GROCK, DE CLOWN Van Velsens Vroede Vaderen THE RAMBLERS 12e JAARGANG No. 15 VRIJDAG 13 APRIL 1951 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 aan Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 FILMAVONDEN SANTPOORT'S BLOEI Zo is dan weer de laatste film van het seizoen aangebroken. Een seizoen dat Santpoorts Bloei met gemengde gevoelens zal heb ben gadegeslagen, want hoogst waarschijnlijk is dit het laatste film-seizoen wat we in Santpoort zullen zien. Jammer, ja inderdaad maar het kan niet anders. De kos ten zijn dermate gestegen, dat een sluitende exploiatie niet kan worden verkregen en de belang stelling voor de films is niet van dien aard gebleken, dat men een verantwoorde voortzetting aan durft. Met een tikkeltje weemoed zul len de „vaste klanten" a.s. Vrij dag of Zaterdag naar het Jeugd huis gaan om daar de laatste film te gaan zien. Nu hopen we maar dat er niet alleen vaste klanten komen, want deze film is waard door heel het Santpoortse publiek gezien te worden. Wellicht heeft er nooit een clown geleefd van de universele grootheid als onze;, tijdgenoot Broek. Geboren uit een horloge makersgezin in Bern, kwam <üi';n Wettack (zijn werkelijke naam) op zijn 18e jaar bij het circus terecht, nadat hij van zijn löe jaar slechts één wens had ge had: artist te worden- Het circus fascineerde hem en in het circus heeft hij zijn levensvervulling ge vonden. Toen hij enkele jaren ge leden als 70-jarige afscheid nam van een enthousiast publiek, toen werd een carrière van meer dan een lialve eeuw afgesloten, gewijd aan de lach, want Grock trok de wereld door om de mensen te laten lachen. Dat was zijn roe. ping en daarmede verwierf hij tenslotte een eredoctoraat in de philosophie. Dit boeiende leven werd tot filmverhaal verwerkt en Grock speelt zelf zijn eigen rol. We krijgen het volledige nummer van deze reus onder de reuzen te zien. O.a. zien wij de 70-jarige zijn beroemde sprong op de stoel doen, een sprong die nog nooit iemand hem heeft kunnen nadoen Deze artist met ziin wemoedige humor, die duizenden deed brul len van de lach, weet te ont roeren en te verrukken. En daar om: u mag deze film niet missen. U heeft nog één kans om de wereld-beroemde Grock te gaan zien. Verzuim die niet. Voortgezette begrotingsdebatten in geladen atmosfeer Het was half tien des avonds toen de woordvoerders van de onderscheidene fracties in eerste instantie het hunne ervan hadden gezegd. De Voorzitter, Mr. M. M. Kwint vond het te vroeg om er al een einde aan te maken en luidde dan ook rustig en kalm, uiterlijk geheel onbewogen, de replieken in. Het verwijt dat de leden niet voldoende tijd hadden gehad de begroting te bestuderen wees hij van de hand. Het College doet het nooit goed, want anders heet het: waarom zo'n haast. Z-i. is het beste, dat het College zijn gang gaat. Wat de luchtbescher ming betreft verschilt spr. dia metraal van mening met de heer Kruisman. De begrote uitgaven post wordt anders, daar oorspron kelijk aan een eigen gebouw is gedacht. Het standpunt van de meerderheid van het College t. a. v. de positie van de commissie voor bijsatnd voor financiën is in de M. v. A. uitvoerig weerge geven. Een andere opvatting zou leiden tot het creëren van een super-commissie. Wat de tunnel bouw betreft hoopt spr. dat de investeringsbeperking niet zal leiden tot. bezuiniging- Komende