Voorloopig Bericht! van 21 Juli t.m. 2 Aug. wan 3 t.m. 9 Aug. F. v. d. Enden 'opening nieuwe UITKNIPPEN EN BEWAREN! - J: Santpoort-dorp Sa, Andrëesma, Manufacturen, Hoofdstraat fa» Hop, Manufacturen, Hoofcistr» fa» Obbes, Woninginrichting, Hagelingerweg Santpoort-Station: fa. Th, ÜCortings, manyfaeturera Bloemend.str.weg fa» Saager, Woninginrichting Bio@mend.str.weg Santpoort-dorp fa. „Hoüandia", Manufacturen H ri e rn n n straat fa. „HecierSand", ManufacL-Woninginr. Hoofdstraat Santpoort-Station: fa. Gieseibach, Manufacturen Bioem@nd.str.weg UITKNIPPEN EN BEWAREN I Fete „Hollywood H. B.vanDroffelaar ZATERDAG 12 JULS a.s. R, TH. DE COCK MENU behoudens goedkeuring der Centrale Middenstands Raad zuilen d@ volgende zaken wegens vaeaniie Kleeding maken. fiKTOOH SMITS, Heeren- en Dameskapsalen Bloemendaalschestr.w. 125 lei. 8712, Sanipoort-Station IPREDIKBEURTENIË De Nederfandsche Unie. Vereeniging „Volksonderwijs", afdeeiing Sanipoort. „Santpoari's Bloei", V. V. V. des morgens oni 10 uur, Onze kwaliteiten zijn nog de beste, Onze prijzen concurreerend. Electro Technisch Bureau Broekbergenlaan 42 Santpoort Telefoon 8752 Sanipoort Promoveert Examens. Gemeentelijk Bedrijf Centrale Keuken te Velsen. Konnel „Kleist", Pension voor alle soorten Huis dieren. ïwee jonge üuitsche Herders te koop. Verder Pluk ken, Trimmen, Sclieeren en Wasschen. Slaperdijk 12, Sant poort, Telefoon 8610. Mijne heeren. Wiit U nog een eerste Klas COSTUUM met eerste klas Fournituren, dan kunt U nog terecht bij Gediplomeerd Kleermaker Honfrlstraal 56 t Santpoort Driehuizerkerkweg 87 Driehuis Zondags den gsheeien dag geopend Bekroond Coupeur Dames- en Heerenkleedipg aaar maat. Bontwerken, keeren en repareeren. Vefserbroekstr.13, Santpoort tegenover Hagelingerweg Diploma's Haarverven - Blondeeren, Enz. Enz. „Instituut Clairos" Bekroond Amsterdam Mei 1939 voor Heerenkapper. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur: Ds. R. H. Oldeman, Lit. 1. Ned. Hervormde Kapel, Pastorieweg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Ds. G. (prootjans van Watargraafsmeer. Gereï. Kerk H.V., Wüstelaan Zondag a.s. v.m. 10 uur: Dhr. C. Redert van Zeist. Geref. Kerk, Burg. EnschedéSaan. Zondag v.m. 9,45 uurDs. H. J. ten Brink n.m. 5,30 uur: Dezelfde. Ver. van Vrijz. Hervormden, Tolsduinerweg. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Luthersch Genootschap, afd. Velsen en Omstreken Plaats van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. Gemeente, Kalverstraat 8, l]muiden-Oost. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Geref. Kerk, Tolsduinerweg, Driehuis. Zondag a.s n.m. 3 uur; Cand. J. v. d. Mye, Hulpprediker te Schagen. R. K. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort: Zondag 13 Juli. Aanbiddingsfeest. Stille H. H. Missen te 7 en 11 uur. Plechtige Hoogmis te 9 uur. Te 7 uur plechtige Lof, Processie, Te Deum en feest preek. In de week de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur begint de voorbereiding voor de kinderen die de plechtige Geloofsbelijdenis zullen afleggen. Door de Propagandaleiding van de Ned. Unie te Sant poort-Dorp is in de winkel van de Fa. v. d. Kolk, Broekbergenlaan/Hoofdstraat een aantrekkelijke propa- ganda-etalage ingericht, terwijl in de winkel de verschil lende Unie-uitgaven verkrijgbaar zijn. Ook bestaat gele genheid tot aanmelding voor het lidmaatschap. