Van Velsens Vroede Vaderen PROGRAMMA VOOR 30 APRIL EN 5 MEI A.S. De Heer G. Hop van T. 20 jaar voorzitter V. s. 12e JAARGANG No. 16 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 SanipocifcWeeliblad VRIJDAG 20 APRIL 1951 aan Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Slotzitting begrotingsdebatten met onverwachte ontknoping Met een zekere, inderdaad niet ongemotiveerde spanning werd, zowel op de pers- als op de vol ledig' bezette publieke tribune ,'t verloop van de derde avond zitting' tegemoet gezien. Immers ile motie van de lieren Verbeek e.s. hing nog als het zwaard van Damocles in de lucht. De ontkno ping' was evenwei een geheel an dere als verwacht en wij menen te mogen aannemen, dat ook de raadsleden de wending niet had den voorzien die de Voorzitter van die Raad, M. M. M. Kwint daaraan bij de opening van de vergadering gaf. Direct na de hervatting toch legde de burge meester de verklaring af, dat hij de door hem uitgesproken woor den in de Nieuwjaarsrede niet juist achtte en deze terugnam. De heer Verbeek (P.v.ü.A.) vroeg hierop schorsing van de zitting en de vroede vaderen ver dwenen om eerst na een half uur terug te keren De heer Verbeek zeide zich na mens de Raad niet met de in houd van de afgelegde verklaring te kunnen verenigen. Men kwam overeen om eerst het gesprokene door de stenograaf te laten uit werken, opdat de Voorzitter woordelijk kennis zou kunnen ne men wat van hem werd verlangd, namelijk aanbieding van veront schuldigingen. In die tussentijd ging de raad met de behandeling van de be groting voort, in een sfeer even wel die nu niet bepaald geschikt was de aandacht ten volle daar aan te wijden. Binnen- en buiten kamers werd druk geconfereerd, papieren werden gewisseld. De ingediende 3 communistische moties waren intussen gesneuveld met alleen de stemmen van de C. P. N. voor. De heer Boersma (PvdA) pleit te voor betere straatverlichting, welke aangelegenheid ook de aandacht van de heer Den Hol lander (CPN) had. De heer Van Veen (KVP) nam uitvoerig het waterpeil onder de loupe. Zeer breedvroerig werd stil gestaan bij de aangesneden kwestie van de vroedvrouw. De heer Van Leusden (PvdA) merkte op, dat de ene vroedvrouw' in IJmuiden overbelast is en dat er een tekort dreigt dat zeer na delig is voor de volksgezondheid. Hij suggereerde dan ook het tref fen van een andere regeling. Wel licht zou 't hele vroedvrouwen- instituut een gemeentelijke dienst kunnen worden. Strijbosch voelde wel ietsv ooi- de suggestie, Wethouder de Boer (PvdA) bleek echter van een an dere opinie, zodat tenslotte werd overeengekomen dat dit vraag stuk door het College eens zou worden bestudeerd. De heer Schering-a (CPN) pleit te opnieuw voor de toekenning van een Kerstgratificatie aan de sociaal gesteunden. Dit zou slechts f 140U kosten. De heer Aiulrea (PvdA) vond dit voorstel een politieke stunt, de heer Kruisman (CPN) be streed dit, maar de heer Maas (KVP) voelde helemaal niets voor voorstellen uit die hoek. Wethouder Strijbosch (KVP) betoogde nogmaals dat Velsen op 1 na de hoogste uitkeringen geeft en achtte dat de gesteunden meer gebaat waren met regelmatig 'n hogere ui kering dan elders dan zulks met 1 maal een Kerstgra tificatie. De heer ïonino KVP) merkte op, dat dat zelfs niet voldoet aan de geringste eisen, de eenmanswa- gen van de busdienst voldoet z.i. in