fflflredtktjeurtan A I IL Ned. Herv. Kerk en Kapel. Geref Kerk (Arl. 31 K.O.) 10,30 en 5 uurds. N. Bruin Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Gemeente Vrijz. Herv. Velsen-IJmuiden Lutherse Gemeente Zondagdienst artsen. BEL OP 8250 E.S.T.O.-Taxi VELSEN HAD ER GEEN ZIN IN. Zij die gehoopt hadden, dat Velsen in de -wedstrijd tegen Alkm. Boys zich van eenzeilde zijde zou laten zien als tegen Hollandia in Hoorn, zijn bedro» gen uitgekomen. Over het spel van de meeste Veisenaren lag een zekere matheid, zo n geest van „waarom zal ik m'n eigen nu druk makenof van „kom ik er vandaag niet, dan kom ik er morgen wel Een prettige uit* zondering maakte Bert Wijker, die weer werkte, alsof er een kampioenschap van afhing en ook Boon wist zich aan de al gemene malaise te onttrekken, terwijl verder de andere verdes digers zo al niet zwoegden er dan toch ook niet ai te zeer „met de pet naar gooiden De ergste zonctaars zaten echter in de voorhoede en 't is dan ook te hopen, dat Bakkum en Donker zich Vrijdag a.s. in 't Velser elf tal tegen de Engelsen van een betere zijde laten zien. Alkm. Boys werkte in ieder geval meer voor de overwinning en de 21 zege kwam de Alkmaarders dan ook toe. Bij Velsen stond ditmaal De Graaf onder de lat daar Demmers in de wedstrijd tegen Hollandia te Eloorn, zoals later bleek een pink had gebroken. TERRASVOGELS MET VEEL INVALLERS) WINT. Het was niet bepaald bemoe» digend voor de - Terrasvogels naar Rivalen te moeten vertrek ken met invallers voor Akkerman Jr., Nederloi, Cobben, Dort» mundt 4 verdedigers dus en Zaal. Gelukkig voor de blauw»hemden echter was ook Rivalen niet volledig en had doel man Akkerman er deze middag goed het oog in. Bovendien vers goedden de invallers door hun enthousiasme wat zij aan tech niek te kort schoten. Zo kon 't gebeuren, dat deze onvolledige Terrasvogels-ploeg nog met beis de punten huiswaarts keerde. Wijnen had het enige doelpunt van de wedstrijd voor zijn reke ning genomen. Zondetg wordt gespeeld: TERRASVOGELS—R.K. V.V.A. Velsen is uitgespeeld, maar Terrasvogels resten nog 2 wed strijden. Zondag ontvangen de blauwswitten R.K. V.V.A. Voor de Amsterdammers ontbreekt elke prikkel om deze wedstrijd te winnen, maar Terrasvogels kan nog altijd de tweede plaats be> zetten en mogelijk inspireert deze wetenschap nog dermate onze plaatsgenoten, dat zij ook deze ontmoeting winnen. VOGELS EN VELSENAREN IN EEN PROEFELFTAL. In de op Woensdag 9 Mei ge speelde selectieswedstrijd tussen 2 Velser elftallen speelden ook enkele plaatsgenoten mee, t.w Akkerman (Terrasvogels) en Wijker, Bakkum en Donker van Velsen. Van hen voldeden in het bijzonder Akkerman en Wijker. GEVONDEN VOORWERPEN Paraplue, bruin jongensjasje en padvindersriexn, rood-bruine vul pen (defect), straatbezem, verzil verd balskettinkje, padvinders- riem, blauw speldje, rood kinder sandaaltje, 3 portemonnaies met inhoud, ijzeren gewicht 2 kg, linnen tas met rode voering, pr. kinderkousjes, overhemd handschoen, grijs en blauw, bruine damestas met inh., broche camee met gouden rand, grote want terra grijs, zilveren armband met knopjes, blauwe alpinomuts, hals ketting (im. paarlen), kenteken lidmaatschap wegenwacht, bruin led. dameshandschoen, wit muts je met rode rand, 1 paar beige kinderwanten, oorknop. KERKBERICHT R.K. KERK ZONDAG 20 MEI. De H.H. Missen zijn te 7 uur - 9 uur (Hoogmis) - 11 uur. Te 7 uur plechtig Lof en zegening der gereedschappen en werktuigen Feestrede Kapelaan B.A. Pronk. Gedurende deze week elke avond te half 8 Meimaandlof. Dinsdag 9 uur Gezongen H. Mis van dankbaarheid voor een gouden Bruidspaar. Donderdag H. Sacrementsdag. De H.H. Missen zijn te half 7 - 7 uur gezongen - 8 uur. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. H. Kater, Amsterdam De Toorts v.m. 10 uur Ds. P. A. Tichelaar Kapel n.m. 5 uur Ds. H. S. J. Kalf, Bennebroek 9.30 uur v.m. ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur n.m.: dezelfde Helmstraat, IJmuiden half 11, ds. W. Veen Gebouw voorm. Centr. Keuken Abelenstraat Dr. A. van Biemen, Bentveld Koffiekamer Westerveld 9 uur Ds. J. v. Leeuwen te Schiedam De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag A. de Groot Hoofdstraat 165 Tel. 8310 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Tel. 16760-K 2500 A.J.P. Stegemeijer, Hoofdstr. 