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende annonce. Daar Mej. J. Brouwer, hoofd van onze Bewaarschool aan de Wüstelaan, in een gelijke functie is benoemd aan een Gemeentelijke School te Leiden, nemen hare werkzaamheden hier, aan het einde van het nu loopende schooljaar, een einde. De bewaarschool is veel aan Mej. Brouwer verschuldigd. Begonnen in een leegstaand lokaal van School F, is het haar gelukt, door nooit verflauwende ijver en toewijding, de school op te wer ken tot die hoogte, waarop deze nu staat, ook al wa ren de omstandigheden, waaronder gewerkt moest wor den dikwijls moeilijk. (We denken o.a. aan de bezetting der school door luchtbeschermingsdienst en weermacht). Op Zaterdag 19 Juli a.s., de laatste schooldag, zullen het bestuur, de ouders en de kinderen in de school officieel afscheid nemen van Mej. Brouwer, terwijl daar na, ongeveer half twaalf, iedere belangstellende in de gelegenheid zal worden gesteld het zelfde te doen. PROGRAMMA van het concert op Dinsdag 15 Juli a.s., des avonds van 8,15 uur tot 10,15 uur in het Muziek- paviljoen van het Burg. Rijkenspark, te geven door de Haarlemsche Harmonie Muziekvereeniging Apollo'', Haarlem, Dir. L. van der Hoof. Joyeuse, marsch S. Vlessing Semiranis, ouverture G. Rossini Freichütz, fantasie J. Weber la Veuve Joyeuse, opërette F. Lehar Death or Glory, marsch R. Hall Pauze Pan Europa, marsch A. Dreissen Les Saltinsbanques, fantasie arr. G. Meister Bouquet d'Airs Choisis, potpourri N. Gennotte Jubileummarseh S. Vlessing j De kinderen der leden van „Santpoort's Bloei" die hun abonnementen bij de voorverkoop gekocht hebben, kunnen het Kinderfeest in „Velserend" op 16 Juli a.s. gratis bijwonen. Bij deze noodigen wij U beleefd uit tot de opening van onzen zaak op Ruim gesorteerd in de modernste Lampen kappen Kronen Wandverlichting Schemerlampen, enz. Onze apparaten zijn nog van oude kwaliteiten o.a. Stofzuigers, Broodroosters, Strijkijzers, Haardrogers, Electrische Fornuizen Waschmachines Droogpersen, enz. enz. Voor reparatie en aanleg van apparaten en leidingen zijn wij ruim voorzien van eerste klas materialen. Wij zijn ruim 12 jaar te Santpoort gevestigd, hetgeen voor U een waarborg is van onze vakkundige reparatie-inrichting. In de eerste plaats sluiten wij onze felicitatie aan bij de vele andere, die Santpoort bij het behalen van het Tweede Klasserschap heeft ontvangen. Ofschoon het in de meeste gevallen onmogelijk is na te gaan in hoeverre een of andere club de sterkste is in een Promotie-Degradatie-Competitie is dit in de competitie waarin Santpoort is ingedeeld geweest, totaal niet het geval. Santpoort is ongetwijfeld de sterkste in deze afdeeiing, hetgeen wel gebleken is uit de manier waarop zij met hun tegenstanders afrekende. Alleen al tegen V. V. Z. wist de Santpoort voorhoede 14 doelpunten te maken, terwijl Cor, de keeper, er maar twee doorliet. Ook de match tegen Q. S. C. werd over tuigend gewonnen met 5—2. „Hoeveel wordt het Zon dag", vragen nu reeds de Supporters. Velen zullen de vraag stellen, hoe het toch mogelijk is dat Santpoort nu reeds na 1 jaar Tweede Klasser is geworden. Santpoort-supporters weten en die wisten het, alvorens aan deze competitie werd begonnen, tot welke dingen Santpoort in staat was. Ze zijn nog steeds de van ouds spannende matchen tegen H. B. C. niet vergeten. En als men dan bedenkt dat H. B. C. momenteel de derde plaats op de ranglijst der 2de Klasse N. V. B. bezet, dan behoêft het wel geen betoog, dat Santpoort ook in de komende competitie geen slecht figuur zal slaan. Abusievelijk is Santpoort vorig jaar ingecieeld in de derde klasse, ofschoon hem de tweede klasse toe kwam, het geen in het begin der competitie deprime rend op de spelers werkte, getuige de in het begin gemaakte verliespunten. Het Bestuur echter, hoewel eveneens teleurgesteld, spoorde de spelers aan om eensgezind in de competitie het beste beentje voor te zetten en hadden gelijk toen zij beweerde