het geheel niet Opnieuw bracht de CPN de kwestie van de verlaging van de schoolgeldfactor in een motie aan de orde. De KVP-fractie had reeds eer der Verklaard, dat zij dat vraag stuk eens rustig wilde bestude ren en daarop als goede verliezers in dit stadium niet hals over kop wilde terugkomen. De andere fracties gaven in het geheel geen reactie en dies werd de motie verworpen. De heer Tonino (KVP) was voorts van oordeel, clat de Haar lemse gymnasia Velsen oneerlijke concurrentie aandoen en vroeg daarvoor de aandacht van het College. De H.H. Wethouder de Boer en Van Leusen, beiden PvdA, hiel den nog een uitvoerige discussie over de bouw van een dag-huis houdschool- Een ander punt, dat uitvoerig werd behandeld was dat van de toekenning van lang wachtgeld aan het ex-hoofd van de distributiedienst. Het waren de heren Strijbosch, de Boer, Tonino en Verbeek, die de betreffende kwestie uitvoerig belichtten en daar bleek dat de beide wethouders 't niet eens wa ren stelde de heer Verbeek (PvdA voor de aangelegenheid aan de Minister voor te leggen. En daarmede was feitelijk 't wel en wee van de begroting '51 behandeld. Het was op dat tijd stip, dat de Voorzitter definiief de door hem in de Nieuwjaarsrede uitgesproken, becritiseerde woor den terugnam en daarvoor zijn verontschuldigingen aanbood. Het incident dat deze begrotings- debatten zo had beinvloed, was waarmede gesloten, want de heer Verbeek (PvdA) trok zijn motie van afkeuring van het beleid in met toezegging, dat op deze af faire door de Raad van Velsen niet meer zou worden terugge komen. TE SANTPOORT-DORP. 10 uur: Optocht van 1500 kin deren in Schoolverband met mu ziek en versierde voertuigen, o.a. groepen fietsen, enz. Jury-beoor deling voor de optocht. Ouders laat uw kinderen mee doen aan deze versiering Afge. i-iste bloemen gratis af te halen hij de fa. Van Geldorp, Zaterdag 28 April vanaf 3 uur. Route optocht: Frans Netscherlaan, Burg. Enschedélaan, Kerkweg, J. T- Cremerlaan, Hageliugerwfeg, Overbildtweg, Hoofdstr., Wuste- laan, Burg. Enschedelaan naar terrein Vlugthoven, ingang Bur- gem. Enschedelaan. Feestrede van de Heer J. C. Asc- hoff, wethouder der gemeente. Aubade van 600 kinderen o.l.v de Heer Th. Spook. Uitreiking der prijzen aan de kinderen. Massale oplating van duiven. 14 uur: RINGSTEKEN OP FIETS voor dames en heren bo ven 16 jaar od de Fr. Netscherln. om fraaie prijzen. Inleggeld 50 ct. 14.30 uur: Aanmelden in Vlugt hoven van jeugd-duivenhouders met hun duiven, die deel hebben genomen aan de wedvlucht uit Lisse. „DE RONDE VAN SANT POORT" is eén der grootste at tracties, die zeker het meeste pu bliek zullen trekken. Route: Terrasweg, Burgen». Enschedelaan, Middenduinerweg en Dinkgrevelaan. Heel Santpoort zal 's middags uitlopen en zich opstellen op de trottoirs van de Ronde om het peleton om de 3 tot 4 minuten voorbij te zien rennen. Elke deelnemer krijgt een rug nummer; de stand der ronden zal middels een flink nummerbord bijgehouden worden; de bel zal luiden voor een premie; luidspre kers houden deelnemer en .pu bliek volledig op de hoogte; de winnaar van de eerste prijs rijdt een ere-rondje met een krans om zijn schouders! Het lijkt wel of het Amsterdamse Stadion naar Santpoort is verplaatst. De eerse. tweede en derde prijs zijn resp. f 50.f 25.en f 10. liet inleggeld per deelnemer be draagt f I.Deelnemers, die 