Wollen Deken* Cadeau! De St. Nicolaas-actie 1951 der Alg. Winkeliers ver. Santpoort Door het grote succes van verleden jaar nu weer Woensdag 21 November a.s. is deze actie begonnen. Deelnemers aan de St. Nicolaas-Dekenactie 1951. Turnvereniging Santpoort. De toezending van copie was zeer groot, maar de plaats ruimte zeer klein. Vandaar dat wij verschillende inzenders moeten teleurstellen. 12e JAARGANG No. 46 Redactie Ter:,-asweg 31 Kerkerinklaa" 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 HUIS SanfocoifeWeeftblad VRIJDAG 23 NOVEMBER 1951 aan HUIS Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Uitsluitend de allerbeste kwaliteiten als van Wijk, e.a. Kopen bij deelnemers St. Nicolaasactie, herkenbaar aan raambiljet Deelnemers Dekenactie geeft grote voordelen. ST. NICOLAAS KOMT !N SANTPOORT OP WOENSDAG De St. Nicolaasactie van de Al gemene Winkeliersvereniging Santpoort zijn steeds een prettige gebeurtenis geweest voor het kopende publiek in Santpoort. Tallozen zijn bij deze acties ge* lukkig gemaakt met prachtige ge schenken of hebben een mooie herinnering nan een vliegtocht met cl'e K.L.M. boven Santpoort. Verledeu jaar overtrof de actie alles wat voordien werd gepres teerd. Een groot aatal wollen de kens werden als St. Nicolaasver* rassing aan de klanten van de A.W.S.-leden uitgereikt. Boven dien werden vele fraaie geschen ken aan deze dekenprijzen toege voegd. Het geweldige succes van deze aclie waarmede heel Santpoort wekenlang in tens heeft meegeleefd was van dien aard dat dit jaar wederom 30 WOLLEN DEKENS als St. Nicolaassurprise zijn aangekocht. Iedere bezoeker van een deel nemende A.W.S.-winkel krijgt bonnen die van naam en adres voorzien moeten worden. Deze bonnen moet men deponeren in een bus vn de zaak is klaar. Hoe meer u koopt, des te meer bonnen u krijgt. Hoe meer bon» nen u in de bus werpt, des te meer kansen op een prijs. Hoe vaker u bonnen gaat in leveren, hoe beter. De ervaring heeft geleerd, dat vooral in de eerste dagen van de actie de kans op een prijs het grootst is. Benut deze dagen dus. Iedere dag, vanaf 24 November, vindt een trekking plaats en wor den 3 wollen dekens onder de in zenders van de bonnen uitge* deeld. De laatste avond, 6 December, worden in Café De Weyman de wollen dekens aan de gelukkigen uitgereikt en doen alle tot die avond ingezonden bonnen mee in een laatste trekking, waarbij een groot aantal mooie prijzen cadeau worden gedaan. De trekkingen zijn openbaar, doch alleen toegankelijk voor per sonen boven 16 jaar. Voor de juiste trekkingsadres sen en -tijden verwijzen wij u naar de vermeldingen aan het einde van dit artikel. De bekende bussen staan bij Garage C. Maarschalk, Lloofd- straat 183 Santpoorl-porp en bij fa. Schoneveld, Bloemendaalse- straatweg 132, Santpoort-sftation. Bij deze adressen zijn eveneens 'n paar speciale dekenetalages inge* richt. Verzuimt niet deze te gaan zien. WAAROM KOPEN IN SANTPOORT Is het nog nodig te vermelden, dat Santpoort rijk voorzien is van zaken een uitgebreide collectie zaken op allerlei gebied? Dat deze doQr Santpoort-station. Ongev zaken een uitgebreide collectie kunnen tonen, zo dat een ieder moet kunnen slagen? Is het nodig te vertellen, dat men in Santpoort meestal voor deliger koopt dan elders en dat de Santpoortse winkeliers een goe de service bieden? Is het nodig te zeggen, dat het winnen van een deken of van een der andere prachtige prijzen een dubbel prettige St. Nicolaas be tekent? DEZE ACTIE ZAL WEDER* OM EEN SUCCES WORDEN In de krant wordt een lijst ge publiceerd met de namen en adressen van alle deelnemers. Ga gewapend hiermede uw inkopen doen bij de genoemde zaken. Zij zijn eveneens duidelijk te herken* nen aan hun langwerpig raambil jet. Iedere deelnemer moet bon nen geven en zal het op pujs stellen als u er om vraagt in dien hij het in de drukte mocht vergeten. 