E c. STUTVOET Meindert de Greet AFWEZIG Gebr. HOP IIEIWBOIW VEEBOUW Alle Onderhoudswerken Kerkweg 19 Burg. fhaselgedéinun 2 Tel. S2ÏO Tel. 8©75 Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk en Kapel. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Gereformeerde Kerk. 9.30 uur v.m. Doopsgezinde Gemeente Vrijz. Herv. Velsen-IJmuiden Lutherse Gemeente Zondagdienst artsen. BEL OP 8250 E.S.T.O.-Taxi van IS l m. 21 April waarnemers: andere artsen BURG- ENSCHEDÉLMN 1 VERVOLG van Van Velsens Vroede Vaderen Weth. de Boer (P.v.d.A.) ver weet de raad, „kabinets-allures" daar de raad bij de benoeming van een onderdirectur voor gas en water zo maar was afgeweken van de voordracht en no. 2 bad be noemd. Felle critiek bad spr. ook op de beer Lips (.AR) omdat deze zich niet bad gedistanciëerd van bet „schunnige stuk" in Trouw n.a.l. van bet ontslag van de cul turele ambtenaar. Er was hier slechts een „foutje', een onvolle digheid in een sollicitatiebrief. i)e z.g.n. Velser-affaire werd aan leiding tot een felle aanval op de Burgemester, bet werd tijd dat gepromoveerde collaborateurs de laan uitgingen. Uitvoerig lichtte spr. de raad in over de zieken- buisplannen- Eerst zullen we de grond moeten hebben. Er zal met de gemeente Haarlem worden samengewerkt, besprekingen met Haarlems gemeentebestuur en met de directies van bet Eliza beths Gasthuis eu van de Diaco nessen-inrichting zijn reeds ge voerd. De Sportstichting zal ten doel hebben de jongeren tot zelf werkzaamheid op te kweken. Het hoofdveld van het Sportpark kost thans f 6000 aan onderhoud per jaar, een uitgave, welke niet is vol te houden. Bij het gas zullen de tarieven worden herzien, maai er zullen wel heel sterke motie ven moeten zijn voor en aleer de prijs van het kookgas zal wor den verhoogd. Bij de replieken merkte de heer Maas (KVP) op, dat hij voor taan de redenen zal aangeven waarom de KVP communistische moties afwijst. Hij zal ze niet lan ger doodzwijgen omdat meer dan eens het publiek vraagt om op heldering. De heer Nuyens (KVP) trok van leer tegen de heer Kruisman (CPN) die het had gewaagd de Reservepolitie en Nationale Re serve „de nieuwe W.A." te noe men. Als voorzitter van de pl. commissie Steun Wettig Gezag hield hij de heer Kruisman een affiche voor waarop de verachte lijke slang van de 5e colonne zeer goed was uitgebeeld. Dat de heer Kruisman zich niet overtui gen laat, is te begrijpen, de door hem aangevallen organisaties stonden in dienst van het Ameri kaans imperialisme en in de rug- van het Nederlandse volk. De heer Jur Visser (AR) viel de heer Nuyens bij en noemde de aanval op S.W-G. niet uitgespro ken door een Nederlander maar door een Sudeten-Rus. Mr. Tcnino (KVP) lichtte zijn bedoeling tot de herbouw van Oud-IJmuiden nader toe. De be doeling is sociaal niet verant woorde toestand te verbeteren door daarvoor goede woningen in de plaats te stellen De heer Kruisman (CPN) bracht weer het artikel in de Volkskrant ter sprake en voegde de burgemeester toe: wij zijn u al lang beu! Z.i. moesten de ge meenten gezamenlijk aandringen op meer woningbouw. De heer Scheringa (CPN) ver dedigde de door hem ingediende moties, de toon aangeslagen dooi de voorzitter tegenover de CPN achtte hij onjuist. De heer Jur Visser (AR) be treurde de oprakeling van oude kwesties, hij gaf de voorzitter de raad toon en optreden tegen over de burgerij te wijzigen. Het boze gerucht omtrent de benoe ming van een onderdirecteur van Gas en Water zette hij ridderlijk uiteen. He>t Volkskrant-artikel was voor de heer Van Leeuwen (K V P) aanleiding er bij de bur gemeester op aan te dringen zich in het belang van de gemeente te verweren en een aanklacht wegens laster in te dienen. De heer Lips (AR) ging op nieuw in op het dagblad-artikel in Trouw, waarom is de culturele ambtenaar gesuggereerd heen te gaan! Het woningvraagstuk achtte hij met de bouw