9 Sant [Predikbeurten LEVERTRAAN ;zi)M)A(lSl)irN'ST artsen] Weekreclame. I. P. RIJPER Examens. 40-jarig jubileum. „DE DIÜGQHML". Ned. Herv. Kerk en Kape Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10,30 en 5.30 uur: ds. N. Bruin Gereformeerde Kerk. 9.30 v.m. Vrijz. Herv. Velsen-IJmuiden Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden half 11, ds. W. Veen Lutherse Gemeente INGEZONDEN, Scott's Emulsion Sanostol Sinatran Millioenentraan etc. (drupp. en caps.) Zame%(ï>cacfit WINTERMAANDEN Jewaóuayeió, - Hefaen deze week 63 ct. 250 gr. V Naar wij vernemen heeft onze plaatsgenoot, de heer J. H. Hol beek, met goed gevolg zijn cand examen in de geneeskunde af gelegd (cum laude). Dinsdag 9 October a.s. hoopt de heer f. Toornvliet, admini- stratief-ambtenaar bij het Staats- vissershavenbedrijf te IJmuiden wonende Kerkerinklaan 25, zijn 40-jarig ambtsjubileum te her denken. De heer Toornvliet is ook op het gebied van maatschappelijk en kerkelijk leven geen onbeken de. Zo is hij voorzitter der afd Velsen .van de Lhristeiijke Bond voor Overheidspersoneel, terwijl hij de Gereformeerde Kerken van IJmuiden en Santpoort ge durende tal van jaren als ouder ling diende, waarbij hij over het algemeen met het scribaat was belast. Het zal deze rustige, sympa thieke figuur, die ook voor velen met wie hij buiten zijn ambte lijke loopbaan in aanraking komt, een vraagbaak is, op de dag van zijn jubileum zeker niet aan be langstelling ontbreken. Nu dc herfst zijn intrede heeft gedaan, is „De Diagonaal' weer begonnen met haar jaarlijkse bin nencompetitie. De damafdeling speelt dit jaar in één groep en de eerste partijen brachten direct al enkele verras sen-de uitslagen. De bekerhouder De Vries, verloor n.l. zijn eerste partij tegen Koster, terwijl De Groot zijn meerdere moest erken nen in Van Rijswijk. Verdere uitslagen: KostersVlasveld 02 SmitKoster 2—0 v. RijswijkKramer 20 SmitVlasveld 20 v. WolferenKosters 20 De Vriesde Groot 11 De Schaakafdeling verspeelt haar binnemcompetitie dit jaar In twee groepen. De eerste- uitslagen hiervan waren: Groep A: v. d. Brinkde Weijze 01 v. Kanv. d. Vlerk 01 LamVlaming 10 v. d. Plasden Uyl 10 Groep B: Beukmanv d. Vlerk Jr. 10 HanekrootRoest Jr. 10 v LenteRoest Sr. 01 SCHAAKCLUB SANTPOORT. In groep I was de partij Pels- dr. de Groot van vorige week niet afgebroken, aangezien beide heren tegen middernacht toch nog re mise maakten. Deze avond won Pels van Brugman. Sterk speelde voor Sinterklaas door in het eind spel twee pionnen cadeau te ge? ven. G. Schuurman vond het daarvoor echter nog veel te vroeg •en strafte dit onverbiddelijk af In groep II heeft Steyn zich helaas teruggetrokken, waardoor Haanappel naar groep II verhuis? de. Hij was daardoor zo goed geweest, dat hij maar meteen van Oosterling won. Houterman en Homan geraakten in een stelling die geen van beiden beviel, al be viel de uitslag Houterman natuur? lijk wel. Vosman maakte een fout en verdedigde zich nog lang met de kwaliteit achter tegen Par? doen. Het was echter tevergeefs. In groep III nam Roos de plaats van Haanappel in Hij speelde tegen Nederlof, die met zijn „al? les of niets"-methode ditmaal nul op het request kreeg. Schweitzer had op een gegeven ogenblik vijf winstvoortzettingen tegen Pie-ter se. Hij wilde het echter nog beter doen en verloor. De partij Spook? van Dijk werd een hardnekkig gevecht, waarin de witspeler reeds lang gewonnen stond. Toch waren er 35 zetten nodig om die winst te verwezenlijken. In groep ,IV verloor Vulling onverwacht van Baljet. Hoogzaad nam de zaak ernstig -op en ver? sloeg in een spannende partij Lcysma. Tenslotte won Winters van Wennis. Al met al weer een avond met vele verwachte, maar eveneens onverwachte uitslagen. KERKBERICHT