18 jaar en ouder zijn, kunnen zieh reeds opgeven bij de Heren Stut voet en Stuurman (tijdens de win keluren) alwaar ook de voor waarden zijn te vernemen. Wij zijn reeds in het bezit van enige premies, doch nog niet voldoen de. Wij doen een beroep op de burgerij en zakenmensen om pre mies ter beschikking te stellen. We zullen ze gaarne noteren en ook in ontvangst nemen. Tijdens de Ronde kan men ook premies ter beschikking stellen. Bij voor baat dank. Ook heeft het Bestuur hulp nodig van een 10- tot 12-tal heren voor baancommissarissen en verdere werkzaamheden. U gelieve zich ook te melden bij de bekende adressen. 15.00 uur: Aanvang keuring van de rijwielen op de Terrasweg en uitdeling rugnummers. 15.50 uur: Opstellen der deelne mers. 16.00 uur: Aanvang der „Ronde" op de Terrasweg door startschot. Het publiek wordt dringend ver zocht: het parcours steeds vrij te laten door plaats te nemen op de rottoirs, en kleine kinderen en hon den vast te houden ter voorkoming v. ongevallen. 20 uur: VROLIJK „ORANJE"- BAL in Vlugthoven, ingang Bur- g'cm. Enschedelaan. Een grote dansvloer, die feeëriek verlicht zal worden, is aanwezig. Medewerking van: conferencier, harmonica, geluidsinstallatie van firma Schutte, met vrolijke platen TE SANTPOORT-STATION. Des morgens van 9 tot pl.m. 12 uur zal in de Zinneveldlaan een groot kinderfeest worden georga niseerd, waaraan kinderen van 6 tot 16 jaar kunnen deelnemen. Het geheel zal met vrolijke mu ziek worden opgeluisterd. De bewoners van de Zinneveld laan wordt verzocht zoveel mo gelijk vlaggen uit te steken en versieringen aan te brengen, waardoor het geheel een feeste lijk aanzien krügt. Het bestuur zal eveneens voor de nodige versiering zorgen. De kinderen kunnen hun hart ophalen aan de volgende spelen: 1. Autoped-races voor jongens en meisjes van 6 t.m. 8 jaar. 2. Bloklopen voor meisjes van 9 t. m. 10 jaar. 3. 100 meter hardlopen voor jongens van 9 t.m. lOjaar. 4. 100 Meter hardlopen met touw- springen voor meisjes van 11 t.m. 13 jaar. 5. Koppensnellen voor jongens van 11 t.m. 13 jaar. 6. Touwtrekken, voor jongens van 14 t.m. 15 jaar 7. Ringsteken voor meisjes van 14 t.m. 15 jaar. 30 April 's middags. a. Voor ouderen. 's Middags van 2.30 tot 4.30 uur kunnen de ouderen van 16 tot 80 jaar hun vaardigheid tonen in 't ringsteken op de fiets. Deze kamp zal eveneens gehouden wor den in de Zinneveldlaan. Met het oog op het koude jaargetijde, zal geen water worden gebruikt. b. Voor kleuters. De kleuters van 4 t.m. 5 jaar zullen kunnen genieten van een aardig filmprogramma, dat zal worden gegeven in de „Toorts" aan de Duinweg te Santpoort- Station. Deze voorstelling zal om 2.30 uur beginnen. Aanmelding voor de spelen en de filmvoorstelling' voor de kleu ters kan vanaf heden geschieden bij de heer J. D. van Schoneveld aan de Blocmeiidaalsestraatweg 132 te Santpoort-St. De kinderen zijn verplicht zich vooraf aan te melden. Zij ont vangen dan een kaart, waarop gedurende liet feest versnaperin gen zullen worden verstrekt. Zowel voor de kinderspelen als voor het ringsteken voor de oude ren worden fraaie prijzen beschik, baar gesteld. 30 April 's avonds. Behoudens goedkeuring van Burgemeester en Wethouders zal op 30 April des avonds om pl.m. 9 uur een filmvoorstelling worden gegeven op het plein van de Brederodeschool aan de Duin weg te Santpoort-St. Gezorgd is voor een prachtige speelfilm. Vóór het draaien van de flim te beginnen om 8 uur, zal het zangkoor van het Provinciaal Ziekenhuis een concert geven. 