van du- plex-woningen niet opgelost. De heer Verbeek (PvdA) pa-- reerde de aanval van de voorzit ter wat de urgentie-commissie betreft. Destijds heette het dat het College over voldoende ge gevens beschikte en daarom de instelling van een urgentie-com- Rnissie werd afgewezen en thans nu de commissie er toch is moet men van de grond af beginnen met het verzamelen van de ge gevens- Te Haarlem heeft men het Ned. Econ. Instituut inge schakeld en dit moet ook te Vel- sen gebeuren. Wij moeten hier thans geen sociograaf benoemen. Wat het plan Dudok aangaat merkt spr. op, dat wij dit niet te hooi en te gras kunnen ver anderen, hij pleit voor vei'die- pingsbouw. De heer Tonino mene niet dat de PvdA ten aanzien van Oud-IJmuiden „om" is. Houden we rekening met een be volkingsgroei tot 70.000 is Velsen dan in staat per jaar 800 wo ningen te bouwen, zo vraagt spr. het College. De dure schoonmaak dienst achtte spr. symptomatisch noodzakelijk is een verantwoorde organisatie en werkwijze- Terug komende op de Nieuwjaarsrede wijst spr. de beschuldiging af, dat de discussie de waardigheid van de Raad in gevaar brengt. Hij sluit zich aan bij Weth. de Boer, er is geen sprake van heldhaftigheid bij de voorzitter, deze zoekt zijn kracht in insinu aties. Spreker dient dan ook een motie van afkeuring in, die ter kennis van de Minister van Bin nenlandse Zaken zal moeten wor den gebracht. Spr. kwam ook terug op de benoemingskwestie, benoemingen vinden plaats in het belang van de gemeente en niet uit partij-politieke overwegingen T.a.v. de winkelbouw pleitte spr. voor een extra bijdrage voor de Kernbouw. Wat de bouw van een ziekenhuis betreft is de hoe grootheid de gemakkelijkste vraag iets moeilijker is de vraag van de plaats, het moeilijkst is de kwes tie van de samenwerking. De kosten zullen moeten worden ge raamd op f 24.000 per bed. De heer Van Leusen (PvdA) die in de vorige zitting de raad had vergeleken met een concours en daarbij de dirigentenprijs had toegekend aan zijn partijgenoot Verbeek, meende dat de burge- mees'terlijke „onderscheidingste kenen naar de negatieve kant", de heer Verbeek niet kunnen sie ren en nam het voor zijn partij genoot op- Met instemming had spr. vernomen dat zo mogelijk zal worden nagegaan om „huwelijken aan de lopende band" te voor komen. Ieder paar worde sepa raat getrouwd. Spr. ging voorts de verschillende stemmingen in de raad na en onderscheidde de grote verzoendag tussen de heer Jur Vissr en de PvdA, liet be stijgen van de geestelijke stoom- fiets door de heer Kruisman en het opensluiten van diens retho. rische knalpot en het monotone geluid uit de AR-fractie. De lieer Kruisman had geen cijfers genoemd maar slechts percen tages. Als de mensen in de Sov jet 1 pet. voedsel krijgen, dan betekent een vermeerdering van 20 pet. nog niets. De CPN-verte- genwoordigt z.i. slechts het sta kende gedeelte van de bevolking en dat zijn niet de arbeiders. De heer den Hollander (CPN) verkreeg in de 2e ronde het woord. De burgemeest/er verte genwoordigt, een verdwijnende klasse, dag en nacht werkt de CPN aan de ondergang van die klasse. De Voorzitter vond dat de heer van Leeuwen verstandige taal had gesproken, maar op diens interruptie wat de burgemeester meende te moeten doen t.a.v. het Volkskrantartikel antwoordde de voorzitter: ik kan niet praten, u probeert mijn mond open te bre ken. Nogmaals interpreteerde hij zijn nieuwjaarsrede: niemand persoonlijk was bedoeld, het is een aanklacht noch schuldbeken tenis t.o.v. een persoon in con- creto, maar tegen de geest van de huidige generatie. Ten aanzien van Oud-IJmuiden merkte Weth. Visser (PvdA) op, dat daar niet kan worden opge ruimd noch onteigend. Hoe eer der er industrie komt, hoe beter. De burgemeester stak hij figuur lijk de hand toe: zet uw woorden in daden om en er is een basis voor samenwerking. Weth. de Boer (PvdA) geloof de evenwel