R.K. KERK Zondag 7 October. Laatste dag Veertigurengebed. De H.H. Mis? sen zijn 7 uur, 8 uur, 9 uur (So-lem nele Hoogmis) 11 uur. Te 7 uur plechtig Lof, preek, processie en Te Deum. Gedurende deze week elke avond te half 8 October?lof. Maandag 8 uur Maria Garde II Dinsdag 8 uur Maria Congre gatie (afd. II dames). Woensdag 8 uur H. Familie jonge mannen. Donderdag 10 uur plechtige- Gezongen Huwelijksmis voor he Bruidspaar Dekkerv. d. Veidt. Te 8 uur H. Familie (afd. heren). Vrijdag half 8 Lof. 8 uur ver gadering Kath. Actie Jonge- vrouwen. Zaterdag half 8 Broeaersehaus? lof. Kerk v.m. 10 uur ds. B. Keers, den Haag 6.45 uur Bijz. Kerkdienst Dr. H. v. d. Loos, Haarlem-N. „De weersverwachting". Van 18.45-19 uur zangdienst me dewerking Ned. Herv. Kapelkoor De Toorts v.m. 10 uur Dr. W. F. Dankbaar, Zendingsdirector, Oegstgeest Kapel n.m. 5 uur Geen dienst. Jeugdhuis. 10 uur Jonge Jeugd Kerk, ds. D. ter Steege Ds. J. H. Telkamp, Heemstede Voorber. H. Avondmaal n.m. 5 uurdezelfde Gebouw voorm. Centr. Keuken Abelenstraat v.m. 10.30 uur geen dienst nm. 3 uur Herv. Kerk Velsen dr. J. de Graaf van Haarlem Doopdienst Koffiekamer Westerveld 9 uur ds. W. L. Steinhart van Utrecht De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag A. de Groot Hoofdstraat 165 Tel. 8310 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 824-9 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Is turnen in Santpoort-station mogelijk? Met aandacht heb ik het ge? dicht gelezen waarin een lezeres uit Santpoort?station de aandacht heeft gevestigd om een turnafd. van een onzer plaatselijke turn verenigingen te stichten. Ik vind het zeer belangrijk hier even dieper op in te gaan, want im mers heeft onze Turn Vereniging Santpoort, in haar meer dan 25 jaren dat zij bestaat, meerdere keren dit onderwerp bestudeerd maar steeds niet tot een oplos? sing kunnen bren^^n. Wij onder? steunen de klacht van de leze res volkomen, het is ons inziens zeer bezwaarlijk voor de jeugd uit Santpoort-station en vooral 's winters, de turnlessen te bezoe? ken. T.V.S. heeft steeds getracht een voordelige oplossing te vin? den, vooral voor de kleuter-afd. steeds hebben we zoveel moge lijk getracht de uren zo vroeg mogelijk vast te stellen, wetende dat de ouders niet altijd de ge legenheid hebben de kinderen te brengen en af te halen. Nu de vraag: is er in Santpoort?station gelegenheid om te turnen, is daar een zaal aanwezig die wij als leiding gevende geschikt achten om onze lessen te geven 1 Ik meen van niet. men izou mis schien wel een zaaltje van een of ander Café of Hotel kunnen huren, doch dat achten wij voor de Jeugd totaal ongeschikt. Wat wij moeten hebben is een modern ingericht gymlokaal. We zijn zelfs in Santpoort-dorp daar niet mee verwend. Gelukkig wordt het in aanbouw zijnde moderne gymlokaal binnenkort officiéél in gebruik genomen. Maar daardoor is de oplossing voor Santpoort station niet gevonden en zal voor langere jaren wel niet tot een oplossing komen, zodat onze jeugd uit Santpoort?station op 't dorp aangewezen is. Hoe jammer dat ook is. Nogmaals we kennen de bezwaren van de ouders in Santpoort-station. We zullen moeten roeien met de riemen die we bezitten. Lezers en vele ouders in Sant- poort?station trots dat het zeer moeilijk is en vele bzwaren met zich medebrengt, mag men de jeugd niet in zijn lichamelijke vorming in ,de weg staan. Laat uw kind de vreugde in de gvm nastiek uitleven, want immers, geestelijk en lichamelijk gestat kunnen ze de grote maatschappij intreden, trots de vle bezwaren en moeilijkheden. Laat lezeres doorgaan propaganda voor de mooie turnsport te voeren in "t belang van onze dorpsgemeen schap. Komt eens kijken op onze lessen, bijvoorbeeld bij onze da mes? of