128 hoek Hagelingerweg, Santpoort-d. Dag en nacht bereikbaar (Adv. Verhuur SOLEX Rijwielen „DE KLEIN»KUNST»AVOND" ZEER GOED GESLAAGD. Wegens gebrek aan i plaatsruimte eers heden geplaatst. In de avond van de Bevrij dingsdag 5 Mei j.l. is in het Burgemeester Rijkenspark weder om een Klein»Kunst»Avond ge organiseerd, waaraan verschillen; de Santpoorse Jeugdorganisaties hun beste krachten hebben ge geven. De samenwerking tussen de jeugdorganisaties was voor; treffelijk, waardoor een uitste; kend gevarieerd programma kon worden afgewerkt. De aanwezigen hebben met veel genoegen en bijval geluisterd naar wat de jeugd in muziek declamatie, liedjes etc, alzo ten beste heeft gegeven. De werk; commissie, bestaande uit mej E. Schipper, WelEerw. heer Ka pelaan Plantinga, en de heren E. Jongens en A. P. F. Bytelaar heeft zich uitstekend van haar taak gekweten ondanks de tijd van voorbereiding zeer kort was Jammer was het dat de A. J. C niet kon optreden omdat één Reeds eeuwen lang droeg onder plechtig zwijgen En door twee eng'len deftig geflankeerd, Die de bazuin, waaruit geen toon te krijgen, Hanteerden zo hun eertijds was geleerd Heer Atlas dus de wereld op z'n schouders, En 't scheen, hij was van droefenis vervuld Om wat hij torsen moest. Wat zou het? Droeg hij aan 's werelds ondergang de schuld? Wel was hem in de lange loop der tijden Zo 't een en: ander duidelijk gemaakt. Die hem gezelschap hielden ter weerszijden, Kenden het onderscheid van goed en kwaad. Zo hij het zelf niet zag aan hun gezichten, Had hij vooral de laatste tijd genoeg. En ook de radio met „nieuwsberichten" Was oorzaak, dat z'n hart te sneller sloeg. En klokslag zevenen en klokslag achten, Steeds dreunde onder daverende galm De slechte tijding, die de zenders brachten Door heel z'n wezen. Was hij vroeger kalm, Thans trilde hij toch als een espenblaadje En lang nadat de herrie was verstomd, Knarste in 't uurwerk een versleten raadje, Draaide als vermoeid de grote wijzer rond. Wel wist hij, dat de houtworm ondermijnde Z'n wereld, heel z'n eigen oud gestel. De oude klok, men kramde, smeerde, lijmde De Friese klok uit Zestienhonderd wel. Toch had hij hoop. Hij zou geen Atlas wezen, Zo hij illusie gans'lijk varen liet. Mocht hij al niet in toekomst kunnen lezen, Na somb're dagen komt een blij verschiet! En was 't aan hem, aan Atlas niet beschoren. Daar is een Macht, die toch de wereld schraagt, Steeds wordt uit "t oude nieuwe kracht geboren, Uit donk're nacht de lichte morgen daagt. Een nieuwe schakel in de oude keten 1) En 't uurwerk, eens door loden last 2) ontwricht, Gaat voort een nieuwe betere tijd te meten En dan draagt Atlas weer z'n wereld licht. H. P. W. STOLK BECKER. 1) ketting 2) het gewicht. der hoofd-figuranten des avonds niet verscheen. Zijn rol kon niet door een ander vervangen wor= den en hierdoor was deze jeugd» groep wel zeer gehandicapt. In optocht gingen de deelne» mende jeugdgroepen vanaf het schoolplein der R.K. School aan de Wulverderlaan naar het Bur» gemeester Rijkenspark. Dreigde er eerst een regentje, gelukkig is het de gehele avond droog ge» bleven. In het park aangekomen open» de de heer Bijtelaar met een hartelijk welkom tot alle aan wezigen. In 't bijzonder Wende de heer Bijtelaar zich tot de jeugd, dat wanneer zij straks de plaats van de ouderen zal in nemen, zij een goede en gezonde gemeenschap heeft op te bou» wen. Achter in de muzieknis had zich een meisje of een jon» gen van elke jeugdgroep met hun vlag opgesteld, waardoor de achtergrond zeer aardig met vlaggen was versierd. Op het terrein vóór de nis was voor voldoende zitplaatsen ge» zorgd voor het publiek zodat men niet behoefde te staan. Door middel van microfoons en luid» spreker kon men alles goed ho= ren wat er allemaal in de muziek» nis gedaan werd. Zo nam dan 't programma, dat zeer gevarieerd was, een aanvang, dat vlot en goed werd afgewerkt en waarin de jeugdgroepen zich konden la ten horen zo als de heer Bijte» laar zei met: „Elk vogeltje zingt zoals het gebekt is". Als no. 1 trad op De Tokke» laars met mandoline»muziek, o.a. Andante, walsje etc. No. 2 De Welpen, het acteren van een Tied. No. 3 Jeugdgemeenschap, met zang van het duo Lies van Gelder cn Gerda Hemmink met „Die winter is