10 dagen achtereen, alleen Sint Nicolaas-avond niet en de daar opvolgende avond 6 December, voor de laatste keer worden iedere avond om 8 uur precies 3 dekens verdeeld. Deze verdeling is voor een ieder toegankelijk. Het is zelfs wenselijk dat het pu* bliek aanwezig is om zeif de bon nen te trekken. De datum der verlotingen zijn: 24, 26, 27, 28, 29. 30 November en 1, 3 4 en 6 December De trekkingen vinden plaats af wisselend in Café De Weyman te Santpoort-dorp en het Stations* koffiehuis te Santpoort-Station. Zie de aankondigingen in de dekenétalages. 28 NOVEMBER. Woensdag 28 November om 2 uur arriveert St. Nicolaas ver gezeld met zijn knechts aan liet Station Santpoort. Daar de boot niet verder kan komen dan IJmuiden, zal de goede Sint daar op de trein stappen om zijn in* tocht in Santpoort te houden. Natuurlijk strooit hij traditiege trouw handen vol moppen. Gezeten in een open landauer maakt hij eerst een rondgang eer 3 uur zal hij in Santpoort-dorp aankomen bij Café de Weyman. Wanneer op gebruikelijke wijze de kinde ren hier en daar Sint hebben toegezongen zal de stoet na rondgang door het dorp ont» bonden worden bij De Weyman vanwaar St. Nicolaas zijn reis per auto zal voortzetten naar elders Het publiek heeft dan nog ge legenheid om St. Nicolaas-inko- pen te doen bij de Santpoortse winkeliers en heeft dan nog een kans een wollen deken te winnen! DE UITSLAGEN WORDEN BEKEND GEMAAKT: 24 November in Café „De Weyman, 's avonds om 8 uur (Zaterdag). 26 November in Café „De Weyman" 's avonds om 8 uur (Maandag). 27 November in Stations Kof: fiehuis, 's avonds om 8 uur (Dinsdag). 28 November in Café „De Weyman" 's avonds om 8 uur (Woensdag). 29 November in Café „De Weyman" 's avonds om 8 uur (Donderdag). 30 November in Stations Kof fiehuis, 's avonds om 8 uur (Vrijdag). 1 December in Café „De Weyman" 's avonds om 8 uur (Zaterdag). 3 December in Stations Kof fiehuis, 's avonds om 8 uur (Maandag). 4 December in Café „De Weyman" 's avonds om 8 uur (Dinsdag). 6 December in Café „De Weyman" 's avonds om 8 uur (Donderdag). OPENING VERNIEUWDE ADOLF V. NASSAUSCHOOL. Het was voor ouders en perso neel van de Adolf van Nassau- school Vrijdagavond een ;frote voldoening en vreugde, dat hun vernieuwde en verjongde school officieel geopend werd door de wethouder van Onderwijs, na mens het Gemeentebestuur en in aanwezigheid wan de Inspecteur van het Lager Onderwijs, afge* vaardigden van idiverse vereni gingen en corporaties* hoofden van scholen, de Consulent voor de lichamelijke Opvoeding en talrijke ouders en belangstellen den. Dat mevr. de Weduwe Dek ker en mej. Van Runnard mede uitgenodigd waren dit grote ogen* blik bij te wonen, zal niet alleen niemand verwonderen, maar ieder onzer het hart even warmer heb ben doen kloppen, omdat wij al len kennen de banden, die beiden aan de Santpoortse school in 't verleden verbonden. Hoeveel hebben de beide meesters voor de Santpoortse jeugd gedaan, hoeveel jaren heeft meester Dekker zijn beste krachten aan deze school gewijd' en wat zou het hem verheugd hebben deze schitterende verbetering i van „zijn" school te hebben mogen meebeleven. 