Haarlemse Orkest-Vereniging. „HET WITTE KRUIS". Fanfarecorps „Wilhelmina". LEZING. KUB.-NIEUWS. Gemeente VeJsen. Schaakclub „Santpoort". 1—0 Tentoonstelling in de R.K. Kleuter school te Santpoort. Volksmuziekschool. Chr. Kleuterschool Santpoort-D. Fatliiesfaeien. Handboogschietvereniging „Vooruitgang zij ons streven". Sluitingstijden Winkelzaken. Benauwde overwinning van Sport Vereent. INGEZONDEN. Chr. Sportvereniging „FIT". S. MR^redlkbiuurten Ned. Herv. Kerk en Kapel. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10,30 en 5.30 uur: ds. N. Bruin Gereformeerde Kerk. Vrijz. Herv. Velsen-IJmuiden Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden Geen dienst, half 8 ds. W. Veen te Driehuis in de Koffiekamer van Westerveld. Lutherse Gemeente 12e JAARGANG No. 41 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Op dit tweede Dinsdagavond- concert was een stijlvolle uitvoe ring van wde bekende Oxford- symphonie van Haydn de in leiding tot het vioolconcert in g. gr. t. van Mozart. De Weense violist Anton ETetz bracht met zuiver stijlgevoel waarvan door traditie Wenen het geheim kent, een bijzonder mooie, gave uit voering van dit werk. Fietz toonde zich waardig vertegen woordiger van de moderne viool- techniek, die in ons land helaas nog veel te weinig is doorge drongen. De uitvoering van deze edele muziek _in volkomen een heid met dirigent en orkest stond op zeer hoog peil en vormde het hoogtepunt van deze avond. Het publiek had gerust wat geestdriftiger kunnen zijn in zijn bijvalsbetuigingen. Na de pauze speelde de solist het interessante vioolconcert van de Armeense componist Katchaturian. De finale hiervan is ongetwijfeld het sterkste van de 3 delen. Dit concert is in semi-moderne stijl geschreven, waarvan de solopartij alle gelegenheid geeft tot virtuoos spel. Het tweeslachtige van teruggrijpen op de romantische periode afgewisseld door de moderne stijl, is een zwak punt van dit werk. In het derde deel barst de slavische aard los en juist dit weet de toehoorder te boeien. Anton Fietz speelde zijn partij met brillante virtuositeit, echter zou de toonvorming hier bij krachtiger moeten zijn om ais geheel te kunnen overtuigen. Toon Verhey gaf een zeer intel ligente begeleiding, een niet geringe steun voor de solist. De uitvoering genoot terecht een groot succes. Het slot van dit bijzonder interessante programma werd gevormd door een uitvoering van de tere muziek van „Le Festin de 1' Araignée" van Roussel. Het streven naar een goede uitvoering was merkbaar, nochtans vermocht het orkest niet de dromerige sprookjessfeer van dit werk op te roepen, de orkestklank was daartoe te nuch ter. De laatste noot was nog niet verklonken, of 't grootste deel van het publiek holde alsof het door een wespenkolonie ach tervolgd werd, de zaal uit. Deze renpartij deed bijna komiek aan. Zou het werkelijk van zoveel belang zijn, indien men 5 of 10 minuten eerder thuis was Nergens ter wereld neemt publiek een dergelijke houding jegens uitvoerenden aan. Waarom moet men hier zijn naam zo te grab belen gooien met deze blijken van onbeschaafdheid O. Folge Fonden Het volgend concert vindt plaats op Vrijdag 26 October a.s. De afdeling Velsen van „Het Witte Kruis" houdt een leden vergadering op Woensdag24 Oct. des avonds kwart over acht in „Het Witte Kruisgebouw", Ken- nemerlaan 125 te IJmuiden. Het fanfarecorps „Wilhelmina" belegt haar Jaarvergadering op Dinsdag 23 October a.s., des avonds 8 uur, in de Kleuter school, Wüstelaan. Bij de bestuursverkiezing, die de agenda vermeld, stelt de secretaris, de heer G. Rapis, zich niet meer herkiesbaar. HUIS SarfpoaisWeeftHad VRIJDAG 19 OCTOBER 1951 aan mts Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 In het kader van de „Gezins- week" heeft op Vrijdag 26 Oct. a.s. in de Geref. Kerk aan de Burg. Enschedélaan 28 te Sant poort, een bijeenkomst plaats alleen toegankelijk voor jongens en meisjes boven de 16 jaar. Spreker ds. J. W. de jager uit Utrecht, schrijver van het bekende boekje „Samen op weg naar het geluk", hoopt te spreken over allerlei vragen de jeugd in haar onderling verkeer tussen jongen en meisje rakende. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen, terwijl een jeugdkoor medewerking zal ver lenen. De K.A.B., afd. Santpoort, houdt op Maandag 22 October, 's avonds 8 uur in Café „Zomer- iust" een Culturele Gezinsavond. Spreker is de ZeerEerw. Fater P. van Iersel, Aalmoezenier van de arbeid. De avond zal wrorden opge luisterd door het Jongenskoor „De Zingende Klokken", dirigent A. Blum, van IJmuiden-Oost. De verlening van eerste hulp bij ongevallen is in deze ge meente gedurende vele jaren verzorgd door de heer A. P. Bakker, die deze taak geheel vrijwillig op zich heeft genomen en zich voor de vervulling daar van grote offers heeft getroost. Op deze offervaardigheid mag niet blijvend worden gesteund, terwijl het tevens niet juist is, dat deze hulp afhankelijk is van één persoon, vooral nu de ge meente zich sterk uitbreidt en het verkeer in intensiviteit toe neemt. Het Gemeentebestuur is daar om overgegaan tot het instellen van een ongevallendienst. Het heeft zich daarvoor van de medewerking weten te verzekeren van de heer A. P. Bakker en de beide gebroeders Jasper en Hendricus E. Kloosterhuis, die op dit gebied eveneens de nodige deskundigheid bezitten en tevens in het bezit zijn van een modern ingerichte ziekenauto. Bij elk ongeval kan voortaan worden gebeld K 2550 5455 de heer A. P. Bakker of 5456 gebr. Klooster huis. De uitslagen van 9 Oct. waren Groep I W. SchuurmanElfferich 55 (thuis gespeeld) W. SchuurmanBrugman afgebr dr. de GrootG. Schuurman Groep II. OosterlingBilder afgebr. HaanappelHouterman 10 Groep III. SpookRoos 01 Groep IV. Wintersvan Duyn 01 De uitslagen van 16 Oct. worden gelijk met die van 23 October bekend gemaakt. Op de laatste datum speelt tevens ons le tien tal zijn eerste wedstrijd thuis tegen Het Oosten. De overige spelers zullen inhaal-, afgebroken en vrije partijen spelen. De Missie-Naaikrans organiseert een tentoonstelling in de Kleu terschool aan de Wulverderlaan, welke Zaterdagavond na het lof wordt geopend door de ZeerEerw. Pater Dr. A. Yugts m.S.C., Over ste van het Missiehuis te Drie huis. Iedereen is dan welkom. Zondag is de tentoonstelling ge opend van na de Hoogmis tot 's avonds 11 uur. Te ongeveer 9.30 uur zal de trekking van de loterij plaats hebben. Zorgt dan aanwezig te zijn. De tentoonstelling is voor een ieder interessant, want behalve een groot aantal vervaardigde handwerken, kunt u er bewon deren een prachtige collectie Philippijns houtsnijwerk en ge nieten van goedverzorgde attrac ties. Missieliefde is geen persoonlijke liefhebberij van enkelen, maar een wezenlijke plicht van iedere Christen. Bouwt allen mee aan de Kerk overzee door uw belangstelling te tonen a.s. Zaterdagavond en Zondag. Lesuren in de Adolf van Nassau- school A I Dinsdags 5,15—6.15 uur Donderdags 5.156.15 uur All Dinsdags 6.157.15 uur Donderdags 6.15-7.15 uur Bamboefluit Vrijdags 4.30-6 uur Blokfluit Vrijdags 67 uur Afd. voor volwassen Dinsdags 9—10.30 uur Dubbeltje per week-actie voor de nieuwe kleuterschool. De taart van de week, beschik baar gesteld door Bakkerij Zuyderduyn, Kerkerinklaan 44, gaat naar Mej. C. Larnsma, Kerkerinklaan 18. Elke week weer een nieuwe taart voor de bouwfondsleden. Doet U al mee aan deze bouwfondsactie U kunt U opgeven aan de bekende adressen. De Jongeren Groep uit de A.N.G.O.B. trok Zondagvoor middag naar bos en duin om paddestoelen en aanverwante kinderen der Natuur te zoeken. In de namiddag waren de resultaten van het zoeken te bezichtigen in de garage van de familie Willemsen, Wüstelaan 13. Het was er tussen 4 en 5 uur gezellig druk. De vondst was overzichtelijk tentoongesteld met andere gaven der Natuur in hun mooiste herfsttooi. Door het mooie herfstweer waren vele fietsers en wandelaars langs de weg en menigeen maakte van de gelegenheid gebruik om even een kijkje te komen nemen. J. DE JONGE KAMPIOEN van Noord- en Zuid-Holland. Op de laatst gehouden compe titiewedstrijd, bewees J. de Jonge uit het goede schuttershout ge sneden te zijn, want hij wist wederom beslag te leggen op de eerste prijs, waarmede hij tevens de voorsprong op zijn rivalen wist te handhaven en met de kampioenssjerp getooid naar Santpoort vertrok. Dat hij een schutter is waar V.Z.O.S. nog veel plezier van kan beleven staat vast, want van de in dit seizoen gehouden 8 wedstrijden wist hij niet minder dan 6 maal de eerste, 1 maal de 2e en 1 maal de meeste rozenprijs te