vergangen" en „Schoon lieveken waar waardet gij", hetgeen door hen zeer goed gezongen; werd. No. 4 De Kajotters met bij het publiek zeer goed inslaande schets „Behang". No. 5 St. Radboudtgroep: In- dianendans 't Kampvuur. No. 6 Geref. Jongensclub: In een moderne Amerikaanse kap» perssalon. No. 7. St. Imilda: zang, Gidsen varia cn Zwitsers padvinderslied vervolgens Tiroler en Bourgon» disch volksdansje. No. 8 V.C.J.B. Leuke voor» dracht door mej.Gré de Wit met de vlo „Robert", dat voortref felijk gespeeld werd. No. 9 Jeugdgemeenschap: goede declamatie van„De Bruid" van Jan Prins. Tot slot trad op Bos Volk en Vrije Vogels met zangspel „Het landelijk orkest" door ongeveer 60 jongens en meisjes, hetgeen onder voortreffelijke leiding stond van Joop Stolk, die op handige wijze het publiek mee kon laten zingen en deinen. Door gemeenschappelijk zingen van „Wij willen Holland houen" werd het programma besloten. De heer G. Hop sprak namens de Oranje Vereniging Santpoort en de Vereniging tot het houden van Nationale Dagen, een woord van dank tot de Werkcommissie en wel in het bijzonder tot de heer Bijtelaar. Ook bracht hij dank aan de jeugdgroepen en aan het publiek voor hun aan» wezigheid, dat naar hij hoopte, zeker voldaan zal zijn over het gebodene. Vóór de nis werd de stoet voor de fakkeloptocht opgesteld, de fakkels uitgedeeld en aangesto» ken en met het steeds paraat zijnde „Soli deo Gloria"' aan het hoofd, ging de lange lichtende stoet door Santpoort»station en dorp, naar het Terrasbos aan de Dinkgrevelaan voor het onsteken van het vreugdevuur, dat hoog oplaaide. Zo was dan deze goed geslaagde avond ten einde, waar naar wij met veel genoegen zul len terugdenken. Met oog en oor Santpoort door! De zorgen des levens drukken vaak zwaar, doch de grote zor» gen der ouders zijn klein in de ogen der kinderen, terwijl hun eigen kleine zorgen heel groot zijn in eigen ogen. Toch zouden er heel wat minder zorgen en zorgjes zijn, als niet ondank 's werelds loon was. Hoe ter wereld kun je je nu druk maken om vuile kleren met hier en daar een winkelhaak, of over gloednieuwe schoenen, die op onverklaarbare wijze met prikkeldraad in aanraking zijn geweest, terwijl toch heus niets anders bezorgheid wekken kan dan of je schep wel in orde is, waarmede je zo onnoemelijk veel zand moet verplaatsen. Henk maalde niet om de kleu» terschool vreemde uitvinding van grote mensen en hij tob de er al plaatjesplakkend en versjes»lerend over hoe hij op de snelste wijze huiswaarts kon ke» ren, de schep op de schouders kon nemen om kuilen te graven zo groot, dat een veewagen er wel in om kon keren. Zand is een weelde»artikel zon der omzetbelasting en een schep is de meest belangrijke uitvin» ding sinds de schepping. Zo dacht Henk er over,althans het moet wel zo zijn, gezien de ijver en overgave waarmede hij schepte, diepte en kuilen for» meerde. „Het wordt heel diep!", vertel de hij zijn jasje uittrekkend en achteloos neerwerpend. „Waarom?", informeerde Toos» je twee jaar ouder cn reeds op de grote school eerste klasse en eerste rapport reeds ge» passeerd. „Dan komt er water", vertelde Henk een grote schep zand uit de kuil werpend waarin hij reeds half verdwenen was. Toosje was zijn vriendinnetje; ze had soms van die lekkere drop om van de wijnballen niet te spreken. „Zal ik je helpen?", bood Toos je edelmoedig aan. „Ik ben gro ter cn dan wordt de kuil dieper'.' „Ne!", schudde Henk energiek het hoofd: „Een meisje kan 't zand niet zo hoog tillen en ik ben veel sterker dan jij!" ,,'t Is niet!", beweerde Toosje: „Ik graaf tot voorbij het water!" „Doe fik ook!", verkondigde Henk een schep zand zo hoog over de rand der kuil werpend, dat Toosje er de grootste helft van in de pijpekrullen kreeg. „Boe!", protesteerde Tjoosje, zich afstoffend: „Kom er eens uit, dan zal ik je wat anders Ia» ten zien!" „Ne!" zei Henk weer; „Ik graaf door de hele wereld heen en dan. „....en dan?" Wroeg Toosje, daar Henk zweeg. „Dan ben ik aan de andere kan!t" knikte Henk voldaan. „Niet doen!", roep Toosje ang» stig: „dan val je van de aarde af en ben ik je kwijt; we zouden immers samen trouwen!" „Tuurlijk!" zei Henk: „maar vallen doe ik niet!" „Wèl!", zei Toosje met voch tige ogen.

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 2