Als jullie de tweede klasse waard zijn, dan komen jullie er van het jaar nog". Kaldenbach, door ons meer bekend als „de kat", nam de training in handen en men heeft de resultaten er van gezien, een schitterende prestatie voor onze „kat", die wat je noemt clubliefde bezit. Moge alle leden er een voorbeeld aan nemen, door hun vereeniging trouw te blijven, want overloopen om een of andere reden is „uit ondervinding" niets gedaan. Ook de onderlinge geest is nu in het elftal uitstekend, of liever gezegd in de geheele vereeniging, hetgeen natuurlijk invloed heeft gehad op het behaalde resultaat. Moge het zoo blijven Wat de spelers betreft het zijn allen zeer goede voet ballers, vanzelfsprekend onderscheiden, zooals in ieder elftal, zich wel favorieten. Allereerst Bakkum de middenvoor en tevens het „kanon", die zelf uitstekende kansen weet te scheppen, kansen weet te benutten en er eveneens niet tegen op ziet om vrije schoppen op ongeveer 20 meter afstand in eens in het doel te jagen. Naast hem de „kat", de steeds enthousiaste zwoeger, die steeds over het ge heele veld opereert. Vervolgens de drie overige spelers van de voorhoede, Gerrits, Teun en Wijker. Spelers die hun plaats volkomen waard zijn. Teun iets minder pin gelen en Wijker iets vlugger starten. Een stevige middenlinie, als ruggesteun voor de aanvals- linie en een goede helper voor het achtertrio om de doelmond voor goals te vrijwaren. Kees als midhalf, verdeeld het spel op verdienstelijke wijze, verdedigt eveneens uitstekend maar een beetje minder wild mag wel Kees. Leer dit van de zomer nu eens, het zal je ten goede komen. Linkshalf Slok, een robuste verdediger en rechts de ijskoude Arie Maarschalk, die altijd even kalm is, doch voortreffelijk werk verricht én als verdediger, én als aanvaller. De achterhoede, bestaande uit de drie gebroeders Nijssen, weten de aanvallen der tegenpartij keurig te onderbreken en het zijn resolute wegwerkers, vooral Jan staat als een rots in de branding, doch mocht hij eens gepasseerd zijn, dan staat achter hem Dirk, die nog een uithoudingsvermogen heeft als een voetballer van 20 jaar. Tot slot is Cor er nog die zeer goed als keeper voor zijn taak berekend is. Het elfal vormt een goed geheel en is totaal op elkaar ingesteld. Santpoorters traint deze maanden goed, de competitie staat al weer gauw voor de deur. Je weet dat jullie een zeer zware competitie wacht. Zondag spelen jullie je laatste verplichte wedstrijd tegen Q.S.C. Toont dat jullie Tweede Klassers zijn en maak er ondanks „binnen te zijn", het allerbeste van. Dit is sportiviteit! Succes! De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Santpoort verschijnt in de oude opstelling. Na afloop van deze wedstrijd vindt er in 't „Huis te Velsen" een receptie plaats. Als Voorwedstrijd wordt a.s. Zondag een Veteranen- wedstrijd gespeeld tusschen oud-spelers van Santpoort en O. I. V. De wedstrijd vangt aan om 12.30 uur. Onze plaatsgenoot, de heer A. B. Koning, leerling van het R.K. Lyceum te Haarlem, slaagde heden voor het eindexamen H. B. S. b. voor de week van 14 Juli tot en met 19 Juli 1941. Maandag Erwtensoep Dinsdag Stamppot van Sla. Woensdag Aardappelpuree met Wortelen Donderdag Stamppot van Andijvie Vrijdag Groentensoep Zaterdag Aardappelpuree met Bloemkool De leider van de Centrale Keuken verzoekt ons de lezers nog eens opmerkzaam te maken, dat het noodig is bij het koopen van scheurkaarten voor het betrekken van maaltijden de distributiestamkaart van het hoofd van het gezin te toonen. Zonder overlegging van deze stamkaart kan de uitreiking van Scheurkaarten worden geweigerd.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 2