Chem. Reiniging HOEK EN VAART" Wilt 11 met Pinksteren keurig gekleed gaan Wacht dan niet langer. Doch laat „Hoek en Vaart" dan reeds NU Uw goederen reinigen, dan komen ze weder tijdig in Uw bezit. Santpoort Telefoon 8200 Buslichtingen. P. S. WIST U dat U 5 korting ontvangt, wanneer U Uw goederen zelf brengt en haalt 111 ^PREDIKBEURTEN!! R. K. S. V. „Santpoort". Op WerkdagenIe Lichting 5.45 uur. 2e Lichting 9.50 uur. 3e Lichting 14.30 uur. Laatste Lichting 18.50 uur. Schaakclub „Santpoort". V. V. V. „Santpoort's Bloei". Bibliotheek „Spaarnberg". De Groententuin, Aanwijzingen voor Amateurs deer de Firma A. Tabernal Zoon. ff Voor alle Eleetriciteitswerken naar Techn. Bur. A. G. Nijman, Cremerlaan 35, Santpoort. Adres voor Driehuis: M. Need, da Costalaan 2. Kennel „Kleist', Pension voor alle soorten Huis dieren. Twee jonge Duitsche Herders te koop. Verder Pluk ken, Trimmen, Scheeren en Wasschen. Slaperdijk 12, Sant poort, Telefoon 8610. JO SCHILDWACHT, Gediplomeerd Gostumiëre. Dameskleeding. Pasklaar maken vanaf f 1,50. Patronen vanaf f 0.60. Hagelingerweg 135. Voor Voetverzorging: Zr. C. J. Hoekendijk, Kerkweg 23. Gedipl. Pedicure en Manicure. Dag en nacht verplegingen. Geeft ook Waschbeurten, Injec ties, e.d. Billijk tarief, HET VERTROUW DSTE ADRES voor Uw Naaimachine. Reparatie is Slaperdijk 82. Reparatie vanaf 75 ct met gar- W'ij bezorgen gaarne Uw assu rantiën. Assurantiekantoor Baas, Willem de Zvvijgerlaan 62, Santpoort. EIJN WASSCHERIJ ,,'T TORENTJE" Molenstraat 23 Santpoort-D. Ook voor Tafelgoed, Blouses Japonnen, Overhemden en Boorden. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur Ds. R. H. Oldeman, Lit. 1 Hemelvaartsdag v.m. 10,30 uur: dezelfde. Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Ds. M Punselie, Leiden Hemelvaartsdag 10 uur Ds. D. Veldkamp, Valkenburg Z.H. Geref. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag a.s. v.m. 10 uur: Ds. Deth, Haarlem. Maandag 19 Mei a.s. n.m. 2.30 uur Zusterkrans „Kleine Kracht" Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan Zondag v.m. 9,45 uur: Ds. H. J. ten Brink, n.m. 5,30 uur: Dezelfde. Ver. van Vrijz. Hervormden, Rex-Theater Zondag v.m. 10.30 uur: Ds. W. v. d. Most van Speyk, Assen. Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. Gemeente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Oost. Zondag v.m. 10.30 uur: Mej. F. A. v. d. Bosch R. K. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort: Zondag. Plechtig Opdrachtfeest der Maria-Congregatie (afd. Meisjes). De stille H. H. Missen zijn te 7 en 11 u. De Hoogmis is te 9 uur. Te 7 uur plechtige Lof met opdracht en preek door den ZeerEerw. Pater G. de Greeve, Hemelvaartsdag. De stille H. H. Missen zijn te 7 uur en te half 9, de Hoogmis is te half elf. Onder de H. Mis van half 9 Eerste H. Communie der kinderen De H. H. Missen zijn in de week te 7 en 8 uur. Het programma voor a.s. Zondag is als volgt samen gesteld Bloemendaal 1—Santpoort 1 2 uur Santpoort 3—1. E. V. 2 2 uur Santpoort 4 D. E. K. 2 12 uur Zoo is „Santpoort" er dan Zondag in geslaagd definitief de eerste plaats in Afdeeling B der derde klasse N.V.B. te bezetten. Zij deed dit op overtuigende wijze en wel door met 3-0 over de „Zeemeeuwen" te zegevieren. Zondag a.s. gaan de Roodbroeken naar Bloemendaal waarvan zij thuis wonnen met 5—1. Dus de kans om deze wedstrijd te winnen is er. Om verschillende voetbalenthousiasten op de hoogte te stellen met de stand van zaken, publiceeren wij de stand der drie kampioenscandidaten. Santpoort 17 13 2 2 28 64—34 Zand voort 17 12 3 2 27 55 25 Kinheim 18 11 5 2 27 48—31 Het spant er dus wel. Een voordeel heeft Santpoorten dat is dat Zandvoort nog eenmaal op visite gaat naar Kinheim. Santpoort heeft nog 3 wedstrijden voor de boeg en wel thuis tegen Ripperda en uit tegen Bloe mendaal en Schoten. Santpoort doe je best Zondag a.s. en