'Daarom was er, toen meester Scholten hieraan herin* nerde in zijn openingswoord, 'n moment van weemoedig herden ken, dat de spreker zo treffend besloot met de woorden: „He laas, het heeft niet zo mogen zijn. Reeds enkele maanden na zijn afscheid werd meester Dek ker als rijpe garve, verzameld in Gods schuur. „Maar in de harten der Santpoortse bevolking leeft beider nagedachtenis in dank* bare herinnering voort! Er is veel gesproken, veel dank geuit, veel gelukgewenst en daar was alle reden toe: de school is prachtig geworden, licht zonnig, kleurig en fleurig ziet alles er uit en een gymnastieklo kaal, dat zo voldoet aan alle te stellen eisen, dat u wel ver in de omtrek zult mogen gaan zoeken om zijn weerga te vinden. Ook het buiten-aanzicht van het schoolgebouw is zeer ver fraaid, nog enkele der oude bo» men zijn met veel gevoel voor 't schone gespaard, een mooi gazon omzoomt het geheel als groen fluweel, kortom, het is een lust voor het oog, komende van de Hoofdstraat, zoals dit nieuwe gebouw „zich heerlijk aandoet" in de fraaie, dorpse bocht van Enschedé- en Wüstelaan. Na lange jaren van wachten is Santpoort mooier en rijker ge worden en de ouders voelen zich gelukkiger, want hun kinderen kunnen nu werkelijk hun onder wijs „geniéten" in 'n „genot" van een gebouw, waarin de zonnig* heid van de jeugd weerklank vindt in ruime, lichte lokalen,- tere, zachte kleuren en een fijne smaakvolle aankleding. De Adolf van Nassauschoof, zo werd door verschillende spre kers opgemerkt, heeft in Sant poort een goede klank. En geen wonder: de heer Scholten en zijn staf weten dat het aanleren van kundigheden belangrijk en nood zakelijk is, maar dat opvoeding tot persoonlijkheid, tot sociaal voelend gemeenschapsmens en nuttig staatsburger, toch het we* zenlijke doel van het onderwijs is. En hoe zou men kunnen op voeden tot alle christelijke en latschappeliike deugden, let goed op, ouders, wat hier voor op staat!; zonder gedragen te worden door zedelijk-godsdien* stige normen, eenvoudiger ge zegd: zonder het kind tot God te brengen? Deze taak nu blijkt het personeel van de Adolf van Nassauschool te begrijpen, want daarom leeft deze school in de harten der ouders en hebben zij deze school lief. Moge het dan ook meester Scholten en zijn personeel gegeven zijn nog jaren lang hun zegenrijke arbeid in dit mooiere gebouw voort te zetten, tot heil van Santpoorts jeugd en tot eer van het Openbaar Onder* wijs. J. W. VAN OOSTEROM. Slachtmaand 1951. VELSEN. Wethouder de Boer heeft Don* derdag de Monumenten-Commis sie van de gemeente Velsen, ten Raadhuize geïnstalleerd. Hij sprak daarbij de dank uit, na mens de Raad en het College van Burgemeester en Wethouders, dat de heren hun benoeming tot lid der commissie hebben aange nomen. Hierdoor kunnen Burge meester en Wethouders gebruik maken van de erkende deskun digheid van de leden op dit ge bied hetgeen tevens een waart borg is dat de commissie tiaar taak met grote zorg zal vervul- lcn. De commissie bestaat uit de heren: Ir. D. N. Dammers, Dir. van Openbare WfAen, voorzitter. J. Drijver, Secretaris van de Vereniging tot benoud van Na tuurmonumenten. E. A. Canneman, Architect van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg. Mr. L. Vorstman, Advocaat en procureur, Voorzitter van de Ver. Santpoorts Bloei. H. J. Calkoen, leraar R.H.B.S. A. D. Dijkstra, Hoofdcommies ter secretarie, Secretaris. Het adres is. Secretaris van de Monumentencommissie, Raadhuis Velsen. SANTPOORTSE ZWEMVER. „BREDERODE". Secretariaat: Hyacintenstraat 23. Het bestuur maakt bekend dat nog steeds de gelegenheid bestaat wekelijks aan de trainingsavon» den in 't Sportfondsenbad te Haarlem, deel te nemen. De afgelopen weken is geble ken dat 't aantal deelnemers steeds kleiner werd. Wij willen er nogmaals de aandacht op vestigen dat juist de wintertraining voor de zwemsport zeer belangrijk is. Wil men aankomend zomer seizoen iets met zwemmen be* reiken, dan dient men