tot het bericht in de Volkskrant m.b.t. de z.g.n. Vel- ser.affaire, zegt spr. dat er geen Velser-affaire is, hoogstens zou men kunnen spreken van een zekere affaire. Het bewuste cou rantenmateriaal noemde spr. van a tot z gelogen. Spr. ontkent de trage gang van zaken bij de ur gentie-commissie. De raad denke aan het aantal berekeningen dat moet worden gemaakt. De grootst mogelijke spoed zal echer worden betracht. Bij het verlenen van ventvergunningen is het enigste criterium: de openbare orde- Moeilijker is het te spreken over de inhoud van de Nieuwjaarsrede Spr. betreurt het soort van het geluid, dit is niet conform de waardigheid van de Raad- Niet in détails willende afdalen zegt spr. dat de becritiseerde woorden zijn ontsproten uit de bewogenheid, die hem, Voorzitter in 1940 in 't Verzet heeft gebracht. Het gaat niet over personen maar over een verschijnsel. Latere geschied schrijvers moeten niet over deze generatie kunnen schrijven: ge wogen en te licht bevonden. Gaat bij uzelf te rade, hoorde de heer Verbeek zich toegevoegd, het zou mij spijten als boze tongen zou den zeggen, dat aan uw ene voet het slofje der middelmatigheid en aan de andere voet de schoen dei- halfslachtigheid zoude passen. En daarmede was weder een ele ment in het geding gebracht, waaraan de P. v. d. A. aanstoot zou nemen. Er volgde evenwel nog een andere veeg uit de pan, de opmerking, dat de naam v. d. Weide uit de geschriften moet verdwijnen en de gemeente dan maar de kosten van het vervoer van wijlen de N-S.B.-burgemeester voor haar rekening moet nemen, noemde spr. een uiting van ge brek aan geest, het maken van grapjes ten koste van overlede nen, daar v. d. Weide met zijn leven voor zijn zonde had geboet. Ook op dit punt vonden partijen elkaar niet, de fractie-voorzitter van de P. v. d. A. bleef op dit punt met de Voorzitter van me ning verschillen. Wat de publi catie in Trouw betreft, zal het moeilijk zijn het lek op het Raad huis te vinden; de pers heeft nu eenmaal vaak zijn kanalen. De heer van Leusen hoorde zich toegevoegd: wat te denken van 'n Voorzitter, die liet reglement van orde niet toepast, dat de Raad zelf in het leven heeft geroepen. De vergadering werd verdaagd tot de volgende middag 2 uur; het leek erop alsof de rust was weergekeerd. Na de hervatting kwam weth. Aschoff (CH. met een verras sing voor de dag: Velsen zou blij kens een zeer recente beslissing kunnen rekenen op een verhoog de uitkering voor 1950 uit hoofde van de on dernemings belasting van een half millioen. Hoop op zo'n meevaller werd voor 1951 gekoesterd. Maar daartegenover stond dat van de uitgaven herstel oorlogsschade f 600.000 ten laste van de gemeente was gebleven. Hoe het met de betreffende uit gaven in 1950 en 1951 zou gaan, waren nog even zo vele vraagte kens. De wethouder wees voorts erop, dat het aantal gemeenten, dat geen sluitende begroting heeft dit keer aanmerkelijk groter is. Mogelijk zal 1953 de definitieve regeling tussen 't Rijk en de ge meenten brengen. De steunnor- men behoeven verhoging, sociaal verantwoorde uitkeringen mogen niet achterwege blijven. Dat de uitgaven voor de schoonmaak dienst hoog waren, beaamde de wethouder, maar er wordt goed schoon gehouden. Weliswaar werkt men in Amsterdam goed- tnner. maar daar staat tegenove dat hier 1750 uur per jaar wordt gewerkt en te Amsterdam slechts 1250 