen uit Uw tuin op dit nieuwe materiaal Nieuw is het in zooverre, dat een vergelijking met de oude kleurenplaten, die zooeven werden genoemd, eigenlijk niet opgaat. Die waren wel goed van kleur, maar zeer donker. Deze zijn juist prachtig licht en helder en ver- toonen meer aquarelachtige tinten. De behandeling is bijzonder eenvoudig. U belicht de spoel met een 12 of 36 opnames. Daarna wordt deze opgezonden naar de ontwikkelinrichting en U krijgt 12 of 36 Kleurenfoto's weer thuis. Ja, het zijn meteen lantaarnplaatjes. Aan een systeem voor grootere foto's op papier wordt nog ge werkt, zooals er reeds tientallen jaren aan gewerkt is. Maar dit systeem voor projectie is af en wel zoo af, dat U zichzelf te kort doet als U in Uw fotohandel niet eens gaat kijken naar de projectie van zulke nieuwe schitterende kleurenfoto's. Dat er nog iets meer komt kijken, namelijk ean goed oog, zult U wel begrijpen Maar de kleurenfotografie is er, ook voor U! Een vol gend maal hoort U, hoe die moderne films werken. F. Het kantoor aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden-Oost is met ingang van Maandag 5 Mei j.I. geopend van 9—12 uur v.m. en van 1,30—4 uur n.m. Des Zaterdags alleen van 9—12 uur v.m. De Leider van den Distributiedienst, P. WAARDENBURG. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur: Ds. R. H. Oldeman, Lit. 5 Herdenkin Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Ds. G. Grootjans Jr. van W atergraafsmee Geref. Kerk H.V., Wiisteiaan Zondag a.s. v.m. 10 uur: de heer Ir. B. H. Blankenbe van Aerdenhout. Voorbereiding H. j Geref. Kerk, Burg. Ensehedélaan. Zondag v.m. 9,45 uur: Ds. H. j. ten Brink, n.m. 5,30 uur: Dezelfde. Ver. van Vrijz. Hervormden, Rex-Theater Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomst: Vereenigingsgebouw der Her' Gemeente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Qost. Zondag v.m, 10.30 uur: Geen dienst R. K. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort Zondag 4 Mei, Jaarlijksche Maria-Zondag. De stille H.f Missen zijn te 7 en 11 uur. De Hoogmis te 9 uur. T 7 uur 's avonds Lof. lederen avond in de week half 8 Meimaandlof. I Het bestuur der afd. Velsen-Santpoort van bovenge noemd genootschap heeft in zijn vergadering van 8 Mt j.I. besloten in de maand Juni in overleg met het Hoofd bestuur een Bijbeltentoonstelling te Santpoort te houden Nadere bijzonderheden zullen later worden bekend ge maakt. Ofschoon „Santpoort'' Zondag j.I. niet in kampioensvorr: speelde (iets dat de beste ploeg kan gebeuren) werdei toch weer de 2 punten in de wacht gesleept die noo dig zijn voor een kampioenschap, want ook „Zandvoor behaalde een 2—1 overwinning en blijft dus Santpoc op de voet volgen. Zondag speelt Santpoort thuis en wel tegen de Zee meeuwen die er de laatste wedstrijden goed in is. Het kan een spannende kamp worden, temeer daa Santpoort door een eventueele overwinning beslag lec op de bovenste plaats van de ranglijst, terwijl de Zee meeuwen er een eer in zullen stellen Santpoort roet if het eten te gooien. We verwachten een record aantal toeschouwers or Kaldenbach c.s. Santpoort aan te moedigen. Santpoort verschijnt volledig dus met C. Nijssen Nijssen D. Nijssen Maarschalk C. Tromp Slok 5 T. Tromp Kaldenbach Oosterholt Bakkum Wijke Volledigheidshalve volgt hier onder het programma p Santpoort I-—Zeemeeuwen 1, 2 uur; H. B. C. 2—Sant-t poort 2, 12 uur; Alliaece B Santpoort B. z Dinsdagavond a.s. Vergadering in 't Huis te Velsen w waarbij we op aanwezigheid van alle Leden rekenen. L Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrijden vastge- b steld Droste 1—Terrasvogels 1 10 uur D. C. O. 3—Terrasvogels 3 10 uur Haarlem 9—Terrasvogels 5 10 uur Terrasvogels jun. a—D. C. O. a 10 uur Terrasvogels c Zeemeeuwen 10 uur De opstelling van het eerste elftal is als volgt Douma J. Bunschoten v. Gelder v Vliet Dorthmunth Pellemans P. Bunschoten Reckveld de Jonge Röbken ljzerloc- EERSTE KLAS BANKETBAKKER HOOFDSTRAAT 122 SANTPOORT TELEFOON 8716 Bestel vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2