geen sikkepit van 's burgemeesters uitlatingen, zijn toegestoken hand komt altijd te laat en zijn antwoorden moet men altijd met 2 handen zaagsel aanpakken, wil men ze kunnen vasthouden en daarmede was er van overdrijvende wolken weer geen sprake. De kwestie, die de raad wellicht niet in al zijn geledingen in gelijke mate be roerde was wederom op kook hitte gebracht op middernachte lijk uur. De Raad toog huiswaarts zonder dat de motie-Verbeek, die door de voorzitters van alle frac ties (met uitzondering van die der AR) was ondertekend, in be handeling was gekomen. Daar over rapporteren wij in een slot artikel. POLITIE.HONDEN DRESSEER VERENIGING „KENT U ZELF" Bovengenoemde vereniging hield Zondag j.l. onderlinge wed strijden in „Bosbeek". De uitslag was als volgt: Bax no. 1 met 245! punt. R. Wagner 2 met 233| punt; Van Os 3 met 204 punten, G. Wagner 201-5 punt, J. Rutte 5 met 201 punten- Gevorderde honden: No. 1 Ro- mei 107! punt; 2 Van Kampen met 93! punt. Kruisjes - Colliers Goud - Zilver - Doublé Rozenkransen Zilver - Alpacca Rozenkransdopjes Scapulier-medailles Communie-lepeltjes GOUD EN ZILVER HOOFDSTRAAT 146 TEL. 8592 CHR. DAM EN SCHAAKVER. „DE DIAGONAAL". Afd. Schaken. Verschoorv. d. Plas 01 De Weijzefv. d. Vlerk 10 Lamv. Kan afgebr. VlamingEikelenboom 10 KosterMevr- den Uyl 10 In groep A is de stand als volgt: gesp, pat. v. d. Pias 3 3 Guytemau 2 2 Verschoor 3 2 De Weijze 2 1 v. d. Vlerk 3 0 Den Uyl 3 0 In groep B hebben Vlaming en de Niet de leiding met elk 2 pnt., maar Vlaming met 1 wedstrijd meer gespeeld. Van de Brink heeft m groep C met 4 pnt. uit 4 wedstrijden de leiding, gevolgd door Koster met 3 punten uit 4 wedstrijden. Afd. Dammen De stand na de 18e ronde in het moyenne-systeem is: gesp. moyenne 1. Kramer 12 1138 2. de Groot 15 1-132 3. Smit 13 1.104 4. de Vries 10 0.993 5. Kosters 13 0.975 6. Vlasveld 16 0.914 7. v. Rijswijk 18 0.875 8. Bakker 11 (1845 9- v. Wolferen 21 0.742 10. Buizert 19 0.361 Uitslagen: Kramerv. Rijswijk 20 De GrootKosters 2— BuizertSmit 02 Vlasveld—v. Wolferen 02 NIEUWS VAN „VOLKSONDERWIJS". Afscheid van Mej. P. Schipper Zoals velen van u al gehoord zullen hebben, gaat Mej. P. Schipper, Hoofd van de Volks onderwijs Kleuterschool „De Spaarnberg" aan dè Wustelaan, ons 1 Mei verlaten wegens hu welijk. Er zullen niet veel mensen in Santpoort zijn die haar niet kennen of nooit van haar zullen hebben gehoord. Het aantal kin deren dat zij in de afgelopen acht tien jaar door haar „hart en han den" heeft laten gaan en overge geven heeft aan de „grote school" is groot. Ook op het terrein van de Jeugdbeweging was juffrouw Schipper een bekende leidende fi guur en we hebben dan ook ge meend haar vertrek niet met „stille trom" te moeten laten ge schieden maar haar een afseiieids avond aan te bieden in de school waar zij zo lang en met zoveel liefde en opoffering hoeft ge werkt- Ouders, oud-leerlingen en be langstellenden worden verwacht op Vrijdag 27 April 's avonds 8 uur. Zij die op andere, meer tastbare wijze van hun sympa.- thie blijk wensen te geven, wor den verzocht hun .sitekaartje of briefkaart te zenden aan mevr. Horbeek, Hyacintenstraat 66, Giro 313048 UT. Horoeok). OUDERAVOND BREDERODESCHOOL. In de nieuwe Openbare Lagere school in Santpoort, opende de voorzitter van de Oudercommis sie, de heer de Jonge, op 6 April 's avonds kwart over 8 deze avond door allen hartelijk welkom te heten en hen te feliciteren met het feit dat deze school op deze plaats was verrezen. Hij gaf daarna spoedig het woord aan de heer Mulder, het hoofd der school Deze greep terug op de leerplicht wet en wees er op dat de ouders verplicht zijn hun kinderen on derwijs te laten geven. Het enige waarin de onderwijswet de ouders vrij laat, is het kiezen van een school. De ouders dienen een goede keuze te maken en latei- bij voorkeur niet van school te veranderen. Sommige ouders