uur. Het college hoopt ech ter binnenkort met voorstellen te komen. De door de lieer Kruis man ingediende motie t.a.v. de uitkeringen uit het Gemeente fonds moest spr- ontraden. W'th. Visser (P.y.d.AJ voelde niets voor monniken-werk om nu reeds plannen te laten maken voor IJmuiden als volksbadplaats daar we niet weten of we de gronden krijgen. Voor 't aanleg gen van een begraafplaats is '1 laatste plan gereed. Wat Oud- LJmuiden betreft kunnen er in derdaad kleine wijzigingen m "t plan Dudok komen, maar het voortbestaan van Ouil-IJmuiden als zodanig achtte spr. sociaal niet verantwoord: 72 wbningen per H.A. is het dubbele van het geen we moeten hebben. Uitvoerig cijfermateriaal gaf de wethouder op liet punt van de woningbouw voor grote gezinnen. Het aantal woningen met 7 en meer vertrek ken is hier tamelijk groot en steekt gunstig af in de Lande. Voor jonggehuwden zijn thans 368 duplex-woningen in aanbouw, waarin 736 mensen gelukkig kun nen worden. De winkeliers werd van college-zijde alle medewer king toegezegd bij winkelbouw- Do stagnatie in de winkelbouw heeft geleid tot, een onderhoud met de Minister en met succes, op een 13 pet. hogere rijksbijdrage zal mogen worden gerekend. In dien de herbouwplichten niet vervuld worden, zal de gemeente woningwet woningen moeten bouwen, maar dan komen de kosten op de rug van de gemeen te. Uitvoerig licht spr. de raad in over de woningpositie en over de grieven die ook het College heeft ten aanzien van het vercle- delingsschema. Weth. Strijbosch (K.V.P.) wijst opnieuw erop, dat de Steunnor- men hier op één na de hoogste in de Lande zijn; hij wijst de mo ties Scheringa (CPN) dan ook af. Wat de werktijd verlenging voor de ambtenaren betreft weet spr. de heer Verbeek te overtuigen zijn motie terug te nemen en eerst het door de weth. te plegen over leg te laten plaats hebben. Vervolg zie pag. 2 9? •>i Het komt zeldzaam voor, dat 'n bandleider in staat, is 25 jaar lang een ensemble bij elkander te houden. Theo Uden Masman heeft dit klaargespeeld en speelde met groot succes in diverse buiten landse hotels» afgewisseld met optreden in Nederland o.m. in „Hamdorff" te Laren. In de loop der tijden hebben de gramofoon- nraatschappijen vele opnamen van „The Ramblers" doen uitgeven. De opkomst van de radio bracht nieuwe successen. Regelmatig trad de Band in het winterseizoen op in het programma van' de Vara, terwijl zij meermalen voor de microfoon van de Belgische Omroep en de B.B-C. mochten verschijnen. Een succesvol tour- née door Engeland enige tijd ge leden, was de aanleiding voor een contact in één van Londens le klas hotels in de a.s. zomer. Wij prijzen ons gelukkig, dat „The Ramblers" bereid gevonden zijn naar onze gemeente te komen De nieuwe schouwburgzaal van het Rex Theater te IJnruiden-O. zal op 18 en 19 April a.s. bezet zijn met een enthousiast publiek. Medewerking- verleent o.m- de zangeres Jany Bron. Het belooft voor jong en oud goede ontspan ningsavonden te worden. Aange zien de eerste avond in één week was uitverkocht kunnen de in woners van Santpoort op Donder dag 19 April deze avond mede maken, mits zij zich tijdig van plaatsbewijzen voorzien- HET 25ste UUR". De bekende Haagse predikant Ds. A. K. Straatsma zal Dinsdag 17 April om 8 uur in de Ned. Hervormde Kerk over het veel besproken boek „Het vijf en twintigste uur", van de schrijver