behalen. Dit jaar wist hij bij 't kampioenschap van Nederland, waaraan door ruim 10.000 schut ters werd deelgenomen, de 28ste plaats te bemachtigen. Wij wen sen hem in 't komend seizoen veel succes en hopen hem een maal in het oranjeshirt bij ons internationaal team te zien schieten. Ten gerieve van het publiek volgen hier de sluitings tijden der diverse zaken. Zolang de nieuwe winkel sluitingswet nog niet van kracht is zijn de volgende zaken gesloten op MAANDAGMORGEN Manufacturen Huish. Artikelen Boekhandels MAANDAGMIDDAG Kappers Slagers WOENSDAGMIDDAG Bakkers Kruideniers Groenten- en Fruithandelaren Drogisterijen KORFBAL. In de Zondag j.l. gespeelde wed strijd tegen K.Y.H. heeft S.V. ondanks een veldoverwicht slechts met 21 kunnen winnen nadat de rust met een 20 voorsprong was ingegaan. Het aanvalsspel der Santpoorters was vaak primitief waardoor doel punten uitbleven. De resultaten der andere twaalftallen waren: adsp. SVaFlaarlem a 30 SVb Aurora b 30 Sen. SV 2 Haarlem 2 2—2 SY 3—Nieuw Flora 3 5—6 Zondag a.s. speelt SV tegen het sterke Amsterdamse DDV om 2 uur op eigen terrein en er zal hard moeten worden aangepakt om zelfs maar een gelijk spel uit het vuur te slepen. Het verdere programma luidt: adsp. Oosterkwartier aSV a Haarlem c-SV b Sen. Nieuw Flora 1SV 2 Enkele weken geleden verscheen in dit blad een gedichtje van een lezeres uit Santpoort-Station met de klacht dat aldaar geen gelegenheid voor gymnastiek wordt geboden en gevraagd werd om een oplossing hiervoor. Door onze sportvrienden van TVS en de RK Sportvereniging werd hierop reeds commentaar gegeven. Op één van de bestuursvergade ringen van de Chr. Sportvereni ging „Fit", is deze zaak ook be sproken en is men tot de vol gende conclusie gekomen: le. Het staat vast, dat in Sant poort-Station momenteel geen geschikte lokaliteit aanwezig is, waarin het gymnastiekonderwijs naar behoren kan worden ge geven. Hiervoor ziet ook „Fit" geen oplossing. 2e. Dit behoeft echter geen reden te zijn om bij de pakken te gaan neerzitten. Een ieder, die graag gymnastiek wil beoetenen, kan toch ook in Santpoort-Dorp terecht. Op alle afdelingen van „Fit" bv. (totaal 10) zijn momenteel min stens één of meer leden iedere week trouw present, die allen van Santpoort-Station komen. 3. Het bestuur van „Fit" zou daarom het volgende willen ad viseren Stelt U zich in verbinding met één van de gymnastiekverenigin gen van Santpoort-dorp, wellicht kan b.v. worden afgesproken in groepsverband de oefenuren te bezoeken. Dit geldt voor alle leeftijden en kan bij voldoende deelname een oplossing geven. Namens C.S.V. „Fit" D. Bos, secretaris In verband met de herfst- vacantie kunnen de turnlessen van TVS in de School met den Bijbel op Dinsdag 23 October voor de adspirantenafdelingen geen doorgang vinden. De lessen van de beide dames- groepen te Driehuis van 810 uur worden wel gehouden. KERKBERICHT R.K. KERK Zondag 21 October Jaarlijkse Missiezondag. H.H. Missen 7 uur, 8 uur voor de kinderen, 9 uur (Hoogmis) 11 uur. Vandaag komen de Eerw. Zusters M. Al- bina en M. Jeanne u een offertje vragen voor hun missie op de Kei eilanden en Nieuw Guinea. Te 7 uur Lof. Maandag 22 October te half 8 Octoberlof, te 8 uur Maria-Garde II, te 8 uur Godsdienstcursus jonge vrouwen. Dinsdag 23 October te 7 uur maandelijkse gezongen Requiem, te half acht Octoberlof, te 8 uur Maria Congregatie (jonge vrou* wen. Woensdag 24 October te half 8 Octoberlof te 8 uur H. Familie. Donderdag 25 October te 10 u. Huwelijkssluiting van het bruids paar NumanKalb, daarna ge« zongen huwelijkmis; te half 8 Oc toberlof; te 8 uur Buitenkerkelijke vergadering. H. Familie (afd. he= ren) op de parochiezaal; te 8 uru Godsdienstcursus jonge mannen. Vrijdag 26 October te half 8 Octoberlof; te 8 uur vergadering van de Eucharistischebond. Zaterdag 27 October te half 8 Broederschapslof. Kerk v.m. 10 uur Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam De Toorts v.m. 10 uur ds. D. ter Steege Kapel n.m. 5 uur ds. D. ter Steege 9.30 v.m. ds. A. C. van Nood, Velsen-N. 5 uur ds. M. W. J. C. de Kluis Gebouw voorm. Centr. Keuken Abelenstraat v.m. 10.30 uur de heer J. B. Assendorp Koffiekamer Westerveld 10.30 uur: ds. P. Kasteleijn, van Zeist

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1