SaripoaisWeeftHad 1 10 November Klaprozendag De feestavonden van de Harddraverij V ereniging afscheid. E. H. B. 0.-CURSUS. Overwin de wereld, maar hoe Doopsgezinde Wijkavond. Koninklijke Onderscheiding- Speeltuinver. Jong Santpoort. Jongerengroep H.Ë O.B. De Santpoorise IJsbssn. Gevonden Voorwerpen j Christelijke Kleuterschool (dorp). Culturele samenwerking. Hü Haarlemse Orkest Vereniging. L2e JAARGANG No. 43 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 aan mz r Zie Ieder jaar opnieuw is het weer een dankbare taak om aan deze collecte te mogen medewerken. De reden hiertoe zijn in de eer ste plaats gelegen in het doel hetwelk dit comité nastreeft, verzorging van de j duizenden oorlogsgraven van onze gealli eerde vrienden die voor ons aller vrijheid op onze bodem sneuvel? den en werden begraven, met daarnaast het in de gelegenheid stellen van de naaste familie betrekkingen om deze graven ver van hun eigen Vaderland gelegen te kunnen bezoeken. Slechts een enkele brief tal van een dankbare moeder geeft al in houd aan het werk hetwelk voor deze collecte moet worden vers richt op 10 November a.s. Mag ik een klein gedeelte uit een der vele brieven aanhalen? dan zal het u misschien ook meer vreugde geven bij het ver lenen van uw medewerking. Het betreft hier een brief van een moeder van een der gesneus velden uit Groot Brittannië en zij schrijft o.a.: ik schrijf u om u, alsmede het vriendelijke volk van Holland, mijn grote dank? baarheid te betuigen, voor de hartelijkheid welke ik gedurende mijn recente bezoek aan het graf van mijn zoon ondervond. Ik hoop en vertrouw dat er tus? sen ons beider landen een diep begrip zal groeien 'en ik hoop van harte dat iedere bezoeker uit Holland, wanneer hij naar Groot Brittannië "komt, een zelfde hartelijkheid en gastvrijs heid zal ondervinden, als /ik ge- De bijzondere populaire en ieder i jaar met spanning verwachtte feestavonden van de Harddraves rij Vereniging „Santpoort en Omstreken'' zullen dit jaar ge houden worden als volgt: Woensdag 14 November a.s. in „Zomerlust". Donderdag 15 November a.s. in „D© Weyman". Het is vanzelfsprekend dat het bestuur weer alles in het werk heeft gesteld om ook dit jaar een programma te presenteren dat aan de hoog gestelde verwachtin gen beantwoord. Voor een paar nieuwe attracties op deze feest? avonden is gezorgd door 't enga geren van „The Skating Three" welke een voorstelling zullen geven in acrobatiek op rol? schaatsen, die zonder twijfel bij een ieder in de smaak zal val len. Verder zullen Fen tweetal artisten uit dit vermaarde trio nog een stuk acrobatiek presenteren op de kogel. Gezien het geweldige isucces dat aan de jodelzangeres ,0'ga Lowina bij een vorige feestavond in Santpoort is te beurt gevallen, meende het bestuur nog eens iets in dit genre te moeten brens gen en is zo gelukkig geweest beslag te kunnen leggen op een nieuwe ster aan het jodelfirma- ment n.l. Kitty Prins, die de laatste tijd reeds enige malen voor de radio optrad met jodel? zang en cowboy-songs. Als conferencier, welke zal durende mijn verblijf in uw land ondervond. Dan zullen wij dichter bij de betere wereld geraken, waarom zo vaak gebeden wórdt. Plet lezen van zulke brieven brengt ons dichter bij hen die deze zware offers brachten en kan het niet anders lezer en lezeressen, dat ook u bereid zal worden gevonden een klein offer voor dit mooie doel zult willen getroosten, niet alleen door een bijdrage in een collectebus, maar bovenal door daadwerkelijk wat van uw vrije tijd te willen schen? ken om er met een bus op uit te gaan, met de wetenschap dat u anderen hun verdriet kunt ver zachten, middels het werk van het Nederlandse Oorlogsgraven? Comité. Ook de oud-strijders organisatie „The British Legioen" wil zo gaarne haar dankbaarheid betui? gen voor dit werk en wel door een gratis reis voor enkele da gen aan te bieden aan enkele door het lot aangewezen collec? tanten of collectrices naar Londen of Brussel eventueel vergezeld van een relatie. Mogen wij op u rekenen? en wilt u zich dan per omgaande opgeven aan een der navolgende adressen: Santpoort-St. M. W. Jonker, Bloemendaalsestraatweg 135, Tel. 8512. Santpoort?D. Mevrouw Sanders Kerkweg 122. Santpoort-D. C. Spoor, Hoofd straat 