Demonstratie van een interessante vinding bij Magazijn „Nederland Een voddenmarkt en ruilbeurs te Santpoort. Chr. Sportvereniging „FIT". Potplanten-tentoonstelling. Jeugdappèl. Gezinsdienst. Wedstrijden van „Sport Vereent". Chr. Kleuterschool (Dorp). De Diagonaal draaif weer. Tafeltennis- en Voetbal wedstrijden. Vrijzinnige Zondagsschool. Speeltuinvereniging „Jong Santpoort". Gevonden Voorwerpen 12e JAARGANG No. 36 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Huis SanfpoaisWeehHad VRIJDAG 14 SEPT. 1951 aan HUIS Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Reeds jaren lang heeft een ieder, die in regenweer gebruik moest maken van een rijwiel ge; klaagd over het nafregenen van kousen of broekspijpen. Men heeft er zich uiteindelijk bij neergelegd, omdat men van het standpunt uitging „tegen dit kwaad is geen kruid gewassen" en berustend heeft het slacht offer de natte knieën aanvaard. Lastig en onaangenaam bleef 't echter. Een even eenvoudige als doel treffende vinding heeft plotse ling aan al deze last en al dit ongemak een einde gemaakt. De heer H. Meijer van Magazijn Ne* derland heeft in zijn winkelpand aan de Hoofdstraat 194 een spe ciale demonstratie=etalage inge richt met medewerking van de heer A. Visser van de Rijwieh specialist. In deze etalage wordt „NO RAIN", zo heet het nieuwe artikel, geëtaleerd. Het kan op eenvoudige wijze in elke regenjas worden aange bracht. Wij zijn van mening, dat het initiatief van de heer Meijer tot het demonstreren van deze vin ding dankbaar zal worden aan* vaard door al diegenen in Sant; poort die regelmatig het stalen ros berijden. Ook komt er een gelegenheid om te boksen. Een autoped met één wiel, een zak met knikkers, een oud slot, een bel, een sportwagentje, kistjes met spijkers en gereedschap pen, allemaal van die dingen die voor enkele centen van eigenaar verwisselen omdat men dit of dat nu net kan gebruiken. De karakterestieke „Lorrehmarkt" komt voor enkele dagen in het Jeugdhuis der Ned. Hcrv. Kerk. Ook zul je er kunnen ruilen, een paar oude schoenen voor een oude jurk, kortom alles wat de markt brengt kan ook dienen als ruilobject. Wil men ruilen dan zal men voor iedere transactie een kleinigheid moeten betalen. De opbrengst hiervan is voor de bazar-commissie want deze „markt" en „beurs" komt op de bazar die gehouden wordt op 23 en 4 October, datums om beslist niet te vergeten. Iedere bezoeker de toegang is natuurlijk gratis heeft reeds bij entree een kans op een mooie prijs, hij of zij krijgt een gratis lot en iederen avond wordt de dagelijkse bezoekersprijs verloot. Behalve verschillende allernieuwste attracties, is er iets zeer bij zonders, men zal er kunnen boksen. De ring en al wat er bij hoort zal worden verzorgd door de Chr. Sportvereniging „Fit". Aardige jongedames in wijde hoepelrokken als levende grab; - beltonnen wachten u op, weer anderen zullen u met charme leiden langs de aardige stands die een volledig marktaspect zullen hebben en als u daarlangs is geweest en heeft moeten kopen om dat alles zo spotgoedkoop is dan wacht u.... een avond vol leut en verrassingen, 's Middags speciale kinderattracties. Maar daar; over in eefi volgend nummer. Wanneer ^de Septembermaand is aangebroken, zijn ook vacan- ties ten einde, ook voor „Fit". Met frisse moed en vol enthou siasme zijn alle leden gestart voor het winterseizoen. Immers een belangrijke datum ligt niet ver meer. Op 11 Nov. a.s. is het 5 jaar geleden, dat onze vereniging werd opgericht en het bestuur heeft gemeend