de overwinning is voor jullie. In de Zondag j.l. gespeelde wedstrijd liep onze rechts buiten Oosterholt een scheenblessure op. We hopen dat het niet van ernstige aard is en dat hij althans de eindspurt mee kan maken. De opstelling luidt C. Nijssen J. Nijssen D. Nijssen Maarschalk C. Tromp Slok Gerrits T. Tromp Bakkum Kaldenbach Wijker De Directeur van het Postkantoor te Haarlem, deelt mede, dat in verband met de invoering van de zomer diensten der Spoorwegen de lichting der Brievenbussen te Santpoort-Station en -Dorp als volgt zijn geregeld Op Zon en Feestdagen vinden geen lichtingen plaats, alleen aan het Hulpkantoor te Santpoort-Station om 5.50 uur. Secretariaat: Broekbergenlaan 16. Het Lentetournooi, dat onze club organiseerde in Hotel „Velserend" was weer een groot succes. Ruim 60 deel nemers zaten Zaterdagmiddag ,achter hun schaakbord, toen om 3 uur de voorzitter het tournooi met een korte toespraak opende, waarbij hij o.a. dank bracht aan „Santpoorts Bloei" voor de medewerking inzake de instelling van een Brederode-wisselprijs, die voortaan elk jaar zét worden verspeeld als kampïoensprijs van Kennemerland. Daarna werd de heer Visse, bestuurslid van „Santpoorts Bloei" verzocht, aan een der hoogste borden de eerste zet te doen. Hierbij voegde de heer Visse enkele waardeerende woorden. Voor de afdeeling „Brederode Wisselprijs" hadden zich elf sterke spelers opgegeven. Winnaars werden D. F. de Lange, Zandvoort, H. Blokker en J. P. Wever, beiden te Haarlem. Deze heeren zullen alsnog de beslissings wedstrijd moeten spelen. De zaal van „Velserend" zag er zeer lenteachtig uit, dank zij de bloemenschat, door Gebr. Nijssen voor dit tournooi geschonken. Tijdens het tournooi kwamen vele belangstellenden een kijkje nemen. Hieronder volgt de volledige uitslag. Spelers om de „Brederode-Wisselprijs Groep A. D. F. de Lange, Zandvoort, 2'/2 p.; G. Kroone, Santpoort, 2 p.G. F. Zandbergen, Ijmuiden, 1 p.; M. Beinema, Ijmuiden, 1/2 p. Groep B. H. Blokker, Haarlem, 21l2 p. i P. Stet, Bever wijk, H/j p.; C. v. d. Gaag, Santpoort-St., F/2 p.; W. v. d. Werf, Bloemendaal, J/2 p. Groep BB, (3 deelnemers). J. P. Wever, Haarlem, 2 p.; S. Herfst, Haarlem, 1 p.; J. W. Brugman, Haarlem, 0 p. Hoofdklasse. Groep C. K. Geus, den Helder, 3 p.j. Raasveld, Amsterdam, 2 p.; H. Spliethof, Bloemendaal 1 p.; J. C. Beider, Santpoort-St., 0 p. Groep D. j. H. Addicks, Santpoort-St., 3 p.W. J. Saeijs, Heemstede, 1 p.; W. N. Kaaskooper, Amsterdam, 1 p.Joh. Blansjaar, Santpoort, 1 p. Eerste Klasse. Groep E. Th. B. Bergman, 2 p.; G. A. Schuurman, 2 p.; P. v. Stek, 2 p.; M. Smit, 0 p. Groep F. P. Hart, 3 p; C. Kenemans, 1 x/2 p.; J. M. Stuurman, 1 p.L. J. Harms, */2 p. Groep G. J. Wolff, 2x/2p.; B. Wulms, 2 p.; A.Schweit zer, F/2 p.; E. Homan, 0 p. Groep H. W. Schuurman, 3 p.A. Korteweg, 2 p. Mej. Bannink, */2 p.G. Hofman, 1/2 p. Tweede Klasse. Groep J. J. Kok, 3 p.P. v. d. Horst, 2 p.; P. Smul ders, 1 p., G. Wiedijk, 1 p. Groep K. H. de Vos, 21/2 p.; J. G. Kumpe, 21j2 p.; R. J. F. v. Dongen, 1 p,O. G. Eskens, 0 p. Groep L. Mevr. Brinkman, 3 p.; A. Blansjaar 2 p.; P. Visser, 1 p.A. G. R. Kappers, 0 p. Groep M. A. Sleeuw, 3 p.; H. F. Antonisse, 1 p. Mevr. Jonkers, 1 p.; K. Nederlof, 1 p. Derde Klasse. Groep N. Jac. Alving, 3 p.; Mej. G. Smit, 2 p.; Mej. Kiefer, 1 p.B. M. ter Borg, 0 p. Groep O. J. Schut Jr., 2 p.J. H. Visse, F/2 p.; Mevr. Mazirel, F/2 p J. Kelder, 1 p. Groep P. Mevr. Maljaars, 3 p.; A. J. v. d. Velde. 2 p.; Jac. Schelp, 1 p.; K. Kroese, 0 p. Van de Zaansche V. V. V. ontvingen wij gegevens en aanwijzingen voor de Zomermolens en merentochten op Donderdag 22 Mei 1941. Het doel van de tochten is om fietsrijders en wande laars de schoonheid van het Zaansche landschap met zn waterplassen, molenstoffeering, oude gevels, groene huisjes enz. te doen genieten. Het zijn zuiver toeristische tochten die dus geen wedstrijd of prestatie karakter hebben. Zij die zich hiervoor interresseeren kunnen inlichtingen bekomen bij het pensionbureau Middenduinerweg 16. In verband met Hemelvaartsdag (Donderdag a.s.), zal de gelegenheid tot het ruilen van boeken WOENSDAG a.s. 