B Jaargang Ho. 15 Oplaag 3500 exemplaren -Vrijdag 29 Augustus f841 ave: DRUKKERIJ CORNEGGE •asweg 31, Santpoort. Tel. 8619 Giro 215489 Gratis weekblad voor Santpoort-dorp en -station, Rozenstein Driehuis - Park Zeeweg - Veiserbeek Advertentieprijs 6 cent per regel bij contract reductie PREDIKBEURTEN^ 1 Behaalde successen op Concours. Gemeentelijk Bedrijf Centrale Keuken te Veisen. Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst. T. V. S.-Hiauws. Bridgeclub „De Kennemers", Santpoort. R. K. S. V. „Santpoort". Sportvereeniging „Terrasvogels". De T.B.C. collecte. J Advertenties moeten Woensdagsavonds binnen zijn. Herv. Kerk, Santpoort Zondag v.m. 10.30 uur: Ds. G, F. Callenbach van IJmuiden-Oost .Hervormde Kapel, Pastorie weg 1 Zondag a.s. v.m. 10 uur: Geen dienst. In de kerk: Ds. G. F. Callenbach, IJmuiden-Oost. n.m. 4 uurDs. G. Grootjans, Watergraafsmeer. ef. Kerk H.V., Wiistelaan Zondag a.s. v.m. 10 uur: dhr. H. A. van der Hoven van Genderen, Rotterdam ef. Kerk, Burg. Frtschedélaan. Zondag v.m. 9,45 uur: Ds. H. J. ten Brink, n.m. 5,30 uur: Dezelfde. van Vrijz. Hervormden, Tolsduinerweg. Geen dienst. ersch Genootschap, afd. Veisen en Omstreken Ijrf van samenkomstVereenigingsgebouw der Herv. ieente, Kalverstraat 8, IJmuiden-Oost. Zondag v.m. 10.30 uur: Geen dienst. ef. Kerk, Tolsduinerweg, Driehuis. Zondag a.s. n.m. 3 uur: Ds. F. E. Hoekstra van Veisen. Kerk, Frans Netscherlaan, Santpoort IdAG 31 AUGUSTUS. De stille H. H. Missen te 7 1 uur. De Hoogmis is te 9 uur. ff uur Lof. 5DAG 2 SEPTEMBER. Te 8 uur Maria-Congregatie ;eling geh. Dames). ENSDAG 3 SEPTEMBER. Te 8 uur H. Familie, ij. Mannen en Jongemannen). MDERDAG 4 SEPTEMBER. Te half 8 Oefening van H. Uur. ÖAG 5 SEPTEMBER. Te 7 uur Gezongen H. Mis. I uur Schoolmis. Te half 8 Lof. lag j.l. was het de laatste dag van het Groot- anaal Zang- en Muziek-concours, uitgeschreven door Comité tot bevordering der Muziekbeoefening bij ttanten Zang- en Muziekvereenigingen. Het concours lt gehouden in de Concertzaal van het Gebouw den Werkenden Stand te Amsterdam. Hieraan namen deel onze plaatselijke vereenigingen, de Gemengde jj^vereeniging „Vox Humana" en het Mannenkoor aheus", beide koren onder leiding van H. Arisz. K Humana", behaalde in de afdeeling Uitmuntendheid eerste prijs met 366 punten, terwijl „Orpheus" r Tweede Afdeeling met 352 punten ook beslag te leggen op een eerste prijs. r de beide Santpoortsche Vereenigingen een mooi :|s. Sé ég .por de week van 1 tot en met 6 September 1941. cndag Bruine Boonensoep |dag Aardappelpuree met Andijvie ensdag Groentensoep derdag Aardappelpuree met Witte Kool lag Erwtensoep jjrdag Aardappelpuree met Snijboonen Algemeene Tuberculose Collecte. Nu op Zaterdag 30 Augustus de Algemeene Tuberculose Collecte weer wordt gehoudon, zal ik deze collecte zeer gaarne van ganscher harte aanbevelen. Door de vermindering van voedsel, dreigt de weerstand van den menschv achteruit te gaan; een onvermijdelijk gevolg hiervan is de uitbreiding van het aantal tubercu- lose-gevaüen. Het is dus van groot belang, dat de kas van de vereeni- ging ter Bestrijding der Tuberculose alhier zoo groot mogelijk wordt gemaakt, opdat deze vereeniging met nog meer energie dan vroeger deze sluipende ziekte kan bestrijden. Ik hoop, dat de collecte van morgen een nog grooter succes zal worden, dan in vroegere jaren steeds het geval is geweest. Dr. B. M. ter Borg, Waarn. Directeur v. d. Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Veisen. Zondag j.l. hebben eenige T. V. S.-Heeren aan de Athletiek-Kampioenschappen der Kennemer Turnkring medegedaan. Zij hebben geen slecht figuur geslagen. Ons lid Jan Brijs wist op de 800 meter No. één te wor den en daarmede tevens een Kampioenschap te behalen. Het athletiek-seizoen loopt ten einde dus wordt het weer tijd om in de zaal te gaan turnen. De Technische Commissie heeft zich voorgesteld voor de aanstaande Winteruitvoering een fraai programma samen te stellen, dus allen met volle kracht vooruit. Hier volgen de datums en uren waarop de verschillende afdeelingen Turnen: Donderdag 4 Sept. van 8,30—10 uur dames senioressen; Vrijdag 5 Sept. van 7-8 uur Groote Jongens, van 8,15 10 uur Dames en Heeren. Zaterdag 6 Sept. van 2,30—3,15 uur Kleuters en Kleine Meisjes, van 3,15-4 uur Kleine Jongens, van 4—5 uur Groote Meisjes. Wij kunnen voor alle afdeelingen nieuwe leden gebruiken, zij kunnen zich opgeven op bovengenoemde dagen en uren in het Gymnastieklokaal van School F, Burgem. Enschedélaan. Clublokaal „De Weijman", Hoofdstraat. Santpoort. Uitslag onderlinge drive gehouden op 21 Augustus 1941 Score-punten Afdeeling A. 1. Heeren P. en J. Verhagen 451/2 2. Heeren C. Mulder en T. Kruisman 411/2 3. Mevr. en de heer J. Soomers 41 4. Heeren J. Schildwacht en J. Seegers 361/2 5. Heeren L. Wijers en W. Haagsma 35 6. Mevr. en de heer W. Haver 35 7. Mevr. G. Mulder en de hr. F. Holleman 341/2 8. Mevr. en de heer B. v. Driel 341/2 9. Mevr. en de heer M. T. Thijssen 29 10. Heeren J. A. Hollman en H. Kwantes 27x/2 Afdeeling B. 1. Mevr. en de heer A. F. Schut 501/2 2. Mevr. v. d. Bosch en Mej. van Milligen 401/s 3. Heeren W. Dyrbye en J. v: Dillewijn 38 4. Dames J. en W. Verhaagen 38 5. Heeren G. de Vries en D. Koomen 35 6. Dames Schildwacht en Holleman 321/2 7. Mej. van Milligen en de heer P. Kok 321/2 8. Mevr. en de heer J. Wiggemans 321/2 9. Dames van Amerongen en v. Sprang 31 10. Mevr. Haagsma en de hr. G. v. d. Bergh 29J/2 SecretariaatHageveldtstraat 2, Santpoort. Maandag 25 Augustus j.l. hield bovengenoemde vereeni ging haar 19e Jaarvergadering in ,/t Huis te Veisen". Na de opening sprak de voorzitter, de heer J. P. Nijssen een kort welkomstwoord. Spr. herdacht het overlijden van het lid Th. Doesburg, en deelde mede dat er Zondag a.s. om 9 uur voor zijn zielerust een H. Mis zal worden opgedragen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de vereeniging er veel nieuwe leden had bijgekregen dit aantal bedraagt nu 120. De lagere elftallen hadden geen goed jaar achter zich. Het Verslag van den penningmeester werd goedgekeurd. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Nijssen. voorzitter, Wittebrood, Spanjaard en P. Handgraaf. De heer P. Handgraaf was niet herkies baar, hiervoor had het bestuur den heer P. P. Smit als candidaat gesteld. De aftredenden werden bij acclamatie herkozen. De heer P. P. Smit werd als nieuw lid geïn stalleerd. Na de rondvraag stelde de voorzitter nog een feestavond voor de senioren en junioren in het vooruitzicht. September is in aantocht en den Isten September wordt reeds benut door het spelen van een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Bloemendaal. Alzoo vindt dan Maandagavond op het Bloemendaal terrein de wedstrijd plaats Bloemendaal 1—Santpoort 1. Voor het 2de elftal is een avondwedstrijd in wording tegen D. E. k. Het 3de, 4de, 5de en 6de elftal spelen resp. 2, 3, 4 en 5 Sept. een avondwedstrijd om 7,30 uur op het V.S.V.- terrein. Voorts spelen er twee elftallen op 3 Sept. om 6 uur tegen 2 Stormvogels Elftallen op het Stormvogels-terrein. Op 10 Sept. speelt het 3de elftal tegen Stormvogels 3 op het Stormvogels terrein. Zondag 7 Sept. dingt het 1ste elftal mede in het Frankendaler Tournooi van D. E. C. te Amsterdam. Het 2de elftal gaat 7 Sept. naar Vitesse seriewedstrijden spelen. Het 3de elftal gaat op 7 Sept. naar T.Y.B.B. om 12 uur. Een mooi volwaardig programma in de eerste Voetbal- week, Op Zondag 24 Augustus j.l. had bovenvermelde vereeni ging een gezellig samenzijn in de zaal van het Café- Restaurant „De Weyman", alhier georganiseerd. Reeds om 7 uur was de zaal tot in alle hoeken gevuld. Na een kort openingswoord van den voorzitter, werd in een vlot tempo het programma afgewerkt, waaraan o.a. medewerkten de heeren Toledo, Humorist-confe rencier, Neuen, Zanger en W. de Graaf, Accordeonnist. Het hoogtepunt van deze avond was de huldiging van het kranige eerste elftal. Na een minutenlange donde rende ovatie complimenteerde de heer J. Zaal namens de elftalcommissie en de heer Martens namens de Turnvereeniging „Santpoort", waarna een bloemenhulde volgde. Als donateur sprak de heer C. Butter, die onder alge- heele vroolijkheid zijn wenschen gepaard liet gaan met een voor elk lid afzonderlijke verrassing. Hierna vertolkte de voorzitter de gevoelens van de Voetbalvereeniging D. T. C. uit Amsterdam, welke we gens motordefect niet tijdig aanwezig kon zijn. Verder bracht de voorzitter van „Santpoort's Bloei" namens deze stichting zijn beste wenschen voor het eerste elftal in het bijzonder en voor de S.V. „Terras vogels" in het algemeen tot uiting. Nadat de voorzitter elk elftallid nog eens met enkele woorden had aangemoedigd, werd deze grootsche hul diging met samenzang beëindigd. Dit geanimeerde sa menzijn werd te elf uur besloten met de overtuiging dat de Sportvereeniging „Terrasvogels", niet alleen een succesvolle competitie tegemoet gaat, maar dat er ook een prettige samenwerking tusschen bestuur, leden en donateurs aanwezig is. Tenslotte zij nog vermeld, dat opgave voor lid of dona teur kan geschieden aan het secretariaatHoofdstraat58, Santpoort, Telefoon 8015. Op het gebied der T.B.C. bestrijding is reeds bijzonder veel tot stand gebracht, doch ook thans blijft de steun van de geheele burgerij onmisbaar. Op 30 Augustus wordt er evenwel een collecte gehou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de verschillende bekende vereenigingen. Collectanten kunnen zich opgeven bij Mevr. Scholten, Broekbergenlaan 1, Santpoort. Mevr. van Neste, Zeeweg 407, Driehuis.

Weekblad Huis aan Huis | 1941 | | pagina 1