4 Mei. Stille gang naar Wester veld. Vertrek van het Stationsplein om 6.45 uur n.m. Het bestuur vertrouwt dat er dit jaar weer vele inwoners aan deze gang zullen, deelnemen. 5 Mei des middags. Op 5 Mei des middags zal er van 3.30 tot pl.m. 5 uur een her- denkings-bijeenkomst worden ge houden bij de bevrijdingsbank te Santpoort-Station. Een drietal sprekers zal hierbij het woord voeren. De namen van deze spre kers zullen nog nader bekend ge maakt worden. De Muziekvereni ging „Soli Deo Gloria" zal haar muzikale medewerking verlenen. 5 Mei des avonds. Op 5 Mei des avonds zal onder leiding van de heer Bijtelaar een speciale Jeugdavond worden ge geven in het Burg. Rijkenspark. Met het oog op de organisatie en het contact met de jeugdvereni gingen zuilen omtrent deze avond nog andere mededelingen worden gedaan. Zoals u ziet, een aantrekkelijk programma en „Elk wat wils". Een programma, dat echter vele kosten met zich brengt. Het be stuur vertrouwt derhalve, dat als één dezer dagen de diploma's worden aangeboden, deze vlot zullen worden, betaald. Bedenkt dat de bestuurders alles in hun vrije tijd moeten doen, zodat di recte betaling van de contributie op hoge prijs zal worden gesteld. Voor u een kleine moeite, die 'n hoop tijd bespaart. Op 12 April j.l. hield T.V.S. haar 25ste jaarvergadering in Hote) „De Weyman". De heer Hop opende de verga dering en sprak zijn waardering uit over de flinke opkomst der leden. Hierna nam de heer Van Zut- phen 2e voorzitter het woord er» sprak de heer Hop op waar derende wijtoe. Het verheugde spreker dat de heer Hop op zijn besluit om plaats te maken voor een jongere was teruggekomen. Spreker noemde liet een prestatie om, in voor en tegenspoed zo bekwaam de ver eniging te kunnen leiden en hoopte dat de heer Hop nog vele jaren zijn beste krachten voor T.V.S. zou mogen geven. Hierna overhandigde spreker onder applaus van de vergade ring een son\ enier als blijk van waardering. Het jaarverslag van de secre taris de heer A. Volmer, kon de goedkeuring van de vergadring wegdragen evenals het financieel verslag v. d. penningmeesteresse mevrouw H. M. MartensHuls bergen beide werd dank gebracht voor het goede beleid. Bij de be stuursverkiezing werden de af tredende leden n.m. de heer Hop de dames MartensSabelis en DordtmuudtNol herkozen, ter wijl het bestuur met twee leden werd uitgebreid. Gekozen werden mej. E. Timmer en de heer P. Kranenburg. Tot materiaal-commissaris werd ge kozen de heer J. Vogel. De technische commissie werd in ere hersteld; gekozen werden de heer H. Bruns voorzitter, mej. Reina v. d. Berg, Mej. F. van Leeuwen en de heer J. Vogel al len lid van de T. C. De technische leiding der ver eniging is in handen van de heren H. Bruns, gymnastiek; J. Martens, athletiek. sport en spel. Na de rondvraag sloot de voor zitter deze geanimeerde vergade ring en gaat T. V. S. met frisse moed haar 26ste jaar in. WANDELSPORT T.V.S. Bondswandeldag K.N.G.V. 26 en 27 Mei organiseert het K. N. G. Ar. de bondswandeldag te Beverwijk. T.V.S. heeft hier een traditie hoog te houden de 1ste trainings- tocht is reeds gehouden. We ver zoeken de dames en heren te ko men trainen; vertrek elke Zon dagmorgen te acht