juist in de wintermaanden 't lichaam in goe de conditie te houden. Al -lijkt éénmaal per week zwem men weinig, toch is men dan in staat de oefeningen bij te houden zodat niet a.s. zomer opnieuw begonnen dient te worden. Onze trainer stelt zijn vrije tijd voor onze vereniging beschikbaar en dit moet voor ons een aanspo» ring zijn hem niet teleur te ste1- len en allemaal van zijn lessen gebruik te maken. SANTPOORiT: Boekhandel ..Erasmus", Hoofdstraat 200, Boekhandel, bibliotheek J. Seegers, Hoofdstraat 196, Kapperszaak, tabaksartikelen. H. Meijer, „Nederland", Hoofdstraat 194, Manufacturen, woninginr. A. Beliën, Hoofdstraat 186, Fruithandel. A. Visser, Hoofdstraat 184, Rijwielhandelaar. H. Zonneveld, Hoofdstraat 164, Tabaksartikelen. Gebr. Hop, Hoofdstraat 187, Kruidenierswaren en manufacturen. W. Loendersloot, Hoofdstraat 177, Huishoudelijke artikelen, enz. F. J. Stuurman, Hoofdstraat 160, Elec'tro*technisch installateur. P. van Meurs, Floofdstraat 158, Drogisterij. J. A. Andriesma, Hoofdstraat 156, Manufacturen. G. Wijngaarden, Hoofdstraat 173, Kapperszaak, tabaksartikelen. P. Vlasveld, Hoofdstraat 163, Kapperszaak, tabaksartikelen. Maison Marguérite, Hoofdstraat 155, Dameskapsalon. Jac. Nol, Hoofdstraat 172, Kruidenierswaren. P. Sterk, Hoofdstraat 136, Schoenwinkel. H. Stutvoet, Hoofdstraat 146, Opticiën,byouterieën, etc. Jac. Langeveld, Hoofdstraat 153, Groenten en Fruit. F. Schutte, Hoofdstraat 148, Fotograaf. A. W. Bol, Hoofdstraat 132, Groenten en Fruit. A. Broekmeulen, Hoofdstraat 37, Horlogemaker, etc. C. Smit, Beekvlietstraat 17, Melkhandel. P. van Dam, Broekbergenlaan 48, Groenten en Fruit. C. Oudendijk, Broekbergenlaan 44, Kruidenierswaren. Gebr. Pluyboom, Hagelingerweg 3, Bloemenmagazijn. R. Wildschut, Hagelingerweg 12, Tabaksartikelen. A. Tabernal, Hagelingerweg 28, Zaad, tuinbouw-art. en ijzerwaren J. G. Miltenburg, Hagelingerweg 21, Verfhandel, huish.-artikelen. P. Koomen, Hagelingerweg 74, Tabaksartikelen. Wed. Maarschalk, Hagelingerweg 36, Kruidenierswaren. Fa. Obbes, Hagelingerweg 75, Woninginrichting. Fa. Böhm, Hagelingerweg 65, Melkhandel. H. Alblas, Terrasweg 20, Kruidenierswaren. J. van Rijswijk, Terrasweg 23, Kruidenierswaren. C. Nol, Anemonenstraa't 9, Melkhandel. F. P. H. Meijer „Hollandia", Anemonenstraat 23, Manufacturen. Wed. Dam, Wüstelaan, 103, Kruidenierswaren. Koornneef, Hagelingerweg, Groenten en fruithandel SANTPOORT-STATION: H. Drenth, Wüstelaan 18, Tabaksartikelen. Th. Konings, Bloemendaalsestraatweg1 149 Manufacturen. A. W. Jonker, Bloemendaalsestraatweg 135, Bloemenmagazijn. Wed. P. Tammen, Bloemendaalsestraatweg 140, Kruidenierswaren. Boekhandel „Initium", Bloemendaalsestraatweg 129, Boekhandel. G. Handgraaf, Mag. „De Toekomst", Bld.straatweg 126, Huish. art. Fa. Jules Hosman, Zinneveltlaan 2, Kruidenierswaren. Boekhandel „Erasmus", Bloemend.straatweg 48, Boekhandel. SPEELTUIN VERENIGING JONG SANTPOORT. Het bestuur der Speeltuinver. Jong Santpoort heeft gemeend •dit jaar geen St. Nicolaasfeest te organiseren in verband met de bouw van het clubhuis. Zoals al onze leden kunnen begrijpen, zijn hieraan hoge kosten ver bonden, wij zijn bij al onze leden hiervoor steun komen vragen en lang niet tevergeefs, ieder lid heeft spontaan naar vermogen gesteund, waarvoor wij erg dank baar zijn en om nu weer bij u aan te komen kloppen met een lijst voor het St. Nic. feest, dat lijkt ons, in deze toch al voor ieder zo dure tijd, onverantwoor* d'elijk en een feest te organiseren uit de thans bestaande kasgelden is niet mogelijk. Wij hopen en vertrouwen er op dat ieder lid ons zal willen begrijpen. Het ligt in het voornemen van het be stuur