SmfyoafcWeehHad aan jpreóüéeurtan Uurwerken TuTvoeT^ Ned. Herv. Kerk en Kapel. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Gereformeerde Kerk. Vrijz. Herv. Velsen-IJmuiden Lutherse Gemeente BEL OP 8250 E.S.T.O.-Taxi St. Nicolaasactie der R.K. Scholen te Santpoort (K.A.B.) De Sint Nicolaasactie van de Santpoortse Winkeliers een enorm succes De 30 wollen Dekens en de 100 andere prijzen oefenen een grote aantrekkingskracht uit. 'e JAARGANG No. 47 Redactie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 hhis HUIS VRIJDAG 30 NOVEMBER 1951 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 H Vart V elsens Vroede Vaderen.- De Raad was in een spoed eisende vergadering op Dinsdag avond jj. bijeengeroepen met als enigste punt op de agenda het aangaan van geldleningen van M miilioen gulden a 4 pet., ten behoeve van de bouw van wo ningen. De voorzitter Mr. M. M. Kwint, opende precies te halt acht de zitting om ogenblikke lijk te verklaren dat de Raad in besloten vergadering ging. De nauwelijks gezeten pers kon dus weer verdwijnen om na een vol uur wachten terug te keren wederom voor één minuut - want niemand van de raadsleden vroeg na de besloten ziting, zo als viel te verwachten, het woord en het „fiat" van de Raad was dan ook binnen d'e zoveel se- cunden gegeven. Voor de pers was dit al met al een povere „vangst", maar de weth. van financiën, de heer As- hoff (C.H.) verstrekte de pers na afloop van de raadsvergadering nog enige détails, hetgeen zeer werd geapprecieerd. CULTURELE SAMENWERKING. Het volksconcert op 20 Nov. j.l. inj de zaal „Zomerlust" te Santpoort, waaraan vijf SanJ- poortse koren medewerkten is ten volle geslaagd. Dit concert was uitzonderlijk druk bezocht. Het doel van deze avond, een één- drachtig samenwerken der plaat selijke koren, gezien het verschil van doelstelling en levensopvat ting, is ten volle bereikt. Al de deelnemers aan dit concert wa ren er van overtuigd dat het hier niet ging welk koor het beste was. De bedoeling was om pro paganda te maken voor de koor zang in het algemeen en het pu bliek te interesseren daadwerke lijk deel te nemen aan de mooie koorzang. De autoriteiten die dien avond aanwezig waren, toonden zich zeer tevreden over deze prachtige samenwerking. Annie Schoen de bekende so praansoliste heeft met haar prach tige solozang zeer veel bijgedra gen deze avond te doen slagen. De culturele samenwerking in Santpoort is hiermede niet ten einde; men zal daar mettertijd meer van horen. KERKBERICHT R.K. KERK. Zondag 2 December. LI.H. Missen 6.45, 8 uur, 9.15 u. (Hoog mis) en 11 uur. Te 7 uur Lof, waaronder eer ste Advents Conferentie. Dinsdag 4 Dec. 8 uur Maria Congregatie. Donderdag 6 Dec. IJ. Familie Heren. Vrijdag 7 Dec. H.LI. Missen half 7, 7 uur, 8 uur; te 7 uur openinig van het Tridium voor alle meisjes der parochie (van 13—17 jaar). Half 8 Lof. Te 8 uur Triduum voor alle jonge vrouwen der pa rochie. Zaterdag 8 Dec. H.H. Missen half 7, 7.15, 8 uur. Te 5 uur Con ferentie voor de meisjes. Te 7 uur Broederschapslof. Te 8 uur Conferentie voor de Jongevrouwen. De conferenties worden gehouden door de Zeer- Eerw. Pater J. W. Kerssemakers S. J. Santpoort onder het Franse Keizerrijk. )p de avond van') 17 Oct. 1811 vd keizer Napoleon zijn in- „nt in Velsen en hield1 de faire" van Velsen een speech, beide gemeenten Velsen en ■santpoort stonden ere-poorten. Op de erepoort van Velsen de ene zijde de latijnse tekst iisquis erat