uur. Samen komst Rijksweg 494. We rekenen op u dames en heren. Ook de jongens en meisjes, leeftijd 12 tot 15 jaar gaan trainen en wel Woensdagsavonds te half zeven, vertrek van voormalige gymnastiekzaal Burgemeester Enschedélaan. We rekenen op een grote groep. Kamt op tijd. EMMABLOEM-COLLECTE. Zaterdag wordt te Santpoort de jaarlijkse Emmabloem-collecte gehouden ten bate van de Ver eniging tot Bestrijding der Tu berculose in de gemeente Velsen. Hoort men in deze dagen veel spreken over de kankerbestrijding' dan moet niet vergeten worden, dat ook de bestrijding van die andere gevreesdje volksziekte Tuberculose, een dringende zaak is. Onze plaatselijke vereniging verricht hiertoe uiterst belangrijk werk en verdient de steun van alle ingezetenen. Sanpoort heeft bij de „Haak-in-Actie" voor de kankerbestrijding een uitstekend voorbeeld gegeven. Wij vertrou wen, dat de inwoners van Sant poort-dorp en Sahtpoort-istation ook thans weder zullen tonen dat zij gaarne offeren in het belang van de lijdende mensheid. HERINNERT U ZICH NOG? Het is wel al enkele jaren ge leden, n.l. op 30 Augustus 1948, dat tijdens de jubileumweek 'n Klein-Kunst-avond in het Burg. Rijkenspark werd gegeven op ver zoek van de „Oranje Vereniging" en de „Vereniging itot Viering- van Nationale Feestdagen". Deze avond werd verzorgd door de ge zamenlijke jeugdgroepen van Santpoort. Het was een aardige, vlotte avond. Jongens en meisjies uit de verschillende jeugdgroepen gaven spel of volksdans te zien declameerden of zongen een vro lijk lied. Er worden weer plannen ge smeed. Op verzoek van 'de in die aanhef van dit bericht ge noemde verenigingen, hebben leid(st)ers 'van verschillende jeugdgroepen de hoofden bij el kaar gestoken en liet zou wel weer eens kunnen gebeuren, dat de jeugd begin Mei de muziek- nis in het Burg. Rijkenspark zul len bezetten om het bevrijdings feest op 5 Mei enige luister bij te zetten. Er schijnt iets te gaan gebeuren! Laten we hopen, iets goeds, in eendrachtige samenwer king der jeugd. BOND OUDEN VAN DAGEN. De afd. Santpoort van de Bond v. Ouden van Dagen was Woens dag 11 April in vergadering bij een in het lokaal van het Badhuis aan de Wustelaan. De voorzitter memoreerde in het kort hoe de toestand van de Ouden was een vijftigtal jaren terug. Oud en arm was in die da gen een ontstellende ellende. Thans is de toestand veel verbe terd met de Noodwet-Drees, doch wij mogen niet rusten met deze verbetering, want wij weten niet wat er gaat gebeuren. Wij moeten paraat blijven; het is nog maer een noodwet. Daarom spoorde, hij alle Ouden aan om lid te worden van de hond. De afd, telt thans reeds 115 leden en de bond 40.000 leden, maar het kan hoger opgevoerd worden. Spreker wos de Alg. Bonds voorzitter, de Heer van Beek uit Schiedam, die in een duidelijke uiteenzetting het streven van de Bond gaf, om steeds de stoffelijke belangen van de leden te behar tigen. Als leden van de kascom- missie werden benoemd: D. Nol, J. Durge, P. L. Klauwers. Een 40- tal leden waren aanwezig. JEUGDDIENST. Zondag 22 April om kwart voor vijf jeugddienst in de kerk Spreker Ds. D. ter Steege van AVeesp. Het Jeugdkerkkoor ver leent medewerking, terwijl de jeugd van kwart voor. vijf tot vijf uur zal zingen uit „Jong is ons harte". Ouders en ouderen zijn ook welkom.

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1