voor dit heuglijk feit iets bijzon ders te organiseren. Een avond voor onze leden en ouders, die klinkt als een klok, een avond van sport, van spel en van jool Nadere gegevens hiervoor worden te zijner tijd bekend gemaakt. Binnenkort worden de lintjes thuisbezorgd bij onze 45 adspi- rantleden, die met goed gevolg deze zomer de zwemproeven hebben afgelegd. Dit is voor de meesten van ben de 2e maal, dat zij een lint je veroverden en volgende maand zullen ze in de gelegenheid zijn bun derde lintje aan de schouder te hechten, door het afleggen van de behendigheidsproeven. Jongens en meisjes, die zich'nu vlug mel den als lid kunnen daar dan ook aan meedoen. Voor de dames en heren zijn plannen in voorbereiding voor het houden van onderlinge wedstrij den, terwijl deze afdelingen in December zullen uitkomen bij de jaarlijkse wimpelwedstrijden. Om aan ons werk een nog grotere bekendheid te geven, heeft het bestuur besloten tot het geven van openbare lessen. Deze zullen worden gegeven op Maandag 17 en Donderdag 20 September a.s. Iedereen, die wat meer van Fit wil weten, alvorens hij zich zelf of zijn kinderen aanmeldt als lid, wordt uitgenodigd op die avonden eens een kijkje te nemen in het gymnastieklokaal van de Chr. School. De lesuren zijn als volgt: Maandag: 16.30-17.30 u. Kleuters 17.30-18.30 u. Meisjes 8-9 j. 18.30-19.30 u. Jongens 10-16 j 19.30-20.30 u. Meisjes 13—16 j 20.30-21.30 u. Dames Sr. Donderdag 16.30-17.30 u. Meisjes 6-7 j. 17.30-18.30 u. Jongens 6-9 j. 18.30-19.30 u. Meisjes 10-12 j. 20.00-21.00 u. Dames Jr. 21.00-22.00 u. Heren Leden van het bestuur en de leiders staan die avonden geheel tot uw beschikking voor het ge ven van de gewenste inlichtingen. Onder auspiciën van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkende, afd. Yelsen, heeft op Donderdag 13 September a.s. te 17.30 uur in het Gymnastieklokaal van School D [voormaligDistributiekantoor] aan de J. P. Troelstraweg te IJmuiden-Oost, de opening plaats van de potplanten-tentoonstel ling bijeengebracht door de leer lingen der Openbare en Bijzon dere scholen in de gemeente Velsen. Naast de wisselprijs, die ver leden jaar voor de tweede maal gewonnen werd door de Adolf van Nassauschool te Santpoort en bij eventuele derde maal in haar bezit blij ft, voor kwalitatief de beste inzending, zijn er nog de volgende prijzen beschikbaar gesteld: 2e en 3e Schoolprijs een medaille, een medaille voor de grootste inzending en 5 extra individuele prijzen. De tentoonstelling is 13 en 14 September geopend van 18.30 21 uur en Zaterdag 15 Septem ber van 26 uur n.m. Deze tentoonstelling, welke reeds 4 jaren achtereen wordt gehouden, mag zich steeds in een grote belangstelling verheugen en ook dit jaar hopen de orga nisatoren dat vele ouders en andere belangstellenden de ten toonstelling zullen bezoeken. In het najaar hoopt men op scholen tot het uitreiken van bloembollen over te gaan en half Maart een tentoonstelling van deze gewassen te organiseren. Donderdag 20 September zal des avonds om 8 uur in het Jeugdhuis, uitgaande van „Het Bosvolk,, (811 jaar), de „Vrije Vogels (1215 jaar, de „Jeugd gemeenschap (1618 jaar), de Vrijz. Chr. Jongeren Bond en Jonge Kerk (1930 jaar) een jeugdappel worden gehouden als inzet van het nieuwe verenigings jaar. Behalve dat er met een kort woord het werk en doel onzer jeugdbeweging zal worden toegelicht en enkele interne ver enigingsaangelegenheden zullen worden afgewikkeld, zal boven dien enige ontspanning worden geboden in de vorm van zang, declamatie, volksdans