om, wanneer het clubhuis klaar zal zijn, de kinderen een feest in eigen gebouw" aan te bieden. Wij zullen ons uiterste best blijven doen, het Woensdagmid dag clubwerk zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor de kin deren, hiermede zei gelijk aan toegevoegd dat vanaf Woensdag 21 November af het meisjes* clubwerk in de Adolf van Nas sauschool zal worden gehouden dit houdt in dat wij meerdere kinderen in ons clubwerk kunnen opnemen. De zaagclub voor de jongens zal thans in de grote zaal van de Kapel worden gehouden, zo dat wij ook geen jongens meer behoeven terug te sturen, komt dus allen kinderen. En denk jullie nog aan de papier*actie? DE FAMILIE LOBERG Getosa speelde voor de K.A.B. Een bijzonder succes heeft Ge tosa, als jonge toneelvereniging, in een vorig seizoen behaald met „Maria Goretti", welk stuk hiel en elders in totaal dertien maal werd opgevoerd. Dit succes heeft zij nog niet overtroffen, ook niet met de eerste avonden in dit seizoen, hoewel er zeker reden is om met tevredenheid op de nieuwe reeks terug te zien. De grote winst was ditmaal dat Ge tosa het bewijs leverde zeer serieus te streven naar een speel plan, dat niet tot een enkel hoog tepunt beperkt blijft, maar als ge heel de basis zal zijn, waarop het niet verwende Santpoortse pu bliek kan leren werkelijk' toneel te waarderen. Getosa had haar jongste avonden een hele kluif. De Familie Loberg, een jeugdwerk van Cor Hermus, biedt op zich weinig actie. Noch wat vlot gedoe, noch wat rap uit* gesproken tekst doen het er in slaan. Er moet wel degelijk wor den gespeeld om het min of meer aanvaardbaar te maken. Ziedaar de moeilijke taak van Getosa met haar nog geringe ervaring en be perkt spelerscorps. Daarom waarderen wij het re sultaat, dat Getosa heeft geboekt vooral als team, maar zeker ook door individuéle prestaties, als van mevr. v. d. Linden, die wel heel sterk was en in het tweede bedrijf een prachtige climax be reikte. Na haar noemen wij mej. Feith, die in één week als inval ster een moeilijke rol moest leren zonder enige ervaring; ze deed 't goed en kan heel wat bereiken. Een tweede greep, die lof ver dient, zien we in mevr. v. Baar als de leuke Femia, W. Hooge- werf als Erast (goed in I en II, minder in III), mej. M. Molenaar als Fien en A. Liefting als Pater v. d. Horst. Een derde greep: B. Alders als Herman, G. Alders als Josef en J. Ninaber als jhr. (hij verdient een betere rol), J. v. Geldorp konden we minder waar deren, vooral door de zonderlinge kledij waarin men hem had ge» huid en het onmogelijke sikje, dat hem „sierde". A. Huybens leek ons te jong voor de rol van Jan. Een vijftienjarig meisje speelde nog een bijrolletje. Regisseur C. Jongejans kan te vreden zijn over deze avonden, die hem reden zullen hebben ge geven zijn lastig, maar dankbaar werk voort te zetten. Getosa is op de goede weg. Gerard van Velzen. Willen de meisjes- en jongens leden en ook hun ouders er aan denken, dat onze filmmiddag op Woensdag 28 a.s. November a.s. om HALF VIJF zal beginnen, dus niet om 3 uur, zoals in het clubblad staat vermeld. Deze verzetting was nodig, om dat St. Nicolaas die middag tot ongeveer half 5 een bezoek aan Santpoort zal brengen. KERKBERICHT R.K. KERK Zondag 25 November. H.H. Missen 6.45, 8 uur, 9.15 (Hoog* mis), 11 uur. Lof te 7 uur. Maandag 26 Nov. te 'half 8 Maria Garde (Groep II), 8 uur Godsdienstcursus. Dinsdag 27 Nov. te half 8 Maria Congregatie. Woensdag 28 Nov. te half 8 H. Familie (Jongemannen). Donderdag 29 Nov. 8 uur Gods dienstcursus. Vrijdag 30 Nov. half 8 Lof. Zaterdag 1 December half 8 Broederschapslof.

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1