magnus, Napo- minor". Op de andere kant franse tekst „La reconnaissan- te Commune de Velsen et Zanlt- pnort a son Auguste Souverain r Tpcleon le Grand". Op de erepoort van Zandpoort lezen wij „Napoleon, Gallicus Imperator, Armis Auscus Con- ciliaque potens". Op 1 Januari 1812 werd de Communie de Velsen en Zand poort veranderd in „Commune de Velsen". Op 1 Januari 1952 bestaat dan de gemeente Velsen samenge voegd met Santpoort 140 jaren. Kerk v.m. 10 uur ds. J. M. de Jong, Amsterdam 18.45 uur Bijzondere Kerkdienst ds. A. A. Wildschut. A'dam-W. „Op weg naar de korste dag Van 18.45-19 uur zangdienst me dewerking Ned. Herv. Kapelkoor. De Toorts, 10 uur: ds. D. ter Steege Kapel n.m. 5 uur Geen dienst Jeugdhuis 10 uurJonge Jeugd Kerk, de heer J. A. Schreuder, Santpoort. 10,30 en 3 uur: ds. N. Bruin ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur :dezelfde Gebouw voorm. Centr. Keuken Abelenstraat v.m. 10.30 uur dr. H. Jansen, Heemstede Koffiekamer Westerveld 9.15 uur:de hr J. B. Oostervelden Amsterdam Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden ds. W. Veen ZONDAGSDIENST ARTSEN: De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag Ph. Haselager Telef. 8570 Hoofdstraat ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 A.J.P. Stegemeijer, Hoofdstr. 128 hoek Hagelingerweg, Santpoort-d. Dag en nacht bereikbaar (Adv.) Verhuur SOLEX Rijwielen •T.V.S. NIEUWS. Het prachtige, moderne gymnastieklokaal, behorende tot het gebouwencomplex van ae Adolf Nassauschool is in gebruik genomen. Liet bestuur vestigt er nog eens de aandacht op, dat 't gemeentebestuur van Velsen met het bouwen van dit lokaal heeft gemeend niet alleen de lichame lijke opvoeding van de school jeugd te dienen, doch ook hen, die de schoolbanken reeds verla ten hebben, in staat te stellen hun behoefte aan lichaamsacti viteit te bevredigen in het beoe fenen van de zo veelzijdige gym nastiek. T.V.S. trekt reeds velen, die hum vrije tijd op de eerste plaats „nuttig" willen besteden en hun of haar lichaam krachtig en le nig te houden. Daarnaast laten talrijke ouders hun kinderen profiteren onder deskundige lei ding van de veelzijdigheid varu het gymnastiekonderwijs tot het welzijn van hun kinderen, maar teveel ouders blijven, wat hen persoonlijk betreft, nog veel te passief. Speciaal tot deze laatsten doet T.V.S. een op roep nüet te aarzelen, döch het grote belang van. hun kinderen te beogen. Ook de gelegenheid voor oudere personen is openge steld; de moderne gymnastiek - beoefening door ouderen in groepsverband is afgestemd op 't lichamelijk kunnen voor iedere deelneemster of deelnemer af zonderlijk, met. als enig doel „oefen en blijf lenig". Van Sint Nicolaas hebben wij de volgende brief ontvangen: Geacht Bestuur, In antwoord op Uw schrijven deel ik U mede dat ik op Woensdag 5 December a.s. op het door U georganiseerde Sint Nicolaasfeest in zaal „Zomerlust" te Santpoort, persoonlijk met mijn knecht aanwezig zal zijn. Ik hoop alle R.K- kinderen van Santpoort weer gezond en wel terug te zien en met hen een prettige middag door te bren- gen. SINT NICOLAAS. Beste kinderen, jullie hebt het kunnen lezen: Er komt weer een prachtig St. Nicolaasfeest, net als verleden jaar. Maar lees nu even goed wat hieronder staat. De kleuters der R.K. Fröbel school gaan Woensdagmorgen in schoolverband met de Eerw. Zusters naar Zomerlust. Cok de kleuters der K.A.B.