Gheogbiu een lezing houden. Het boek toont het bederf aan van de beschaving, waarop wij zo groot gaan. Diepe wanhoop klinkt er uit dit boek, wanhoop over een wereld, die duldt, dat de mens zijn medemens zo onnoe melijk veel leed berokkend. Heeft dit boek ons iets te zeg gen? Een vraag waarop Ds. Straatsma dieper zal ingaan. Het Kapelkoor verleent mede werking. POSTZEGELVERZAMELAARS OPGELET! Houdt Vrijdag 20 April a.s. vrij U zult dan in de gelegenheid zijn een speciale film, betreffende ontwerpen en drukken van post zegels, te aanschouwen. Hieraan zijn geen kosten ver bonden en zijn alle verzamelaars van harte welkom. Aanvang 8 uur in het Jeugd huis Burg. Enschedélaan Sant poort. VOX HUMANA. Op 17 April a.s. zal de Gem. Zangvereniging Vox Humana te Santpoort onder leiding van de dirigent II. J. Arisz haar eerste concert in dit jaar geven in „Zo- merlust" alhier. Als soliste treedt op Tonny Verschoor, sopraan, terwijl de begeleiding in handen zal zijn van Rie Levert. Naar aanleiding van het succes dat Vox Humana mocht hebben met het uitvoeren van gedeelten uit opera's op haar vorig con cert in 1950 ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van (Te ver eniging, werd op het programma van het komend concert een grote plaats ingeruimd voor fragmen ten uit opera's van Gluck, Han del, Puccini en Verdi. Ook het Fnleidingskoor en Kerkkoor uit de opera Cavalleria Rusticana van Mascagni, één der glansnummers van het vorige concert, zal op veler verzoek weder ten gehore worden ge bracht. Verder vermeldt het programma nog werken van Loots, Nieland en Brueh. R.K. VROUWENBEWEGING. afd. Santpoort. Dinsdag 17 April excursie van de leden naar het P.E.N. te Bloe- mendaal. Te half elf ontvangst in het P.E.N.-gebouw. Het be stuur. verwacht een grote belang stelling. SPEELTUINVER. „JONG SANTPOORT". Leden is u reeds voorzien van een toegangsbewijs voor de pro- paganda-feestavónd op 14 April? Zo niet, haast u dan naar een dei- bestuursleden, want waarlijk u moet deze avond niet laten voor bijgaan. Toont belangstelling voor alles wat met uw kind in verband staat, ze zullen er trots op zijn wanneer u hun werk be zichtigd heb, wat zij deze winter gemaakt hebben- Spreekt met, uw vrienden of kennissen over het speeltuinwerk en maakt ook hun lid voor één kwartje per maand, u steunt een prachtig doel en vergemakkelijkt ons werk. ATTENTIE! Deze laatste weken wordt zeer veel copie ingezonden, waardoor het niet mogelijk is alles te plaat sen; verschillende stukken komen volgende week in aanmerking. J. DE JONGE KAMPIOEN VAN .V-HOLLAND. Zondag j.l. hielden de N.-Hol landse verenigingen hun slui tingswedstrijd bij „Claudius Ci vils" in Amsterdam, van de Winter-competitie 1950-1951- De korps-uitslagen waren als volgt 1. Concordia, Amsterdam 2576 punten, 137 rozen in 128 pijlen. 2. V.Z.O.S., Santpoort 2497 pt. 144 rozen in 128 pijlen. 3. Claudius Civilis, Amsterdam 2126 pt. 84 rozen in 128 pijlen. Personele uitslagen le afd.: 1. A- de Groot, Amsterdam 495 punten 28 rozen in 128 pijlen. 2. W. v. Droffelaar Amsterdam 463 punten 23 rozen in 128 pijlen. 3. H. Janssen V.Z.O.S. 439 pnt. 21 rozen in 128 pijlen. J- de Jonge schoot buiten me dedinging 526 pnt. 41 rozen in 128 pijlen. Personeel 2e afd. 1. Martijn Sr. Amsterdam 295 punten 7 rozen in 128 pijlen. 2. Diteweg V.Z.O.S. 271 punten 12 rozen in 128 pijlen. 