Levensmiddelen I GEBROEDERS HOP VLEESCHWIREN alles voorradig iÊlElllüSlii UNIE KORTE TU R F HEERENKHPSI1L0N F. VERKAIK Boterhampapier 50 vel 22 eent Boekit. Cornegge Denkt om Uw BONNEN H. MLBLMS Notstandsbeihilfe van den Rijkscommissaris voor Nederland. Rjjsfban 43 loopt deze v/eek af Raadpleeg Uw bonnen en levert ze nog vlug in. Uit voorraad leverbaar. Bloembcnnen 9 eindigen ook deze week Wisselt ze in voor bloem, bakmeel beschuit of biskwie Zelf Limonade maken Roma, in poedervorm, per pakje 5 ct Delicia, vloeibaar, per flesch 50 ct. voldoende voor 2 groote flesschen Limonade Op de nieuwe Jambon: leveren wij U Jams en stroop los en in potjes nu een heerlijk glas Limonade f met 1 fleschje essence van 50 cent maakt U I 2fa flesch heerlijke Limonade Gebruikt ook gazeuse Poeder 10 cent per pakje Heerlijke rollen FRUJEïïS 8 CENT alle smaken uit de ijskast steeds ïersch aiies uit voorraad leverbaar. Op Uw Tbeebon bij ons aüeen - THEE VERXRIlGBflfiR - 't Levensmiddelenbedrijf ïerrasweg 20 Santpoort Telefoon @870 Hoofdstraat 187 Telefoon 8527 Bezoekt onze propaganda-wïnkel te Santpoort-Dorp, BroekbergenSaan hoek Hoofdstraat (wirskef v. ei, üoSk) Geopend van 14,30 -17 uur, 19-20 uur De levende Poppenkast. HOOFDSTRAAT 163 SANTPOORT DE BEKENDE ZEER DROOG Wesfiaan 1 - Tel. 8290 Lijsterlaaii 32 BJmuiden Oost S. i. li. KfflP Ir. De Rijkscommissaris, Dr. Seyss Inquart, heeft het Fonds „NOTSTANDSBEIHILFE" voor Nederland in het leven geroepen, hetwelk reeds in verschillende gebieden in Nederland goed werk heeft verricht. Thans heeft de Beauftragte des Reichskommissars für die Provinz Noord- Holland, de heer Seidel, in overleg met den heer G. Löcher, Geschaftsführer van de „NOTSTANDSBEIHILFE te Rotterdam, Velsen aangewezen om ook hier zooveel mogelijk de nood der bevolking der gemeente, die door werkloosheid en onder den druk der huidige tijdsom standigheden meer dan anderen heeft geleden, te lenigen. Op Maandag 14 Juli a.s. opent de „NOTSTANDSBEI HILFE" te Velsen haar aanmeldingskantoor in de voor malige Arbeidsbeurs, zeeweg, hoek Engelmundusweg, IJmuiden-Oost. WIE KOMEN VOOR UITKEER1NG IN AANMERKING In aanmerking komen alle inwoners van Velsen, die op 10 Mei 1940 in de gemeente Velsen waren ingeschreven en wier inkomen in de weken van 13 Jan. tot 22 Febr. 1941 niet hooger was dan gemiddeld: f 11,— per week voor alleenstaande personen zonder eigen huishouding. f 13,50 per week voor alleenstaande personen met eigen huishouding. f 20,— p. week voor gezinnen zond. kind. beneden 16 j. f 20,— met 1 en 2 kind. ben. 16 j. f 21,— met 3 kinderen bened. 16 j. f 22,77 4 ,7 ,7 16 j. f 2q, 77 77 77 77 77 5 77 77 16 J. f 24, 77 6 16 j. f 25,- 77 7 716 f 26, ,7 77 S 16 j. f 27,— 7, 77 77 9 ,7 16 f 28,— ,7 10 en meer kinderen beneden de 16 jaar. (Gezinsinkomsten worden voor de helft bij het loon van den kostwinnaar gerekend). Alle inwoners van Velsen, die tot één van deze groepen behooren, worden in de gelegenheid gesteld een uitkee- ring aan te vragen. De aanvrage zal dan na grondig onderzoek door voorgenoemd bureau wordenbeoordeeld, waarna de voor een uitkeering in aanmerking komenden op korten termijn worden opgeroepen om het vastge stelde bedrag in èèn of meer gedeelten in ontvangst te nemen. HOE VRAAGT MEN EEN UITKEERING AAN Ter verkrijging van een uitkeering kunnen zij, die volgens de hierboven