-leden uit Driehuis worden aan de zaal verwacht. Deze laatste groep ont vangt kaarten, de Santpoorter kleuters krijgen geen kaarten (om verlies te voorkomen) en worden gewoon om 9 uur op school verwacht. Deze voorstel ling begint om half elf en is c.a. 12 uur afgelopen. Wij hopen dat de ouders hun kinderen dan van de zaal willen afhalen. Ouders van Santpoort beslist geen toegang! Voor de leerlingen der lagere school is de volgende regeling: De blauwe kaarten geven toegang om 2 uur cn de grijze kaarten om 4 uur. Zorgt ervoor tijdig aanwezig te zijn. Einde der laat ste voorstelling c.a. 6 uur. Het bestuur ruilt geen kaarten en rei ken bij verlies geen nieuwe uit. De K. A. B.-leden der afd. Santpoort, die buiten de parochie wonen, ontvangen kaarten thuis of kunnen deze persoonlijk op Maandag 3 Dec. tussen 68 uur afhalen bij Osendarp, Hyacin- thenstraat 29 op vertoon van contributieboekje der vakbond. Na deze datum worden beslist geen kaarten meer verstrekt. De schooljeugd van Santpoort ont vangt kaarten via de school. Voorts brengen wij vanaf deze plaats 'n woord van welgemeen de dank aan allen die meewerk ten om ook dit jaar onze jeugd 'n prettige middag te bezorgen, Indien er iemand is, die geen gelegenheid had ons werk te steunen, bestaat er nog gelegen heid aan bovengenoemd adres de lijst te tekenen. En wie is de bezitter van de gele bon No. 657? De gelukkige melde zich even eens aan bovengenoemd adres. Bestuur St. Nicolaas.actie. Bij het van de pers komen van deze krant zijn reeds verschillen de namen van, de winnaars van wollen dekens bekend. Hieronder volgen de namen van de gelukkigen. Deze bijzondere St. Nicolaas- verrassing van de Alg. Winke liersvereniging Santpoort heeft reeds vreugde gebracht in ver scheidene gezinnen. Er zullen nog vele gelukkigen volgen en op de laatste trek kingsavond, Donderdag 6 Dec. om 8 uur in; café „De Weyman" zullen de dekens aan de winnaars worden uitgereikt met een toe passelijk woord van de voorzitter der A.W.S. Het blijft die avond echter niet bij het uitreiken van de dekens, doch er zullen tevens een groot aantal fraaie en nuttige prijzen als extra St. Nicolaassurprise onder de klanten van de A.W.S. leden worden verdeeld. Alle gedurende de St. Nicolaas actie ingezonden bonnen doen dan weer mee om hieruit de na men van de winnaars van| déze extraprijzen te trekken. Deze traditionele slottrekking fis toegankelijk voor iedereen (boven 16 jaar) en wij wekken een ieder op 6 December aanwe zig te zijn inj „De Weyman" om er bij te zijn als de prijzen wor den verdeeld. U weet het toch, iedere avond behalve op St Nicolaas en Zon dag, worden onder die dag inge zonden bonnen 3 wollen dekens verdeeld. Iedere winnaar krijgt direct bericht. Bij de vorige deelnemerslijst was verzuimd dé firma J. C. Fre- deriks, Zinneveldlaan 1 te Sant poort-station op te nemen. Wij hersrtellen deze fout hiermede. U weet dus nu dat ook bij deze zaak dekenbonnjen worden gege ven. Tot nu toe werden dekens ge wonnen door: Zaterdag 24 November: Liesbeth de Wilde, Broek- bergenlaan 42; J. Maas, Kwekerslaan; 1; K. van Dijk, Brederoodse- weg 9. Maandag 26 November: G. Kors, Floofdstraat 88; M. Donker, Brede rodel. 69 Mevr. P. L. Weyers Schoen, Velserbroekstr. 7. Dinisdag 27 November: Th. Lokerman, Bloemend.