17, Tel. 8951. zorgen voor inleiding en voor een op een geestige wijze aan? elkaar-praten van de diverse nummers zal de ook in Santpoort welbekende Johnny Pirns optre? den. Voor de bal- jen entre?act muziek werd de bekende Band „The White Crows" onder leiding van J. Krab geëngageerd. Al met al zal het ook dit jaar weer een programma zijn, dat zijn plaats volkomen waard zal zijn in de rij van zeer geslaagde avonden van de Harddraverij Vereniging „Santpoort en Om? streken''. Van het bestuur van de afdeling „Santpoort" van de Nederlandse Vereniging „Eerste PIulp bij Ongelukken" ontvingen wij be richt dat bij voldoende deelname dit jaar door Dr. Hekman weder een cursus in E.H.B.O. zal wor den gegeven. De cursus begint op Vrijdag 9 November a.s. te 8 uur en wordt gegeven in de Adolf van Nassauschool aan de Burg. Enschedélaan. Aanmelding kan geschieden bij de secretaresse van de afdeling Mevr. M. Aufdemkampe-Nassette Burg. Enschedélaan 8, alwaar tevens inlichtingen te verkrijgen zijn en bovendien op de eerste cursusavond aan de school. Het Gemeentebestuur van Velsen zal op Vrijdag 2 November a.s, te 19.30 uur, ten Raadhuize af scheid nemen van de heer W. van Doorn als Verificateur der Gemeente-financiën Aan vertegenwoordigers van or ganisaties en andere belangstel lenden zal gelegenheid worden gegeven bij dit afscheid tegen woordig te zijn. Over dit onderwerp spreekt a.s. Zondag 4 November, 's avonds om 7 uur, Ds. Mr. G. A. Alma van Amsterdam-West in de bij zondere Kerkdienst, welke in de Ned. Herv. Kerk zal worden ge houden. Het Goede Herderkerk koor van IJ muiden, onder leiding van Joop Huizinga, verleent medewerking, JJrganist de heer Albert de Groot. Aan deze dienst gaat een zangdienst van 6.45 tot 7 uur vooraf en wordt men ver zocht om 6.45 uur in het Kerk gebouw aanwezig te zijn. Van Doopsgezinde zijde bericht men ons Op Vrijdagavond 2 November a.s., 's avonds 8 uur, zal in de Kapel, Pastorieweg te Santpoort Dorp, weer een Wijkavond ge houden worden. Als spreekster voor deze avond hebben wij Mevrouw T. Kraft- Rothfusz berëid gevonden een inleiding voor ons te houden met als onderwerp „Geloofsbeschou- wing". Velen zullen zich nog de geslaagde wijkavond herinneren op 6 Juni j.l. waarop de kunstenaar Tob de Bordes ons het spel „Mas- scheroen 1941" bracht. Na de pauze zal er gelegenheid tot nabespreking bestaan. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Na de viering van zijn 40-jarig jubileum bij het Staatsvissers- havenbedrijf, waarbij hij over weldigende bewijzen van belang stelling mocht ontvangen, is de heer P. Toornvliet nog een ver rassing bereid. Vrijdagmiddag is hij in de per soneelsbijeenkomstdoor de direc teur, Mr. J. R. van Eerde harte lijk toegesproken en werd hem medegedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft hem te verlenen de ere-medaille in goud behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Nadat hem het ere metaal was uitgereikt, werd hij met deze welverdiende onder scheiding door het gehele per son eel gecomplimenteerd. Van deze huldiging waren ook een aantal familieleden getuige. Woensdag 31 October zal de speeltuin voor het laatst ge opend zijn in dit seizoen. De bouw van het clubhuis heeft de sluiting enigszins versneld. In het voorjaar hopen wij in een geheel nieuw gerestaureerde speeltuin met clubhuis de jeugd weer te ontvangen. Voor allen wacht thans het winterclubwerk. Zondag28 October j.l. hield deze groep een bijeenkomst in „De Toorts". Er werden door middel van een projectie-apparaat ver schillende filmpjes vertoond over dieren, Zuid-Limburg, de Nijl, Java, e.d. Het was een goed ge slaagde middag, waar ook ver schillende ouderen hun belang stelling toonden. Wie inlichtin gen wenst over deze groep, wende zich tot Rijk Willemsen, Wüste- laan 13 of Jan Smit, Kerkweg 148. In „Huis aan Huis" van vorige week vermeldden wij dat binnen kort mededelingen zouden wor den gedaan over de verdere plannen voor het a.s. Winter seizoen. Welnu, het voorlopig bestuur van de IJsclub „Sant poort" belegt een Jaarvergadering op Donderdag 8 November a.s. welke voor iedere belangstellende toegangkelijk is. De vergadering wordt gehouden in „de Weijman" des avonds om 8 uur. Er zullen nadere gegevens worden