wensen een school die aansluit bij een kerkelijke richting- Dat is te ver gegrepen, want alles wat de ouders verwachten in een bijz. school lopen ze voorbij in de openbare. Is er één kerkelijke school die deze regels in z'n de vies voert: Opvoeding tot alle Christelijke en Maatschappelijke deugden en geen andersdenken den te krenken en verdraagzaam heid! De heer Mulder vertelde nog iets van do moderne methoden Firma Drost ét Viiumers die deze school volgt en tracht, door de manier waarop de kin deren met het werk in aanraking- worden gebracht, hun karakter en persoonlijkheid te ontwikke len. Nadat enige aardige films wa ren vertoond werd deze avond door de heer De Jonge gesloten. Donderdagavond 12 April 8 uur, sprak de heer de Boer op een soortgelijke avond in de Kleuterschool „Spaarnberg" aan de Wustelaan. KERKBERICHT R.K. KERK. Zondag H.H. Missen 7 uur, 9 uur Hoogmis, 11 uur. Te 7 uur- Lof. Maandag te half 8 Maria Garde (groep I). Dinsdag te 8 uur Maria Congre gatie (dames). Woensdag te half 8 II. Familie (jonge mannen)- Donderdag te 8 uur II. Familie Jeugdafdeling). Vrijdag te half 8 lof. Zaterdag te half 8 Broederschaps lof. Kerk v.m. 10 uur Ds. F. L. van Duijkeren, Amsterdam-W. De Toorts v.m. 10 uur ds. P. J. Mackaay, Haarlem Kapel n.m. 5 uur ds. P. A. Tichelaar Dinsdag n.m. 8 uur in de Kerk ds. A. K. Straatsma, den Haag 10,30 en 5 uur: ds. N. Bruin ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur n.m.: dezelfde Helmstraat, IJmuiden half 11, ds. W. Veen Gebouw voorm. Centr. Keuken Abelenstraat Prof.'dr. Sevenster, Amsterdam Koffiekamer Westerveld 10.30 uur: ds. J. Simon Doopsbediening De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag M. de Groot Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 APOTHEEK DE WILDE Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 A.J.P. Stegemeijer, Hoofdstr. 128 hoek Hagelingerweg, Santpoort-d. Dag en nacht bereikbaar (Adv.) Verhuur SOLEX Rijwielen VERVOLG DAMCLUB „STABIEL' De stand is momenteel als volgt: 1. J. Bakhuis met 1.304 gernidd. 2. J. Janssen met 1.24 3. H. Janssen met 1182 4. T. Hoek met 1.12 5. F. Postma met 1.071 6- J. v. Buren met 1. 7. E. Zuiderduin 1. 8. G. Kok met 3 9. K. Zonneveld 1. 10. F. Bontenbal 1. 11. J. Oosterling 0-833 12. A. Hermans 0.827 13. P. de Kort met 0.778 14. A. d. Niet met 0.714 15. W. v- Woensel 0.5 16. W. d. Roode 0.333 Tekenbord te koop gevraagd Westlaan 5, Santpoort-dorp HOOFDSTRAAT 198 Tel. 8992 Reclameaanbieding: Bij aankoop van 25 ct (uitgezonderd suiker 88 ct per kg.) een grote ontbijt koek van 45 voor 30 ct., 125 gr. bitterkoekjes 25, Eierkoeken 5, Beschuit 25 (gr. rol), 125 gram Cafénoir 25, Cocosmacaronen 8, 100 gr. rummoceapralines 25,125 gr. tum-tum [kabouterfruit] 25, 100 gr. choc, biscuits 25, kistje mandarijnen 25, 3 grote tover ballen 5. 2 wijnballen 5, 4- kin dertoffees 5, grote fruitrol 6 Hoornse Jodekoeken per bus 45 cent Verse Eieren, lagere prijzen 8 drietjes 96 ct Lage prijzen Jonge Edammer Kaas Volvette bel. Goudse kaas 100 gram 30, 32, 34, 35 ct GHASBOTER uitgewogen 250 gram 1.05 Lunch of Hamworst 150 gr. yan 50 nu 44 cent Kinbaksham, 150 gram van 57 nu 54 cent Cornedbeaf 150 gram van 57 nu 54 cent HOOFDSTRAAT 187 Wij hebben voor U Cocoslopers 120-100 70-50 breed v.a. f 4,25 Holtapkarpetten v.a. f 115,- Wiltonkarpetten v.a. f 150,- Gordijnstoffen v.a. f 3,50 Cretonnes v.a. f 3,25 Brabandsbont v.a. f 2,25 Vitrage v.a. f 1,90 Grote sortering verende bedden met 20-15-10 jaar garantie v.a. f 158,- Wollen dekens, grote maten f 52,- Moltondekens f 6,75 Spiralen opklapbedden, ombouwen enz. Uw meubels opnieuw stofferen Grote sortering stoffen voor de oude prijs Is uw bed dun of versleten, laat het ons weten IN ÉÉN DAG RETOUR Uw kamers opnieuw behangen Grote sortering behang v.a. f 0,47 Compl. Woninginrichting TELEFOON 6210

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 2