's AVONDS van 7 tot 8 uur plaats vinden. BRUSSELSCH WITLOF. Van 15 Mei tot uiterlijk 15 Juni, maar liefst vóór 1 Juni is het den tijd om witlof te zaaien. Het zaad wordt dun gezaaid op regels, die 30 c.m. uit elkaar komen. Het zaad moet in het voch tige zand komen, maar overigens niet dieper dan 3 of 4 cm. De jonge plantjes worden later uitgedund tot zij 8 a 10 cm uit elkaar staan. De grond moet goed los gewerkt zijn, want als de jonge wortel tegenstand ont moet splitst deze zich, en krijgt men een plant met 2 of 3 wortels eraan. Deze kunnen even goede witloof knoppen geven, maar het is erg lastig bij het opkuilen. Om dezelfde reden is het beter om geen ruige mest te gebruiken, maar liever kunstmest te geven. 1 kg. korreImesL, per 10 m2 vóór het zaaien en als de planten flink ontwikkeld zijn b.v. begin Augustus na een regen bui nog eens een x/2 kg. langs de regels strooien is ruim voldoende. In het laatst van October worden de wortels gerooid en de bladeren 3 cm. boven de wortelkroon afgesneden. Daarna worden de wortels staande naast elkaar gekuild en toegedekt met een grondlaag van 30 cm. In deze grondlaag ontwikkellen zich de bekende witloofknoppen. Zij zijn meestal goed in April. Door broeimest op de kuil te brengen kan de oogst vervroegd worden. Op koude vochtige grond kunnen de wortels boven de grond haast elkaar gezet worden en dan met de noodige grond worden afgedekt. Op drogere gronden wordt meestal in een kuil, dus onder de grond geplant. Bij strenge vorst moet er vooral op gelet wor den, dat de koppen van de wortels niet kunnen bevrie zen. Hiertoe wordt de kuil afgedekt met stroo of de zandlaag nog verdikt. ANDIJVIE. Voor winter- of inmaakandijvie is het nog te vroeg, maar zomerandijvie kan nu gezaaid worden. Daartoe neemt men het best Volhart No. 5, die ook wel vroege krop wordt genoemd. Zaai op regels, 30 a 35 cm. uit elkaar en dun de plan ten later op den regel ook tot dezelfde afstand. Vroege Andijvie kan niet verplant worden. Om vroeg van deze groente te kunnen genieten wordt ook wel op een bedje gezaaid, waar de planten dan dik opeen blijven staan tot zij g'oot genoeg zijn om te worden gesneden, zooals dat met «nijsla, spinazie, enz. wordt gedaan, KOMKOMMERS en AUGURKEN kunnen nu ook op den vollen grond worden geplant. Met de vingers wordt een klein kuiltje gemaakt van 2 a 3 cm. diep, waarin 3 zaadjes worden gelegd. Als zij zijn opgekomen laat men de plantjes eenigen tijd doorgroeien, tot de sterkste plant zich heeft laten kennen. De zwakkere exemplaren worden weggesneden. Afstand van de regels 1 meter, van de planten op de regel 50 cm. Goede Augurken zijn Kleine groene scherpe, kleine groene gladde en ook de Venloer. Voor voilegrondscultuur van komkommers, zijn de lange gele tros en de gewone lange groene het meest ge schikt. Amsterdamsche en Lentsche geven grootere vruchten, kunnen wel koud gekweekt worden, maar geven dan toch een veel kleinere opbrengst. ZUCCHETTI. Dit is een eetbare kalabas of pompoen. De vruchten gelijken op groote komkommers. Na van de schil ontdaan te zijn worden zij gelijk koolrapen in reepjes gesneden, kort gekooktze zijn heel gauw gaar en daarna overdekt met een sausje gelijk bloemkool opgediend. Zij worden geplant als komkommers, maar op een af stand in verband van 1.50 meter. Aan een paar gezonde planten heeft men genoeg, want iedere plant brengt 8 tot 10 volwassen vruchten en elke vrucht is voldoende voor 5 personen. WIL ER VOORAL OM DENKEN, DAT KOMKOMMERS, AUGURKEN EN ZUCCHETTI EEN VRUCHTBAREN BODEM E1SCHEN. T. Sr.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2