- straatweg 118; Bleeker, Brëderoodseweg 62; Mevr. N. van BeekMo lenaar, Biallosterskilaan 4. Woensdag 28 November: J. Janssen, Rijksweg 428 Weder, Palamedestraat 49 Haarlem-Noord M. Braay, Slaperdijk 66. „Velsen" speelt thuis tegen „de Meteoor". Lastige uitwedstrijd van „Terrasvogels". Het is een feit, dat de Velsen. ploeg, die zich in de aaijvang van het seizoen zó krachtig weerde, dat we zelfs aan een aanval op de bovenste ploats dachten, later niet meer aan die verwachtingen heeft voldaan. Soms scheen het aanj gebrek aan fighting spirit te liggen en een andere keer meende men de minder gunstige resultaten te moeten wijten aan een minder grote homogeniteit van de ploeg, Ran gebrek aan onfderlinge sa menhang tussen de verschillen- linies. Hoe het ook zij, Velsen heeft na 10 wedstrijden precies de helft van het te behalen aan tal punten veroverd, wat natuur lijk te weinig is om aan| de bo venste plaats te denkert, maar ge lukkig genoeg om zich (nog niet) het hoofd te breken over de onderste plaats. De Terrasvogels leverden 't hem precies andersom. Zij be gonnen dermate zwak, "dat het er veel van had, of zij zich maar aanstonds op de onderste plaats wilden abonneren. Gelukkig ech ter kwamen zij al vrij spoedig tot inkeer, wat niet anders dan zeer verstandig genoemd kan worden En nu Röbken weer te midden zijner voetbalvrienden is terug gekeerd' en de ploeg dus on der deugdelijke leiding staat werden de laatste wedstrijden niet anders dan gunstige resulta ten geboekt, zodat de ploeg mo menteel 11 punten uit 10 wed strijden heeft. Zondag komt bij Velsen De Meteoor op bezoek. Deze Am sterdamse club huist bedenkelijk dicht in de buurt van de onderste plaats, zodat verwacht mag wor den, dat ze bijzonder „happig" op één of twee winstpunten zal zijn enVelsen op hevige te genstand zal moeten rekenen. Toch geloven we, dat Velsen in staat zal blijken de punten hier te houden. Ook Terrasvogels zal het tegen OVVO niet gemakelijk krijgen, wanjt getuigden we van De Me teoor, dat ze „happig" op de pun ten zou zijn van OVVO kan het zelfde verwacht worden, im mers OVVO kan de punten best gebruiken in verband' met het begerige oog, dat zij slaat op de bovenste plaats. In dit licht be zien zouden we het van Röbken c.s. een uitnemende prestatie vinden, als ze de Amsterdam mers althans één punt afhandig maakten. DERDE KLAS A. gesp;- pm. Vitesse 10 16 OVVO 10 15 Alw. Forw. 9 12 Terrasvogels 10 11 TOG 10 11 Velsen 10 10 APGS 10 9 Rivalen 10 9 RK AVI C 9 7 Kinheim 10 7 De Meteoor 10 6 DCG 10 5 IJAALEMSE ORKEST VER. Voor de variatie was dit Dins dagavondconcert uitsluitend ge wijd aan werken van romantici. De Ouverture „Elzenkoning" van de bekende Belgische com ponist Peter Benoit, die nu juist vijftig jaar geleden gestorven is, opende het programma. Het is een goedklinkend stuk, waarin echter de veelvuldige reminis centies aan werken vani Carl Maria von Weber het gemis aan persoonlijkheid duidelijk laat voelen. Marinus Adam dirigeerde met veel élan dit werk dat een uitstekende uitvoering genoot. De solist Herman Krebbers, droeg hierna het vioolconcert vanMendelssohn met veel vir tuositeit voor. Dit vioolgenie uit de school van Oskar Back be schikt over alles wat een violist wensen kan. Zijn spel is van een natuurlijkheid als zeer zelden voorkomt. Krebbers bezet met ere een plaats in de eerste rij van violisten van internationaal niveau. Aan de finale: Allegro molto vivace, gaf d'e solist meer het karakter van een Presto, hetgeen niet de bedoeling van de com ponist is. De orkestbegeleiding was meer malen te luid en het rammelde wat hier en daar. Tot slot werd de Symphonie Fantastique van Berlioz uitge voerd, een langgerekt