gegeven richtlijnen meenen daarvoor in aanmerking te komen, zich wenden tot het aanmeldings kantoor in Velsen, n.l. in de voormalige Arbeidsbeurs, Zeeweg, hoek Engelmundusweg, IJmuiden-Oost, Maatregelen zijn getroffen om op snelle en gemakkelijke wijze allen te kunnen helpen. De aanvraagformulieren worden door de ambtenaren der „NOTSTANDSBEIHILFE" in tegenwoordigheid van aanvragers ingevuld. Om dit zoo juist en gemakkelijk mogelijk te maken moet de aanvrager in elk geval medebrengen 1. Stamkaart en/of identiteitsbewijs; 2. Trouwboekje; 3. Laatste Belastingbiljetten 4. a. Een werkgeversverklaring, indien men in loondienst is(ook voor werkende kinderen moet een werk geversverklaring worden overlegd), b. een verklaring van kleine zelfstandigen, indien men zelf zaken doet-; 5. Huurboekje of huurkaart; 6. Alle andere bewijzen van inkomsten. Formulieren voor werkgeversverklaringen (wit) en verkla ringen voor kleine zelfstandigen (blauw) zijn verkrijgbaar: in het Raadhuis te Velsen; in het Politiebureau, Wijkerstraatweg, Velsen-N.; bij Maatschappel. Hulpbetoon, P. J. Troelstraweg, IJmuiden-Oost. De werkgeversverklaringen moeten door de werkgevers worden ingevuld, onderteekend en van een stempel voorzien, waartoe de welwillende medewerking der werkgevers wordt ingeroepen. De verklaringen voor kleine zelfstandigen moeten door de aanvragers zelf naar eer en geweten worden inge vuld en onderteekend. Het doen van onjuiste of onvol ledige opgaven is zeer gevaarlijk, aangezien met de grootste gestrengheid zal worden opgetreden tegen hen, die misbruik maken van sociale instellingen ten nadeele, van hun medemenschen. Er wordt uitdrukkelijk op ge wezen dat een vlugge behandeling alleen mogelijk is, indien alle aanvragers er voor zorgdragen alle vijf hier boven omschreven bewijsstukken (het vierde bewijsstuk ingevuld en onderteekend op de aangegeven wijze) direct mede te brengen. Daarom is voorgeschreven, dat aanvragers niet tot de met invulling belaste ambtenaren mogen worden toegelaten zonder de vijf voorgeschreven bewijsstukken. STEUNTREKKENDEN, enz. Zij die in de week van 16 Febr. tot 22 Febr 1941 in de Rijkssteunregeling waren opgenomen (ook kleine Tuinders) of steun van den Gemeen- télijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon/ Burgerlijk Armbestuur ontvingen of in Werkver ruiming waren te werk gesteld, behoeven zich in het geheel NIET te melden, aangezien deze aan vragen direct door genoemde instellingen aan hangig worden gemaakt. AANMELDING. Voor inschrijving kunnen zich aanmelden Op Maandag 14 Juli a.s. van 10 tot 5 uur n.m. de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A t.m. C Op Dinsdag 15 Juli a.s. van 9 tot 5 uur n.m.: de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de ietters D t.m. F Op Woensdag 16T Juli a.s. van 9 tot 5 uur n.m. de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters G t.m, J Op Donderdag 17 Juli a.s. van 9 tot 5 uur n.m. de personen wier geslachtsnamen beginnen met de letters K t.m. M Op Vrijdag 18 Juli a.s. van 9 tot 5 uur n.m. de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters N t.m. P Op Zaterdag 19 Juli a.s. van 9 tot 1 uur n.m. de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de Ietters Q t.m. S Op Maandag 21 Juli a.s. van 9 tot 5 uur n.m. de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters T t.m. V Op Dinsdag 22 Juli a.s. van 9 tot 5 uur n.m. de personen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters U t.m. Z De beste waren tegen de laagste prijzen De Directie van het Natuurbad „Velserend" heeft op Woensdag a.s. een Kinder' middag georganiseerd, waar de Levende Poppenkast gespeeld wordt, welke zeer zeker een succes zal worden, Naar aanleiding van deze voorstelling vernemen wij het volgende „]an Klaassen „Pas op de heks!" „Toe dan'toch, Jan Klaassen Als er ooit in een zaal vol kinderen wordt meegeleefd met wat op het tooneel ge beurt, dan is het wel wanneer Jan Klaassen daar de held is. Jan Klaassen is langzamerhand drie honderd jaar oud geworden, want het was in de zestiende eeuw, dat hij voor het eerst in Amsterdam in een Poppenkast werd ver toond. Hij is genoemd naar zijn uitvinder, den trompettist Jan Klaassen, die eerst in dienst was van Prins Willem 111, daarna in een weverij werkzaam was, maar toen, omdat hij daar niet genoeg verdiende, met zijn vrouw Catharina Pieters, naar wie Katrijn is genoemd, besloot een poppenkast te gaan vertoonen. Drie honderd jaren geleden hadden kinderen en groote menschen al plezier om Jan Klaassen en sindsdien is dat niet veranderd. Jan Klaassen heeft alle concurrentie van bioscoop, tooneel, radio en waarvan onze kinderen al niet meer kunnen genieten, glansrijk doorstaan, hij is hun held gebleven en zal dat waarschijnlijk altijd blijven ook. Wie Woensdagmiddag a.s. in het Natuurbad „Velserend" komt, zal daaraan geen oogenblik twijfelen. Jan Klaassen is zoozeer de held van de kinderen, dat zij voortdurend in spanning verkeeren, of het wel goed met hem afloopt en dat zij uit al hun macht meewerken om te zorgen, dat dit inderdaad gebeurt. Zij waarschuwen hem tegen de gevaren, die hem bedreigen, zij helpen hem op alle mogelijke manie ren, kortom, zij leven met zijn lotgevallen heelemaal van harte mee Jan Klaassen is voor hen altijd het goede, en zij, met hun fijn intuïtief onderscheidingsvermogen van goed en kwaad, zijn niet eerder tevreden, voordat hij heeft gewonnen, Daar komt nog bij, dat het een echte levende Jan Klaassen is, die hier komt optre den. En Katrijn met haar witte muts en blozende wangen en al de anderen, die er bij te pas komen, zijn levende menschen, hoewel zij als poppen doen. Het is een alleraardigst idee, waarmee het gezelschap, dat onder leiding van den heer Joh. Frevel te Haarlem staat, naar Santpoort komt: menschen als poppen inde ouderwetsche, maar door alle eeuwen heen nieuw blijvende poppenkast van Jan Klaassen. Het tooneel wordt daarbij afgesloten met een groot décor, waarin een opening van enkele meters breedte en hoogte is gemaakt, zoodat men slechts het bovenlichaam van de spelers ziet en de illusie van een poppenkast volkomen is. De grimeering, de costumes en de overige benoodigdheden zijn alle keurig verzorgd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon PETRUS ANTHONIUS. C. M. Hogerheide- van Bakel J. C. F. Hogerheide Santpoort, 5 Juli 1941. Noorderdorpstraat 4 Wij hebben nog een ruime voorraad diverse soorten HU1DCREMES ter voor koming van Zonnebrand. Vergeet U niet een flesch Eau de cologne mee te nemen. - Heerlijk verfrisschend Vanaf heden weer verkrijg baar. Bestellingen worden aangenomen aanbevelend,

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 3