3. Brouwer Amsterdam 249 p it 4 rozen in 128 pijlen- W. Bijl Amsterdam buiten me dedinging 372 pnt. 17 rozen in 128 pijlen. Na deze laatste wedstrijd tra den de 3 hoogste schutters van iedere vereniging aan voor het persoonlijk kampioenschap le afd- en van iedere vereniging nog 2 "schutters voor het kampioen schap 2e afd. De uitslag hiervan is als volgt: le afdeling: 1. J. de Jonge V.Z.O.S. Sant poort. 62 punten. Kampioen. 2. H. Stroucker, Claudius Am sterdam 58 pnt- 3. F. Verhappen V.Z.O.S. Sant poort 56 pnt. 4. A. de Groot Concordia Am sterdam 56 pnt. 5. H. Janssen V.Z.O.S. SanD poort 54 pnt. 6. H. Vos, Claudius, Amster dam 53 pnt. 7. J. Martijn Concordia, Am sterdam 46 pnt. 8. W. v. Droffelaar Concordia, Amsterdam 43 pnt. 9. J. Asser Claudius Amster dam 37 pnt. 2e afdeling: 1. W. Bijl Concordia Amster dam 48 punten- Kampioen. 2. Diteweg V.Z.O.S. Santpoort 43 pnt. 3. v. Loon V.Z.O.S. Santpoort 36 pnt. 4. W. Martijn Concordia Am sterdam 33 pnt- 5. II. Brouwer Claudius Am sterdam 30 pnt. Met deze uitslag bracht de Santpoorter J. de Jonge dus 't persoonlijk kampioenschap van Noord Holland op z'n naam, wij hopen van harte dat hij in de ko mende wedstrijden om het Ned. kampioenschap ook in vorm is, dan verleden jaar toen hij in Roosendaal sneuvelde. Veel succes en veel rozen, de Jonge, dan zal hij het verder brengen BRIDGECLUB „DE KENNEMERS". Voor B. en C. afdeling paren zijn de kampioenen bekend ge worden. In de B-groep behaal den de heren Bodewes en Kost het kampioenschap terwijl de C- afdeling dit werd behaald dooi de heren Andela Sr. en Breedijk. Voor de afdeling A moet de beslissing nog vallen; voor de promotie- en degradatie-compe titie werd wederom een wedstrijd gespeeld. In de A-afdeling werden no. 1 de heren Kruisman en Hunter terwijl de fam. Rietdijk naar de B-groep degraderen. De heren Mulder en van Mun ster die de vorige wedstrijd voor de A-groep naar de B degradeer den hebben blijkbaar met een grote inzinking te maken, aan gezien zij thans naar de C-af- delingen gaan. Dat wordt een lange weg terug- Uit, de B pro moveerden de heren Breedijk en Andela Sr., terwijl uit de C-afd. promoveren mevr. v. Amerongèn en de heer Kulman. „D.C. STABIEL". Ook deze Maandag bracht bij D. C. Stabiel enige verrassingen en de grootste verrassing was wel het falen van J. Bakhuis tegen J. Janssen. De strijd ging over het algemeen gelijk op en pas in 't eindspel viel de beslissing waar in J. Bakhuis een foutieve zet deed. Dit gaf aanleiding tot een dam voor J. Janssen, waarna J. Bakhuis direct opgaf. J. Oosterling speelde tegen N, Zonneveld een aantrekkelijke partij, die in het eindspel gedoemd was tot remise, waarmede beide spelers genoegen namen. F. Bontenbal won van W. v. Woensel, doordat laatstgenoem de reeds in het openingsspel 2 stukken kwijtraakte. Deze ach terstand kon W. wart Woensel niet meer inhalen, zodat hij al spoedig moest opgeven. W. v. Roode kon het evenmin winnen van II. Hermans. Deze knaap heeft blijkbaar de smaak te pakken gekregen, want in het middenspel wist hij een mooie doorbraak te forceren. W. de Roode kwam ook wel op dam, maar door het sublieme spel van zijn tegenstander, raakte hij deze toch weer kwijt- Tenslotte wist H. Janssen in een fraaie wedstrijd te winnen van T. Hoek, die er ditmaal niet erg in was.

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1