en leken spel. Jongens en meisjes en jonge ren, die kennis willen maken met bovengenoemde verenigingen zijn hartelijk welkom, evenals ouders van leden onzer jeugdgroepen. Zondag 16 September a.s. zal om 10 uur in de Ned, Ilerv. Kerk een gezinsdienst worden gehouden waarin ds. D. terSteege voor gaat. Het is de bedoeling, dat deze dienst door ouders met hun kinderen wordt bezocht. Begunstigd door prachtig weer is het adspirantentourncoi van Sport Vereent een waar festijn geworden voor ongeveer 400 korfballers(sters). Over gebrek aan spanning in de verschillende afdelingen had men niet te klagen, want vele malen moesten strafworpen de beslissing brengen. a.s. Zaterdagmiddag om 3 uur begint voor S.V. de competitie met een thuiswedstrijd tegen Z.K.C. Dit is de eerste wedstrijd van de Santpoortenaren in de derde klasse K.N.K.B., maar toch zien we met vertrouwen de uitslag tegemoet. „Mannen van de daad" waren er de gehele geschiedenis door. Ook wij vroegen reeds eerder om een „daad". Deze werd gesteld door een en thousiaste medewerkster aan onze actie, die een volle zegel- kaart (spaarzegels van Rijswijk) ad f 2.50 aan onze Commissie ter hand stelde voor het mooie doelde bouw van onze kleuter school. Dit zijn 25 stenen in één keer! Wie stelt de volgende „daad,,? En onze „dubbeltje per week actie" gaat intussen gewoon door. En daarmede ook onze taart attractie van iedere week. De door Bakkerij Firma Dille wijn, Hoofdstraat 194 beschik baar gestelde taart gaat deze keer naar Mej. Willems, Frans Netscherlaan 17. Eet smakelijk. Namens de Oudercommissie, Mevr. Hartendorf, Terrasweg 65 S. Vlasveld, Hoofdstraat 163 J. Melis, Hagelingerweg 175 Op Woensdag 5 Sept. heeft de Chr. Dam- en Schaakveren. „De Diagonaal" het nieuwe seizoen geopend met een alge mene ledenvergadering. Op deze druk bezochte avond werd o.a. met alg. stemmen de heer v. d. Plas tot wedstrijdlei der gekozen. Daarna volgde de prijsuitreiking. De voorzitter overhandigde met een toepasselijk woord de wissel beker van de afd. Dammen aan de Heer de Vries en verder een medaille aan de Heer van Rijs- wijk. Voor de afd. Schaken zag de Heer v. d. Plas voor de tweede maal zijn naam in de wissel beker gegraveerd, terwijl de heren Vlaming en Koster resp. een lauwertak en medaille ont vingen. Na dit officiële gedeelte werd de avond besloten met een uurtje kienen, waarbij verschil lende der aanwezige dames nog een prijsje wisten te veroveren. „Diagonaal" wil haar winter; campagne dit jaar beginnen met een propaganda;avond voor de dam- en schaaksport. Deze avond is vastgesteld op Woensdag 19 September a.s. te 8 uur en wordt gehouden in net clublokaal, Hervormde Kapel aan de Pastorieweg. Voor de schaakafdeling zal een simultaan-seance worden ge; houden door de heer Kroone, die zijn sporen reeds in de schaakwereld heeft verdiend. Ook de dam-afdeling zal die avond tegen een Hoofdklasser aantreden en het belooft een mooie avónd te worden voor beide sportafdelingen. Daarna zal weer elke Woensdag avond besteed worden aan do om derlinge competitie's, terwijl bei de afdelingen deze winter even; eens uitkomen in de bondswed strijden. Er bestaat nog gelegenheid zich te doen inschrijven als lid voor de wintercompetitie's. Het bestuur Jverwacht deze avond belangstellende dammers en schakers die aan de simultaan» wedstrijden willen deelnemen. Doordat nog niet in hogere af delingen wordt gespeeld, zullen beginnende spelers zich gauw in onze sfeer thuis voelen.. Voor bijzonderheden leze u de