dames?senioressen- en herenafdelingen. Ook de jeugd in de leeftijd van 6 tot 16 jaar raden we aan zich bij onze turn vereniging aan te sluiten. Ge kunt ten alle tijden alle gewenste inlichtingen krijgen over onze mooie turnsport en zomers op buiten sport, spel, athletiek enz. J. MARTENS, Leider sport en spel Turn Ver. Santpoort. VELSEN STELT ENIGSZINS 'TELEUR. Na de mooie successen in de eerste drie wedstrijden behaald, is het optreden van velsen tegen A. P. G. S. eigenlijk een kleine teleurstelling geweest temeer om dat APGS de week daarvoor o.a. nog met 30 van Vitesse verlo? ren had. We geloven, dat één der oor zaken van het verspelen van het eerste winstpuntje is geweest 't wat te gemakkelijk opnemen van deze ontmoeting door Velsen in de eerste helft en toen men na de rust zag, dat het zo niet ging en men anders wilde, had A P G S zoveel moed geput uit het verloop van de eerste helft, dat Velsen toen voor een zware op> gave kwam. En toch zou Velsen ondanks alles het nog tot een overwinning gebracht hebben, als de leider niet een o.i. zuiver doelpunt wegens buitenspel had afgekeurd. Van de Velsen?ploeg heeft de verdediging, met name vooral de Graaf en de beide Trompen, wel weer haar plicht gedaan. Het spel van de voorhoede was echter niet sterk, doordat in 't bijzonder Donkers en Kramers prestaties beneden het middelmatige ble ven. De doelpunten moesten weer van Bakkum komen, wat "n goede prestatie genoemd kan worden, temeer als men er reke ning mee houdt, dat de tegenpar? tij altijd wel een extra oogje aan hem wijdt. (Waarvan de andere spelers zouden moeten profite? ren).. Zoals reeds gezegd, had Vel sen voor de rust reeds de grond slag voor de overwinning kunnen leggen, 't Begin was ook alleszins bemoedigend, want al vrij spoe? dig gaf Bakkum met een mooi schot zijn club de leiding. Tot de rust bleef het, wat Velsen betreft bij dit ene doelpunt, hoewel zich nog een aantal goede scorings kansen voordeden. Korf voor de rust maakte de Amsterdamse po litie gelijk (11) om in de 2de .ft zelfs de leiding te nemen (12). We vreesden nu het erg ste nog voor Velsen, doch geluk kig wist Bakkums hoofd het net nogmaals te vinden (22). Verrassende overwinning voor Terrasvogels Na de zware nederlaag) een week daarvoor tegen Velsen ge leden, mag de 10 zege op het vorige seizoen nog in de 2de klas spelende TOG werkelijk een ver rassing genoemd worden, vooral wanneer we in aanmerking ne men, dat tengevolge van interne aangelegenheden Röbken verstek had laten gaan, zodat verwacht kon worden, dat dit zijn invioec op het moreel van de Terrasvo? gels-ploeg zou doen gelden. Het scheen echter wel, 'of het gemis van de man, die zovele jaren „de grote steun van Terrasvogels is geweest, de anderen prikkelde tot groter verzet. En deze wils kracht is beloond geworden met een keurige 10 overwinning. De gehele ploeg heeft hierin zijn aan? deel gehad, wat natuurlijk geens zins wil zeggen dat het spel af was, maar wel, dat men na de door Schippers verkregen 10 voorsprong deze met hand en tand verdedigd heeft. Vooral in de 2e helft, heeft Terrasvogels- spannen vóór de Terrasvogels- veste, maar met grote energie be? twistte Dortmundt c.s. de Am? sterdammers elke duimbreed grond en dan zorgde de voor hoede zo af en toe voor de ge wenste opluchting. Zo kon TOG er niet in slagen de gelijkmaker te scoren en trok Terrasvogels twee kostbare punten rijker huis? waarts. De wedstrijden voor Zondag as. Zondag a.s. krijgt Terrasvogels De Meteoor op bezoek. De Am sterdamse club zorgde de vorige week voor een verrassing door D C G met 52 te kloppen. De Vogels zullen dan ook geducht op hun tellen moeten passen Doen ze dat, dan zit er nog wel een gelijk spel in. Velsen trekt naar RKAVIC. Deze club is na 