vestrekt over de reeds ver gevorderde verlichtiDgsplannen, alsmede over de zeer gunstige resultaten van het vorig seizoen. Motorstofbril, zwarte ceintuur, damesarmband, pakjes „Cold Cream", verm, zilveren broche (postkoets), chroom ketting, bi. haarstrik, led. portemonnaie (led.) twee losse boorden (wit linnen), kinderwanten, kl. zw. portemon naie met inh., damespolshorloge (nikkel), glacé dameshandschoen, horlogeketting, wit woll. kinder kous, glacé herenhandschoen. Dubbeltje per week-actie. Bouwfonds nieuwe kleuterschool. Nog steeds komen nieuwe bouw fondsleden binnen Hebt U wel eens een mierennest gadegeslagen? Dat stuntelig gedoe van iedere mier afzonderlijk geeft de indruk dat de zaak nooit voor elkaar komt. Maar korreltje voor kor reltje komt op zijn plaats met wiskundige zekerheid. Zo gaat het met deze bouw fonds-actie. De stenen worden wekelijks aangedragen bijna 300 in de week. En zoals iedere week wordt ook nu dit werk weer beloond. De gelukkige voor de taart, beschikbaar gesteld door bakkerij fa. Zuijderduijn, Kerkerinklaan 44 is: fam. Popta, Kerkerinklaan 19 Geeft U op bij onderstaande adressen Terrasweg 65, Hoofd straat 163, Hagelingerweg 175. De samenwerking van de Sant- poortse zangkoren heeft zich weer uitgebreid. Het Kennemer Vrouwenkoor, onder leiding van Annie Schoen, heeft haar volle medewerking toegezegd. Het Volksconcert is thans vastge steld op Dinsdag 20 November a.s. in de zaal „Zomerlust" te VRIJDAG 2 NOVEMBER 1951 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 l Santpoort. De bekende sopraan zangeres Annie Schoen, zal ge heel belangloos haar medewerking verlenen, Het concert is bedoeld als pro paganda voor de koorzang in het algemeen en allen die maar iets voelen voor zang uit te nodigen deze mooie avond te komen be luisteren. Zeer vele Santpoorters en in het bijzonder de jongeren die over een goede stem be schikken, kunnen de weg naar de plaatselijke koren niet vinden. Het concert kan hen daarbij helpen. Het programma van het tweede Vrijdagavondconcert werd be gonnen met de overbekende Arlésienne-suite van Bizet. In het eerste deel domineerde het koper te veel, waardoor het evenwicht met de strijkers, die in de ver drukking kwamen, werd ver stoord. Het enigszins triviale slotdeel, de Farandole, werd klankrijk en met veel entrain gespeeld. Hierna volgde het 5e piano-con cert van Saint-Saëns, uitgevoerd door de franse pianiste Henriëtte Faure. Haar warm-muzikale voordracht, de souplesse van arm- en vingertechniek, haar mooi toucher, deden het betreu ren, dat deze eigenschappen niet beluisterd konden worden in een waardevoller werk, want dit on belangrijke concert hoort eigen lijk niet in de concertzaal thuis, daarvoor bleek het niet levens vatbaar genoeg. Wij hopen de soliste een vol gende keer met b.v. het 2e con cert van Saint-Saëns of een ander frans werk te kunnen horen. Het hoogtepunt van de avond viel thans in de tweede helft van het programma. De tweede Symphonie van Beethoven bleek onder Yerhey's bezielende leiding, waarin de grote lijn prachtig werd vastgehouden, het orkest te inspireren tot een bijzonder mooie uitvoering. Het publiek dankte met enthousiast applaus. O. Folge Fonden Het volgend concert vindt plaats op Dinsdag 6 November a.s. MISSIENAAIKRANS. Hadden de 22 dames uit Sant? poort en Driehuis die samen de Missienaaikrans van het H. Hart vormen, een betere gelegenheid kunnen uitzoeken voor het hou den van een tentoonstelling an nex Fancy Fair, dan juist dit weekend. Waarschijnlijk niet, want in de Kleuterschool te Santpoort kon men nu met eigen ogen aanschouwen tot welke grote resultaten (de kleine van vele kunnen leiden in het belang van de Missie. Over de belang? stelling voor deze expositie is niet te klagen geweest. Zondag 's avonds had meteen de trek king der loterij plaats. Waar op de nummers 739 526 255 488 1276 171 812 352 496 1377 1428 841 646 874 128 440 1405 319 121 30 1398 703 358 721 379 1393 283 208 855 797 1323 1308 1498 1272 84 662 711 de prijzen zijn gevallen. Zij kunnen worden afgehaald Voor? plaats 10. Hartelijk dank aan allen die spontaan hebben medegeholpen om de Bazar van de Missienaai krans te doen slagen.

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1