advertentie in dit blad. Maandag 17 September a.s. wordt een tafeltennis en tafel- voetbaltournooi gehouden, waar aan door ingezetenen van Sant- poort-dorp en station wordt deel genomen. Er wordt in 2 groepen gespeeld A en B. De wedstrijden vinden plaats in café „Zomerlust" van de heer B. J. Böhm. Met ingang van Zondag 16 September des morgens 9.15 uur vangt de Zondagsschool op vrijz. grondslag weder aan. Deze wordt gehouden in de kleuterschool aan de Wüstelaan Zondags om de 14 dagen, voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De leiding berust bij mevrouw Kolvoort, Willem de Zwijger laan 31. Dat de Santpoorters onze ver eniging een warm hart toedragen, moge blijken uit de vele bijdra gen die wij van hen ontvangen voor ons clubhuis. Er zijn mensen die zeggen „er is nog nooit voor de speeltuinvereniging iemand bij ons geweest". Wij kunnen hun echter tgerust stellen, ook zij zullen bezocht worden. Voor het winterclubwerk is erin verband met de beperkte zaal ruimte een voorlogig schema op gesteld. Voor de meisjes handenarbeid, te beginnen Woensdag 10 Oct. leeftijd 68 jaar van 1,30—3 u. 913 jaar van 3.154.45 uur. Voor de jongens figuurzaagclub jes op Woensdag 10 October, leeftijd 68 jaar 23.30 uur en 913 jaar van 3.30:5 uur, allen in een zaal achter de Ned. Herv. Kapel. Tevens zijn er onderhandelin gen gaande voor het huren van nog meer zaalruimte, mocht dit een gunstig verloop hebben, dan beginnen wij ook met volksdans en toneelclubjes, deze laatste echter alleen voor kinderen van 1013 jaar. Voor het toneel clubje zoeken wij nog een regi- seur. WTie stelt zich hiervoor be- beschikbaar De kinderen kun nen zich voor deze clubjes op geven op de speeltuin vanaf Maandag 17 tot Vrijdag 21 Sept. van 4.305 uur, behalve Woens dag. Wegens de duurte der mate rialen zijn wij genoodzaakt voor deelname aan deze clubjes 10 ct te rekenen. Kinderen die zich niet op genoemde tijden melden moeten wij later teleurstellen en kunnen deze niet aan de clubjes deelnemen. R'.K. SPORTVERRENTGING WVELSEN". Afd. 'Turnen. Bovengenoemde vereniging nam j.l. Zaterdag deel met een groot aantal leden aan de optocht ter gelegenheid van het 75;jarig bestaan van IJmuiden. In keurige uniformen en voor af gegaan door het kranige tam' boercorps van „Soli deo Gloria' marcheerden in rechte lijnen de honderden meisjes in de stoet, wat bij velen een verrassende in; druk maakte.. Voor hen die lust .gevoelen het turnen te beoefenen, geven wij hier de lesuren: School met ,de Bijbel, Sant; poort: Woensdag kleuters, jon gens en meisjes 46 jaar 23 uur: meisjes 912 jaar 34 uur; meisjes 69 jaar 45 uur. R.K. school Diiehuis: Woens dag meisjes groep A 1215 jaar 6.307.30 uur; meises groep B 1215 jaar 7.308.30 uur. Dames vanaf 17 jaar 8.3010 uur. Donderdag jongens 69 jaar 5.156 uur. Jongens 915 jaar 67 uur. Meisjesjasje, kindermutsje, kleine portemonnaie, kinderportemon- naie met spaarzegels, autoped, ruitenwisser, kinderschoolbord, dekzeil, kinderschoentje, autoped snoer met parels, led. actetas, portemonnaie, Siameese kat, gouden kettinkje, bal pointpen in étui, haarstrik, ceintuur, auto ped, autoped, distributiebonkaart autoped, grote mand, speelgoed beertje, sleutel, rozenkrans, kin- derportemonnaie, dameshand schoen, 2 kleine sleuteltjes, hon denketting, portemonnaie met inhoud, dop autowiel, ghmmibal damesjumper, een broche, sleu tels, vulpennen, koe (vaars( arm bandje, dasspeld, portemonnaie, plastic tas, pop, enige honden.

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1