3 wedstrijden nog steeds zonder één enkel winst punt. Een overwinning voor Vel sen is dan ook zeker geen ge waagde voorspelling. SANTPOORTSCHE DROGISTERIJ Hoofdstraat hoek Terrasweg Telefoon 8521 Het gebruik van betekent in Zorg dan ook beslist dat Uw kinderen hun dosis krijgen. Die vitaminenrijkdom is voor groei en kracht onontbeerlijk Siroop Famel Bonnema Noury enz. Diverse dropsoorten en pastilles (Wegens plaatsgebrek beden geplaatst.) De met zoveel spanning tege moet geziene ontmoeting tussen Terrasvogels—Velsen is in een 50 overwinning voor Bakkum en zijn mannen geëindigd. Bij een dergelijke grote- overwinning kan gevoegelijk het praedicaat „verdiend" gemist worden, maar toch willen we het hier even ge» bruiken, om er dan echter aan toe te voegen „voor 't spel in de tweede helft". Inderdaad, het spelverloop in beide speelhelften is wel zeer verschillend geweest. Vóór de rust hebben de Terrasvogels uit? stekend partij gegeven. In die periode zorgden ze er voor, dat ze „het middenveld bezaten" en wie dat heeft, kan aanvallen op bouwen. Dat deden Röbken en Van der Linden dan ook ijverig en dat dit niet tot doelpunten leidde, lag zeker niet aan hen, maar wel aan Tromp Jr, Iloogen? dijk en De Graaf, die zich een paar maal onvervaard op de bal wierp en aan.hun eigen voor? hoede, die maar erg povertjes voor de dag kwam. Spanjaard toonde zich weinig actief, Cob- ben had overal veel te veel tijd voor nodig, Van Vuuren toonde zich (nog) geen eerste?elftaller is Schol niet beter? en Wijnen was totaal uit vorm. Blijft eigen? lijk alleen over Schipper, die heus nog zulke gekke dingen niet deed Dat onder deze omstandigheden niet gedoelpunt werd, ligt voor de hand. Met „veel pijn" bracht Velsen het door Donker tot één goal in de eerste helft, want ook de Velsen-voorhoede presteerde )in deze periode niet veel. Keer op keer konden Bakkum en zijn mannen niet tegen het stugge verdedigen van Dortmund (pri? ma kop werk!), Röbken (tactisch), Van der Linden (volhardend en doortastend) en Zaal (actief) op en alleen Braam, snelle buitenspe? Ier als hij is, zag nog wel eens kans langs Goedhart te glippen. Eenmaal zag Jan Bakker z'n kans schoon, toen Dortmundt hem even vrij spel gaf. Een harde „poeier" volgde, die de uitgelopen Akkerman nog maar net onscha delijk kon maken. En zo hadden we er ons reeds mee verzoend, dat ook Velsen vóór de rust niet zou scoren, toen enige minuten voor half?time Wijker naar de rechtsbuitenplaats afdwaalde, 'n voorzet gaf en Donker de bal langs Akkerman joeg. Rust 01. Hoe geheel anders is de tweede helft verlopen. Eerst leek het er op, dat we een herhaling van de eerste helft zouden krijgen, maar toen Jan Bakkum met een forml? dabei schot, waarop hij patent schijnt te hebben, de stand op 20 bracht en vooral, nadat hij Akkerman voor de derde keer had gepasseerd, was alles „Vel sen, wat de klok sloeg". Terras? fogels raakte het middenveld kwijt, de hechtheid van de verdc? diging verdween, de Velsen-voor? hoede combineerde stukken beter dan voor de rust en Braam sneed „als koek" door de linker? helft der Vogóls?verdediging. Wijker en Donker brachten de stand op 50 en dat deze nog niet hoger is geworden, kwam doordat Velsen bij zulk een grote voorsprong alleszins be grijpelijk zich ietwat op show ging toeleggen, 't Was ook wel? letjes Zij nog vermeld, dat de Ter? rasvogels-voorzitter zijn collega van Velsen vóór de wedstrijd als blijk van waardering voor de reeds zo lang ondervonden gast» vrijheid een vaantje in de blauw? witte kleuren aanbood. Heerl. Bitterkoekjes 45 ct Heerl. Van. Nootjes )p.l00 Weespermoppen gram Gesorteerde Gebakjes 15 ct per stuk Luxe Bakkerij Hagelingerweg 39 Tel. 8523

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 2