werk. dat wat uit de tijd aandoet. Uitge zonderd de bombastische twee laatste delen, kon; de zwakke inhoud van de drie voorafgaande delen de tijdsduur niet rechtvaar digen. Marinus Adam dirigeerde het werk met overtuiging waarvoor hij een hartelijk succes oogstte. O. FOLGE FONDEN JEUGDDIENST. Zondag 2 December om 10 uur Jonge Jeugdkerkdienst inj de bovenzaal van het Jeugdhuis. Spreker de heer J. A. Schreu der van Santpoort-Station. Deze diensten worden speciaal gehou den voor de jeugd van 1419 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 Alpinomuts, 2 paar glacé da meshandschoenen, 1 kindermuts, lzakdoek, 1 paar manden, 1 kin. derschoudertasje, 1 nijptang, 1 herenhandschoen, 1 gebr. hand schoen, 1 armbandje, 1 sjaal, 1 kinderportemonnaie. CHR. KLEUTERSCHOOL-dorp De surprise-week bouwfonds actie Chr. Kleuterschool. Deze week de prijzen voor onze leden 1. De wekelijkse taart beschik baar gesteld door bakkerij Zuy- derduyn, Kerkerinklaan no. 44, gaat naar fam. Wesseldijk, Frans Netscherlaan 13. 2. 3 suikerbeesten (6 onis) be schikbaar gesteld door firma van Rijswijk, Terrasweg 23, bestemd voor fam. Walburg, Hagelinger weg 689. 3. 1 fl. zuurtjes gegeven doo~ Korthals (depot Franken) Hage lingerweg 105, gaat naar fam. ToersBijns, Sabasiraat 17. 4. 1 doos Hopjes door dezelfde winkelierster gaat naar fam. Cornegge, Kcrkerinklaani 45. 5. 1 chocolade letter beschik baar gesteld do'or de heer Bar- tels (Jamin) Hoofdstraat 198, gaat naar fam. v. d. Bijl, En:sche- délaan 30. 6. 3 pr. veters en 2 dozen schoencreme beschikbaar gesteld door schoenmakerij Nieuwstrate, Hoofdstraat 168, gewonnen door fam. Biesheuvel, Terrasweg 34. 7. idem, idem bestemd voor mej. T. de Groot, Hagelinger weg 165. 8. 1 doos sigaren beschikbaar gesteld door S, Vlasveld, kap per, Hoofdstraat no. 163, be stemd voor fain. v. d. Heide, Arn- bastraat 3. 9. 3 chocoladeletters vani Bak kerij Zuyderd'uyn voor fam. Booda, Middenduinerweg 18. 10. 1 Blik sperciebonen van Koornneef, Hagelingerweg 67. voor fam. Vlasveld, Hoofdstraat 163. 11. 1 keukendoek van fa. Hop, Hoofdstraat 187 voor fam. Visser Terrasweg 57. 12. 1 Broche van firma Broek- meulen, horlogemaker Hoofdstr. 37 vor mej. Wisse, onderw.esse Chr. school. 13. 1 jidem idem voor fam. Sanders, Laurilardlaan 15. 14. 1 pr. wanten van firma Meyer (Nederland) Hoofdstraat 194 voor fam. Vlietkamp Kerk- weg 13. BIJZONDERE KERKDIENST Zondag 2 December a.s. zal 's avonds om 6 45 uur weer een bijzondere Kerkdienst in de Ned. Hervormde Kerk worden ge houden. Ds. A. A. Wildschut van Amsterdam, velen welbekend, zal spreken over het onderwerp „Op weg naar de kortste dag!?" Aanj deze dienst gaat van 6.45 tot 7 uur een zangdienst vooraf, waarin het Kapelkoor medewer king verleent. Organist is ds heer A. de Groot. Waar deze diensten steeds door velen worden bezocht, zal het a.s. Zondag ok niet aan 'belangstelling nfj- breken. IN zijn wij ruim gesorteerd DAMES HORLOGES goud - doublé - chroom HEREN HORLOGES doublé - staal - chromé JONGENS EN MEISJES HORLOGES Pendules met bim-bamslag Pendules voor kleine schoorstenen Electrische Klokken en Wekkers Wekkers groot en klein, ook in zacht tikkend - dubbeltonig Repetitie Wekkerklokjes Reiswekkertjes DAMES EN HEREN HORLOGEBANDEN goud - zilver - doublé - edel- staal chroom - leder - nylon UUR.WEFZKEN HOOFDSTRAAT 146 SANTPOORT Zaterdag, Maandag en Dinsdag geopemsUiot 9 uur Deelnemer Deken-actie

Weekblad Huis aan Huis | 1951 | | pagina 1